Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

partnersky zivot

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

  • Zaslať odpoveď

partnersky zivot - Stránka 2 Empty Re: partnersky zivot

Odoslať  xkrchnav Ut 21 august 2012 - 13:26

Ahojte,
som na tom podobne ako písala Jaga, ale z druhej strany. Ja som ten, komu boli diagnostikované poruchy. Najprv bipolárka, potom F25.0. Mám manželku a dcéru. Spoznali sme sa ešte pred tým, než to u mňa prvý krát vypuklo. To nebolo tak hrozné ako druhý krát - to už bola na svete aj dcéra. Mala 2 roky a obávam sa, že to čo som doma vystrájal sa jej vrylo do podvedomia. Dúfam, že z toho nebude mať neskôr nejaké fóbie alebo traumy. Manželky som sa veľa krát pýtal, či ak by vedela o tom, čo mi je, pred tým, než sme sa vzali, či by do toho šla znova. Odpoveď bola našťastie kladná a tak môžem povedať, že žijem v šťastnej malej rodinke, ktorá sa snáď dobudúcna ešte rozrastie.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

partnersky zivot - Stránka 2 Empty Re: partnersky zivot

Odoslať  Letra Po 3 december 2012 - 15:15

Chcem napísať, že aj s diagnózov F25 sa dá normálne fungovať v partnerskom živote, som viac ako 10 rokov vydatá, choroba u mňa vypukla pred troma rokmi a manžel ma podržal, aj napriek tomu čo som mu všetko vystrájala....v sexe problém nemáme a ani z orgazmom...akosi u mňa tie lieky to neovplyvňujú (našťastie). K tomu všetkému mám 2 krásne dcéry...ktoré som našťastie mala ešte pred vypuknutím choroby...
Letra
Letra
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 56
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 01.12.2012
Vek : 40
Bydlisko Bydlisko : Košice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

partnersky zivot - Stránka 2 Empty Re: partnersky zivot

Odoslať  historik Ut 23 apríl 2013 - 10:32

00


Naposledy upravil historik dňa Pi 1 november 2013 - 13:48, celkom upravené 1 krát.
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 358
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

partnersky zivot - Stránka 2 Empty Re: partnersky zivot

Odoslať  filipka Ut 23 apríl 2013 - 12:08

Ahoj historik, nejdem rozoberat tvoje "chcenie" a "nechcenie" winking , ale k tym liekom by som rada nieco napisala. Serdolect nie je najmodernejsie AP, praveze je dost stareho data, ale bol dlhu dobu uplne zakazany a stiahnuty z obehu pre zavazne neziaduce ucinky na srdce. Potom to este raz na zaklade studii zvazili a dali znova na trh pod prisnou podmienkou, ze pacient pocas jeho uzivania MUSI podstupovat minimalne kazde 3 mesiace EKG vysetrenie na internej, alebo kardiologickej ambulancii. Az po zhodnoteni EKG odbornikom moze dalej pokracovat v liecbe. Moja osobna skusenost-ani EKG nestaci!!! Uzivala som asi pol roka Serdolect v roku 2007 a napriek dobremu EKG som dostala srdcove arytmie, ktore mohli viest k smrti. Co sa tyka prolaktinu-Serdolect ho zvysuje taktiez! Miera citlivosti jedinca na tento neziaduci ucinok je individualna, niekto ma prolaktin dobry stale a niekomu doslova vyleti. Aj ja mavam katastrofalne hladiny. No a k Parlodelu len tolko, ze JE PRISNE KONTRAINDIKOVANY pri psychozach :-DDD Predtym, ako si poskodis liekmi zdravie, sa opytaj endokrinologa na to, preco ti ho predpisal, ked ho podla vyrobcu uzivat nesmies, hrozi ti totiz nahly navrat psychozy (poznam to, s Parlodelom tiez mam skusenosti:-)). Vypocuj si jeho odovodnenie.
No a k Serdolectu ti napisem len tolko, ze nepoznam pacienta, ktory sa na nom drzi v remisii dlhu dobu..plus hroziace problemy so srdcom-pre mna privelke riziko.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

partnersky zivot - Stránka 2 Empty Re: partnersky zivot

Odoslať  tomas St 24 apríl 2013 - 0:47

so Serdolectom mam len tie najhorsie skusenosti, hadam este vacsie svinstvo ako olanzapin - uzival som Serdolect 8 mesiacov 2009-2010, pocas tychto 8 mesiacov som pribral 30 kg! (este predtym pri polrocnom uzivani Zyprexy som nabral 10kg, sestra uzivala donedavna olanzapin tiez a nabrala za 2 roky 30kg). Nikomu by som nedoprial brat take svinstva ako olanzapin a sertindole.

EKG mi rozhodne nerobili kazde tri mesiace, napriek tomu som mal nejaky mensi nalez, ked mi ho raz pocas jeho uzivania robili - tiez som dostal tabletky na tlak a vysoky pulz - Coronal (bezne som mal pulz 90-100 v klude pocas uzivania Serdolectu). Tiez som mal pocas jeho uzivania tzv. "suchy orgazmus" (vyvrcholenie bez vystreknutia tekutín), ktory sa upravil po vysadeni. Navyse obcasne ma trapili extrapiramidy (vykrucanie oci do hora), ale to pri viacerych AP sa mi stavalo (pri Rispene boli EPS uplne katastrofalne). Este mi napada, ze som mal casto plny nos - opuch nosovej sliznice, ktory ustupil pri mensom davkovani. Nehovorim o bolesti noh uz pri kratkych prechadzkach a rychle zadychanie sa (sposobene aj vahovym prirastkom)

Zo Serdolectu som presiel na Questax, na ktorom som spolu s Alventou (predtym Escitil) do dnes a nestazujem si, vaha sa mi stabilizovala, jemne klesla (este ale musim riadne na nej pracovat), nepocitujem ani ziadne vedlajsie ucinky, azda trochu unavu. Tiez Coronal som vysadil. S quetiapinom som este spokojnejsi ako kedysi s Abilify, pri ktorom po dlhodobejsom uzivani prisli napokon tiez extrapiramidy.

historik, najdi si babu, kazdeho raz prestane bavit sameho si natahovat loptoša - to, co pises mi pride ako postkoitalna depresia, teda bez toho "koitu" Very Happy vela viery skodi laughing

No, keďže som pomerne veriaci, aby som si dovolil robiť to stou partnerkou, museli by sme sa najprv vziať v chráme. Ale nie som si istý, či by som bol vôbec schopný odvážiť sa na to aj prípade, že by sme boli riadni manželia.
lol!

_________________
Desím sa každého jedného kroku
na ktorý sa chystám.
Desím sa, že ma privedú
niekam, kam som chcela dôjsť.
tomas
tomas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 237
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 14.12.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

partnersky zivot - Stránka 2 Empty Partnersky život a láska

Odoslať  Mery Ut 3 máj 2016 - 16:27

Ahojte. Ja mám tiež problemy v partnerskom živote. Konkretne som si vela krát vypočula- ty si šibnutá a potom ma partnerka opustila. A mám aj problémy z liekov- spím z nich aj cez den. Ešte chcem povedat, že som zistila, že si rozumiem iba s ludmi na psychiatrii a umelcami na umeleckych školach, kde som pracovala 7 rokov. Vela umelcov má tú svoju maniu a pracuje a pracuje...a ja som velmi citovo založena a myslenie mi nejde moc...preto občas vyrobim sošku či obraz a predam ho, ak sa podarí...podla mňa psychicke choroby sa držia umelcov a citovo založenych ludi...vdaka nim vznikli genialne obrazy a sochy...teda k vzťahom- tažko sa hlada partner či partnerka pre mňa, lebo často počujem- si divná a šibnutá- na moju osobu. Každy zdravy, ked vidí, že som chorá, utečie. Už som mala aj vzťah s človekom zo zdravotnictva, ale moje zdravie sa tým nezlepšilo ani nevyriešilo, len ten človek ušiel, ked zistil, že som vážnejšie chorá...asi mám privelké nároky a zrejme zostanem sama, s mačkami mojimi...
Mery
Mery
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 5
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 24.04.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

partnersky zivot - Stránka 2 Empty Partnersky život a láska

Odoslať  Mery Ut 3 máj 2016 - 16:44

Inak, u mňa je to tiež také isté so sexom, ako u vás...človek zaspáva koli liekom, je schopny zaspat v práci aj v posteli pri intimnostiach...to robia tie lieky...známa lekárka povedala o stacionári- preto pacientov napchajú kopu liekmi, aby neotravovali! A potom že človek zaspí aj pri sexe alebo nič necíti...ja som prišla o prácu, lebo ma prislihli ako spím na záchode, nemohla som inak z tych liekov...všetky životne aktivity su obmedzene, lebo človek pri nich spí...moj milostny život je obmedzeny na raz za 2-4 roky, priležitostne známosti, viac nevládzem popri liekoch. Aj to len objatia a bozky...podla mňa je to tlmenim liekmi, teda dost úbohé...
Mery
Mery
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 5
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 24.04.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

partnersky zivot - Stránka 2 Empty Re: partnersky zivot

Odoslať  Meretseger Ut 3 máj 2016 - 20:23

Ahoj Mery, nespominala si, ze mas hranicnu poruchu? S tou je to tazke, hodne... Poznam to, kedze som tiez hraniciarka a tiez vzdy vsetci zdrhnu, preto som sa uz na vztahy vybodla - i priatelske - a budem sama...
Mimochodom... bisexualka? S mackami? A vztah s clovekom zo zdravotnictva???
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore