Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Poznáte svoju motiváciu?

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Poznáte svoju motiváciu? Empty Poznáte svoju motiváciu?

Odoslať  Tuto So 2 júl 2016 - 2:44

Čo vás ťahá dopredu? Čo s vami pohne aj vtedy, keď nie ste celkom v pohode? Čo vás aktivizuje?

Nemám rozhodne na mysli také "čertovské" aktivátory v podobe bolesti, strachu, hrôzy, ohrozenia zdravia a podobne.

Predstavujem si najmä príjemné záležitosti ako napríklad špecifické chutné jedlo, možnosť výhry v súťaži, ale aj dlhodobé motivácie, ako našetrenie na dôchodok, spraviť školu, nájsť si dlhodobého partnera, postaviť dom...

Máte aj vy niečo čo vami pohne aj keď ste nepohnuteľný? Napíšte!

...........................................

U mňa je niekedy motivačným činiteľom relax s dobrou knihou, dobré jedlo, cigareta, dobrý dokument, predpoklad lepšej budúcnosti, peniaze, zlepšenie v zdraví, zisk nových vedomostí, poznatkov...

V prípade depresie: pozeranie infantilných seriálov, či vlastne takáto "samoliečba", možno čítanie krátkych príbehov
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Poznáte svoju motiváciu? Empty Re: Poznáte svoju motiváciu?

Odoslať  opadané lístie So 2 júl 2016 - 14:15

taka moja kazdodenna motivacia je snaha neopustit sa, nerezignovat uplne na seba a svoj zivot, snazit sa kazdy den nieco robit, hoci su to len drobnosti. fungovat tak, aby som bol vecer s prezitym dnom aspon trochu spokojny. takymi cinnostami su prechadzky, pomoc v domacnosti, vencenie psa, citanie a podobne. v sucasnosti nemam z tychto cinnosti nejake vacsie potesenie, ale mam velmi dobry pocit nasledne po ich ukonceni, kedy si mozem povedat, ze som nieco vykonaval a zvladol som to. potesenie zo samotnych aktivit sa snad este dostavi.

a odvaznou motivaciou, tuzbou do vzdialenej buducnosti je byt sebestacny, vediet sa o seba postarat, mat vlastny byt. v tomto je to ale uplne neiste, zavisi to od velmi vela okolnosti, ale bolo by to pekne.
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Poznáte svoju motiváciu? Empty Re: Poznáte svoju motiváciu?

Odoslať  Matej Ne 3 júl 2016 - 11:41

Presne, ako vraví Lístie, aj mojou motiváciou je veľmi často práve túžba o sebestačnosť. Motivuje ma prebrať sa z mrákot to, že chcem dokončiť školu (už len 10 mesiacov do štátnic! jumping ). Neviem presne, na čo mi reálne bude... teda okrem tých vedomostí a schopností, tak pracovno-právne mi až tak neposlúži. Chcem jedného dňa mať svoj 1-izbový byt, najlepšie podľa optimistického scenára bez úveru (to by znamenalo šetriť ešte bezmála 12 rokov, je ale reálne, že to budem musieť riešiť skôr, takže sa úveru nevyhnem confused ). A pohýňa ma potom dopredu to, že chcem byť šťastný a pokojný a psychicky vyrovnaný, zrelý. To ma niekedy motivuje k tomu, aby som sa vzdával takých názorov a presvedčení, ktoré mi v tomto cieli bránia. Ťažko to však odhadnúť jasne.

Keď som depresívny, tak ma motivuje sa prebrať zodpovednosť, že musím ísť do tej práce, že nemôžem neprísť. Že reku pred šéfkou neobstoja moje depresívne výlevy a plače ako dôvod, prečo som neprišiel do roboty.

Takže ma vlastne pohýňa vpred ten predpoklad lepšej budúcnosti, ako si to Tuto nazval. Budúcnosť sebestačnosti, svojho bývania, stabilnej práce a príjemného šťastia a pokoja v psychike. Tiež ma pohýňa dopredu túžba žiť aktívne a povedať si pri hodnotení určitého obdobia, že sa to a ono podarilo a urobilo.

Embarassed

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Poznáte svoju motiváciu? Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5055
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore