Simplexná schizofrenia

Goto down

Simplexná schizofrenia Empty Simplexná schizofrenia

Odoslať  trubazelena za Po 3 február 2020 - 14:47

Ahojte všetci,
neviem vlastne ako mám ani začať. Tak len na úvod.  Len pred pol rokom som bola dievča plné elánu a radosti zo života, pekná baba plná plánov, o mužskú  priazeň som nemala núdzu, múdra, inteligentná, pekná. Zrazu u mňa ako blesk z jasného neba prepukla simplexná schizofrenia. Aboslútne ma nič neteší, v škole som musela skončiť, nikde nechcem chodiť, nič ma nebaví, nemám žiadne city. Sedím doma a vlastne len čumím do blba. Sem- tam si musím ublížiť nejakou fackou,ale poriadnou, alebo si rozškrabem všetky chrasty to ma na chvíľu upokojí. Som úplne na dne.Tažko sa mi píše a ešte tažšie komunikuje. Mám pociť, že ma to zožiera zaživa. Tá psychická bolesť je ale opica, nič sa jej nevyrovná. very unhappy very unhappy very unhappy very unhappy

neviem vlastne ako mám ani začať. Tak len na úvod. Len pred pol rokom som bola dievča plné elánu a radosti zo života, pekná baba plná plánov, o mužskú priazeň som nemala núdzu, múdra, inteligentná, pekná. Zrazu u mňa ako blesk z jasného neba prepukla simplexná schizofrenia. Aboslútne ma nič neteší, v škole som musela skončiť, nikde nechcem chodiť, nič ma nebaví, nemám žiadne city. Sedím doma a vlastne len čumím do blba. Sem- tam si musím ublížiť nejakou fackou,ale poriadnou, alebo si rozškrabem všetky chrasty to ma na chvíľu upokojí. Viem, že moj život už nemá zmysel. Neznášam sa. Chcem odísť z tochto sveta, nemám tu čo hladať
trubazelena
trubazelena
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 2
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 03.02.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Návrat hore Goto down

Simplexná schizofrenia Empty Re: Simplexná schizofrenia

Odoslať  Tuto za Po 3 február 2020 - 15:32

Ahoj trubazelena!
V prvom rade chcem takú záležitosť: Bola si s problémami, čo máš, u obvodného lekára, prípadne psychiatra? Určite by to bolo vhodné. Poprípade sa ísť poradiť s psychológom. Chcem sa ešte opýtať, že kto Ti diagnostikoval práve simplexnú schizofréniu. Možno môže ísť trebárs aj o niečo iné.

Inak, samozrejme, Ťa vítam na našom fóre, dúfam, že Ti aspoň trošku pomôžeme v Tvojej neľahkej situácii a po čase Ti prajem skoré nastavenie na normalitu a úspech v škole.

Viem, že sa Tvoj pohľad zameriava hlavne na ochorenie a príznaky, ale je dosť možné, že po čase Ti lieky a prípadné terapie zaberú a budeš v omnoho stabilnejšom rozpoložení.

Držím palce! S pozdravom Tuto

V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4536
Reputácia Reputácia : 499
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Návrat hore Goto down

Simplexná schizofrenia Empty Tuto

Odoslať  trubazelena za Po 3 február 2020 - 17:25

Ahoj zatiaľ som sa objednala ku psychologovi ale podľa toho čo čítam mi táto diagnoza sedí úplne presne. úplne ma to lomcuje nechcem viac žiť, dufam že dlho už nebudem

neviem vlastne ako mám ani začať. Tak len na úvod. Len pred pol rokom som bola dievča plné elánu a radosti zo života, pekná baba plná plánov, o mužskú priazeň som nemala núdzu, múdra, inteligentná, pekná. Zrazu u mňa ako blesk z jasného neba prepukla simplexná schizofrenia. Aboslútne ma nič neteší, v škole som musela skončiť, nikde nechcem chodiť, nič ma nebaví, nemám žiadne city. Sedím doma a vlastne len čumím do blba. Sem- tam si musím ublížiť nejakou fackou,ale poriadnou, alebo si rozškrabem všetky chrasty to ma na chvíľu upokojí. Viem, že moj život už nemá zmysel. Neznášam sa. Chcem odísť z tochto sveta, nemám tu čo hladať
trubazelena
trubazelena
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 2
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 03.02.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Návrat hore Goto down

Odoslať  Matej za Po 3 február 2020 - 21:09

Ahoj "trubazelena". (@trubazelena)

Osobne si myslím, že trpíš depresiou, pravdepodobne závažnou a klinicky významnou. To znamená, že Ti okrem psychologickej podpory má význam naordinovať liečbu vhodným antidepresívom u psychiatrického lekára. Tieto lieky sú pri unipolárnych depresiách, a to aj klinicky závažných, väčšinou naozaj dobre účinné, takže Ti do zopár týždňov od nasadenia vrátia kladné pocity zo života a vrátia Ti aj späť emócie a Tvoju niekdajšiu osobnosť. Simplexná schizofrénia to nebude, lebo tá sa vždy vyvíja plazivo, to znamená nielen celé mesiace, ale k rozpadu osobnosti dochádza veľmi pomaly v priebehu viacerých rokov. A Ty si spomínala "blesk z jasného neba". Tiež si spomínala psychickú bolesť a samovražedné úvahy, takéto utrpenie je záležitosť skôr klinickej depresie.

Chcem Ťa naozaj povzbudiť do budúcnosti. Vhodná liečba antidepresívom a doplňujúca psychologická podpora, ku ktorej si už objednaná, Ti naozaj pomôžu. Klinická depresia je na pocit veľmi obmedzujúce a veľmi bolestné ochorenie, ale má jednu výhodu, je v súčasnej medicíne a psychiatrii jedno z mála, ktoré sa dá naozaj veľmi dobre liečiť, ba úplne vyliečiť. Zbaviť sa ho a nájsť opäť samu seba a svoje šťastie. Stále si to opakuj, keď budeš strácať nádej. Bolí to, ale je cesta z toho von, vôbec sa nie je treba márniť a opúšťať svet. To vôbec nie je nutné. Tvoj život sa Ti vráti, pričom naozaj verím, že v Tvojom prípade by malo najväčší význam práve vhodné antidepresívum od psychiatričky/psychiatra. Je to lekár prvého kontaktu, nemusíš mať k nemu odporúčanie od obvodného lekára, stačí sa rovno objednať na prvé vyšetrenie na termín. Mám tiež skúsenosť s prejavmi klinickej depresie (ako koniec koncov mnoho z nás tu na fóre) a naozaj Ti viem potvrdiť, že antidepresívum vie veľmi veľa pomôcť. Nie je to žiadne lacné placebo alebo sebaklam, ono to naozaj v tej našej mozgovni niektoré tie funkcie napraví a vhodne skoriguje tak, aby všetko klapalo v psychike lepšie. Veľmi Ti prajem, aby si toto zlepšenie svojho duševna živo zažila na vlastnej duši už čoskoro.

Drž sa! Sme s Tebou. giving a hug

matej

"Jste to, co jíte."
Nie ten je bohatý, čo veľa má, ale ten, čo veľa nepotrebuje.

Simplexná schizofrenia Sun11
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 4631
Reputácia Reputácia : 600
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (25 mg), Orfiril Long (600 mg), Spitomin (10 mg)

https://schizo.sk

Návrat hore Goto down

Odoslať  kimi2028 za Ut 4 február 2020 - 12:05

Ahoj trubazelena, vyhľadaj psychiatrickú pomoc a nehanbi za to. Nech je to čokoľvek, tak sa dá v dnešnej dobe celkom dobre liečiť. Dokonca aj schizofrénia dá sa liečiť, síce zmení sa osobnosť človeka. Keď nie sú hlasy, či bludy tak je to celkom fajn ochorenie. Síce s niektorými vecami je to horšie, ale je to OK. Dúfajme len, že bude to tá tu spomenutá depresia, ktorá vie narobiť občas šarapatu a budeš môcť študovať a behať za chlapcami opäť. Všetko dobre ti prajem.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 914
Reputácia Reputácia : 259
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Xeplion (depot), Akineton

Návrat hore Goto down

Návrat hore