Duchovné a duševné zdravie

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď

Goto down

Duchovné a duševné zdravie

Odoslať  fajny za Št 17 november 2016 - 22:23

momentálne na tejto téme pracujem,ale to neznamena ze by ste nemohli prispievat

fajny
OS Microsoft Human
OS Microsoft Human

Počet príspevkov : 878
Reputácia Reputácia : 135
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: Duchovné a duševné zdravie

Odoslať  fajny za Št 1 december 2016 - 22:59

A s tým bezprostredne súvisí tretia podmienka tajného školenia: žiak sa musí prepracovaťk názoru, že jeho myšlienky a pocity majú takisto svoj význam pre svet ako jeho činy. Musí si uvedomovať, že nenávidieť svojho blížneho je rovnako zhubné, ako ho biťa týrať. Potom dospeje aj k poznaniu, že ak sa zdokonaľuje, nekoná niečo len pre seba, ale aj pre svet: Z mojich čistých citov a myšlienok má svet rovnaký osoh ako z môjho správneho konania. Kým nemám vieru, že moje vnútro má svetový význam, nie som spôsobilý stať sa tajným žiakom. Až vtedy sa celé moje vnútro naplní vierou o význame mojej duše, ak budem na jej zveľadení pracovať a nespúšťať zo zreteľa, že všetko vnútorné je rovnako skutočné ako všetko vonkajšie. Musím pochopiť, že moje cítenie má rovnaký účinok ako to, čo robím rukami.
zdroj:Podmienky duchovného učenia

Duchovné cvičenia nám pomôžu zlepšiť a upokojiť náš život.

Duchovné cvičenia majú svoju silu a svoj hlboký zmysel. Ak budeme sústredení a disciplinovaní a budeme dodržiavať ich stanovený plán, tak sa dočkáme zaujímavých výsledkov. Duchovné cvičenia zlepšia a skvalitnia náš život. Urobia ho pokojnejší a hodnotnejší. Duchovný rozmer človeka je primárny, na začiatku bolo Slovo. So stratou duchovnosti sa spája pocit radosti a naplnenia. So stratou duchovnosti začína úpadok. Duchovné cvičenia sú liekom i prevenciou.
zdroj:Duchovné cvičenia

Duša je nefyzická, je to psychické ukotvenie skúseností. Nesie skúsenosti mnohých životov. Duša sa vyvíja časom a pomaly sa rozvíja na prekrásny drahokam s mnohými plôškami, každá plôška odráža iný druh skúseností a vedomosti na nich založené.
Duch sa nemení ani nerozvíja v čase.
Duch je mimo čas a priestor. Duch vo vás je vaša večná, bezčasová časť vás, ktorá je Jedno s Bohom, ktorý vás vytvoril. Je to božské vedomie, ktoré je základom vášho vyjadrenia v priestore a čase. Zrodili ste sa z ríše čistého Vedomia a niesli ste časť toho Vedomia v sebe počas všetkých vašich prejavov v hmotnej podobe.
Duša sa podieľa na dualite. Ona je ovplyvnená a transformovaná svojimi skúsenosťami v dualite. Duch je mimo duality. Je to pozadie, na ktorom sa všetko vyvíja a rozvíja. Je to Alfa a Omega, môžete ho jednoducho nazvať Bytie Zdroja.
Ticho, vonkajšie, ale hlavne vnútorné, je najlepším vstupom pre zažívanie tejto večne prítomnej energie, ktorou ste Vy vo vašom najhlbšom jadre. V tichu sa môžete dotknúť najzázračnejšej a najsamozrejmejšej veci aká existuje: Ducha, Boha, Zdroja, Bytia

zdroj:Cesta lásky

fajny
OS Microsoft Human
OS Microsoft Human

Zdravotný stav
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

Návrat hore Goto down

Odoslať  fajny za Št 5 október 2017 - 19:06

ahoj moji forumaci novy i stary,

od vtedy co som pracoval vo vyrobe sa mi pohorsilo,myslel som si ze to je len ulet ktori potrva dva tyzdne,
od vtedy co som nastupil ma napadla poprac.psychoza vzdy po robote doma,v praci nie,ktoru som s prizmurenim oka zvladal ale nedalo mi to a zrusil som s nou prac.pomer,nakolko som usudil ze nemienim trpiet taketo veci,pohorsil sa mi jeden krat spanok a ja na miesto toho aby som siel pracovat radsej som pospal,a ani som nesiel si ten cas nadrobit,kde bola ta moznost,majsterka mi uz hned v prvy den naznacila ze sa jej nelubi moja dochadzka,tak som uponahlane sa rozhodol a mozno ale urcite mozem lutovat,bola by praca,prac,kolektiv,peniaze vs psychoza?

nuz od pondelka uplynulo tri dni a ja som stale v srande v psychoze,ktorej zatial odolavam,ked sa tak zamyslim keby som nesiel pracovat tak by mi bolo fajn a o psychoze by nebola rec,
teraz prezivam nasledky toho do coho som sa pustil,neviem to posudit ale nestrpim popracovnu psychozu po sichte,myslel som,ze mi  postaci len 10 hod.roboty a nie kazdy den non stop rozmyslat o robote,takito zivot nieje pre mna,neviem mozno je to tim ze som dlho nepracoval medzi tolkima ludma alebo je to tim ze som invalid-chora dusa,pomalicky som si na kolektiv zacinal zvykat,vytvaral som ci ziskaval nove vztahy,priucal som sa mnohym pozicnym veciam,robota sa mi lubila,nik nenaznacoval ze by mal so mnou nejaky problem,
asi som to uponahlal a rozhodol som sa spatne,
teraz skusim hladat pracu taku ktora by mi mala sediet najme po robote,kde nebude naznak psychoz a ja by som sa tak mohol naplno venovat svojmu PHTT,

realita je realita a predstava o nej je uplny opak alebo nieco ine ako ona

dakujem za vypocutie

s pozdravom antifajny

fajny
OS Microsoft Human
OS Microsoft Human

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Odoslať  fajny za Pi 6 október 2017 - 8:37

ahoj,
stav sa po vcerajsku zmenil,teda zelpsil sa o nieco ,uvidim ako po dalsie dni,

chcem len posunut taky vyrok ,ze "zivot je boj"ale preco by mal byt len boj do nekonecna?,existuje predsa aj kompromis dohoda kde sa nebojuje nevalci,a tento kompromis sa mi daril drzat poslednych 5 rokof uspesne,nechapem preco svet,zivot na okoli z mojho pohladu je tak citlivy na nejake zmeny ako nova praca,je zvedavy?boji sa?
vcera som zazil porazku mojho bytostneho ja,ked sa zamyslim toto som zazival niekolko rokof do zadu co viedlo k sanitke a hospytalizacii.
neskorej ked sa nasli lieky a sadli mi a urobil som kompromis,dohodu,a nazival som si popri dochodku nedotknutelne bez zbytocneho boja fajn,

chcem len sem oznacit myslienku ze co je vlastne psychoza?!

podla mna psychozu charakterizuje jeden hlavny a prvok a to boj,ak je boj,bojuje jedna aj druha a este do toho sa zapoja aj dalsie strany,teda tretia,vysledok bol vzdy porazka jednej strany,vecsinou na tejto strane som bol ja,

a naskytla sa otazka co je kompromis?,u mna v prvom rade je to dohoda o uzavreti tkvz.mieru,dohody medzi vsetkima zucastnenima stranami,
pri kompromise si clovek nazyva pohodovy ci slusny zivot v pokoji a mieri,

fajny
OS Microsoft Human
OS Microsoft Human

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Bytostné Ja - moje/naše útočisko

Odoslať  fajny za So 14 apríl 2018 - 16:58

nemusim tu snad vysvetlovat co je bytostne Ja ,ale ide tu hlavne u jeho utočisko ktore si pestujeme a chranime cely zivot,

kazdemu sa urcite v zivote stala taka vec ,ze prisiel do noveho prostredia a necitil sa tam dobre,plynie to z toho ,ze clovek nebol na to psychicky pripraveny,

najdvolezitejsie teda hlavne utocisko je nas pribytok kde zijeme a spavame,zijeme v dobe ,kde clovek sa musi o seba a rodinu starat a tak musi chodit aj do prace ,po povinnom skolno vedomostnom pobyte nam vzniko dalsie utocisko a to pracovne,ktore bych zaradil ako tretie dvolezite utocisko, v ktorom uz mame vypestovane nase bytostne Ja,štvrte utocisko ktore reprezentuje nase bytostne Ja ,bych dal okruhu rodiny,znamych ci priatelof,ale aj sportovo spolocenským kolektívom,ktore bych zaradil ako vysoko pokrocilim utociskom.

ale moze sa stat ze mlady clovek taketo vymozenosti nebude mat na dosach,pretoze ho tam nepusti choroba ci zamestnanost,a musi sa uskromnit s tím co má,
mam na mysly dochodcov ktorí tí starobný, maju nárok na odpocinok a nic nerobenie,maju za sebof niekolko 10 rokof prace a skusenosti z nej,alej aj tí mladý ktorím ked to hned zapne ,a zacnu so sebof nieco robit,maju dobre sance na zivot a formovanie bytostneho Ja,clovek predsa vsade musi byt so sebof spokojny,ak nie ,je na case robit nieco aby jeho utocisko bolo nie superom ale priatelom,tak isto starobny dochodcovia v pociatkoch dochodkoveho veku, akokeby hladali seba a nevedeli co s tolkim casom robit,je dobre ked si clovek jak starobny tak aj invalidny najde svoje hoby,doplnujuce zamestnanie ako brigady,konicky a bude sa im venovat,chodievat von do splocnosti a zucastnoavt sa spolocenskych aktivit ako turizmus,pamiatky,dovolenka,sport,prechadzky,sportove podujatia,kulturne podujatia,spolocenske akcie...atd.Nie ako ja ked v pociatkoch choroby som bol na dne a nevedel ,kto som,citil som sa ako zombie-lahnuta ozivla mrtvola s ovladacom v ruke,moj zivot pocas niekolko rokof bol prevazne o telke a nic nerobeni a posteli,je to ,a bolo to umieranie za ziva,teraz ked som tak povediac zestarnul bych rad sa vratil spet o niekolko rokof do zadu a az odtial zacal zit.
treba byt pozitivne  optimistycky naladeny,

ak existuju nejake negativne faktory ohladom bytostneho Ja,t.j.ze ste nie so sebof spokojny,treba hned konat,cim dalej sa bude neccinnost vo formovani bytostne Ja vzdalovat o to bude narocnejsie ho vylepsit,a odchadzate z roboty,z prostredia a zaklukite sa do seba a domoveho utociska na ktore nema nik narok.

Bytostné já a jeho útočisko

sobota, 14. apríla 2018
18:24

Bytostné Ja je o hlave,telu,duchu a duši

Útočisko je o prostredí v ktorom sa nachádza Bytostné Ja

1. Domové,bytové prostredie-príbytok v ktorom žijeme a spávame
2. Školiace útočisko
3. Pracovné útočisko
4. Spoločenské útočisko (okruh známych,rodiny a priatelov)
5. Spoločenské útočisko (okruh športu,kultúry a iné...atd)

Psychické-Duševné a duchovné zdravie

sobota, 14. apríla 2018
18:25

Psychické zdravie je o psychohygiene a zdravom životnom štýle

Duševné a duchovné zdravie je o bytostnom Ja a jeho útočisku

fajny
OS Microsoft Human
OS Microsoft Human

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Dlho som si nevedel odpovedať ;)

Odoslať  EnaXnaY za Št 16 august 2018 - 22:23

Dlho som nevedel odpovedať na otázku čo je DUCH a DUŠA Wink

Až raz sa mi odpoveď zjavila (ako ináč pri fajčení) z čista jasna Wink

A odpoveď bola takáto Wink

DUCH je odpoveďou na otázku : KTO JE JA Wink

A DUŠA je odpoveďou na otázku : AKÉ JE JA Wink

Dúfam, že vám tieto odpovede pomôžu ako aj mne Wink

Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 65
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 41
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Haloperidol, Depakine

Zobrazit informácie o autorovi https://www.dzio.sk

Návrat hore Goto down

Odoslať  antifajny za Po 17 september 2018 - 22:39

Ahoj,

Ide spojiť dva pojmy v jedno?
Je telový pocit to isté čo duch,napr.telovy duch?
Patria telove pocity do emócií?
Ale áno,už som si to nastudoval

Totiž niekedy sa mi stane,častejšie pri chôdzi ako okoloidúci,ale dávam vinu za to pánom doktorom a ich Dia,že príde napätie,hľadanie stredu a nepríjemný pocit s negatívnima hlaskami,nebudem ich popisovať,je to na hamburger!

Dnes v obchode som pocítil to ,čo pocítil,už to není božské rúcho ako kedysi,
je to hnus,humus,špina,bolesť,necelistvost...atď.

Navyše to ovplyvňuje myslenie,už niekoľko rokov som toto na sebe pozoroval,a vždy hľadal na to nejakú obranu,ale našiel,

Navyše ten nepríjemný pocit má aj negatívne charaktery,čo má priam uráža!

Akonáhle ide oproti vám človek/dav,alebo ste napr.v obchode,pri nejakej činnosti,v spolocnosti,pocítite a vypočujete si to, čo pociťujete!

Je to negatívum na vlastné Ja,a to vďaka zmene telového pocitu,ducha!
Otázka znie,prečo nastáva telova-pocitova zmena?

Nuž keď to mám zobrať z môjho pohľadu potreboval bych asi exorcistu,
Moja diagnóza podľa pánov doktorov bola aj nediferencialny čo znamená neodlisny,nerozdielny ale tu vidieť ten rozdiel,prečo bych mal pociťovať niečo odlišné ako v skutočnosti,nepríjemné,priam blbé,debilne pocity,vinu dávam i návštevám nemocníc na oddeleniach,kde som videl takých ľudí,o ktorých som ani len netušil,snáď sú už aj zdravý,a ďaleko pokročili,

Jednoducho bola aj doba,keď som pocitoval zlato,šperk,diamant,Titan,platinum...
Bola to nádherná doba,dnes bolesť a hnus!!!

Ďalšia otázka znie, čo stým?
Je na to potreba extra sexuálne zdravie?
Či na očistu ducha a duše existujú aj inscenácie praktiky?
Ak áno aké?

Dik za prečítanie,nuž kladiem si otázku!!!
antifajny
OS Android Human
OS Android Human

Počet príspevkov : 130
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 18.07.2018

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +

Návrat hore Goto down

Odoslať  antifajny za St 17 október 2018 - 22:44

Zalahol som do hajan a nedalo mi toto! Budem citovať Katku Knechtovu:

- Na dne krátera, stále súperia,telo s hlavou
a
- Hlava vinná,telo nevinné

Nuž nebudem tu robiť prirovnania,len toto:

- Deformácia
- Nerv
- Vzruch
- Bunka
- Číra, priehľadná, šedivá,sivá optika
a
- Alter eGo

Videl som film - andele a démoni ,kde hrdinu exorcistu hral Keanu Reeves,a bola tam jedna scéna ,kde onen alter eGo ,sa za jeho pomoci dostalo do svojho sveta zo jeho sveta.Lenze graficky to bolo znázornené tak ako to bolo,andele a demoni.
antifajny
OS Android Human
OS Android Human

Počet príspevkov : 130
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 18.07.2018

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +

Návrat hore Goto down

Návrat hore

Povolenie tohoto fóra:
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre.