Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Duchovné a duševné zdravie

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Duchovné a duševné zdravie Empty Duchovné a duševné zdravie

Odoslať  Dušan Št 17 november 2016 - 22:23

momentálne na tejto téme pracujem,ale to neznamena ze by ste nemohli prispievat

Duchovné a duševné zdravie 19000501
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Duchovné a duševné zdravie Empty Re: Duchovné a duševné zdravie

Odoslať  Dušan Št 1 december 2016 - 22:59

A s tým bezprostredne súvisí tretia podmienka tajného školenia: žiak sa musí prepracovaťk názoru, že jeho myšlienky a pocity majú takisto svoj význam pre svet ako jeho činy. Musí si uvedomovať, že nenávidieť svojho blížneho je rovnako zhubné, ako ho biťa týrať. Potom dospeje aj k poznaniu, že ak sa zdokonaľuje, nekoná niečo len pre seba, ale aj pre svet: Z mojich čistých citov a myšlienok má svet rovnaký osoh ako z môjho správneho konania. Kým nemám vieru, že moje vnútro má svetový význam, nie som spôsobilý stať sa tajným žiakom. Až vtedy sa celé moje vnútro naplní vierou o význame mojej duše, ak budem na jej zveľadení pracovať a nespúšťať zo zreteľa, že všetko vnútorné je rovnako skutočné ako všetko vonkajšie. Musím pochopiť, že moje cítenie má rovnaký účinok ako to, čo robím rukami.
zdroj:Podmienky duchovného učenia

Duchovné cvičenia nám pomôžu zlepšiť a upokojiť náš život.

Duchovné cvičenia majú svoju silu a svoj hlboký zmysel. Ak budeme sústredení a disciplinovaní a budeme dodržiavať ich stanovený plán, tak sa dočkáme zaujímavých výsledkov. Duchovné cvičenia zlepšia a skvalitnia náš život. Urobia ho pokojnejší a hodnotnejší. Duchovný rozmer človeka je primárny, na začiatku bolo Slovo. So stratou duchovnosti sa spája pocit radosti a naplnenia. So stratou duchovnosti začína úpadok. Duchovné cvičenia sú liekom i prevenciou.
zdroj:Duchovné cvičenia

Duša je nefyzická, je to psychické ukotvenie skúseností. Nesie skúsenosti mnohých životov. Duša sa vyvíja časom a pomaly sa rozvíja na prekrásny drahokam s mnohými plôškami, každá plôška odráža iný druh skúseností a vedomosti na nich založené.
Duch sa nemení ani nerozvíja v čase.
Duch je mimo čas a priestor. Duch vo vás je vaša večná, bezčasová časť vás, ktorá je Jedno s Bohom, ktorý vás vytvoril. Je to božské vedomie, ktoré je základom vášho vyjadrenia v priestore a čase. Zrodili ste sa z ríše čistého Vedomia a niesli ste časť toho Vedomia v sebe počas všetkých vašich prejavov v hmotnej podobe.
Duša sa podieľa na dualite. Ona je ovplyvnená a transformovaná svojimi skúsenosťami v dualite. Duch je mimo duality. Je to pozadie, na ktorom sa všetko vyvíja a rozvíja. Je to Alfa a Omega, môžete ho jednoducho nazvať Bytie Zdroja.
Ticho, vonkajšie, ale hlavne vnútorné, je najlepším vstupom pre zažívanie tejto večne prítomnej energie, ktorou ste Vy vo vašom najhlbšom jadre. V tichu sa môžete dotknúť najzázračnejšej a najsamozrejmejšej veci aká existuje: Ducha, Boha, Zdroja, Bytia

zdroj:Cesta lásky

Duchovné a duševné zdravie Vitruvius1
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Duchovné a duševné zdravie Empty Re: Duchovné a duševné zdravie

Odoslať  Dušan Št 5 október 2017 - 19:06

Mažem s porozumením


Naposledy upravil fajny dňa Po 10 december 2018 - 21:54, celkom upravené 1 krát.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Duchovné a duševné zdravie Empty Re: Duchovné a duševné zdravie

Odoslať  Dušan Pi 6 október 2017 - 8:37

Sporozumením mažem

s pozdravom Bývalé Prítomné Ja


Naposledy upravil fajny dňa Ut 11 december 2018 - 14:55, celkom upravené 1 krát.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Duchovné a duševné zdravie Empty Bytostné Ja - moje/naše útočisko

Odoslať  Dušan So 14 apríl 2018 - 16:58

Mŕtve


Naposledy upravil fajny dňa Ut 4 december 2018 - 21:08, celkom upravené 1 krát.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Duchovné a duševné zdravie Empty Dlho som si nevedel odpovedať ;)

Odoslať  EnaXnaY Št 16 august 2018 - 22:23

Dlho som nevedel odpovedať na otázku čo je DUCH a DUŠA Wink

Až raz sa mi odpoveď zjavila (ako ináč pri fajčení) z čista jasna Wink

A odpoveď bola takáto Wink

DUCH je odpoveďou na otázku : KTO JE JA Wink

A DUŠA je odpoveďou na otázku : AKÉ JE JA Wink

Dúfam, že vám tieto odpovede pomôžu ako aj mne Wink

_________________
programátor, filozof a spisovateľ Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Duchovné a duševné zdravie Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1065
Reputácia Reputácia : 163
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 46
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Duchovné a duševné zdravie Empty Re: Duchovné a duševné zdravie

Odoslať  Dušan Ut 13 august 2019 - 18:08

Ahoj,

Ako ste otvorení k sebe a okoliu?
Ste úplne uzamknutí alebo diskutujete o všetkom?

Píše sa august 2019 a myslím si, že to s mojou uzamknosťou je v poriadku.
Uzamknutý som jak duchovne tak aj na pol duševne.

Svoje súkromné, vnútorné prostredie, priestor si strážim ako oko v hlave. Je to duchovno do ktorého som nevpustil ani nohu a ani nezavolám. Duchovno je v mojom osobnom vlastníctve a nenechám si ho, len tak odovzdať hoci komu, priam nikomu, ani mojej predrahej partnerke, či rodine. Ak by sa táto diamantová duša osvedčila, popremýšľal by som, či jej dám klúč k mojej duše, srdcu.

Otvorený som svetu, vesmíru, čo sa týka choroby a duševna len pár vyvoleným. Čím to je? Asi zlozvyk, návyk. Spôsob žitia.
Keď sa pozriem na okolitý svet, tam je priam každý, každému otvorený! Je jedno či to je TV, Rádio, či okolný svet, sú požehnane otvorený. A vôbec in nevadí nezmysel.

Otvorený som, ako ste si mohli všimnúť tu na fóre ako aj na webe. S doktorkou som o zdraví a chorobe diskutoval vždy tak pol na pol. Nie som negativista.
Z blízkymi priateľmi, t.j. tí na ktorích mi záleží a dôverujem im, som tiež pol na pol. Sem tam unikne nejaká chorobná informácia ale pripisujem to podvedomej automatike, ktorá je zaťažovaná chorobou. Automatike ako automatické reakcie, nálady a chovanie. Ale dá sa s tým, čo robiť. A to práve uratovanie v pivnici, jaskyni podvedomia.

Prečo niesom taký otvorený ako každý na tomto svete?
1. Choroba
2. Návyk
3. Spôsob žita

A prečo by som mal? Nezaoberám sa parazitmusom, t.z. otravnými myšlienkami, ktoré by vedeli nasrat aj nevyliahnuté vajce!

Aký by som bol, keby ma nepostihla choroba? Nuž môžem len fantazírovať. Momentálne som spokojný, nič ma netrápi a nezaoberám sa parazitnými myšlienkami. Pokojne si poletujem ako to vtáčie pierko vonku na oblohe. Žijem prítomný okamih a nerobím si starosti. Čo od života príde to príde. Čo bolo to bolo a čo bude to bude.

Som tu a teraz!!!
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Duchovné a duševné zdravie Empty Re: Duchovné a duševné zdravie

Odoslať  Dušan St 18 november 2020 - 0:22

Duchovné a duševné zdravie Okruh_14
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Duchovné a duševné zdravie Empty Kontemplovanie

Odoslať  Dušan Ut 12 január 2021 - 21:31

Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Duchovné a duševné zdravie Empty Vedomá lúka tvorenia a deväť stavov bytostí a žitia

Odoslať  Dušan Pi 15 január 2021 - 14:15

Deväť stavov Bytosti

9. Kozmická (nad)vedomá myseľ
- charakterizuje Nirvána "pokoj, kľud, ticho, mier, jednota a prázdnota", charakterizuje pravdu a nebo. Tu ide o duchovný posmrtný život alebo život po živote, či život medzi životmi. Kozmické (nad)vedomie je úzko prepojené s našim podvedomím, za pomoci ktorého sa vieme naň napojit. Tu sídli naše Božské ja. Je to domov duší, duchov.

8. Kolektívna (nad)vedomá myseľ
- charakterizuje spoločnosť ľudí, verejnosť, náboženstvo a Boha. Ide o (nad)vedomie, kde je vedomý človek považujúc za (nad)človeka, poloBoha, či Boha. Ide tu o bieleho čarodejníka, ktorý je poslom majstrovstva. Tento biely čarodejník "(super)eGo", sa tak stáva manažérom, lídrom, mentorom a koučom... spoločnosti ľudí a verejnosti. Jeho posolstvom je výcvik nových anjelov, liečiteľov poslov...

7. (Nad)vedomá integrovaná myseľ
- reprezentuje vedomého človeka, ktorý dosiahol osvietenie "zalialo ho svetlom, povzniesol sa nad myseľ,  stal sa vznešeným a urodzeným, vzdelaným a mudrym". Charakterizuje tak krištálovo jasné vnímanie. Tu sa človek stáva vedome individuálne (ne)vedomím človekom.

6. Skutočná vedomá myseľ
- charakterizujúce meditácie, dýchanie prany, sústredenie a koncentrovanie sa na stred. Tu sa s vedomého človeka stáva individuálne vedome (ne)vedomý človek. Ide tu o chápanie pravej podstaty ja. O (ne)prejavené Bytie chápané ako "Som" "Nikto" a (ne)prejavené (ne)Bytie chápané ako "nie Som" a "Nič".

5. Vedomá tvorivá myseľ
- charakterizujúce naše eGo ako tvorivá iskrička, semienko. Tu sa vedomý človek najviac zdržiava a je tak povediac uväznený vo vlastnom vedomí, v moci psychyckých súborov mysle, sna, eGa, vedomia a emočného tela bolesti. Ovládajú a riadia ho vlastné myšlienky a emócie.

4. (Pod)vedomá myseľ
- charakterizuje našu komunikáciu s kozmickou (nad)vedomou mysľou ako aj s (pod)vedomím, ktoré je na ňu napojené. S (pod)vedomím komunikujeme za pomoci obrazov a symblov. (Pod)vedomá myseľ to sú subjektívný duch ako duchovný služobníci, spoločníci, sprievodcovia a prostredníci.

3. Individuálne (ne)vedomá myseľ
-  ktorá je charakteristická pre sny, drogy, potlačované prejavovanie a reagovanie sa spoločnosťou. Tu by Som Individuálne (ne)vedomie rozdelil na vedomé a (ne)vedomé (ne)vedomie. To prvé "vedomé (ne)vedomie" je na základe osobných skúseností a zážitkov vo vedomí. A to druhé "(ne)vedomé (ne)vedomie" bez základu vedomia. Individuálne (ne)vedomý človek tak odvracia zrak od ľudí, stavia sa im chrbtom a vstupuje do prírody.
Vstupuje do Nirvány "pokoja, kľudu, tichu, mieru, jednoty a prázdnoty".

2. Kolektívna (ne)vedomá myseľ
- ktorá skúma individuálne (ne)vedomie. To znamená, že (ne)vedomá spoločnosť, verejnosť, ktorá (ne)má základ vedomia, skúma individuálne (ne)vedomie, za pomoci ktorého naberá na vedomí, a jeho skúsenostich a zážitkoch. Kolektívné (ne)vedomie je tak (ne)uvedomujúcim človekom. (Ne)sebauvedomujúcim a (ne)sebavedomím človekom.

1. Kozmická (ne)vedomá myseľ
- charakterizujúca prírodu, zem. Je to (ne)vedomie, ktoré nemá skúsenosť, zážitok, vedomosť "know-how" o kozmickom (nad)vedomí o duchovnom posmrtnom živote, živote po živote, živote medti životmi". 

https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/01/vedoma-luka-tvorenia-devat-stavov.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Duchovné a duševné zdravie Empty Štyri duševné zásady

Odoslať  vrana Ne 25 september 2022 - 15:03

Štyri duševné zásady
1. Nehovoriť a nepísať o sebe neuvážene a nevedome, nepoužívať často slová ako, ja, môj, moje, moja, mne, mňa, ma, mi...
2. Nekritizovať, neodsudzovať a nesťažovať sa na druhého/ých
3. Nechváliť sa a neporovnávať sa s druhým/i
4. Nereagovať (nesprávať sa a nechovať sa tak) nevedome, ako na   negatívnu myseľ, na eGo, na percepciu, na emócie a na konanie, ignorovať to, rozpustiť to...

Nedávno Som sa pristihol, ako Som nevedome reagoval na situácie, ktoré sa udiali. Prvé dve boli pri návšteve tety u mňa, tam Som reagoval nevedome a priam detinsky Som sa zdôveril o sebe, i keď to bolo o negatívnej stránke.

A tá tretia situácia bola v rozhovore so švagrom, tam Som tiež rozprával o sebe negatívne.

Aby Som bol v diskusiách, v rozhovoroch aspoň trochu aktívny, musím sa najprv zdržiavať tíchto negatívnych prvkov. Pamätám sa na gril u tety. Tam popri alkohole Som sa zasekával, ako na bežiacom páse . To bolo v poriadku. Gril dopadol dobre, boli sme spokojní.

Preto tieto štyri duševné zásady. Nemám rád, keď sa mi myseľ prehrabáva v bývalej prítomnosti a všetko okolo mňa kontroluje, či to bolo v poriadku.

Nie Som dosť dobrý rečník, bo nemám dôvody si reč natrénovať. Prevažne Som tichý, prítomný, vedomý... pozorovateľ a výborný poslucháč. Nerád sa chválim a prirovnávam.

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore