Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky - Stránka 2 Empty Re: Lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky

Odoslať  anonym Ut 18 január 2011 - 10:20

myslim, ze na vahu nema ziadny vplyv Zeldox.
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky - Stránka 2 Empty Re: Lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky

Odoslať  filipka Ut 18 január 2011 - 14:38

Najmensi vplyv na vahu maju Abilify a Zeldox, najvacsi Zyprexa a Leponex. Samozrejme je to vysoko individualne a udaje su vysledkom statistickych operacii.
Ak niekto uziva lieky len po iste obdobie, jeho metabolizmus ma schopnost sa po vysadeni upravit do povodneho stavu.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky - Stránka 2 Empty Re: Lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky

Odoslať  frances farmer Ne 13 február 2011 - 18:00

už to nechcem brať, zatemňuje mi to mozog, tlmi myseľ, spomaľuje myšlienkové pochody! fuj!
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky - Stránka 2 Empty Re: Lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky

Odoslať  Matej Ut 22 február 2011 - 12:16

Predstavte si, bol som včera u doktorky a odporučila mi na to úzkostné červenanie a trému tabletku Rivotril nie iba tak zapiť, ale normálne ju zubami rozdrviť a pekne požuť. Vraj sa to už skvelo vstrebe v samotných ústach. A rýchlejšie to zaberie, rýchlejšie to upokojí človeka a zmierni jeho napätie či úzkosť. alien

Asi ste o tom mnohí vedeli, ale pre mňa je to novinka, tak som sa s tým chcel podeliť. Je to vskutku zaujímavé, už som to aj vyskúšal, ale ešte som si nemeral, ako rýchlo to zabralo. A chuťovo? Neutrálna chuť. Nič extra. Idea

Je to super.

winter

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5055
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky - Stránka 2 Empty Re: Lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky

Odoslať  4713N Ne 27 február 2011 - 0:19

Prosim vas, moze velkost davky lieku ovplyvnit pocet vedlajsich ucinkov ktore sa u cloveka objavia, alebo ich intenzitu? Dakujem za odpoved
4713N
4713N
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 31
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 14.01.2011
Vek : 32
Bydlisko Bydlisko : V strede Slovenska

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky - Stránka 2 Empty Re: Lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky

Odoslať  Tuto Ne 27 február 2011 - 5:35

4713N napísal: moze velkost davky lieku ovplyvnit pocet vedlajsich ucinkov ktore sa u cloveka objavia, alebo ich intenzitu? Dakujem za odpoved

Aj keď je filipka v tomto kompetentnejšia, môžem Ti odpovedať ja.

S mojich skúsenosí platí, že jednoznačne môže. Bežné sú tlmivé vedľajšie účinky a takisto aj intenzita je vyššia. Niektoré medikamenty majú však vlastnosť, že vedľajšie účinky sú výlučne na začiatku užívania a neskôr sa stratia. Nedá sa na to však spoliehať. Aj na príbalových letákoch sa objavuje informácia, že objavené vedľ. úč. by mal užívateľ prekonzultovať s lekárom.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky - Stránka 2 Empty Re: Lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky

Odoslať  Tuto St 16 marec 2011 - 23:31

Lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky,

beriem ich ráno, večer a pred spaním. Medzitým si hodím možno nejaký doplnok stravy.

Zo začiatku som si na to nemohol zvyknúť, ale bol som okolnosťami donútený. Teraz je ich barnie totálna rutina. Pripadá mi to samozrejmejšie ako sa napríklad naraňajkovať, prezliecť do nočného, umyť zuby... Horšie by bolo, keby som mal rozdelené doby užitia medikamentov na presnú hodinu. Takto je to však v pohode. Vstanem, dotrepem sa do kuchyne, napijem sa a dám si ich. Večer som si zvykol na 21:00-22:00 ich užiť. Neobťažuje ma to, je to pohoda.

AKO JE TO S VAMI? STE OK V UŽÍVANÍ LIEKOV?
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky - Stránka 2 Empty Re: Lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky

Odoslať  Matej Št 17 marec 2011 - 2:50

No, u mňa je to už teraz trošku ohľadom disciplíny horšie.

Stane sa mi aj viac ráz za týždeň, že vynechám Orfiril Long 500 mg alebo aj večernú tisícku. A keďže mi kvôli nemu berú pravidelne krv, tak mi túto nedisciplinovanosť môžu zistiť. Už sa aj stalo v posledný týždeň, že som si zabudol dať kompletne aj Abilify. Ešte šťastie, že ma drží Risperdal Consta.

No ale. Hm. Nie je to o tom, že by som ich nechcel brať, tiež to považujem už za rutinu, ktorá sa mi do veľkej miery zautomatizovala. Ale občas proste zabudnem, lebo som napr. smutný a nešťastný, vtedy mám najviac tendenciu vynechať, keďže ma opantá myšlienka typu "na čo to beriem, pozri sa na seba, aký si nešťastný, aj tak ti to nepomáha". Viem, že je to hlúpa myšlienka, ale veru stane sa mi to v slabých chvíľkach. Embarassed

Pokúsim sa polepšiť. Teraz večer som si dal všetko tak, ako mám. Ranné si dávam okolo 9:00, obedňajšie okolo 12:30 a večerné okolo 20:00. Voľakedy som si to presne zapisoval na papiere na nástenke tu v izbe, že kedy a čo som užil. Teraz aj po tejto stránke mám disciplínu narušenú. Ach jaj. scared2

jumping2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5055
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky - Stránka 2 Empty Re: Lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky

Odoslať  filipka Št 17 marec 2011 - 16:35

Odporucam pre zabudlivcov kupit si davkovac liekov, raz za tyzden naplnite a potom uz len zobkate, ked potrebujete cyclops Aspon na nic nezabudnete.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky - Stránka 2 Empty dobrá rada nad zlato

Odoslať  Ivanko So 28 júl 2012 - 13:38

Bral som nejaký čas seroquel..vysadil som ho kvôli prírastku na váhe presnejšie zastaveniu priberania.Prešiel som na Serdolect..to, že teraz častejšie kýcham nemusí byť spôsobené týmto liekom.No v 12 deň jeho užívania som úplne stratil ejakulát.Je to viac menej osobná téma..nemám urologa, sexuologa..pozeral som všelijaké internetové poradňe, diskusné fora či články..neviem..mohlo by to byť spôsobené aj týmto liekom?Ako zistiť či je to dočasné alebo už trvalé?
Ivanko
Ivanko
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 64
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 17.12.2010
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky - Stránka 2 Empty Re: Lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky

Odoslať  Matej So 28 júl 2012 - 16:30

Problémy s libidom a ejakulátom, ako i vzrušivosťou a orgazmom niektoré takéto lieky naozaj spôsobujú. Je to dočasné a vyskytuje sa to iba počas užívania samotného lieku. Po skončení užívania daného lieku sa libido i ostatné veci znovu vrátia do pôvodného stavu.

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5055
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky - Stránka 2 Empty Re: Lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky, lieky

Odoslať  tomas Ne 29 júl 2012 - 4:15

pri serdolecte som mal aj ja ten problem, upravilo sa po prechode na ine antipsychotikum....celkovo obdobie, co som bol na sardolecte hodnotim velmi negativne, este som aj pribral 25kg za 9 mesiacov, vysoky pulz som mal, extrapyramidove priznaky...

_________________
Desím sa každého jedného kroku
na ktorý sa chystám.
Desím sa, že ma privedú
niekam, kam som chcela dôjsť.
tomas
tomas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 237
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 14.12.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore