Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Denné bdelé sny

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Denné bdelé sny Empty Denné bdelé sny

Odoslať  vrana Pi 31 december 2021 - 11:20

Denné (bdelé) sny 17

Ahoj

Píšem, bo musím dať vedieť. V poslednej dobe zaznamenávam u seba intenzívnejšie denné snívanie, fantazírovanie, kontemplovanie... Príčinou môžu byť nové nastavené lieky od diabetológa a kardiológia. Cítim sa tak po väčšinu dna unavenejší a spím aj 12-13hod/denne.

Snívajú... sa mi tak rôzne dráma príbehy, spomienky, budúca prítomnosť a nehody na moju osobu. Akože OK. Toto je v poriadku! Netrápim sa, nerobím si starosti. Nejde tu o (u)trpenie.

Ale, ak chcem udržiavať čistú a (ne)poškvrnenú myseľ, musím ju trénovať aj meditovaním. To znamená celý deň za sedu, v stoji, v ľahu i v pozíciách a v postojoch, byť (seba)uvedomujúci, robiť meditáciu vhľad a vnor. Poprípadne v sede kontemplovať.

Len takto trenovaním mysle o meditáciu, dosahujem úplnej jej (o)čiste, jej (o)obodeniu, (o)zdraveniu, (o)liečeniu, i (o)svieteniu od (ne)čistôt ako od (ne)správneho duchovného postoja, od (u)trpenia.

Človek, ktorý má takto natrenovanú myseľ, teda, že počas dňa intenzívne (ne)sníva, (ne)fantazíruje, (ne)kontempluje..., žije prítomným oKamihom tu a teraz! Ani v bývalej prítomnosti a ani v budúcej prítomnosti. Ale tu a teraz! (Ne)robí si starosti, (u)trpenia. To znamená, že po celý deň sa snaží udržať (ne)hybnú myseľ, (ne)myseľ.

Keď ide variť, tak ide variť, keď ide jesť , tak ide jesť , keď pracuje, tak pracuje. Keď sa zábava, tak sa zábava...

Želám a prajem v živote veľa pochopenia a veľa zdravíčka. S pozdravom :

vrana
piatok 31. dec 2021 10:15

avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Matej and rasto like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Denné bdelé sny Empty Re: Denné bdelé sny

Odoslať  vrana Po 7 február 2022 - 21:37

Denné (bdelé) sny 18

Ahoj

Práve Som sa uložil do hajane a nakoniec to musím spísať. O čom je bdelé snívanie moje? Nech Som kdekoľvek, doma v brlohu, vonku na ulici, v obchode, v klube, či v interiéri a exteriéri, čisto snívam, fantazírujem, kontemplujem... (bez) ustarosteno, to znamená, že si (ne)robím starosti, (u)trpenia, trápenia, problémy a bolesti.

Snívanie spočíva predovšetkým na výraze "keby" . Keby Som mal dostatok, či prebytok peňazí. Dosť často v mysli budujem, financujem, sponzorujem, či investujem, či sa vystavujem náhodným smrtiam, alebo hrám drámy, či rôzne úlohy. Samozrejme, hneď ako si túto čistú myseľ (u)vedomím prechádzam do bez časového prítomného okamihu, do skutočnej reality. Skutočnej, ako to, čo je stvorené a reality, ako, to, čo vytvára.

Nemôžem si kúpiť auto, (ne)mám na to výdavky, na palivo a na údržbu. (Ne)môžem si k sebe pritulit psa, (ne)mám na krmivo.

(Ne) mám ako splatiť rodinný dlh. Tretina dôchodku ide banke za dušanovú vtedajšiu finančnú (ne)gramotnost. Trpieť budem musieť prekusavo, bolestne ešte pár rokov. Potom môžem o sebe povedať, že mám dostatok finančných prostriedkov, že už (ne)mám finančný problém.

Toto všetko je môj tak povediac jediný problém, (ne)dostatok finančných prostriedkov. "Keby" sa mi do rúk niekde v roku 2002 dostali knižky o financiách, môžem zase snívať a fantazírovať... 16. rokov v posteli z ovládačom v ruke od telky, bolo drsné umieranie za živa z môjho pohľadu.

Sú dva typy finančných problémov, prví je (ne)dostatok finančných prostriedkov a druhý prebytok.

V tom prvom prípade sa nachádzaju ľudia v krysom závode, bludnom kruhu. (Nie)koľko krát (re)financovali svoje úvery, kreditné karty, či hypotéku... až kým banka (ne)urobila stopku a títo ľudia potom ostali v (ne)dostatku peňazí. Prežívajú tak povediac od výplaty do výplaty, a musia priam (ne)konečne platiť mesačne.

V tom druhom prípade bohatí sú v prebytku a majú tiež problém. Problémom sú (ne)poistené výdavky o generovaný pasívny príjem. Hľadajú aktíva... ako investície , ktoré im zaistia pevné výdavky. Po lopate povedané, peniaze musia zarábať peniaze, generovať pasívný príjem, kupovať aktíva... Aby Som mal pokryté výdavky.

Tak ako ste na tom milí čítajúci. Máte (ne)dostatok, či prebytok finančných prostriedkov?

Želám a prajem vám veľa zdaru vo financovaní vašich aktív a generovania pasívneho prijmu. S pozdravom:

vrana
pondelok 07. feb 2022 21:27

avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Denné bdelé sny Empty Re: Denné bdelé sny

Odoslať  vrana Ut 24 január 2023 - 16:03

Ahoj
Dnes Som ráno zažil požehnanie - radosť z Bytia a Žitia! Ráno Som vstával do roboty a na moment sa hľadala myšlienka, dôvod, pre čo žijem.
Bol to obraz a symbol, ktorý má sprevádzal po zvyšok dňa. Dodával mi energiu, silu, povyzdvyhoval náladu, pozitivizmus, optimizmus...

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

rasto, Juraj and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore