Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Invalidný dôchodok - F25.1

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Invalidný dôchodok - F25.1 Empty Invalidný dôchodok - F25.1

Odoslať  ItachiX Pi 7 október 2022 - 1:54

Zdravím, mohol by mi niekto poradiť? Minulý rok v Novembri som začal navštevovať psychiatra a dostal som diagnózu F 25.1, OCD a Dyssomniu. Odvtedy som bol hospitalizovaný 1x v Ružomberku a 1x v Sučanoch. Aby som mohol ísť na hospitalizáciu, tak som musel prerušiť štúdium na vysokej škole. Momentálne mám 22 rokov. Pár krát som prestúpil na stredných, čiže som len minulý rok nastúpil na vysokú školu. V Auguste tohoto roku som požiadal o invalidný dôchodok. Predvolali si ma asi po mesiaci aby som prišiel podpísať žiadosť a dočítal som sa tam, že mi ho schválili na 65%, ale že to ešte musia poslať do Bratislavy kde mi ho vypočítajú a schvália odznova. No tu je moja otázka, keďže som ešte nikde nerobil, a na invalidný potrebujem pracovať najmenej jeden rok, ak ide o poistenca vo veku nad 20 rokov do 24 rokov, môžu mi ho ešte zamietnuť? Alebo sa to bude brať ako invalidný dôchodok z mladosti, keďže som ochorel v čase, kedy som ešte chodil do školy? Veľmi pekne ďakujem za každú pomoc a odpoveď. Dúfam, že máte krásny deň. Smile
ItachiX
ItachiX
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 1
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 07.10.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Invalidný dôchodok - F25.1 Empty Re: Invalidný dôchodok - F25.1

Odoslať  Mous Pi 7 október 2022 - 9:09

Ahoj.na invalidny musis mat odpracovane.ja viem tolko,ze sa Ti to bude asi brat ako ten z mladosti
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 861
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Invalidný dôchodok - F25.1 Empty Re: Invalidný dôchodok - F25.1

Odoslať  kimi2028 Pi 7 október 2022 - 9:39

Neviem ja sa nevyznám do tých zákonov. Veď pošlú papier, či je schválený alebo zamietajú. Keď zamietajú tak odvoláš a zaplatíš, čo žiadajú. Dokonca zaplatiť je lepšia možnosť, keď si požičiaš na to peniaze. Potom keď budú niečo pýtať zaplatíš maximum a vyberieš si vhodný rok tak bude aj ten čiastočný pomerne vysoký. ID z mladosti sa doplácať neoplatí...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Invalidný dôchodok - F25.1 Empty Re: Invalidný dôchodok - F25.1

Odoslať  Matej So 8 október 2022 - 22:30

Ahoj @ItachiX.

Myslím si aj ja, že sa Ti to bude posudzovať bez potreby odpracovaných rokov. Donedávna, kým si neprerušil na vysokej škole, si sa "sústavne pripravoval na svoje povolanie" - čo je oficiálne slovné spojenie pre situáciu, keď mladistvý alebo mladý nezaopatrený dospelý (teda ten do 26. rokov veku) študuje na strednej alebo vysokej škole v dennej štandardnej forme, v rámci ktorej nemá vo vzťahu k sociálnemu poisteniu ešte žiadne povinnosti. Ochorenie, na základe ktorého sa Ti má prisúdiť invalidita, evidentne vznikla ešte pred prerušením štúdia, čiže ešte predtým, než si sa prestal "sústavne pripravovať na svoje povolanie" ako mladý nezaopatrený dospelý. A keďže sa to posudzuje spätne, že odkedy Ti vznikla dôvodnosť pre invaliditu v zmysle zdravotných záznamov, a nie od nejakého dátumu podania žiadosti o dôchodok, tak si myslím (ale len laicky), že Ti to teda posúdia a schvália bez toho, aby vyžadovali nejaký zápočet odpracovaných rokov. V čase vzniku dôvodnosti pre invaliditu (ak túto dôvodnosť posudkový lekár schváli ako oprávnenú) si totiž, ako som naznačil, bol ešte stále vo fáze "sústavného pripravovania sa na svoje povolanie".

Držím palce. Smile

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Invalidný dôchodok - F25.1 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore