Boj s drogami,závislosti a psychózy

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Boj s drogami,závislosti a psychózy

Odoslať  fajny za Po 31 október 2016 - 21:59

pred par rokmi som stretol byvaleho kamarada a hned trava,pivo a automaty  Cheers1 ,cely jeho nezmysel,chcem len podotknut ze tato skusenost po dlhsej dobe v dobe choroby mi uskodila nakolko po par tyzdnoch som musel navstivit liecebnu, Ambulance
co sa tyka omamnej latky bych chcel popisat moju psychozu pocas nej,hrali sme,teda on automat a mne sa po cely cas vyjavovala bytost v podobe ducha dievcata zeny,skor dievcata ktore celu tu dobu ma sledovala a kladla mi otravne otazky ci do konca to si pamatam si ma vysvetlovala,popisovala,naco som ja reagoval neustalim odfukovanim a hlasnima pripomienkami,na druhy den a po dalsie ma prenaslodovala myslienka ze co sa vlastne stalo v ten onen den po uziti alka a travy a nadmerneho mozstva cigariet,bola to psychoza aku som este nezazil,v dalsich dnoch som sa citil zahanbeno,nie urazlivo,a povedal som si ze dost,zelo patri malym chlapcom ktori sa chcu bavit a ja sa s nima nemozem a ani nemusim prirovnavat,uz som dost stari aby som pochopil tuto halusku z travy,to nieje pre mna,a ten co v ten vecer bol so mnou musel vo mne javit maleho chlapca  Workman ,takto som to zhodnotil po par dnoch,dakujem uz nikdy, I disagree
i ked sa nie nadarmo hovori o liecivych ucinkoch no mne to nepripada tak,navyse som si v ten vecer pred spanim dal lieky co ja somar som nemal,mal som ich vysadit,preto ked sa idem po 300 rokov bavit,vecernu davku vynehat,
v niektorich krajinach ako holandsko je zelo povolene,hmmm,nechcel bych tam zit,asi tak moj pohlad na tuto lakhu drogu s diagnozou F20,0 a psychozou akou takou,

vcera ci kedy pred vcerom som tu pisal ze od dnes zacnem vynehavat cigarety-tabak a kavu,nuz nepochodil som dobre,isel som rano do obchodu a kupil si cigy,dnes som zase popil cca 10 kav x 150ml bez cukru z nizkotuc.mliekom a veeelaa nikotinu,sklamal som sa ako po kazde,
tie negativne ucinky abstacke mi lezu cez mozek,kolko krat sa o to pokusam a nevydrzim ani hodinu,s dietou to ako tak de ale tiez treba na nej zamakat,preto som zalozil toto vlakno kde som zhrnul vsetky zavislosti do kopy,jednej temy,budem tu pravidelne prispievat a pokusat sa o boj proti timto drogam,ako sa mi vedie a dari,dakujem vopred kazdemu za pisomnu podporu lol!

fajny
OS Microsoft Human
OS Microsoft Human

Počet príspevkov : 853
Reputácia Reputácia : 134
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: Boj s drogami,závislosti a psychózy

Odoslať  Tuto za Po 31 október 2016 - 22:49

Ahoj fajny!
Síce si popísal veľa a pekne, dovolím si vytrhnúť tých pár slov ohľadom prispievania na fóre. Sme radi, že Ťa tu máme a sme s Tebou. Osobne mám dojem, že mi schizofórum prospieva a rád tu trávim čas, či už čítaním, alebo prípadným prispievaním. Páči sa mi, že si sa ujal vo viacerých témach a osobne mám dojem, že aj Tebe ako prispievateľovi bude fórum pomáhať a pomaličky viesť po cestách, ktoré smerujú ku konformite (akémusi normálu),

Držím Ti palce a prajem pevnú vôľu, aby si dokázal svoje pozitívne ciele naplniť. Tuto

V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4399
Reputácia Reputácia : 431
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Návrat hore Goto down

Odoslať  fajny za Ut 1 november 2016 - 19:32

kofein
dnes jedna kava ,nebyt mojej mamy co mi ju spravila,by som ju ani nevypil,kavu beriem ako doplnok k pitnemu retimu,jedine co mi davala bolo povzbudenie ci dobra nalada do dalsej roboty,ale nieje to az take zavisle aby som ju potreboval,tak som prvy den bez nej cca,

nikotin
rano som si kupil cigarety s tym ze si dam rano tri cigi a potom kazde dve hodiny,neparne jednu,nuz plan sa nezdaril,sakra,neviem zit bez cigarety,som zavislak jak repa,uz po 40min.citim potrebu hulit,ten pocit v ustach,ten smrad z cigarety,ta bozska chut v ustach,ta zadymena hlava,a to telo-krv otravene nikotinom,kde sa mi pri nej podlamuju nohy,
musim nekde zacat,pokusam sa to i prostrednictvom tohoto prispevku snad mi to vyjde,lebo uz neviem,neznasam tie stavy ked nemam snad hodinu cigaretu,cely som nervozny,chodim po dome,pokukujem popolniky,zasoby tabaku atd,musi to skoncit,vypocital som ze tri cigarety rano + 6 cigaret za den mi bohato postaci ako spustac odvykacky,
ako si budem dalej viest sa ozvem,

fajny
OS Microsoft Human
OS Microsoft Human

Zdravotný stav
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

Návrat hore Goto down

Odoslať  fajny za Št 3 november 2016 - 20:02

tesima jeden fakt ze som uz druhy den bez kavy a presiel som na caj,vedlajsie skodlive priznaky neregistrujem a pitny rezim doplnam timto cajom

jedine co ma trapy je tabag a cigarety,je to moja laska a nedokazem sa sam s nou rozlucit,

cigareta ach cigareta aka si chutna a vonava,
cigareta ach cigareta milujem ta a ty zase mna,
cigareta ach cigareta neviem bez teba zit!!
cigareta ach cigareta sa naserem a budem zdravo zit!!

je to tazke keby som sa tohoto navyku zbavil uz by mi ostali vsetky tieto lahke drogy ako alko.ciga,kava pozitkovo len prilezitostne co by som ihned bral,

tak isto to je so nevhodnima potravinami,ked sa naskytne prilezitost vo forme oslavy tak preco nie,predsa svieckova ma nemoze zabyt,

fajny
OS Microsoft Human
OS Microsoft Human

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Odoslať  fajny za So 5 november 2016 - 22:14

kofein tento boj so natrvalo vyhral a zamenil 3x-4x cajom bez cukru s kyselkou za den,
pitny rezim v norme + mineralky
nikotin ten vyhral,nakolko som napumpovany na prechod do novej prace,mesacna davka cigariet vyjde cca 120€,totiz vyfajcim cez den cca 25 cigariet,
ale sanca tu je,existuje ekonomicke zdravie a samostatne zdracie ci psychicke zdravie,dakde budem muset urobit zmenu,vsetky tieto lahke drogy alko-nikotin-kofein chcem realizovat len prilezitostne co by mi padol obrovsky cierny kamen so srdca,
dalsia droga ktora ma dufam nezastihne je nimfomania,ktorej sa neobavam,som v pokrocilom ci produktivnom veku a sexualne zdravie spravne dosetrene,udrziavane tak akurat,ani moc a ani vela,

fajny
OS Microsoft Human
OS Microsoft Human

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Odoslať  fajny za So 5 november 2016 - 22:22

Lahke drogy
alkohol
sex
cigarety
tabak
mariuhana
hasis
LCD

tazke drogy

pervitin
heroin
koks
extaza

zavislosti
ekonomicke zdravie
rodinne zdravie
sexualne zdravie
psychicke zdravie
fyzicke zdravie

psychozy
bludne-divne haluze pod kontrolou pravej pseudohaluze

Naposledy upravil fajny dňa St 30 november 2016 - 17:04, celkom upravené 1 krát.
fajny
OS Microsoft Human
OS Microsoft Human

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Odoslať  fajny za Po 7 november 2016 - 22:12

jediny boj ktori u mna prevlada a tak isto aj zavislost su cigrety,nikotin,tabak,
nuz co povedat ono to ani boj neni,ked nemam za co hulit iba vtedy si poviem ze vyskusam nehulit,ale je tu este mamucha a boj ostal za dverami,
navyse sa rysuje ze budem fakcit tak boj z touto zavyslostou asi padne,alebo by som mohol na to ist systematicky jak som hore v prispevkoch popisal,kazde dve hodky jednu cigu co vychadza 9-11 cigariet za den,strasne bych si prial aby boli len prilezitostne ale ta moja tuzba po nej je ako chut na vselico dobre neskodlive

fajny
OS Microsoft Human
OS Microsoft Human

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Odoslať  fajny za St 30 november 2016 - 16:46

ahojte priatelia zavislaci i vy cudujuci sa!!!
tak dnes som si dal po cca 2 tyzdnoch kavu a rozhodol som sa ze tri za den nebudu skodit,ide o maly salek 200ml,doteraz som bol na cajoch a aj som,co sa tyka financii kava vs caje su cenovo tak isto narovnako a zdravia v poho,neni som zavyslak ako sa aj prejavilo nie na negativnych priznakoch z kavy ktore neboli a viem ze ani nebudu,
co sa tyka cigariet tam som strasny nervak ked nehulim viac ako jednu hodinu,ide to do penez a po prepocitany ma cigarety vyjdu na 120€ mesacne,co je straaasne moooc,a nemozem si to dovolit,neda sa to,raz v noci som sa zobudil ked som nehulil pol dna so psychozou,ktoru som zabil hned spankom,keby som mal pevnu volu ako na jedlo,by bolo super,moje plany a rozhodnutia su stare snad cely ludsky zivot,tak este raz pokusim sa fajcit jednu cigu v neparnu hodinu co vychadza tak na polovicku skatulky,ak budem takto na tomto niekolko meiacov by som chcel vyskusat hulit uz len prilezitostne,t.j.doma nie,
dik za precitanie,pripadne podporu,

fajny
OS Microsoft Human
OS Microsoft Human

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Odoslať  fajny za Po 5 december 2016 - 22:12

0-ty den 21:00hod zapalena posledna cigareta,
idem do toho,to budu stavy,nervozita chute a hlavne pokusenia si zapalit a tak isto myslienky na nu tu milovanu cigu,drzte mi palce,idem do toho,
fajny
OS Microsoft Human
OS Microsoft Human

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Odoslať  fajny za Ut 6 december 2016 - 19:02

ahoj,
ozyva sa vam sam pan havana a vyzera to tak ze rano mi dala mamucha peniz na cigarety no nezober to!vytrubil som kolko sa dalo a pred chvilou som v pokuseni zase a opat spet,krabicku s par cigoskami som hodil hore na skrinu s tym ze si zapalim len prilezitostne,nie doma ci v zahrade,
skoda ze toto odhodlanie ma chyta az vecer,kde som tak povediac prehuleny na vsetky svetove strany na mape,
je to zlozvyk,a pan pokusitel chuti a stavu do ktoreho sa dostavam prave cigoskou,jedina moja zavislost a som zufali,myslienky,stavy,chute,vsetko ma ovlada a laka si zapalit,budem si muset vytvorit co najskorej nejaku obranu proti fajcenu inac nedopadne a nedozijem sa vysokeho veku ak sa mi ovsem nieco nekale nestane,alko a sex prilezitostne,lahke a tazke drogy neberem,len ta poondata cigareta ma trapi,obvodna mi uz spominala ci sa vypytovala 2x ci som bol na plucnom,no slak aby to trafil,ked ma tam posle uz vym co bude nasledovat,mucenie v podobe abstakov,ale aspon by som mal dovod a doporucenie,takto idem na vlastnu pest,
prikladam jeden clanok o fajceni cigariet:

Ako heroín "Nikotín pôsobí na centrálny nervový systém. Jeho prítomnosť v ňom spôsobuje uvoľňovanie dopamínu - chemickej látky, ktorá pôsobí povzbudzujúco na nervové bunky. Fajčiar tento proces pociťuje ako zlepšenie psychických schopností, odstránenie únavy, zvýšenie pozornosti, zvýšenie výkonnosti, zmenšenie pocitu stresu a podobne," hovorí MUDr. Tibor Baška, PhD., ktorý problematike fajčenia zasvätil desať rokov, aj keď sám fajčiarom nikdy nebol. "Organizmus si však postupne zvyká na tento stav a na dosiahnutie žiadaného efektu potrebuje stále väčšie množstvo nikotínu." Mechanizmus je totiž podobný ako pri alkohole alebo ostatných návykových drogách. Najprv si ich ľudia dávajú pre príjemné pocity, potom ich už potrebujú pre normálne fungovanie, preto musia zvyšovať dávky. "Tabak sa zaraďuje medzi drogy so silným potenciálom závislosti, podobným ako napríklad kokaín alebo heroín," dodáva doktor Baška. "To vysvetľuje, prečo je odvykanie od fajčenia také ťažké." Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/2616580/moderne-je-nefajcit-ale-prestat-to-su-galeje.html#ixzz4S59pzQhl

fajny
OS Microsoft Human
OS Microsoft Human

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Odoslať  CHINAMAN za Ne 11 december 2016 - 14:40

Neodolal som a dnes som zacal znova fajcit. Mal som nacatu krabicku a tak nie ze by som zacal fajcit no chcem sa jej zbavit a je mi luto ju len tak vyhodit...este 10 cigaret cize jeden den a koncim na veky vecne. Fajny drzim Ti paste. Zvladnes to bojovnik!
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 565
Reputácia Reputácia : 93
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 28
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

Návrat hore Goto down

Odoslať  fajny za Ne 11 december 2016 - 21:11

boj s cigaretami vo faze tuheho fajcenia a kaslanie na redukciu

fajny
OS Microsoft Human
OS Microsoft Human

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat hore

Povolenie tohoto fóra:
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre.