Duchovné a duševné zdravie

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď

Goto down

Duchovné a duševné zdravie

Odoslať  fajny za Št 17 november 2016 - 22:23

momentálne na tejto téme pracujem,ale to neznamena ze by ste nemohli prispievat

fajny
fajny
OS Microsoft Human
OS Microsoft Human

Počet príspevkov : 861
Reputácia Reputácia : 139
Dátum registrácie : 02.07.2016
Vek : 40

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: Duchovné a duševné zdravie

Odoslať  fajny za Št 1 december 2016 - 22:59

A s tým bezprostredne súvisí tretia podmienka tajného školenia: žiak sa musí prepracovaťk názoru, že jeho myšlienky a pocity majú takisto svoj význam pre svet ako jeho činy. Musí si uvedomovať, že nenávidieť svojho blížneho je rovnako zhubné, ako ho biťa týrať. Potom dospeje aj k poznaniu, že ak sa zdokonaľuje, nekoná niečo len pre seba, ale aj pre svet: Z mojich čistých citov a myšlienok má svet rovnaký osoh ako z môjho správneho konania. Kým nemám vieru, že moje vnútro má svetový význam, nie som spôsobilý stať sa tajným žiakom. Až vtedy sa celé moje vnútro naplní vierou o význame mojej duše, ak budem na jej zveľadení pracovať a nespúšťať zo zreteľa, že všetko vnútorné je rovnako skutočné ako všetko vonkajšie. Musím pochopiť, že moje cítenie má rovnaký účinok ako to, čo robím rukami.
zdroj:Podmienky duchovného učenia

Duchovné cvičenia nám pomôžu zlepšiť a upokojiť náš život.

Duchovné cvičenia majú svoju silu a svoj hlboký zmysel. Ak budeme sústredení a disciplinovaní a budeme dodržiavať ich stanovený plán, tak sa dočkáme zaujímavých výsledkov. Duchovné cvičenia zlepšia a skvalitnia náš život. Urobia ho pokojnejší a hodnotnejší. Duchovný rozmer človeka je primárny, na začiatku bolo Slovo. So stratou duchovnosti sa spája pocit radosti a naplnenia. So stratou duchovnosti začína úpadok. Duchovné cvičenia sú liekom i prevenciou.
zdroj:Duchovné cvičenia

Duša je nefyzická, je to psychické ukotvenie skúseností. Nesie skúsenosti mnohých životov. Duša sa vyvíja časom a pomaly sa rozvíja na prekrásny drahokam s mnohými plôškami, každá plôška odráža iný druh skúseností a vedomosti na nich založené.
Duch sa nemení ani nerozvíja v čase.
Duch je mimo čas a priestor. Duch vo vás je vaša večná, bezčasová časť vás, ktorá je Jedno s Bohom, ktorý vás vytvoril. Je to božské vedomie, ktoré je základom vášho vyjadrenia v priestore a čase. Zrodili ste sa z ríše čistého Vedomia a niesli ste časť toho Vedomia v sebe počas všetkých vašich prejavov v hmotnej podobe.
Duša sa podieľa na dualite. Ona je ovplyvnená a transformovaná svojimi skúsenosťami v dualite. Duch je mimo duality. Je to pozadie, na ktorom sa všetko vyvíja a rozvíja. Je to Alfa a Omega, môžete ho jednoducho nazvať Bytie Zdroja.
Ticho, vonkajšie, ale hlavne vnútorné, je najlepším vstupom pre zažívanie tejto večne prítomnej energie, ktorou ste Vy vo vašom najhlbšom jadre. V tichu sa môžete dotknúť najzázračnejšej a najsamozrejmejšej veci aká existuje: Ducha, Boha, Zdroja, Bytia

zdroj:Cesta lásky

fajny
fajny
OS Microsoft Human
OS Microsoft Human

Zdravotný stav
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

Návrat hore Goto down

Odoslať  fajny za Št 5 október 2017 - 19:06

Mažem s porozumením

Naposledy upravil fajny dňa Po 10 december 2018 - 21:54, celkom upravené 1 krát.
fajny
fajny
OS Microsoft Human
OS Microsoft Human

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Odoslať  fajny za Pi 6 október 2017 - 8:37

Sporozumením mažem

s pozdravom Bývalé Prítomné Ja

Naposledy upravil fajny dňa Ut 11 december 2018 - 14:55, celkom upravené 1 krát.
fajny
fajny
OS Microsoft Human
OS Microsoft Human

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Bytostné Ja - moje/naše útočisko

Odoslať  fajny za So 14 apríl 2018 - 16:58

Mŕtve

Naposledy upravil fajny dňa Ut 4 december 2018 - 21:08, celkom upravené 1 krát.
fajny
fajny
OS Microsoft Human
OS Microsoft Human

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Dlho som si nevedel odpovedať ;)

Odoslať  EnaXnaY za Št 16 august 2018 - 22:23

Dlho som nevedel odpovedať na otázku čo je DUCH a DUŠA Wink

Až raz sa mi odpoveď zjavila (ako ináč pri fajčení) z čista jasna Wink

A odpoveď bola takáto Wink

DUCH je odpoveďou na otázku : KTO JE JA Wink

A DUŠA je odpoveďou na otázku : AKÉ JE JA Wink

Dúfam, že vám tieto odpovede pomôžu ako aj mne Wink

Domáci člen
Domáci člen