Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Aký ste mali rok 2019?

Goto down

Ohodnoťte svoj rok 2019 v zmysle školskej stupnice.

Aký ste mali rok 2019? Vote_lcap0%Aký ste mali rok 2019? Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Aký ste mali rok 2019? Vote_lcap50%Aký ste mali rok 2019? Vote_rcap 50% 
[ 4 ]
Aký ste mali rok 2019? Vote_lcap50%Aký ste mali rok 2019? Vote_rcap 50% 
[ 4 ]
Aký ste mali rok 2019? Vote_lcap0%Aký ste mali rok 2019? Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Aký ste mali rok 2019? Vote_lcap0%Aký ste mali rok 2019? Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Aký ste mali rok 2019? Vote_lcap0%Aký ste mali rok 2019? Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Aký ste mali rok 2019? Vote_lcap0%Aký ste mali rok 2019? Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Aký ste mali rok 2019? Vote_lcap0%Aký ste mali rok 2019? Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Aký ste mali rok 2019? Vote_lcap0%Aký ste mali rok 2019? Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
 
Celkom hlasov : 8
Back
 
 
  • Zaslať odpoveď

Aký ste mali rok 2019? Empty Aký ste mali rok 2019?

Odoslať  Matej Ut 31 december 2019 - 8:41

Ahojte, kamošky a kamoši. winking

Každoročne sa stretávame na konci aktuálneho roka v téme typu "Aký ste mali rok ...". A tak v tejto tradícii pokračujeme aj teraz a čaká nás tu teda výzva ohodnotiť naše osudy počas uplynulého roka 2019. Yes

Aký ste mali, priatelia, svoj rok 2019? Aké ste mali úspechy, v čom ste sa posunuli, v čom naopak stagnovali, prípadne v čom sa Vám nedarilo? Čo ste všeličo zažili, okúsili? Ako by ste zhodnotili aj vývoj svojho duševna počas roka, prípadne celkovo zdravia? Nezabudnite oznámkovať vec aj v priloženej anonymnej ankete. Workman

Dávate si na nový rok aj nejaké predsavzatia? Ak áno, aké? Čo plánujete v novom roku?

Čo sa týka mňa, tak spisujem na túto tému blogový článok a po jeho publikovaní sem capnem link. Vylámané zuby

Teším sa na Vaše príspevky. Som samé ucho
Všetko dobré.

Super!

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Aký ste mali rok 2019? Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Aký ste mali rok 2019? Empty Re: Aký ste mali rok 2019?

Odoslať  Meretseger Ut 31 december 2019 - 13:57

To už je koniec r. 2019? Sakra Laughing Akosi mi to stále nedochádza, bože, šak mám leto ešte Laughing

Vnímam ho dobre. Hlavne vďaka tomu letu, to bolo perfektné! Možno nie odlišnejšie než predošlé, no z nejakého dôvodu som si ho skutočne užila, nejaké blbé večery ho nestihli skaziť. Plávanie, prechádzky so psom, hudba, horko na umretie - čože? No, aj to Very Happy

Možno aj preto, že som sa tento rok neťahala so žiadnym debilom, uvažujem nad 1-, ešte uvidím. Stav single mi viac než vyhovuje, že mi trvalo len 27 rokov pochopiť to Very Happy Trochu ma škrie počet cosplayov: dva. Dva! 2! (Kitana a Underworld Wetsuit) To je dosť chabé, no aspoň som ušetrila. A stále nie Harley Quinn, skúsime v 2020tom Very Happy

Samozrejme, že koniec musela zopsuť hospitalizácia v PK, hoci v konečnom dôsledku mi to viac než pomohlo. Starám sa o seba! JA! Pokúšam sa zveľadovať - ja! Meriam glyčky, cvičím aspoň plank, nech ma nebolieva chrbát, chodievam so psom, zlepšujem ústnu hygienu, viac čítam... Kto si a kam si dala Meret? Bohvie Very Happy Čiže som rada. Fakt som.

Chýba mi ešte terapia, o ktorú som došla tuším koncom februára a odvtedy ani ťuk - okrem toho jedného sedenia v PK, ha-ha-OMG. Neviem, čo s tým, ako je na tom psychologička, ale nechce sa mi nejak zvlášť cestovať inam, trebárs... trebárs to zvládnem. Večery sa niekam odplazili, nevidím žiaden dôvod, prečo by mali byť osamelé či depresívne. Sebapoškodzovanie nejaké bolo, no ak by som sa mala dostať k tomu, kam som sa posunula (hallelujah!), tak to bolo od jedného notebooku k druhému, od custom levelov TR k Zaklínačovi III Laughing Nie. Minulý rok som si dala záväzok mať sa radšej a možno, trebárs, hádam aspoň teraz sa mi to darí. Snažím sa kašlať na minulosť, pochopila som pár vecí... hlavne rezignácia na vzťahy, že hurá.

Nedarilo sa mi pribrať, ako by som chcela, ale to nefunguje už nejakých pár rokov, čo narobím. Okolo 50 kg by som mohla mať, fajn je aj to Very Happy

Predsavzatia asi nie, beriem veci ako prídu, čo vyplynie zo situácie. Jasne, rada by som nabrala ešte zopár kíl, spravila aspoň raz toľko cosplayov (a stále sa v nich zlepšovala), dokázala sa dokopať do PK bez pokusu o samovraždu, nerezať sa... a eee, cvičiť hádam? Nekašlať tak moc na preventívky u dr. a kontroly u očného, diabet. a iných? Jo, v tom som bola hrozná. Uvidíme, čo s tým. Netúžim nijak zvlášť vedieť ako na tom som, tuším, že by ma to asi nepotešilo scared2
Tak či onak dávam napokon klasickú dvojku. Som rada, aký tento rok bol; napriek nejakým negatívnostiam ma väčšina vecí tešila a som zvedavá na 2020.
Very Happy
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Aký ste mali rok 2019? Empty Re: Aký ste mali rok 2019?

Odoslať  Dušan Ut 31 december 2019 - 14:43

Čo sa týka spoločnosti, tak bežné rodinné oslavy, kamarádský gril, a jedna ženská známosť.

Úplne som vynehal celú šipkovú sezónu. Počas 2020 plánujem aspoň ju navštevovať raz mesačne. Šachová sezóna prekvitá iba ligovo a som pravidelným jej účastníkom. Na turnaje sa nehrniem, škoda peněz za taký výkon! Plánujem chodiť vo štvrtok do klubu a potom do bronxu na pivo, tiež raz mesačne.

Je tomu rok, čo čítam knižky. Prečítaných mám za tento rok cca 85 eKnih, kníh + cca 15 audioknih.

Čo mi dal tento rok. Okrem vianočného dôchodku a zvýšeného na rok 2020 nič zvláštne.
Naďalej "nečakám", vyhľadávam finančné príležitosti, najmä tie zamestnanecké.

Po vedomostnej, vzdelanostnej, či nazvem to "Know-How", som sa obohatil o hlbšie duchovno v podobe osvietenectva, vzkriesenectva a buddhistického prebudenia.
Prehĺbil som jak motivačné dovednosti, tak aj z oblasti zdravia a životného štýlu, manažment a leadership, spoločenské vedy ako psychologia pre každého, prírodné vedy z astronómie a samozrejme niečo z histórie a biografie a životopisy...

Zaujali ma knihy od Eckarta Tolla (Nová Zem, Prítomný okamih, Jednota Života, Reč ticha) , Michaela Newtona (Život po životě + ďalšie knihy), Dr. Murphyho (Moc podvedomia), Don Miguela Ruiz (Štyri dohody a piata dohoda) a Mantak Chia (Rozvíjení mužské sexuální energie, Tao léčiva energia, sexuální reflexologie).
Tieto knihy považujem za základ hlbšieho duchovna.

Z motivačnej literatúry sú obľúbený autori Robert T. Kyiosaki (Bohatý táta, chudý táta, Bohaté dítě, chytré dítě, Do důchodu mladý a bohatý, Cashflow kvadrant, Byznis 21. storočia...), George S. Clason (Najbohatší muž babylonie)...

Chcel by som sa účasnit nejakych formálnych kurzov či školení, uvidím či budú finančné príležitosti.

Čo sa týka zdravia, tento rok ako posledné roky som prežil bez hospitalizácii, čo znamená, mám upravený spánkový režim. I keď o kvalite sa nedá hovoriť, bo sa niekedy budím aj trikrát nad ránom.

Tento rok som niekoľko krát upravoval program, režim akýsi Time management ™.
Rozdelil som ho na dlhšie obdobia.
Teraz som si za dlhšie obdobie, teda cieľ zvolil výuku angličtiny, dávám si na ňu čas vyše pol roka. Záleží na tom, ako ma to bude držať. Popri tom čítat nejaké knižky.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Aký ste mali rok 2019? Empty Re: Aký ste mali rok 2019?

Odoslať  kimi2028 Ut 31 december 2019 - 19:47

S rokom 2019 som celkom spokojný. Mám radosť z toho, že netrápili ma bludy, hlasy, či halucinácie, čo pri našej chorobe nie je samozrejmosťou. Hospitalizácia ma obišla tiež, hoci v auguste vyzeralo tak, že sa jej nevyhnem. Chválabohu nebolo nutné ísť do nemocnice. Tiež som spokojný aj s progresom v šachu, ktorý som predviedol.

Čo sa mi páčilo menej? Tak jednoducho schopnosť sa učiť nové vecí, ako aj pozornosť. V týchto dvoch veciach som bol doslovne tragicky. Tiež myslím si, že som v roku 2019 žil pasívnejšie ako v roku 2018. Boli skutočne mesiace, kedy sa mi nechcelo nič robiť a nedokázal som sa prinútiť k ničomu. Neteší ma ani to, že moja dvojročná robota na sebe bola preč. Za mesiac sa mi podarilo pribrať na leponexe skoro 15 kg.

Čo do roku 2020? Tak základný predpoklad je ten, aby som bol zdravý a podľa možnosti bez hospitalizácie. Chcel by som si nájsť nejakého nového koníčka, ktorý by ma bavil. Okrem posilovne a šachov nemám totiž nič. To by bolo treba zmeniť. Bol by som tiež spokojný, keby sa mi podarilo niečo schudnúť. Tiež viac sa socializovať, ale pri mojej povahe netuším ako sa to robí. Bude stačiť, keď budem chodiť na športové podujatia a okrem hádzanej pôjdem aj na iné športy. V roku 2019 som chodil len na hádzanú.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Zaslať odpoveď

Aký ste mali rok 2019? Empty Re: Aký ste mali rok 2019?

Odoslať  Matej Ut 31 december 2019 - 21:04

Ahojte.

Pridávam aj ja svoj rok 2019 - klik tu v blogovom článku. Pretty good

Vitaj

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Aký ste mali rok 2019? Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Aký ste mali rok 2019? Empty Re: Aký ste mali rok 2019?

Odoslať  Iacobus Št 2 január 2020 - 14:22

Ja by som dal uplynulému roku dvojku. A to z toho dôvodu, že vždy sa veci dajú spraviť lepšie. Vždy môžem podať lepší výsledok v škole. Vždy sa môžem cítiť lepšie. Jednotku by som si naozaj netrúfol dať. Na druhej strane trojka indikuje polovicu správnych rozhodnutí a polovicu nesprávnych rozhodnutí, polovicu dobrých okamihov a polovicu zlých, polovicu depresívnych stavov a polovicu normálnych nálad.

Nechcem sa ani nejak veľmi sťažovať. Rok nebol zlý. Mal som jednu hospitalizáciu v auguste. To bolo horšie obdobie, musím uznať. Bol som vystrašený, bál som sa Toma, necítil som nič, len strach. Po nastavení liečby sa to dalo do poriadku. Hlasy už nemám. Paranoja sa občas vyskytne. Je to však v únosnej miere. Povedal by som, že mám nad chorobou nadhľad. Len jedna vec, nikde sa nemôžem cítiť absolútne bezpečne, ani moje myšlienky nie sú bezpečné. Vždy mám potrebu analyzovať nebezpečenstvo, aké mi v danej situácii hrozí. Tohoto by som sa chcel ešte zbaviť. A bude všetko absolútne OKA.

Čo sa týka školských výsledkov, som spokojný. Výkon nepodávam taký, ako pred dvoma rokmi. To už ani nikdy nebudem. Zmieril som sa s tým. Mám zhoršenú sústredenosť. Ale dá sa. Môžem byť rád aj za to, čo mi ostalo.

Socializácia je veľmi dobre rozbehnutá. Kamarát, ktorého často spomínam, si nájde na mňa často čas. Porozprávame sa. Vezme ma do spoločnosti. Dá sa povedať, že jemu najviac dôverujem. Povedal som mu postupne o všetkom. Potom mám niekoľkých známych, s ktorými si píšem, občas sa aj stretneme. Ale to už nie sú ľudia, ktorým by som bezhranične dôveroval.

Nezvyknem to robiť, no tento raz som sa rozhodol dať si za cieľ do nového roka prestať fajčiť. Zatiaľ sa darí.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Aký ste mali rok 2019? Empty Re: Aký ste mali rok 2019?

Odoslať  dzuli08 Št 2 január 2020 - 16:45

No ja svojmu ďalšiemu odžitému roku na tejto planéte (2019) dávam tiež dvojočku. Boli veci, zážitky, skúsenosti veľmi príjemné ale niektoré dni, týždne, ale možno aj mesiace boli menej vydarené. Za čo sa musím veľmi pochváliť (aj psychologička mi kázala, že sa mám oceniť sama Very Happy ) je to, že som už druhý rok v tej istej práci. Ono radšej sa nejdem ešte z toho priveľmi vytešovať, lebo opäť môže nastať kríza. Ďalšie pozitívum pre mňa bolo jednoznačne leto. A síce cestovanie ....je to fakt super vec , aj letieť lietadlom (tenkrát poprvé) aj spoznávať väčšinou peškom krajinu konkrétne mestá Praha a Londýn. Čo sa týka spoločenského života a socializácie, to je skôr vo virtuálnej podobe, no ale udržujem vzťahy (aj v rámci návštev) s jednou kamoškou a jedným kamarátom (sem tam aj s výhodami Very Happy )....
V každom prípade som vďačná za všetko, že už zopár rokov fungujem bez cvokhausu, len zobkám poctivo, a ani mi už dlhšie nehrablo. Samozrejme by sa dalo ešte pomerne dosť vecí vylepšovať, viď moja pevná vôľa,(ne) chuť do cvičenia atď. No som rada, že som rada. Dúfam, že rok 2020 bude v niečom prelomový a zmení môj život k lepšiemu. To prajem aj vám všetkým. Držme sa !
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 540
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore