Depesívna a uzkostná porucha a PN

Goto down

Depesívna a uzkostná porucha a PN Empty Depesívna a uzkostná porucha a PN

Odoslať  marion25 za So 12 august 2017 - 14:38

Ahojte, chcem sa spýtať, doktorka mi dala PN kvoli mojím depresívnym stavom a panickým záchvatom niesom schopná fungovať.. no panika ma chytá aj z tej PN sú tam vychádzky 2 hod. doobeda a 2 poobede strašne sa bojím že zostanem doma ležať a že budem viac a viac upadať, aj tak moc von nechodím ale pomáha mi prechádzka so psom alebo ísť na prechádzku do lesa vačšinou večer... chcem sa spýtať že či z vás niekoho chodili kontrolovať niekto keď ste boli na PN?ešte sa bojím aj toho že ma postihne schizofrenia z toho že keď pôjdem von mimo vychadzkových hodín že sa budem báť že ma budu kontrolovať...psychiatrička mi povedala že existuju aj neobmedzene vychádzky ale že ona sa do toho nevyzna ani to nerieši že si to mam poriešiť sama s obvodnou...čo si o tom myslíte vy?o tej kontrole?a čo by bolo vhodne k môjmu stavu?
marion25
marion25
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 4
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 10.08.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Depesívna a uzkostná porucha a PN Empty Re: Depesívna a uzkostná porucha a PN

Odoslať  marion25 za So 12 august 2017 - 14:41

sestrička mi povedala že ma nebudu chodiť kontrolovať keď som jej vravela že rada aj navštevujem kostol o 6 večer...ide o to že ja si uvedomujem že nemôžem ostat zabednená doma,(aj keď mám najvačšiu chuť sa nepohnuť z postele viem že toto je cesta do záhuby) psychiatrička mi odporučila stacionár v utorky a štvrtky na 4 hodiny idem to vyskúšať....
marion25
marion25
Nový člen
Nový člen

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:

Návrat hore Goto down

Odoslať  Tuto za So 12 august 2017 - 16:21

Ahoj marion25!
V rámci choroby som bol 2X na PN a to každá bola rok. Kontrolovať ma nebol nikto a raz som mal celodenné vychádzky. Myslím si, že Tvoj strach z PN-ky nie je neopodstatnený. Doteraz sa tu často na fóre sťažujem na tendenciu k pasivite. Zároveň si aj myslím, že stacionár je výborná voľba.

Držím palce smerom k zlepšeniu stavu! Tuto

V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4460
Reputácia Reputácia : 469
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Návrat hore Goto down

Odoslať  marion25 za So 12 august 2017 - 16:58

Ahoj Tuto, ďakujem za odpoveď .. ja som akurat od pondelka nastúpila na liečbu AD, viem že teraz je aj zhoršenie stavu prvé 3 týždne, ešte som ich nebrala tak dúfam že zaberú, popri tom mám užívať frontin ukludnovák na ktorom je ale závislosť a kedže ja mam tendencie byť závisla napr. hlavne cigarety trochu káva tak sa obávam že by som si na toto veľmi rýchlo zvykla nechcem ich užívať furt aj keď sa po nich cítim skoro uplne zdravá, psychiatrička mi povedala že zavislosť príde až po mesiace denného užívania, ale to ma asi nepozná Very Happy, no uvidím snáď mi tie AD zaberú plus ten stacionár, ešte by som brala aj psychoterapie ale u nás niesu moc dobrý terapeuti chodila som už k dvom, asi budem hľadať dalej,, a veriť že sa z toho vyhrabem strašne ma mrzí že ma to obmedzuje že nedokážem chodiť do práce aj keby som veľmi chcela,(už som takto vzdala asi 4 roboty aj keď neboli bohvieake) velmi si prajem fungovať normalne ale ten tlak z vonku mi vždy spustí atak, a pred ludmi chytiť záchvat je katastrofa to potom zas ma uplne položí že chytim taku depresiu z toho že som zlyhala že sa zas nedokažem vyhrabať z postele..no uvidím zatial budem doma tvoriť a predávať cez e-shop ked sa mi podarí vyhrabať sa z postele aspoň že mám tú PN že si nemusím teraz robiť starosti so zdravotkou...pekný deň aj tebe Tuto
marion25
marion25
Nový člen
Nový člen

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:

Návrat hore Goto down