Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Simplexná schizofrenia

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Simplexná schizofrenia Empty Simplexná schizofrenia

Odoslať  trubazelena Po 3 február 2020 - 14:47

Ahojte všetci,
neviem vlastne ako mám ani začať. Tak len na úvod.  Len pred pol rokom som bola dievča plné elánu a radosti zo života, pekná baba plná plánov, o mužskú  priazeň som nemala núdzu, múdra, inteligentná, pekná. Zrazu u mňa ako blesk z jasného neba prepukla simplexná schizofrenia. Aboslútne ma nič neteší, v škole som musela skončiť, nikde nechcem chodiť, nič ma nebaví, nemám žiadne city. Sedím doma a vlastne len čumím do blba. Sem- tam si musím ublížiť nejakou fackou,ale poriadnou, alebo si rozškrabem všetky chrasty to ma na chvíľu upokojí. Som úplne na dne.Tažko sa mi píše a ešte tažšie komunikuje. Mám pociť, že ma to zožiera zaživa. Tá psychická bolesť je ale opica, nič sa jej nevyrovná. very unhappy very unhappy very unhappy very unhappy

_________________
Ahojte všetci,
neviem vlastne ako mám ani začať. Tak len na úvod. Len pred pol rokom som bola dievča plné elánu a radosti zo života, pekná baba plná plánov, o mužskú priazeň som nemala núdzu, múdra, inteligentná, pekná. Zrazu u mňa ako blesk z jasného neba prepukla simplexná schizofrenia. Aboslútne ma nič neteší, v škole som musela skončiť, nikde nechcem chodiť, nič ma nebaví, nemám žiadne city. Sedím doma a vlastne len čumím do blba. Sem- tam si musím ublížiť nejakou fackou,ale poriadnou, alebo si rozškrabem všetky chrasty to ma na chvíľu upokojí. Viem, že moj život už nemá zmysel. Neznášam sa. Chcem odísť z tochto sveta, nemám tu čo hladať
trubazelena
trubazelena
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 2
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 03.02.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Simplexná schizofrenia Empty Re: Simplexná schizofrenia

Odoslať  Tuto Po 3 február 2020 - 15:32

Ahoj trubazelena!
V prvom rade chcem takú záležitosť: Bola si s problémami, čo máš, u obvodného lekára, prípadne psychiatra? Určite by to bolo vhodné. Poprípade sa ísť poradiť s psychológom. Chcem sa ešte opýtať, že kto Ti diagnostikoval práve simplexnú schizofréniu. Možno môže ísť trebárs aj o niečo iné.

Inak, samozrejme, Ťa vítam na našom fóre, dúfam, že Ti aspoň trošku pomôžeme v Tvojej neľahkej situácii a po čase Ti prajem skoré nastavenie na normalitu a úspech v škole.

Viem, že sa Tvoj pohľad zameriava hlavne na ochorenie a príznaky, ale je dosť možné, že po čase Ti lieky a prípadné terapie zaberú a budeš v omnoho stabilnejšom rozpoložení.

Držím palce! S pozdravom Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Simplexná schizofrenia Empty Tuto

Odoslať  trubazelena Po 3 február 2020 - 17:25

Ahoj zatiaľ som sa objednala ku psychologovi ale podľa toho čo čítam mi táto diagnoza sedí úplne presne. úplne ma to lomcuje nechcem viac žiť, dufam že dlho už nebudem

_________________
Ahojte všetci,
neviem vlastne ako mám ani začať. Tak len na úvod. Len pred pol rokom som bola dievča plné elánu a radosti zo života, pekná baba plná plánov, o mužskú priazeň som nemala núdzu, múdra, inteligentná, pekná. Zrazu u mňa ako blesk z jasného neba prepukla simplexná schizofrenia. Aboslútne ma nič neteší, v škole som musela skončiť, nikde nechcem chodiť, nič ma nebaví, nemám žiadne city. Sedím doma a vlastne len čumím do blba. Sem- tam si musím ublížiť nejakou fackou,ale poriadnou, alebo si rozškrabem všetky chrasty to ma na chvíľu upokojí. Viem, že moj život už nemá zmysel. Neznášam sa. Chcem odísť z tochto sveta, nemám tu čo hladať
trubazelena
trubazelena
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 2
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 03.02.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Simplexná schizofrenia Empty Re: Simplexná schizofrenia

Odoslať  Matej Po 3 február 2020 - 21:09

Ahoj "trubazelena". (@trubazelena)

Osobne si myslím, že trpíš depresiou, pravdepodobne závažnou a klinicky významnou. To znamená, že Ti okrem psychologickej podpory má význam naordinovať liečbu vhodným antidepresívom u psychiatrického lekára. Tieto lieky sú pri unipolárnych depresiách, a to aj klinicky závažných, väčšinou naozaj dobre účinné, takže Ti do zopár týždňov od nasadenia vrátia kladné pocity zo života a vrátia Ti aj späť emócie a Tvoju niekdajšiu osobnosť. Simplexná schizofrénia to nebude, lebo tá sa vždy vyvíja plazivo, to znamená nielen celé mesiace, ale k rozpadu osobnosti dochádza veľmi pomaly v priebehu viacerých rokov. A Ty si spomínala "blesk z jasného neba". Tiež si spomínala psychickú bolesť a samovražedné úvahy, takéto utrpenie je záležitosť skôr klinickej depresie.

Chcem Ťa naozaj povzbudiť do budúcnosti. Vhodná liečba antidepresívom a doplňujúca psychologická podpora, ku ktorej si už objednaná, Ti naozaj pomôžu. Klinická depresia je na pocit veľmi obmedzujúce a veľmi bolestné ochorenie, ale má jednu výhodu, je v súčasnej medicíne a psychiatrii jedno z mála, ktoré sa dá naozaj veľmi dobre liečiť, ba úplne vyliečiť. Zbaviť sa ho a nájsť opäť samu seba a svoje šťastie. Stále si to opakuj, keď budeš strácať nádej. Bolí to, ale je cesta z toho von, vôbec sa nie je treba márniť a opúšťať svet. To vôbec nie je nutné. Tvoj život sa Ti vráti, pričom naozaj verím, že v Tvojom prípade by malo najväčší význam práve vhodné antidepresívum od psychiatričky/psychiatra. Je to lekár prvého kontaktu, nemusíš mať k nemu odporúčanie od obvodného lekára, stačí sa rovno objednať na prvé vyšetrenie na termín. Mám tiež skúsenosť s prejavmi klinickej depresie (ako koniec koncov mnoho z nás tu na fóre) a naozaj Ti viem potvrdiť, že antidepresívum vie veľmi veľa pomôcť. Nie je to žiadne lacné placebo alebo sebaklam, ono to naozaj v tej našej mozgovni niektoré tie funkcie napraví a vhodne skoriguje tak, aby všetko klapalo v psychike lepšie. Veľmi Ti prajem, aby si toto zlepšenie svojho duševna živo zažila na vlastnej duši už čoskoro.

Drž sa! Sme s Tebou. giving a hug

matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Simplexná schizofrenia Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Simplexná schizofrenia Empty Re: Simplexná schizofrenia

Odoslať  kimi2028 Ut 4 február 2020 - 12:05

Ahoj trubazelena, vyhľadaj psychiatrickú pomoc a nehanbi za to. Nech je to čokoľvek, tak sa dá v dnešnej dobe celkom dobre liečiť. Dokonca aj schizofrénia dá sa liečiť, síce zmení sa osobnosť človeka. Keď nie sú hlasy, či bludy tak je to celkom fajn ochorenie. Síce s niektorými vecami je to horšie, ale je to OK. Dúfajme len, že bude to tá tu spomenutá depresia, ktorá vie narobiť občas šarapatu a budeš môcť študovať a behať za chlapcami opäť. Všetko dobre ti prajem.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore