Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

F23.1 & budúce povolanie?

Goto down

  • Zaslať odpoveď

F23.1 & budúce povolanie? Empty F23.1 & budúce povolanie?

Odoslať  Anonymka Po 23 júl 2018 - 21:35

Zdravím vás všetkých!

Ja by som sa vás chcela spýtať... mala som diagnózu schizoafektívna porucha depresívny typ, ale už mám zmenenú na akútna psychotická porucha schizoformná. Neviete čo to znamená? Či je to dobrý posun? Lebo pýtala som sa doktora, povedal mi, že sa mi to zlepšilo, že som tak v polovičke medzi zdravým a schizofréniou alebo inou vážnou poruchou/ochorením. Niekde som počula, že časom je ľuďom so schizof. horšie... tak teda, či o tom niečo neviete.

A neviete, akú prácu by som mohla robiť? Či vôbec niečo?... a rodina? A či mám národ na dôchodok?

Ďakujem vám veľmi pekne Smile
Anonymka
Anonymka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 30
Reputácia Reputácia : 5
Dátum registrácie : 23.07.2018

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: abilify maintena 400 mg/mesiac

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

F23.1 & budúce povolanie? Empty Re: F23.1 & budúce povolanie?

Odoslať  kimi2028 Ut 24 júl 2018 - 8:06

Ahoj, bude to určite posun k lepšiemu, keď ti to zmenil. Nevyznám sa do toho, ale kedysi som mal na začiatku ochorenia práve túto diagnózu. Po cca. mesiaci a pol bludov a halucinácii zmenili mi ju na schizofréniu. Aj so schizofréniou sa môže mať človek skvelo, pokiaľ berie lieky a dodržiava rady lekára, či psychológov. S prácou je to tak, že nemala by si vyhľadávať prácu, kde je toho stresu veľa. Mala by si si nájsť niečo pohodovejšie, hoci pri práci sa radí to ťažko. Stres ku práci patrí. Podať si ID môžeš skúsiť za toto nič nedáš, ale so súčasnou novou diagnózou ho zrejme nedostaneš. Tam veľa šancí nebude, ale rozhodne si podaj. Nikdy nevieš...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

F23.1 & budúce povolanie? Empty Re: F23.1 & budúce povolanie?

Odoslať  Hulk DF 365 1 Ut 24 júl 2018 - 9:01

Ahoj Anonymka

Keby ,že som na tvojom mieste,teda na počiatku choroby,by som činil inak ako som činil,fakt je ,že si chorobu musíš odmakat,nechcem ťa naviesť na inú dráhu ale ja som v takom štádiu, kde som učinil rozhodnutia ako napríklad.zbavit sa komplet psychiatrie,t.z zbaviť sa liekov postupným ich znižovaním,zbaviť sa diagnózy na papieri,zbaviť sa ID i postupným znižovaním a hlavne zbaviť sa doktorky a až potom môžem povedať ,že nie som chorý ale zdravy

Čakajú ťa veci ako prehodnotenia jak pracovneho zivota tak aj dochodkoveho života,
Jelikoz nemáš dôchodok,kašli naň,neber ho,bo dostaneš pracovné obmedzenia kvôli liekom a budeš mať problémy z nájdením roboty ako ja,dôchodok je len almuzma,sama s ním nevyzijes,iba budeš prežívať,pravdepodobne žiješ u rodiča,čo je vítané,ale on tu nebude večne,

Zober si príklad z Mateja,ten si nechce priznať ID,ma lieky a psychiatra ale za to má slušnú robotu ,je letná sezóna a chodí dokonca si privyrábať,na seba ma tak menej času ako bolo obvykle,ale zije
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 1
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 45

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

F23.1 & budúce povolanie? Empty Re: F23.1 & budúce povolanie?

Odoslať  Anonymka Ut 24 júl 2018 - 19:10

Antifajny, bojim sa prace, bojim sa ako mi to pojde, som citliva. Ale ma to logiku co pises. Nemusela by som celit posudzovaniu, mohla by som mat rodinu, mat viacej penazi, co by ma cinilo viacej stastnou.

Caka ma maturitny rocnik a zistim vysledky psychologickych testov, na ake povolanie sa hodim, napisala som im tam aj moju diagnozu tak som zvedava.

Kimi2028, tak teda neviem, ci si podam o ten dochodok ci nie..
Anonymka
Anonymka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 30
Reputácia Reputácia : 5
Dátum registrácie : 23.07.2018

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: abilify maintena 400 mg/mesiac

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

F23.1 & budúce povolanie? Empty Re: F23.1 & budúce povolanie?

Odoslať  kimi2028 Ut 24 júl 2018 - 22:54

Podobné obavy má každý anonymka, ale práca je tiež dobrá. Osobne som tiež na tom premýšľal a rozhodol som sa, že radšej skúsim pomáhať mamke. Je živnostníčka, mohol by som jej pomôcť s nejakými menej odbornými vecami. Na normálnu prácu si ešte netrúfam. Bojím sa tiež, že jeden stresujúci deň by ma mohol dať dole a opäť na dno. Jednoducho skúsim doma si vypestovať nejaké návyky k práci, lebo mi dobre robí a potom možno skúsim ďalšoe. Len teraz väčšinou pracujem jednu hodinu denne, lebo nedokázal som sa na nič sústrediť. Radšej menej a precízne, ako s kopou chýb, čo potom treba opravovať...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore