Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Posadnutosť duchmi.

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Posadnutosť duchmi. Empty Posadnutosť duchmi.

Odoslať  Ivan Ne 26 september 2010 - 16:05

Určite sa nájde medzi vami niekto, kto už uvažoval aj nad týmto, ale aj niekto, kto takúto tému bude považovať za rozprávky starej matere. Dneska som myšlienkovo natrafil na túto tému, a tak ju trochu rozšírim. Ak máte záujem, pridajte sa aj vy.

Už v starej biblii sú informácie o tom, ako Ježiš liečil ľudí vyháňaním duchov. Fakt posadnutosti duchom bol v širšej miere akceptovateľný až do doby, kým žezlo neprevzala moderná medicína. Keďže vychádza z vedeckých poznatkov overiteľných zmyslovými orgánami, termín posadnutosti duchom vymizol z akceptovateľnosti širšej verejnosti. Dokonca aj cirkev má podľa mojich informácií zaradený pojem exorcizmus len v symbolickej úrovni, takže akceptuje názor modernej medicíny a exorcizmus je skôr výnimkou než pravidlom cirkevných praktík.
Dnešný materialistický svetonázor si vysvetľuje názor o posadnutosti duchmi len ako fantáziu ľudského vedomia z nedostatku informácií o tom, ako telo funguje, a čo problémy spôsobuje.
Keď som sa krátko pred štyridsiatkou učil čítať, tak som si prečítal bibliu, korán a rôzne ezoterické a duchovné knihy. Jednou z nich bola aj od Igora Savljeva - Urieknutie, vampirizmus a karma. Bolo to v dobe, keď som dostaval dom, bol som vyčerpaný a cítil som sa zle. Keďže psychiatria si 18 rokov pred tým nevedela rady s mojim problémom, rozhodol som sa skúsiť Saveljeva, keďže v knihe popisoval, že pomohol lekárom aj iným ľuďom s veľmi podobnými problémami ako som mal ja.
Sadol som do auta a cestoval do Prahy. Saveljev použil veľmi zvláštnu, až fyzicky intímnu metódu liečby, spojenú s odstraňovaním zlej energie a rozkrucovaním čakier. Po skončení som bol nabitý energiou, sa dol do auta a cestoval domov.
Cítil som malé zlepšenie, ale ako náhle som vyvinul miernu fyzickú aktivitu, zlepšenie pominulo. Napadlo ma, že by sa zišlo navštíviť ho viackrát, aby sa zvýšil efekt. Tak som to urobil. Na dva týždne som odcestoval do Čiech a navštevoval ho každý druhý deň. Pri jednej návšteve mi niečo robil s rukami za hlavou, nedotýkal sa ma, napriek tomu som cítil energiu, ktorá mi ťahala hlavu dozadu. Zrazu som sa začal triasť asi ako epileptik, postupne klesal na kolená až do polohy ležmo a doklepal sa v polohe ležmo. Mohol som to zastaviť, ale nechcel som, bol som zvedavý, ako to dopadne. Keď to skončilo, bol som z toho emocionálne vyčerpaný. Vtedy mi oznámil, že nie som duševne chorý, ale posadnutý duchom. po rozhovore s tým duchom mi oznámil, že ma duch nemieni opustiť do konca života. Strašne ma bolela hlava, keď som od neho cestoval do miesta ubytovania vzdialeného 70km. Celou cestou som presviedčal tohoto ducha, aby ma opustil a išiel do večných lovíšť, kde mu bude lepšie než u mňa. Ešte som asi dvakrát navštívil za účelom vyhnatia votrelého ducha a odcestoval domov. Aký bol efekt toho celého? Bol som ľahší o pár tisíc, ale cítil som sa ešte horšie. Potom som mal ešte pokus presvedčiť Jána Sucháňa, farára z rádia Twist, aby mi zrealizoval exorcizmus, alebo ponúkol niekoho, kto mi to spraví. Nevyhovel mi a tak som túto formu liečby uzavrel. Prečítal som ešte zopár kníh, ktoré sa venovali liečbe vyhánaním ducha a to bolo tak všetko. Jednou z takýchto kníh bola aj Cesty duše od jedného psychiatra, ktorý sa venoval regresívnej hypnóze http://www.elegenda.sk/knihy/zdravie-a-medicina/dusevne-zdravie/rg-jarmon-ra-moody-cesty-duse/ .

Zaujímalo by ma, ako vy vnímate tieto záležitosti. Tu je jeden príspevok z tlače, ktorý opisuje aj mechanizmus bolestí, ktoré človek má aj napriek tomu, že moderná medicína neodhalila žiadnu fyzickú príčinu. http://www.elegenda.sk/knihy/zdravie-a-medicina/dusevne-zdravie/rg-jarmon-ra-moody-cesty-duse/
Ivan
Ivan
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 211
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 13.09.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://psychiatria.nazory.eu/
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Posadnutosť duchmi. Empty Re: Posadnutosť duchmi.

Odoslať  Ivan Ne 26 september 2010 - 16:42

Nedávno som videl dokument na Zone Reality z prostredia pohotovosti, kde jeden z prípadov bol o žene, ktorá mala ukrutné bolesti nôh a prosila lekára o amputáciu. Lekár jej dal utišujúce prostriedky, spravil vyšetrenie, ale nenašiel nič, čo by poukazovalo na príčinu. Napadla ho psychická príčina bolesti, a tak chcel zavolať psychiatra na posúdenie. Pri prípade asistovala zdravotná sestra, ktorá povedala doktorovi, že zrejme ide o posadnutie duchom Koren, keďže postihnutá žena podľa identifikácie pochádza z kmeňa, kde takéto prípady existujú. Oznámila doktorovi, že v nemocnici robí žena, ktorá si s tým vie poradiť. A tak ju zavolali a vykonali vyháňací rituál. Doktor pri tom nechcel byť, ale sestra ho presvedčila, nech tam ostane, nech na vlastné oči vidí, že aj takéto možnosti sú. Po procedúre žene zmizli bolesti a bola ok. Doktor nechápal. Povedal, že nikdy nič také nezažil, a ani nepočul.
Ivan
Ivan
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 211
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 13.09.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://psychiatria.nazory.eu/
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Posadnutosť duchmi. Empty Re: Posadnutosť duchmi.

Odoslať  Tuto Ne 26 september 2010 - 18:29

Jednoducho a stručne: na takéto veci neverím.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4780
Reputácia Reputácia : 771
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Posadnutosť duchmi. Empty Re: Posadnutosť duchmi.

Odoslať  Matej Ne 26 september 2010 - 21:42

Ja ako katolícky kresťan síce verím na diabla a zlé mocnosti, resp. exorcizmus, ale myslím si, že v prevažnej miere, ak má človek problémy, fyzické či duševné, tak ide skôr o tzv. poviazanie rôznymi komplexami, traumami alebo priam až generačnými viazaním či tzv. medzigeneračnou väzbou, kedy potomok dedí "prekliatie" po rodičoch. Tak sa totiž píše v Písme, že takéto dedičstvo si môžeme priniesť z lona matky a hotovo. Potom sú tu celkom prirodzené poviazania, ako napr. genetické rysy predurčujúce ochorenie alebo charakter, temperament či tak podobne... rovnako výchova rodičmi, školou, priateľmi, okolnosťami, sociálnou situáciou, sebavýchova. Chcem teda povedať, aby som to zhrnul, že aj Cirkev zistila, ako išli veky, že mnohokrát ide skôr o prirodzené problémy, ktoré sa dajú prirodzenými prostriedkami riešiť. Tak ako aj Pán Ježiš šiel a u niekoho vyhnal ducha, u niekoho uzdravoval, u niekoho sa odporučil iba modliť. Tri druhy riešení nám Ježiš ukazuje, zázrak exorcizmu, zázrak úzdravy, zázrak modlitby. Väčšinou treba tie posledné dva, pričom keďže Boh nie je automat na zázraky, tak treba riešiť hlavne prirodzenými prostriedkami, aké pozná trebárs medicína alebo psychológia.

Je veľmi smutné a nešťastné, keď niekto, kto je trebárs kňaz, redukuje exorcizmus, ktorý sa vykonáva napr. pri sviatosti krstu, na symbolickú úroveň. Je to pomýlené. Treba sa riadiť, pokiaľ chceme zistiť katolícky postoj, oficiálnou autoritou, ktorou je Magistérium, Učiteľský úrad. Ten hovorí, že exorcizmus nie je symbolický, ale reálny, v každej diecéze sú aj ustanovení exorcisti a exorcizmy sa vykonávajú najmä pri omši, pri krste, pri birmovke a aj špeciálne u jednotlivcov, u ktorých sa vyhodnotí, že sú posadnutí a ich stav nemôže ovplyvniť psychiater (po tom, ako sa to skúšalo s tým psychiatrom samozrejme). Táto téma sa trochu marginalizuje, aby Cirkev neprešla do zahanbenia v prípade, že by exorcizmus nebol oprávnený. Preto sa prísne posudzuje, či je nutný niekde exorcizmus vlastného priameho osobného typu. shooting

Takže liečenie ide tromi smermi, dva sú reprezentantami prirodzeného riešenia - modlitba a úzdrava, zatiaľ čo vyhnanie ducha ako exorcizmus je len tretí prípad, ktorý nebýva v pomere ku množstvu všetkých prípadov ľudí, ktorí majú nejaký zdravotný problém, veľký. albino

------

Ospravedlňujem sa tým z Vás, ktorí ste neveriaci - pre Vás je toto dosť nezaujímavé a ak ste to čítali, tak len krútite hlavou a nudíte sa. Sleep Prepáčte. Odpovedal som na túto tému, lebo bola už založená, sám by som náboženstvo sem na fórum neťahal, ale vlastne som čakal, že niekedy budú tuná vznikať témy zlých duchov ako vysvetlenie psychických či fyzických obtiaží. Takže je to o.k. angel Je to zaujímavá téma, aj ju treba pretriasť občas. bounce

flower

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Posadnutosť duchmi. Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Posadnutosť duchmi. Empty Saveljev

Odoslať  Anonymný St 27 október 2010 - 22:09

Mpzete mi dat kontakt na pana Saveljeva.

Dakujem.

S pozdravom, Dusan.
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Posadnutosť duchmi. Empty Re: Posadnutosť duchmi.

Odoslať  Tuto Št 28 október 2010 - 1:24

Dušan napísal: pana Saveljeva

Milý Dušan. Kontakt na pána Saveljeva Ti samozrejme poskytnúť môžem. Je dobrou vecou vedieť o pánovi Saveljevovi čo najviac. Aj napriek tomu, že pána Saveljava osobne nepoznám kontakt Ti naneho samozrejme dať môžem. Aj keď mám však závažné pochybnosti, či Ti ten kontakt bude k niečomu dobrý, pretože mi ho pán Saveljav nedal. De facto vzaté, keď si to zrekapitulujem, či už z jednej alebo druhej strany, kontakt, ktorý Ti môžem napísť nie je v plnej miere autentický s reálnym kontaktom pána Saveljeva. Na druhej strane je určitá, aj keď malá pravdepodobnosť, že kontakt, mnou poskytnutý, bude ekvivalentný s Tvojou požiadavkou. V teórii pravdepodobnosti sa dá pomerne presne určiť, že sa daná udalosť stane. Tak isto je to aj so spomínaným kontaktom. Keď Ti tu určitý kontakt napíšem, je možné, že sa nejakým zvláštnym, priam čarovným spôsobom bude možné s ním skontaktovať. Nechcem Ti však zbytočne dávať neurčité informácie a preto Ti doporučujem napísať si určitý kontakt podľa tvojich požiadaviek a veriť, že práve ten je tým kontaktom, ktorý v teórii pravdepodobnosti zastáva miesto Tvojej žiadanej udalosti.

Netreba ďakovať.
S pozdravom Tuto.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4780
Reputácia Reputácia : 771
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Posadnutosť duchmi. Empty Re: Posadnutosť duchmi.

Odoslať  filipka Št 28 október 2010 - 18:20

Nejako nechapem, o co ide a zmysel mi unika...Po prve:kto je Saveljev? Po druhe: o aky kontakt ma ist, ked tu spominas pravdepodobnost?
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Posadnutosť duchmi. Empty Re: Posadnutosť duchmi.

Odoslať  Tuto Št 28 október 2010 - 19:56

filipka napísal:Po prve:kto je Saveljev? Po druhe: o aky kontakt ma ist, ked tu spominas pravdepodobnost?

Noooo, to máš tak. Ja nikoho takého nepoznám, ale keď Dušanovi zadám ľubovoľné náhodné číslo, je určitá pravdepodobnosť, že sa trafím a on sa s Savaljevom zázračne skontaktuje.

Jednoducho môj "humor". angel



POZN: Ak má pán Savaliev mobil a žije v SR tak výpočtom:

09 - jasné (telefón 09xx xxx xxx)
20 až 00 - to máme 20možnosti
v každom nasledujúcom čísle je 10 možností - teda 10X10X10X10X10X10=1.000.000
.....
To teda máme 20x1.000.000 = 20.000.000 možností
.....
de facto: pri zadaní náhodného telefónneho čísla je šanca (PRAVDEPODOBNOSŤ) na číslo pána Savaljeva 1:19.999.999
......
Zhrnuto vzato, môžem poskytnúť náhodné číslo a je určitá pravdepodobnosť, že sa ozve pán Savaljev.

dancing lol!
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4780
Reputácia Reputácia : 771
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Posadnutosť duchmi. Empty Re: Posadnutosť duchmi.

Odoslať  wojaczek St 12 január 2011 - 18:46

mal som 2 krát možnosť rozprávať sa o týchto veciach s exorcistom a raz som nedobrovoľne podstúpil manipuláciu "duchom svätým". napriek tomu túto otázku nemám zodpovedanú. v psychiatrii sa rozlišuje medzi posadnutím a psychickou chorobou, preto exorcisti človeka typnutého na posadnutie posielajú najprv k psychiatrovi. ak nezaberajú lieky ani nič iné a chorý sa prejavuje "antikresťansky" je človek opäť poslaný k exosrcistovi, ktorý exorcizmus vykoná. psychiatri s farármi takto spolupracujú. mojim skepticizmom k tomu otriaslo pár videí na youtube o ruských exorcistoch. odporúčam pozrieť. tiež som o tom dosť čítal, vraj duševne chorý človek, ak nie je posadnutý vôbec na exorcizmus nereaguje a veľa schizofrenikov vykazovalo zlé zážitky, ak ich chceli takto manipulovať, pričom neboli posadnutí. neviem, či poznáte príbeh Anneliese Michel, viac tu: , ktorej príbeh bol 2 krát sfilmovaný. skončilo sa to po rokoch naťahovania úplnym škandálom. momentálne sa snažím byť nihilista, ale nemôžem úplne poprieť existenciu zlého ducha, alebo diabla. kresťania hovoria, že najväčší diablov výmysel je to, že vlastne nie je.
Anonymous
wojaczek
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Posadnutosť duchmi. Empty môže mi niekto povedať prečo...

Odoslať  antony Ut 15 február 2011 - 17:18

prečo keď večer zaspávam..mávam pocit že moja duša opúšťa telo.. čítal som o astrálnom cestovaní, veľa to vysvetľuje, mám zopár zážitkov s tým..ale nejde o to..mňa trápi to, že keď cítim pocit dvíhania, resp. padania.... zrazu ma trhne, nemôžem sa pohnúť..celý sa trasiem, a počujem divné zvuky? akoby niekto pri mne niečo rezal. ak vie niekto o čo ide. prosím...
Anonymous
antony
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Posadnutosť duchmi. Empty Re: Posadnutosť duchmi.

Odoslať  frances farmer Ut 15 február 2011 - 17:36

ahoj antony, pravdepodobne ide o spánkovú paralýzu s hypnagogickými halucináciami, viac o tom napísal admin tohto fóra
Matej tu: http://forum-f25.slovakforum.net/t123-topic
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Posadnutosť duchmi. Empty pre antonyho

Odoslať  majky Št 7 júl 2011 - 0:56

mne sa stalo nieco podobne co tebe(mozno 7-8krat), Vzdy nazaciatku zazitku pocujem zvuk motorovej pily alebo nieco podobne az do bodu ked sa nieco pretrhne a moja dusa vyjde z tela a zacne ju to tahat smerom k stene alebo k stropu. Priblizne dvakrat som cez tu stenu preletel a ocitol som sa akokeby uplne niekde inde. Cely cas som si plne uvedomoval to ze som predchvilou lezal na posteli a zrazu sa stalo nieco velmi divne.
Anonymous
majky
Anonymný


Návrat hore Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore