Duchovné a duševné zdravie

Goto down

Duchovné a duševné zdravie Empty Duchovné a duševné zdravie

Odoslať  Hulk DF 365 za Št 17 november 2016 - 22:23

momentálne na tejto téme pracujem,ale to neznamena ze by ste nemohli prispievat

Duchovné a duševné zdravie 19000501

V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 910
Reputácia Reputácia : 146
Dátum registrácie : 02.07.2016
Vek : 40
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - Paranoidná Schizofrénia, Arteriálna hypertenzia, Diabetes mellitus 2. typu (DM2T), Hypotyreoza
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Quetiapine Accord 300mg, Cisordinol 10mg, Depakine Crono 500mg, Stilnox 10mg, Indap 2.5mg, Prenessa 4mg, Bisocard 10mg, Siofor 1000mg, L-Thyroxin 100 Berlin-Chemie

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Duchovné a duševné zdravie Empty Re: Duchovné a duševné zdravie

Odoslať  Hulk DF 365 za Št 1 december 2016 - 22:59

A s tým bezprostredne súvisí tretia podmienka tajného školenia: žiak sa musí prepracovaťk názoru, že jeho myšlienky a pocity majú takisto svoj význam pre svet ako jeho činy. Musí si uvedomovať, že nenávidieť svojho blížneho je rovnako zhubné, ako ho biťa týrať. Potom dospeje aj k poznaniu, že ak sa zdokonaľuje, nekoná niečo len pre seba, ale aj pre svet: Z mojich čistých citov a myšlienok má svet rovnaký osoh ako z môjho správneho konania. Kým nemám vieru, že moje vnútro má svetový význam, nie som spôsobilý stať sa tajným žiakom. Až vtedy sa celé moje vnútro naplní vierou o význame mojej duše, ak budem na jej zveľadení pracovať a nespúšťať zo zreteľa, že všetko vnútorné je rovnako skutočné ako všetko vonkajšie. Musím pochopiť, že moje cítenie má rovnaký účinok ako to, čo robím rukami.
zdroj:Podmienky duchovného učenia

Duchovné cvičenia nám pomôžu zlepšiť a upokojiť náš život.

Duchovné cvičenia majú svoju silu a svoj hlboký zmysel. Ak budeme sústredení a disciplinovaní a budeme dodržiavať ich stanovený plán, tak sa dočkáme zaujímavých výsledkov. Duchovné cvičenia zlepšia a skvalitnia náš život. Urobia ho pokojnejší a hodnotnejší. Duchovný rozmer človeka je primárny, na začiatku bolo Slovo. So stratou duchovnosti sa spája pocit radosti a naplnenia. So stratou duchovnosti začína úpadok. Duchovné cvičenia sú liekom i prevenciou.
zdroj:Duchovné cvičenia

Duša je nefyzická, je to psychické ukotvenie skúseností. Nesie skúsenosti mnohých životov. Duša sa vyvíja časom a pomaly sa rozvíja na prekrásny drahokam s mnohými plôškami, každá plôška odráža iný druh skúseností a vedomosti na nich založené.
Duch sa nemení ani nerozvíja v čase.
Duch je mimo čas a priestor. Duch vo vás je vaša večná, bezčasová časť vás, ktorá je Jedno s Bohom, ktorý vás vytvoril. Je to božské vedomie, ktoré je základom vášho vyjadrenia v priestore a čase. Zrodili ste sa z ríše čistého Vedomia a niesli ste časť toho Vedomia v sebe počas všetkých vašich prejavov v hmotnej podobe.
Duša sa podieľa na dualite. Ona je ovplyvnená a transformovaná svojimi skúsenosťami v dualite. Duch je mimo duality. Je to pozadie, na ktorom sa všetko vyvíja a rozvíja. Je to Alfa a Omega, môžete ho jednoducho nazvať Bytie Zdroja.
Ticho, vonkajšie, ale hlavne vnútorné, je najlepším vstupom pre zažívanie tejto večne prítomnej energie, ktorou ste Vy vo vašom najhlbšom jadre. V tichu sa môžete dotknúť najzázračnejšej a najsamozrejmejšej veci aká existuje: Ducha, Boha, Zdroja, Bytia

zdroj:Cesta lásky

Duchovné a duševné zdravie Vitruvius1

V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - Paranoidná Schizofrénia, Arteriálna hypertenzia, Diabetes mellitus 2. typu (DM2T), Hypotyreoza
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Quetiapine Accord 300mg, Cisordinol 10mg, Depakine Crono 500mg, Stilnox 10mg, Indap 2.5mg, Prenessa 4mg, Bisocard 10mg, Siofor 1000mg, L-Thyroxin 100 Berlin-Chemie

Návrat hore Goto down

Odoslať  Hulk DF 365 za Št 5 október 2017 - 19:06

Mažem s porozumením

Naposledy upravil fajny dňa Po 10 december 2018 - 21:54, celkom upravené 1 krát.
Hulk DF 365
Hulk DF 365
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Odoslať  Hulk DF 365 za Pi 6 október 2017 - 8:37

Sporozumením mažem

s pozdravom Bývalé Prítomné Ja

Naposledy upravil fajny dňa Ut 11 december 2018 - 14:55, celkom upravené 1 krát.
Hulk DF 365
Hulk DF 365
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Duchovné a duševné zdravie Empty Bytostné Ja - moje/naše útočisko

Odoslať  Hulk DF 365 za So 14 apríl 2018 - 16:58

Mŕtve

Naposledy upravil fajny dňa Ut 4 december 2018 - 21:08, celkom upravené 1 krát.
Hulk DF 365
Hulk DF 365
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Duchovné a duševné zdravie Empty Dlho som si nevedel odpovedať ;)

Odoslať  EnaXnaY za Št 16 august 2018 - 22:23

Dlho som nevedel odpovedať na otázku čo je DUCH a DUŠA Wink

Až raz sa mi odpoveď zjavila (ako ináč pri fajčení) z čista jasna Wink

A odpoveď bola takáto Wink

DUCH je odpoveďou na otázku : KTO JE JA Wink

A DUŠA je odpoveďou na otázku : AKÉ JE JA Wink

Dúfam, že vám tieto odpovede pomôžu ako aj mne Wink

Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 93
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Haloperidol, Depakine

Zobrazit informácie o autorovi https://www.dzio.sk

Návrat hore Goto down

Odoslať  Hulk DF 365 za Ut 13 august 2019 - 18:08

Ahoj,

Ako ste otvorení k sebe a okoliu?
Ste úplne uzamknutí alebo diskutujete o všetkom?

Píše sa august 2019 a myslím si, že to s mojou uzamknosťou je v poriadku.
Uzamknutý som jak duchovne tak aj na pol duševne.

Svoje súkromné, vnútorné prostredie, priestor si strážim ako oko v hlave. Je to duchovno do ktorého som nevpustil ani nohu a ani nezavolám. Duchovno je v mojom osobnom vlastníctve a nenechám si ho, len tak odovzdať hoci komu, priam nikomu, ani mojej predrahej partnerke, či rodine. Ak by sa táto diamantová duša osvedčila, popremýšľal by som, či jej dám klúč k mojej duše, srdcu.

Otvorený som svetu, vesmíru, čo sa týka choroby a duševna len pár vyvoleným. Čím to je? Asi zlozvyk, návyk. Spôsob žitia.
Keď sa pozriem na okolitý svet, tam je priam každý, každému otvorený! Je jedno či to je TV, Rádio, či okolný svet, sú požehnane otvorený. A vôbec in nevadí nezmysel.

Otvorený som, ako ste si mohli všimnúť tu na fóre ako aj na webe. S doktorkou som o zdraví a chorobe diskutoval vždy tak pol na pol. Nie som negativista.
Z blízkymi priateľmi, t.j. tí na ktorích mi záleží a dôverujem im, som tiež pol na pol. Sem tam unikne nejaká chorobná informácia ale pripisujem to podvedomej automatike, ktorá je zaťažovaná chorobou. Automatike ako automatické reakcie, nálady a chovanie. Ale dá sa s tým, čo robiť. A to práve uratovanie v pivnici, jaskyni podvedomia.

Prečo niesom taký otvorený ako každý na tomto svete?
1. Choroba
2. Návyk
3. Spôsob žita

A prečo by som mal? Nezaoberám sa parazitmusom, t.z. otravnými myšlienkami, ktoré by vedeli nasrat aj nevyliahnuté vajce!

Aký by som bol, keby ma nepostihla choroba? Nuž môžem len fantazírovať. Momentálne som spokojný, nič ma netrápi a nezaoberám sa parazitnými myšlienkami. Pokojne si poletujem ako to vtáčie pierko vonku na oblohe. Žijem prítomný okamih a nerobím si starosti. Čo od života príde to príde. Čo bolo to bolo a čo bude to bude.

Som tu a teraz!!!

V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Návrat hore

Povolenie tohoto fóra:
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre.