Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Vianoce

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vianoce  Empty Vianoce

Odoslať  Iacobus Ut 8 december 2020 - 14:37

Cas Vianoc sa blíži. Už len nejaké dva týždne. Hoci budú zrejme iné ako minulé roky. Uvidíme, aké obmedzenia vláda vymyslí, aby zabránili šíreniu corony.

Chcem sa vás opýtať, ako prezivate vianočné sviatky alebo aj ako ich plánujete prežiť tento rok. Co pre vás Vianoce znamenajú?

Zároveň sam sebe odpoviem. Pre mňa sú Vianoce sviatky pokoja, lásky a hlavne rodiny. Nie som kresťan, ako asi viete, napriek tomu Vianoce mám rád. Isteze tieto sviatky boli pred tesiatimi rokmi krajšie, keď sme ich prežívali s matkou a otcom spolu. Na posledne spoločne Vianoce sa otec začal správať čudne. Bol veľmi nervózny z malickosti po večery niekam odišiel a vratil sa az druhy den ráno. Nevedeli sme kam išiel. Báli sme sa. Teraz viem, kde bol.

Späť k súčastnosti. Zvyčajne ich travim s matkou a bratom spolu doma. Je nám dobre, len chýba otec. Na druhý deň zas ideme k nemu, tak si to vynahradime. Ďalší deň chodíme k starym rodicom, matkinej sestre a tak.

Avšak minulý rok bol iný. Nebol som doma. Teda predpoludním áno. Ale potom som išiel k otcovi. Totiž už nemal partnerku, tak by mi bolo ľúto, keby bol sám. Bol som teda s ním. Bolo nám dobre, aj keď viete, už to nie je rodina ako taká.

Tento rok neviem, kde budem. Aj keď tuším, ze pri otcovi. Lebo na jeho situácii sa nič nezmenilo. Brat ostane s matkou a ja s otcom. Celkom spravodlivé, myslím si.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

Matej, regina, Dušan and Juraj like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vianoce  Empty Re: Vianoce

Odoslať  Dušan Ut 8 december 2020 - 20:26

My tradične trávime pospolu, teraz v novom aj so trýkom. Nikam (ne)chodíme, nemáme deti a potrebu navštíviť príbuzných. K nám ale chodia synovcovia s rodičmi a toť asi všetko.

Ak sa ozvú kamaráti, tak vybehneme hýriť až hlboko do noci. Ináč sviatky vo vianočnom duchu, pomáhanie v kuchyni a aj s pečením koláčov.
Asi tak
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej and Iacobus like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vianoce  Empty Re: Vianoce

Odoslať  Iacobus St 16 december 2020 - 16:39

Zdravím vás,

Darčeky uz máte nakúpené alebo pripravené? Aké su u vás zvyklosti? Čím obdaruvate svojich blízkych?

Myslím, ze je čas, aby boli nakúpené uz dnes, lebo od zajtra to už zrejme nebude možné. Ak nie su, ostáva to na kurieroch. Resp. môžete darček sami vyrobiť.

Ja už mám všetko pripravené asi dva tyzdne. Tentokrát som zháňal v predstihu. Starým rodičom som kúpil Bibliu, sú veriaci, ale majú len detskú obrazkovu, tak som si povedal, toto musíte mať. Druhej starej matke som namaľoval obraz. Matke som kúpil pyzamo. Otcovi kávu. Ostáva mi ešte napísať nejaké venovania, či vianočné priania. Zvyknem To tak robiť.
To je asi všetko. Tie darčeky su rôznorodé, pre každého niečo ine. Mne robí radosť obdarovat niekoho. Ale nezabudnime, ze Vianoce sú predovšetkým o pokoji a rodine.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

Matej and Dušan like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vianoce  Empty Re: Vianoce

Odoslať  Dušan St 16 december 2020 - 17:16

Z darčekmi si problém (ne)robím. 23. mi dôjde vianočný dôchodok a investujem 60€ rodine do 6 obálok.
Stromček sa stavať u nás zvykne na vianoce, teda 23/24. dňa
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Iacobus and Juraj like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vianoce  Empty Re: Vianoce

Odoslať  Matej So 19 december 2020 - 10:47

Iacobus napísal:
Chcem sa vás opýtať, ako prezivate vianočné sviatky alebo aj ako ich plánujete prežiť tento rok. Co pre vás Vianoce znamenajú?

Tento rok prežívame v rodine vianočné sviatky inak, než inokedy. Je to dané súčasnou epidémiou. Obvykle sa stretávame na štedrej večeri ja, brat, jeho manželka a moji/bratovi rodičia. Žiaľ, švagrinka bola pozitívna a stále má významné následky po prekonaní Covid-u, tak sa rozhodli sem necestovať a vytvoria v rámci vyhlášky hygienika "bublinu" s domácnosťou jej mamy. Čiže jej mama, ktorá by bola inak sama, pôjde na štedrú večeru k nim (k bratovi a jeho manželke). Ja vytvorím bublinu s našimi rodičmi, takže pôjdem na štedrú večeru k nim. Budeme tak len traja tento rok. Darčeky sme si sľúbili nekupovať. Rodičia nechceli blúdiť po centrách a robiť nákupy v snahe vyhnúť sa davom a riziku nákazy. Navyše tatinovo onkologické ochorenie je momentálne v komplikovanej fáze, takže sa často cíti slabšie a v horšej kondícii. Preto tiež nemal extra možnosť zháňať darčeky. Ja som mame kúpil ešte pred nejakým mesiacom nový počítač, nakoľko jej stará 32bitová haraburda už po odstránení Flash Playeru, ktorému končí koncom roka podpora, nebude vedieť spustiť alternatívny režim jej obľúbenej hry. Tá hra je gro jej voľného času teraz na dôchodku, takže kúpa o čosi výkonnejšieho PC v snahe zabezpečiť hladké fungovanie jej hry aj v novej utilite sa mi javila ako vhodný nápad. Berieme to s mamou, že ide akože o vianočný darček, hoci ho už používa niekoľko týždňov. Inak si iného nič nekupujeme tento rok. S bratmi si zatelefonujeme na Štedrý večer a poprajeme si.

Takže takto my. Smile

matej
Vitaj

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Vianoce  Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5056
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Dušan, Iacobus and Juraj like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vianoce  Empty Re: Vianoce

Odoslať  Juraj So 19 december 2020 - 11:50

S matkou neudržiavam žiadny kontakt a s otcom sa stretávam zriedkavo. Vlastnú rodinu ani frajerku nemám a tak som každé Vianoce sám a vôbec tieto sviatky neslávim. Keď som bol mladší, tak som sa trápil kvôli tomu že to takto je, ale postupom času som si zvykol.
Juraj
Juraj
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 615
Reputácia Reputácia : 171
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vianoce  Empty Re: Vianoce

Odoslať  dzuli08 Ne 20 december 2020 - 15:53

Ja by som asi začala tým, čo vianoce pre mňa znamenajú. Pre mňa je to hlavne o rodine. Hoci vlastnú nemám (myslím tým muža a deti) mám rodičov, sesternicu, bratrancov, starké..... Aj keď s niektorými som málinko lebo bývajú na opačnom konci Slovenska, myslím na nich často. V zásade, ale vianoce posledné roky neberiem ako niečo, čo býva raz do roka, hoci je pravda, že atmosféra býva trocha inakšia. Ako všetky, tak aj tieto Vianoce som u našich, a budeme asi len doma. Zvykla som na Štefana ísť ku kamoške, ale tento rok asi nič z toho. Možno aj tým, že som skôr samotársky typ (introvert) , ma táto "koronavec" až tak nezasiahla, keďže som nechodievala nejak po baroch, kávičkách a reštauráciách. Ale niekedy mám takú chuť ísť sa niekam zabaviť.....no potom si poviem, že načo veď nemáš s kým Very Happy

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 558
Reputácia Reputácia : 447
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 37

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej and Iacobus like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vianoce  Empty Re: Vianoce

Odoslať  EnaXnaY Ne 20 december 2020 - 16:31

dzuli08 napísal:Ale niekedy mám takú chuť ísť sa niekam zabaviť.....no potom si poviem, že načo veď nemáš s kým Very Happy

5 a pol milióna ľudí na Slovensku a ty nemáš s kým, zaujímavé Wink

Tak keď budeš mať na budúce chuť, tak sa ozvi, JA sa obetujem Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Vianoce  Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1223
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vianoce  Empty Re: Vianoce

Odoslať  Iacobus Ne 20 december 2020 - 21:28

@EnaXnaY,

Nemyslím si, ze je to také jednoduché. Aj keď na Slovensku žijú milióny ľudí, pre nás nie je jednoduché nadviazať kontakt.

Viem, ze chcete odlahcit situáciu, ale nemyslím, ze na to idete tým správnym spôsobom.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vianoce  Empty Re: Vianoce

Odoslať  Iacobus Ne 20 december 2020 - 21:34

Dnes je štvrtá adventná nedeľa, písal som už vianočné priania ľuďom z profesijného života. Známym napíšem 23.12.

Nuž, milí členovia,

dovoľte mi, aby som vám poprial pokojné prežitie vianočných sviatkov, hlavne v zdraví. 

Viete, že sa špecializujem na farmaceutickú chémiu, tak vám posielam chemický vianočný stromček.Vianoce  Vianou10

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

Matej likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vianoce  Empty Vianoce 2020

Odoslať  Dušan Št 24 december 2020 - 8:58

Štastné a veselé vianoce 2020

santa santa santa santa santa santa santa

Vianoce  Vianoc10
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, dzuli08 and Iacobus like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore