Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa vyliecit zo schizofrenie?

Strana 6 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyliecit zo schizofrenie? - Stránka 6 Empty Re: Ako sa vyliecit zo schizofrenie?

Odoslať  hypomaniak St 3 apríl 2013 - 8:05

aka- som rad, ze si to spolu-zobrala za spravny koniec
ze Lucka "fantaziruje" o bilingvalnom gymnaziu je ok - predsa nema postihnutu dlhodobu pamat- a nic nie je stratene-len netlacit
ziadny zakon to nezakazuje a na PN ke nie je diagnoza- cize aj pripadna stigma psychiatrickeho pacinta nemusi vojst vo znamost a aj keby vosla, nie je urcujuca (aj ked zijeme na Slovensku)
a casom mozno najde inu, vlastnu cestu k spokojnosti- mozno zisti ze bez bilingvalneho gymnazia sa da zit (jazyk/y sa da naucit aj bez skoly...) a ze skola je len nahraditelnou castou k spokojnemu povolaniu (hlavne pri dnesnej "uropvni"skol)
hypomaniak
hypomaniak
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 37
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 08.10.2012

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyliecit zo schizofrenie? - Stránka 6 Empty Re: Ako sa vyliecit zo schizofrenie?

Odoslať  fuzohnusak So 18 január 2014 - 13:28

A ja motovidlo som myslel , že stacionár je bicykel a špekulujem ako vám to môže pomáhať .
fuzohnusak
fuzohnusak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 115
Reputácia Reputácia : -9
Dátum registrácie : 03.01.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyliecit zo schizofrenie? - Stránka 6 Empty Re: Ako sa vyliecit zo schizofrenie?

Odoslať  Silvinka Ut 18 november 2014 - 22:40

Ahojte, našla som niečo.... Nechám už na každom, aby si na to urobil názor ...

http://www.badatel.net/schizofrenia-moja-skusenost/

_________________
And when you gaze long into an abyss the abyss also gazes into you.
Silvinka
Silvinka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 37
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 18.08.2014
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyliecit zo schizofrenie? - Stránka 6 Empty Re: Ako sa vyliecit zo schizofrenie?

Odoslať  Matej St 19 november 2014 - 13:34

Silvinka napísal:Ahojte, našla som niečo.... Nechám už na každom, aby si na to urobil názor ...

http://www.badatel.net/schizofrenia-moja-skusenost/

Voľakedy som celý ten dialóg prečítal. Už dávnejšie.

Myšlienka, že duševné ochorenia sú vlastne duševnými príznakmi poruchy metabolických procesov v nervovej sústave človeka, mi je veľmi blízka. A v podstate mám blízko aj k netradičným riešeniam týchto metabolických porúch, trebárs skrz megadávky vitamínov, minerálov a všakovakých doplnkov, ktoré spomínajú aj v tej komunikácii na tom Silvinkinom linku.

Voľakedy som chcel riešiť svoje príznaky haldami vitamínu C, B-komplexami - niacín som používal aj na flush v tvári. Celkovo mi nič z toho dlhodobejšie nepomohlo. Asi som to nebral príliš často, resp. dostatočne dlho. Niektoré tie megadávky mi spôsobovali vlčie hlady alebo navýšenie libida, pričom oba tieto javy nevnímam u seba ako žiaduce.

Ale páči sa mi o takýchto veciach sa nechať informovať a zaujímať sa o ne. Či mám však odvahu k praktickým krokom, to je otázne. very sad3

Matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa vyliecit zo schizofrenie? - Stránka 6 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyliecit zo schizofrenie? - Stránka 6 Empty Re: Ako sa vyliecit zo schizofrenie?

Odoslať  Silvinka St 19 november 2014 - 15:37

no, ja sa chystám sa tomu viac povenovať, uvidííím ... len mi to prišlo zaujímavé, takýto prístup.

_________________
And when you gaze long into an abyss the abyss also gazes into you.
Silvinka
Silvinka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 37
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 18.08.2014
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyliecit zo schizofrenie? - Stránka 6 Empty Re: Ako sa vyliecit zo schizofrenie?

Odoslať  xkrchnav St 19 november 2014 - 17:48

Pokiaľ si spomínam, Ivan (asi už bývalý člen) riešil svoje ťažkosti vitamínami. Rozhodol sa nechodiť sem na fórum - viď posledný príspevok tu:

https://www.schizoforum.net/t99-topic#3864

ale pri "odchode" po sebe zanechal stopu, ktorú som "uchoval" na križovatke duše:


http://krizovatkaduse.je-dnesek.cz/rozcestnik/internet/weby/61-psychiatria
http://krizovatkaduse.je-dnesek.cz/rozcestnik/internet/weby/62-alternativna-psychiatria
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyliecit zo schizofrenie? - Stránka 6 Empty Re: Ako sa vyliecit zo schizofrenie?

Odoslať  xkrchnav St 19 november 2014 - 18:12

Zas teraz budem na chvíľu "neveriaci Tomáš"...

ak sú to len "duševné symptómy metabolického ochorenia nervovej sústavy z nedostatku dôležitých živín", kladiem si otázku?
- Prečo nevidíme štúdie založené na doplnení živín? Toto je ako stvorená modelová situácia pre klasické náhodné dvojite slepé či ako sa tomu hovorí?

Následne si sám odpovedám:
- Môže to byť tým, že dvojite slepé to zas tak byť nemôže pretože ide o výraznú zmenu jedálničku?
- Ťažko sa hľadá dostatočne veľký poctivý "vzorek" - treba vziať do úvahy pevnú vôľu...

Ak by sa to všetko zhrnulo do jednej megatabletky, alebo nejakej superkúry 5x za deň + ten športový program, jedálniček - dalo by sa to predsa predať ako superprírodná liečba a zároveň byť platená z poistenia, či?

Moje odborné či právne znalosti sú pomenšie v zdravotníctve, len mi napadajú také laické otázky... Čo vy vyskúmali ste?

J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyliecit zo schizofrenie? - Stránka 6 Empty Re: Ako sa vyliecit zo schizofrenie?

Odoslať  Silvinka St 19 november 2014 - 19:04

tak myslím si, že poisťovna by také niečo nepreprácala, pokial to nie je oficiálna liečba, ktorú predpíše psychiater, čo sa, myslím si tak skoro nestane.

Poznám jedného lekára, kt. má veľa titulov, je vzdelaný a tak.. A ked sa dozvdel o mojich problémoch v oblasti psychického zdravia, hned mi naordinoval stravu, samozrejme sa pýtal aj na predošlé okolnosti, zhodnotil, že to mám, tak diplomaticky povedané (z mojej strany) zo stresu, ale podla neho aj zo stravy... No ale nešpecializoval sa na psychiatriu.

Myslím, že minimálne by nemalo byt na škodu skúsiť tie vitamíny, ja na sebe cítim sem tam nie príliš žiadúce ´prílišné prežívanie´ , alebo ako to nazvať... Pozorujem to síce na sebe už dlho, sem - tam, podľa obdobia ..... Ale zas, dá sa s tým žiť ! Samozrejme nemyslím tým nijaké ´ataky´ , myslím tým len ´nálady´. Akože, pokial to mám z nedostatku niečoho, tak som ochotná vyskúšať nejaké tie vitamíny, ale aj zmenu stravy sa budem snažiť.... Tak som sa trošku ´zdôverila ´

Inak, Jožko ( ak ťa tak môžem volať, či radšej xkrchnav? Very Happy), tak tie konverzácie som čítala... Hlavne tá Zlatko je zaujímavá, všimla som si, že v podstate útočila na členov fóra, a také reči, že na tom nie je tak zle, ako ostatní... Tak to je už trochu tlak Very Happy A vôbec nechcela popísať svoje ´ataky´ , a že ich mala ´len´ 4... No, akože netrápi ma to ale kto vie, v akom stave bola, aj ked to písala, lebo mne to uplne v pohode neprišlo...

Pre mna je najhoršie žiť s tým, že sa mi môže ten atak vrátiť, a je to masaker, až mi príde zle, ked si niekde prečítam - že schizoafektívna porucha - jedna z najzávažnejších psychických porúch...



Dufam, ze budem mať pokoj zas par rokov, alebo neviem, ostava len veriť že sa to nebude zhoršovať Crying or Very sad very unhappy very sad5

_________________
And when you gaze long into an abyss the abyss also gazes into you.
Silvinka
Silvinka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 37
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 18.08.2014
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyliecit zo schizofrenie? - Stránka 6 Empty Bipolárna porucha !!!

Odoslať  Dadulka Ne 21 február 2016 - 0:22

Máte niekto prosím hroznú diagnózu:
"BIPOLÁRNA PORUCHA,S PREVLÁDAJÚCOU DEPRESIOU"?
Prosím,ozvite sa mi tu!

Veľmi by som sa potrebovala porozprávať
a poradiť sa s niekým,
kto tým trpí,ako ja!!!

Ďakujem,budem fakt veľmi rada,ak sa mi tu niekto taký(á) ozve!!!
Anonymous
Dadulka
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyliecit zo schizofrenie? - Stránka 6 Empty Re: Ako sa vyliecit zo schizofrenie?

Odoslať  Tuto Ne 21 február 2016 - 11:36

Ahoj Dadulka,
na začiatku choroby som mal aj ja diagnostikovanú bipolárku. Musí to byť dosť hrozné fázovať len do depresie, lebo depresia ako taká je veľmi nepríjemná a ubíjajúca. Pomáhajú na to antidepresíva a regulátory nálad. Vlastne to by mala byť hlavná liečba. 

Ak chceš, môžeš sa zaregistrovať a využívať všetky výhody fóra, prípadne navštíviť Zello (evysielačku). Zatiaľ Ti prajem čo najmenej depresívnych dní a viac radosti zo života... Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyliecit zo schizofrenie? - Stránka 6 Empty Re: Ako sa vyliecit zo schizofrenie?

Odoslať  ester Ne 21 február 2016 - 12:44

Ahoj Dadulka,
dlhé roky som trpela depresiou, mala som zúfalé stavy... no po vysadení liekov som sa cítila úplne super, trvalo to viac ako pol roka... a skočila som do mánie... a potom sa donekonečna motala v kolotoči depresia-hypománia až v niektorých prípadoch som skočila do mánie...
Vďaka Bohu som už nejaký ten mesiac stabilizovaná, hoc musím priznať, že niekedy tie depresívne stavy chvíľku mnou lomcujú, ale už sa to dá ustať a normálne fungovať.
Doktorka mi raz povedala, že bipolárka je horšia ako depresia, lebo je oveľa ťažšie ju stabilizovať... neviem, čo je na tom pravdy, ale fakt je, že aj mne trvalo dlho, kým ma dala ako tak na poriadok Very Happy
Lieky beriem tak, ako ti písal Tuto. Mám AD a stabilizátor...
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyliecit zo schizofrenie? - Stránka 6 Empty Re: Ako sa vyliecit zo schizofrenie?

Odoslať  filipka Ne 21 február 2016 - 16:30

Dadulka, ja som bola niekoľko rokov vedená ako recidivujúca depresívna porucha ťažkého stupňa so psychotickými príznakmi, kým sa neodhalila pravá povaha môjho ochorenia (paranoidná schizofrénia). S ťažkou depresiou mám bohaté skúsenosti.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 6 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore