Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

praca, studium, whatever

Strana 3 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

praca, studium, whatever - Stránka 3 Empty Re: praca, studium, whatever

Odoslať  abbynko Ut 29 september 2009 - 20:54

ja momentalne studujem na strednej v tretom rocniku, cvicim psa, nechce sa mi s nim casto ist von, nechce sa mi ucit, ist na tanecnu, ale ani nechcem sa odhlasit, lebo by to bolo zlyhanie. snazim sa kym sa da. kym zijem, treba zit naplno. lenivost sup von prec odo mna.
Anonymous
abbynko
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

praca, studium, whatever - Stránka 3 Empty Re: praca, studium, whatever

Odoslať  Anonymný St 30 september 2009 - 12:32

zajtra idem zase na pohovor, tento tyzden uz treti...drzte palceky...po zapracovani sa mam vyhlad na kancel Wink
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

praca, studium, whatever - Stránka 3 Empty Re: praca, studium, whatever

Odoslať  Laura Št 1 október 2009 - 20:31

Milý Tomas,dúfam,že Ti pohovor dopadne dobre a že nám oznámiš pozitívnu informáciu. Very Happy
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

praca, studium, whatever - Stránka 3 Empty Re: praca, studium, whatever

Odoslať  Anonymný Pi 2 október 2009 - 20:44

Ďakujem, Laura, dopadol som tak, že som tam bol vo štvrtok na pohovore a hneď som sa zostal až do večera zaškolovať v pobočke...rovnako aj dnes...žiaľ, zaškolovanie nie je platené, takže som dva dni odrobil prakticky zadarmo...ešte v stredu tam mám prísť na dobrusovanie detailov, čo sa týka zaškolovacieho procesu, a potom by som mal robiť na niektorej pobočke asi mesiac alebo dva, pričom neskôr by som postúpil...ak na tú pozíciu ovšem nevyberú miesto mňa jedného absolventa VŠ...
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

praca, studium, whatever - Stránka 3 Empty Re: praca, studium, whatever

Odoslať  Matej Št 31 júl 2014 - 16:50

Ahoj priatelia  winking 

Viem, že mnohí z Vás majú problémy sa zamestnať. Chcel by som Vám poradiť, že namiesto hľadania na internete spomedzi tamojších pracovných ponúk skúsiť prácu predavača/predavačky. Nie je to síce nič extra platovo, ale niekedy s našimi problémami a diagnózami si nemôžeme robiť veľké oči. Je to zaujímavá profesia. Robím v tejto brandži vlastne rok a pol, pričom sám som mal na starosti aj pracovné pohovory s viacerými záujemcami. Viem, že v takých centrách, ako sú tie rozšírené Tescá, alebo rôzne obchodné nákupné strediská, Jednoty, hypermarkety, zábavno-obchodné centrá, a podobne - tam je spústa obchodov rôzneho fachu a tie často hľadajú sily tak, že vycapia na sklo "Prijmeme predavačku na TPP, informácie v predajni" a podobne. Je to oblasť pracovného trhu, ktorá je veľmi čulá a veľa sa v nej sily obmieňajú. Myslím, že keby ste vyrazili (najmä mladší) do centier so životopisom (s fotkou) v ruke, tak by ste našli takéto ponuky. U nás v centre sú teraz aspoň 3 obchody, ktoré hľadajú silu (väčšinou ženu ako obuv, textil, Tipos,..., muži skôr: športové, výživové, ale tiež aj kníhkupectvá, reštaurácie, fastfoody, optiky, potreby pre zvieratá, počítačové hry, elektro...).

Vlastne aj ja som si našiel miesto v kníhkupectve tak, že som išiel niečo kúpiť do obchodu a zbadal som ich ponuku na skle pri vchodových dverách. Je to o tom, že predavačské miesta sa zriedka dávajú na internet alebo na úrady práce. Sú pomerne ľahšie zohnateľné, a pritom sa dá na ne naraziť hlavne chodením po centrách a po obchodoch.

Základom je mať pekný životopis, nejde ani tak o nejaký obsah, ale skôr o štýl, jazykovú úpravu, úpravu riadkovania, proste aby bolo vidieť, že ste si to Worde napísali kompetentne a s Wordom viete robiť (a že viete písať pekne spisovne a dôsledne). Dôležitá je aj fotografia (nie formálna, ale práveže taká "vysmiata", sympatická). Prvý dojem pri donesení životopisu musí byť veľmi príjemný, usmiaty, akoby ste chceli ukázať, že určite do kolektívu zapadnete a budete milými spoločníkmi celej partie miestnych zamestnancov (úsmev, dobrá nálada, otvorenosť) - aby si vedúci/a alebo iní predavači/čky povedali: "túto si viem predstaviť za kolegyňu, je sympaťáčka, zapadne sem").

Skúste to. Práca s pokladňou nie je taká náročná. Dá sa na to zvyknúť behom prvých 2 týždňov. A znalosť tovaru tiež postupne dostanete pod kožu - dokonca my v kníhkupectvách máme povinnosť ľuďom radiť o knihách, čo niekedy pri našich problémoch môže byť komplikované sa na to učiť... ale tiež platí, že len celkovo maximálne 5 až 10% ľudí chce poradiť, ostatní chcú buď nájsť niečo, čo už si vybrali vopred pred svojim príchodom, alebo prípadne "len pozerajú" a nechcú vlastne nič, alebo len to, čo im padne do oka.

Platovo neviem ako v BA, ale mimo BA môžete rátať zhruba so 380 až 400 eurami mesačne v čistom (po zarátaní stravných lístkov, keďže aj to je plnohodnotný peniaz). Plus pre tých, ktorí nie sú na ID, tak platenie odvodov automaticky zamestnávateľom.

To mi len tak napadlo, že sa s Vami podelím o túto skúsenosť, lebo je to pre naše typy diagnóz pomerne prijateľná práca... a ľahšie sa zoženie, než niektoré iné práce.  

Matej
 giving a hug

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

praca, studium, whatever - Stránka 3 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

praca, studium, whatever - Stránka 3 Empty Re: praca, studium, whatever

Odoslať  Mischelll Ut 25 november 2014 - 18:55

Ahoj Matej,

tvoj príspevok som si čítala, keď si ho napísal, ale nereagovala som...

No teraz som na neho zase natrafila a chcem reagovať. Stále hľadám prácu, a tvoj príspevok sa mi páčil ibaže nie je to riešenie pre mňa, aj keď verím, že viacerým ľudom pomohol....totižto som v inej situácií ako je pravda, že prácu potrebujem a hľadám no za predavačku/ predajcu by ma nezobrali....skúšala som to v minulosti, v predajni kde mali vycapene na výklade za hľadajú predavačku na tpp tak sme sa s kamarátkou boli opýtať aj zo životopismi a oni nás odmietli s tým že chcú vyučenú predavačku. Iste je to len jedna zla skúsenosť no ja som bola aj na kurze pre predajcov a aj na viacerých pohovoroch a výsledok nie som jednoducho predajca ani obchodník....nehodím sa na to....neviem to robiť a nejde mi to....jednoducho neviem predávať, ani samu seba na pohovore neviem predať, tak to je.... I disagree ....a nie je to nič s čim som sa chcela pochváliť aj mňa to mrzí, preto som bola aj na taký kurz - predajca....no vysvitlo, že sú ľudia čo sa na to hodia a sú ľudia, ktorým to nejde....nie je to proste vo mne....

A druha vec čo som chcela napísať je že obdivujem ľudí ako napríklad ty Matej, čo pracujú a študujú a robia viac veci naraz....ja by som to asi nezvládla....neviem, aj keď poznám ľudí čo stíhajú pracovať aj učiť sa ďalší cudzí jazyk a aj ja som to tak robila predtým....teraz sa mi to zdá ako nemožne....no možno, mám už taký pohodlný pohľad na život, že to nevidím ako reálne u mňa.....som už dlho doma Arrow

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 631
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

praca, studium, whatever - Stránka 3 Empty Re: praca, studium, whatever

Odoslať  Matej So 6 august 2016 - 5:35

Akurát som tvrdo rozmýšľal celú noc, ako si privyrobiť. Záverom idem na seba pribrať živnostenské oprávnenie popri zamestnaní, pričom v súčasnom období mám predstavu si privyrábať práve prácou vo výrobe, s ktorou už mám skúsenosti, netreba na ňu nič vedieť, rieši sa cez agentúry a zároveň je tu v mojom meste na to veľká ponuka inzerátov. Vo svojej pracovnej praxi som nadobudol skúsenosti v Samsungu asi 2 týždne, a potom niekoľko mesiacov brigádne inde pri výrobných strojoch, taktiež v elektrotechnickom priemysle. Najhoršie som znášal "gumičkovanie" plastových výliskov, a na druhom mieste orezávanie plastových výliskov za vysokého tempa obsluhovaného stroja. Nestíhal som viac ráz splniť normu a očakávania nadriadených. Momentálne som našiel ponuku do skladu na balenie drobného materiálu, etiketovanie, lepenie, manipulácia. To by som aj bral, vyzerá to jednoducho, hoci tempo je vyššie, nakoľko je aj tu stanovená norma na smenu. Vyhovuje mi v tomto inzeráte hlavne pomerne jednoduchá, monotónná práca, a tiež práca na 8 hodín s možnosťou pracovať v noci medzi 22:00 a 6:00. Rozloženie smien si môžem dohodnúť s koordinátorom, čo mi pripomína brigádu z rokov 2014/15. Ideálne by som chcel pracovať 2 nočné počas týždňa, teda dohromady 8 smien mesačne. Po odrátaní daní a preddavkov na zdravotné poistenie to znamená prilepšenie o bezmála 190 eur mesačne.

Živnostenský list si už vybavujem cez sprostredkovateľskú firmu, už je to zaplatené, ráno to podpíšem, odošlem. Ku koncu budúceho týždňa mi príde a môžem začať "podnikať", resp. v skutočnosti vlastne brigádovať popri zamestnaní. Pre 190 eur mesačne navyše k terajšiemu platu sa mi tie 2 nočné oplatia. Ideálne z pondelka na utorok, a z piatka na sobotu. Mám skúsenosť s nočnými a následnými dvadsaťštvorkami napríklad z inventúr. Podľa toho viem, že moje telo po rozvidnení odstraňuje dosť prudko z tela spánkový hormón a správa sa podľa denného svetla ako bdelé. Krízu mávam okolo 2-3 hodiny v noci. Akonáhle je však 7 hodín ráno a je denné svetlo, telo sa akoby zobudí, aktivizuje a je schopné potiahnuť štandardnú osmičku v riadnom zamestnaní.

Chcem to skúsiť, či to budem zvládať. Ak nie, tak čo už. Tak by som hľadal len na 1 noc. Živnosť popri zamestnaní má takú výhodu, že keď človek nevykazuje žiadny zisk, tak má nulové odvody a dane. Čiže by som mohol, ak by som to nezvládol, spoluprácu s priemyslom ukončiť a nechať si živnosť len "na ozdobu", dovtedy, kým nebudem mať znovu síl. A popri tom nič na odvodoch neplatiť. Ale stanovil som si dobrovoľné preddavky na zdravotné poistné na úrovni 20 eur. Podľa mojich výpočtov mi však pri takýchto preddavkoch poisťovňa za rok vyrubí nedoplatok asi 30 eur. Čo sa týka dane, tú by som si ihneď z každomesačnej "mzdy" (resp. zisku) odkladal do pokladničky, aby ma to potom na daňovom priznaní nezaskočilo.

Uvidím, ako sa situácia vyvinie. V tomto prípade, ak by mi to fyzicky a psychicky išlo, tak by som potom nešiel na informatiku študovať po filozofii, ale by som vlastne už len chodil na jazykové kurzy. A kurzy MS Office (najmä Excel). Embarassed Cieľom by bolo do mojich 35. narodenín sa naučiť angličtinu na C1 a nemčinu na B2.

Avšak aj pri zvážení všetkých príjmov zo zamestnania a zo živnosti by podľa výpočtov som mohol kúpiť 1-izbový byt tu v meste "za hotové" až za 12 rokov (pri zohľadnení inflácie a vývoja trhu realít za posledných 10 rokov). To by mala moja mamina a otec 74 rokov a ja 42. very sad3 Sad Preto si myslím, že sa úveru asi nevyhnem, čo mi príde ľúto. sad and unhappy

Ešte som zvažoval v noci navýšenie prospešnosti pre rodičov z mojej strany. Som im užitočný akurát tak na pokecanie, vypočutie, zametanie a klepanie rezňov. Plánujem to rozšíriť na častejšie umývanie niektorých miestností, nábytku, elektrospotrebičov. To sú len také sny uprostred noci, lebo strašne ich zanedbávam. Moje upratovanie za posledný rok stojí za houby. Embarassed Bolo by fajn aj nejak začať navštevovať príbuzných. Napr. ospravedlniť sa pohádanej krstnej a nadviazať s ňou opäť kontakt. Nedávno som stretol tetu, ktorú som dlho nevidel, a vravela, aby som ju prišiel pozrieť niekedy. Sú to všetko zložité interakcie, ale keď už nemám priateľov v reáli, tak by som mohol investovať svoj čas aspoň do rodiny. Lebo mi inak naozaj nebude mať ani kto na pohreb prísť. Very Happy Len škoda, že si neviem úplne dobre s nimi rozumieť, napr. moji bratia sú také povahy, ktoré sú so mnou ťažšie kompatibilné. Mám však v túto noc v sebe túžbu nejak sa zasadiť o zlepšenie nielen svojho života ako takého, ale aj tejto konkrétnej oblasti. Cítim však, že to ľahké zmeniť nebude. very sad3

Ďakujem Vám za prečítanie týchto mojich tohtonočných dumaní. Smile Asi už pôjdem spať, lebo už aj dosť svitá a moje oči začínajú klipkať. drunken

Ahojte, priatelia. it is perfect Dobrú noc. jumping2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

praca, studium, whatever - Stránka 3 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

praca, studium, whatever - Stránka 3 Empty Re: praca, studium, whatever

Odoslať  Matej Ut 9 august 2016 - 21:44

Ahojte kamaráti. winking

Dnes mi prišlo živnostenské oprávnenie, mám pridelené IČO, ododnes som registrovaný ako živnostník.  Shocked  Daňový úrad mi niekedy teraz chystá poslať ešte DIČ. Ešte musím:

  • nahlásiť preddavky a výkaz zdravotnej poisťovni - to urobím v štvrtok
  • zriadiť si "podnikateľský" účet v banke, to urobím zajtra
  • nainštalovať Windows 7 do macu, nainštalovať účtovný a fakturačný program (vybral som si Ikros a AlfaPlus)
  • zopakovať si z kurzu jednoduché účtovníctvo a základnú legislatívu (mám k tomu nejaký zošit, tiež učebnicu z kurzu)


A potom môžem ísť zháňať zmluvu "o dielo" s nejakou agentúrou, ktorá sprostredkúva prácu pre priemyselné podniky v meste alebo okolí. Uvidíme, čo zoženiem - celkovo práce vo výrobe je tu dosť, len by som chcel pre dlhodobú spoluprácu niečo, čo by ma aspoň trošku vedelo baviť. Lebo keď som brigádoval v tom predchádzajúcom elektrotechnickom priemysle, tak to bolo dosť nepríjemné, nadriadení nemali trpezlivosť všetko vysvetľovať a potom nadávali, keď sa neurobilo k ich spokojnosti. Jeden akýsi manažér mi tam nadával, že som zle orezal plastové výlisky pre automobilové svetlá. Dosť som bol z toho otrasený... aj nejaká slza padla. Zle znášam priamu kritiku nadávačským tónom.

Uvidíme, čo zoženiem. Predpokladaný začiatok hľadania si "zmluvy": tento piatok, alebo sobota Smile

Snáď nerobím chybu a nerozkolíšem si stav preťažením tromi úväzkami (zamestnanie+živnosť+škola). Embarassed very sad2 Uvidíme, čo spraví mozog, únava, psychika... Držme si palce. giving a hug

S úctou
matej
heart

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

praca, studium, whatever - Stránka 3 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

praca, studium, whatever - Stránka 3 Empty Re: praca, studium, whatever

Odoslať  Matej Št 11 august 2016 - 19:52

Momentálne sa vec vyvíja čiastočne nepriaznivo. Ešte mi nedošiel živn. list fyzicky, mám ho len v elektronickej podobe, pričom v banke chcú nahliadnuť na originál papier. Takže ešte musím počkať do zajtra, možno až do pondelka. Potom si pôjdem založiť tzv. business účet v Slovenskej sporiteľni, ktorý má výhodu, že je prvý rok zadarmo, a po roku, ak na ňom budem robiť aspoň 5 transakcií za mesiac, tak budem mať zase zadarmo osobný účet. Takže tak či onak, budem platiť za 2 účty len 5,90 eur dohromady mesačne, čo hodnotím ako fajn.  Applause

V pondelok alebo v utorok už musím nutne v zmysle zákona nahlásiť poisťovni preddavky. Lenže na to potrebujem mať už zriadený účet. Takže je to také trochu natesno, som trošku nervózny, že či to postíham načas - strašne záleží na tom, aby mi už konečne prišiel ten živn. list fyzicky poštou. scared Embarassed scared2 Nechcem začať svoje brigádovanie pokutou.  Rolling Eyes

Tiež mi, žiaľ, zrušili už výberové konanie do podniku, na ktorý som mal zálusk ako balič a etiketovač v sklade. Takže momentálne nevidím v inzerátoch nič, čo by ma lákalo a čo by sa dalo kombinovať brigádne s mojím zamestnaním.  sad and unhappy

Zostávam však optimista. Možno sa mi pošťastí neskôr. Veď nemusím hneď brigádovať už v auguste či septembri... Kedy sa natrafí ponuka a možnosť, tak vtedy sa do toho pôjde... V prvom rade musím byť trpezlivý a pekne si najprv dovybavovať v priebehu najbližších niekoľkých dní to, čo som bol vymenoval, a potom pokojne už s čistým štítom hľadal svoj priestor a možnosti.  Rolling Eyes

Ďakujem za prečítanie. Držím Vám palce, priatelia, všetko dobré. community together

kecálek matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

praca, studium, whatever - Stránka 3 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

praca, studium, whatever - Stránka 3 Empty Re: praca, studium, whatever

Odoslať  joozef St 17 august 2016 - 9:36

Ahoj Matej, obdivujem ťa ako sa snažíš všetkými silami zvýšiť rozpočet. Prekážkou ti nie je ani,že si musíš vybaviť živnostenský list... Ja som na invalidnom dochodku 3. stupeň (čr) Takže zníženie pracovnej schopnosti o 70 a viac % Práve teraz prebieha preskúmanie stavu a dúfam že mi ten dochodok predĺžia. Pracujem ako výpomoc nepravidelne cez víkendy a v letnom dovolenkovom období zastupujem hlavnú pracovnú silu. Aj ja by som chcel zvýšiť príjem. Ale mám strach, že ak budem pracovať viac tak mi zoberú dochodok, teraz sa cítim dobre ale neviem čo bude.Druhý problém je že, keď zamestnavatelia zistia, že mám zníženú pracovnú schopnost a čo mi vlastne je, tak ma nikto nechce zamestnat ( opakovane som skúšal) Zatĺkať sa nedá, sme malé mestečko, skoro každý to vie a pri jednej atake som bol v hlavných večerných správach v TV. Mám obavy či by som náročnejšiu prácu zvládol a strach aj z dalších odmietnutí, to psychike nepridáva... Tak sa rozhodujem či vůbec dalšieho zamestnávateľa osloviť. Povodný zmestnávaťel u ktorého som bol pred vypuknutím choroby teraz hladá zamestnancov na mieste kde som působil a pretože som to nezvládal, tak som podal výpoveď. Potreboval by som čiastočne upraviť podmienky nesmel by som pracovať v noci. Šef by sa musel zmieriť s myšlienkou pracovať s chorým človekom i keď teraz stabilizovaným. Predchádzajúci šéf na tomto mieste ma odmietol a teraz je tam původny ten, čo tam bol, keď som pred rokmi odišiel. Z neho mám zmiešané pocity ale inú možnosť nemám naviac je tam len zastupujúci dočasne kým nájdu iného. V mojom obore nemám veľmi na výber zamestnavateľa v regione, kde som. Teraz hladajú 6 ludí na túto pozíciu čo je dosť, ale uveril by som,že sú schopní na aj tak odmietnuť, aj kebysa im iných nepodarilo nájsť. Je to týmová práca a majú z mojej choroby strach. Ja sa bojím tiež ,že práca na tomto mieste by mohla byť spúštačom ďalšej ataky. Otázkou je či by bolo riešením - práca na dohodu, čiastočný úvazok bez práce v noci. Nadruhú stranu túto prácu by som potreboval aby som si mohol zvýšiť kvalifikáciu a výhladovo si nájsť kludnejšiu prácu v tomto obore, čo teraz nie je možné. V minulosti som tomu venoval veľa času a energie, teraz som z toho vypadol, kůli chorobe a asi by bol náročné sa do toho znovu vrátiť. TAK NEVIEM ČI TO VŮBEC SKÚSIŤ?
joozef
joozef
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 10
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 16.08.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektívna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: invega

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

praca, studium, whatever - Stránka 3 Empty Re: praca, studium, whatever

Odoslať  Matej So 21 január 2017 - 11:45

V rámci plánov na prvý polrok 2017 plánujem zrušiť živnostenský list (v lete). Po skončení školy v máji plánujem rozkvet života:
- kardio-tréning vo fitku (chôdza, elipťák, posilňovačky)
- wikipédia (tvorba encyklopedických hesiel a článkov z oblasti filozofie)
- užívanie si ničnerobenia počas voľného času, viac zapojiť do svojho života televíziu (najmä TA3)
- čítavať knihy z knižnice - pravidelné jej navštevovanie
- vyhodiť takmer všetko zo svojho majetku, dôkladnejší minimalizmus v materiálnych otázkach, skresať výdaje na 200 eur mesačne
- veľa upratovať rodičovský byt, všetko čistiť, hĺbkové domáce práce

Okrem toho plánujem po určitom odpočinutí nastúpiť na vedľajší pomer na víkendovky do neďalekej fabriky, čím by som mal vlastne 2 úväzky, hlavný a vedľajší (víkendový). Motiváciou sú mi najmä peniaze a tiež menej priestoru pre riešenie vlastných chrústov. Takto riešený životný štýl mi je príťažlivejší v porovnaní so školou aj preto, lebo nevyžaduje odo mňa tvorivosť, učenie sa, memorovanie, písomné domáce úlohy. Jeho výkon je uzavretý do pracovnej doby, ktorej odbitím sa pre mňa môžu ukončiť aj záťažové myšlienky.

Ak by mi to takto šlo, tak by som mal našetrených 20% z ceny nehnuteľnosti za púhych 10 mesiacov, možno za rok. Keby som tak vydržal 5 rokov, tak by som mohol vyplatiť 1-izbový byt úplne bez úveru. Ibaže neviem, či je takýto životný štýl pre mňa z dlhšie-dobého hľadiska udržateľný. Zdá sa mi to reálne, ale nie som si úplne istý. Každopádne dá sa z neho ľahko vycúvať, proste by som dal vo vedľajšom úväzku výpoveď a zostal len na hlavnom... Embarassed

Strašne sa teším na jar, ale tento raz ešte stále nie kvôli počasiu alebo svitu, ale skôr naozaj len pre to ukončenie školy. Celkovo mi chýba do získania Mgr. = 3 seminárky v zimnom, dokončenie diplomovky, 1 seminárka v letnom, 1 skúška v letnom, a štátnice z textovej a teoretickej časti. Už len toto, keď toto zvládnem, bude za mnou jedna dlhá a bolestivá kapitola života, ťahajúca sa od mojich 19 rokov veku, čiže už vlastne bezmála 12 rokov! very unhappy

Hurá do světlých zítřkú! jumping

Matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

praca, studium, whatever - Stránka 3 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

praca, studium, whatever - Stránka 3 Empty Re: praca, studium, whatever

Odoslať  Matej Pi 10 marec 2017 - 0:09

Dnes som urobil krok, ku ktorému som sa odhodlával už dlhší čas. Vzhľadom na to, že sa mi príliš nechce zvyšovať svoju kvalifikáciu samoštúdiom, kurzami ajťáckeho smeru, alebo ďalšou vysokou školou, tak si chcem aspoň načas skúsiť zvýšiť príjem druhým zamestnaním popri hlavnom pracovnom pomere v tom kníhkupectve. Ide o skrátený úväzok v automobilke cez víkendy, v sobotu cez deň 10 hodín, v nedeľu nočná na pondelok 10 hodín (tuším od 19:00). Mzdovo sa to zdá lákavé, v podstate ide o sumu v čistom, ktorá je pre mňa ako pracovníka motivujúca, aspoň teraz v tomto čase.

Ponuka je na viacero pozícií, najmenej by mi vyhovovala lakovňa a zvarovňa, tam by som sa bál pchať. Ale ostatné 3 výrobne (montáž, logistika, lisovňa) by som si vedel predstaviť. Aj zaučenie v tréningovke je riešené cez víkendy. Rozhodol som sa tento raz na vstupnej prehliadke, ak ma vezmú, nehovoriť nič o diagnóze a liekoch. Ak sa mi niečo stane, tak či tak im podpisujem papier, že ak som niečo zatajil, v dôsledku čoho nastanú u mňa zdravotné komplikácie, tak oni sú na základe toho papiera zbavení zodpovednosti a nemôžem od nich čakať nič. Jedine ak by som spôsobil škodu, tak by oni mohli pýtať odo mňa. Takže ak škodu nespôsobím a podpíšem im ten papier, že som nič nezamlčal, a že ak zamlčal, tak to neberú na zodpovednosť, tak ok, musí im taká vstupná prehliadka stačiť. Aj tak hlavne vyšetrujú farbocit, zrak, sluch a celý pohybový aparát. V tomto som zdravý, takže si nechcem robiť výčitky, že moje nepriznanie tamtoho im zaváži. Zavážilo by im to akurát tak v podobe predsudkov...

Poslal som im tam životopis a záujem, je to cez agentúru. Uvidím, či sa ozvú, ale na týchto pozíciách je vysoká fluktuácia, pracovníci to často a rýchlo vzdávajú, takže je veľká šanca sa tam dostať. Musím, žiaľ, teda zajtra zdvíhať cudzie čísla... to budú zase tlaky v črevách!

Budem teda dúfať, že ma neodmietnu a že ak ma neodmietnu, tak že prejdem prehliadkou, a že ak prejdem prehliadkou, tak ma po tréningovke dajú na takú výrobňu, kde mi to pôjde a kde budem zručnejší, aby som nerobil chyby a stíhal tempo.

s nádejou
matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

praca, studium, whatever - Stránka 3 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 3 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore