Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

prosim o radu

Goto down

  • Zaslať odpoveď

prosim o radu Empty prosim o radu

Odoslať  zvarač17 Ne 7 máj 2017 - 20:31

Mam priateľku s BAP a dostala sa do čudneho veľmi silneho apatickeho stavu vyvrcholilo to tým že sa začala triasť a ťažko dýchat musel som zavolať 112 teraz je na JIS v akomsi polospanku leži nereaguje na slova len sebou myka akoby zvadzala nejaky vnurotny boj.. ma niekto skusenosť a vie mi povedať očo asi ide?? dakujem
zvarač17
zvarač17
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 3
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 07.05.2017

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

prosim o radu Empty Re: prosim o radu

Odoslať  Tuto Po 8 máj 2017 - 1:33

Ahoj zvarač17!
Určite si urobil dobre, že si volal záchranku. Ohľadom Tvojho dotazu asi toľko, že daný stav priateľky nemusí súvisieť práve s touto psychiatrickou diagnózou. BAP vlastne len charakterizuje zmeny nálady, ktoré sú v určitom zmysle extrémne, ale osobne som sa ešte nestretol a ani nečítal, že by dochádzalo aj pri nezaliečenej BAP k takýmto stavom. Priebežne ma napadá otrava liekmi, ale to je len taká plytká domnienka, ktorú hádam ani neber na vedomie. Každopádne Ti aj priateľke prajem, aby ste sa zase stretali v zdraví ako pár. S pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

prosim o radu Empty Ahoj Tuto

Odoslať  zvarač17 Po 8 máj 2017 - 19:04

Tak požitie liekov sa vylučilo podla testov.. Dnes som ju bol pozriet ale je to stale zle za hodinu zo seba nevydala viac ako že už nič nemože odčinit a že priviedla všetkých do záhuby odmieta stravu aj vodu stale je nervozna myka zo sebou nechce chodit proste vobec nič.. može byt depka až taká hlboká???
zvarač17
zvarač17
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 3
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 07.05.2017

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

prosim o radu Empty Re: prosim o radu

Odoslať  Tuto Ut 9 máj 2017 - 0:00

Pamätám si na jedného kamaráta čo bol so mnou na izbe na akútnom aj otvorenom a bol výrazne apatický. Bol po pokuse o samovraždu a jediné čo ho trápilo bolo, že sa mu to nezadarilo. Neviem v akom stave ho doviezli, ale postupne ho dávali dohromady, čo sa postupne psychiatrom zadarilo.

Inou možnosťou je ešte stupor, viem, že u mánie sa vyskytne, ale nie som si istý depresiou. Je to stav, keď je chorý obrátený akoby do seba a svojsky reaguje, či skôr nereaguje. Skús si to pohľadať na vyhľadávačoch, ale inak zostáva mi len popriať skoré uzdravenie.

Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

prosim o radu Empty Re: prosim o radu

Odoslať  zvarač17 Ut 9 máj 2017 - 21:44

už neviem čo si mysliet doktor vraj nič take ešte nevidel.. mam z nej pocit akoby zvadzala tažky vnutorny boj už myšlienkami zachadzam aj do duchovných veci najhoršie je že jej neviem pomoct neviem či sa mi ešte vrati taka ako predtým.. cele zle mam chut rozbit svet
zvarač17
zvarač17
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 3
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 07.05.2017

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

prosim o radu Empty Re: prosim o radu

Odoslať  Matej So 20 máj 2017 - 9:55

Ahoj zvarac17,

Potom napíš riadok o tom, ako sa to s priateľkou vyvíja a či sa jej stav zlepšuje, prípadne či už lekári vedia nejakú diagnózu. Celkom ma to zaujíma. Dojem mám z toho taký, že upadla vyslovene do psychózy. Akého typu a pôvodu je, to už by som si netrúfal odhadnúť, lebo človek nerád maľuje čerta na stenu. Naopak Ti chcem, resp. Vám obom držať silno palce, nech z toho vyjdete úspešne. Nezabudni nám teda napísať, čo nové. Embarassed

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

prosim o radu Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore