Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Novinka o Lithiu

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Novinka o Lithiu Empty Novinka o Lithiu

Odoslať  Tuto Ut 12 apríl 2016 - 0:38

Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Novinka o Lithiu Empty Re: Novinka o Lithiu

Odoslať  Matej St 13 apríl 2016 - 21:55

Vyzerá to zaujímavo. Bolo by to fajn mať takto predĺžený život.

Na tej stránke ma zaujala celkovo téma predlžovania života, až som naďabil na informáciu, že pokusy na zvieratách dokazujú, že kalorický deficit, alebo mierna kalorická podvýživa (ale dostatok dôležitých živín) predlžuje organizmom dĺžku života... Ma to akosi nakoplo veriť v novú motiváciu, prečo by som mal jesť menej. Lebo je to zdravé a mierna podvýživa predlžuje život. Smile Som ale naivka, že? Ale čokoľvek, čo povzbudí, sa ráta. Very Happy

it is perfect

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Novinka o Lithiu Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Novinka o Lithiu Empty Re: Novinka o Lithiu

Odoslať  Lucka Št 14 apríl 2016 - 2:21

Hey všetci,

to som zas ja, nová členka s bratom v nemocnici.

Zaujímavé, čo si čítal o hladovaní, Matej a tiež môžem doplniť, že som sama čítala o tom, že ľudia, čo prežili koncentračné tábory sú údajne taktiež výnimočne dlhovekí. Nedávam  nikomu extrémne hladovanie ako tip, len pre zaujímavosť uvádzam. Neprejedať sa a trochu sa občas aj postiť je proste asi nie zlý nápad.

Tiež sa inak učím a zápasím o to, vedieť sa sústrediť, stále myslím na brata. Trochu mi ešte pomáha kresliť/ čmárať si schémy a vymýšľať mnemotechnické triky. Tiež si občas nahrám zopár trikov ako audio na laptop a dookola si to púšťam, snažím sa zapojiť čím viac zmyslov, proste. Toto mi fakt ešte ako-tak pomôže skoncentrovať sa práve. Tiež som 3 dni necvičila, zajtra sa chcem premôcť hneď ráno, to ma vie trochu naštartovať.

(Brat na tých elektrošokoch, dostal ich zatiaľ 3x, dnes mi pripadal po telefóne naozaj kľudný, ale sťažuje sa na bolesti hlavy a ako ste aj Vy mnohí na fóre spomínali, všetko si nepamätá. Tiež som dnes čítala, že s narastajúcimi dávkami šokov narastá aj odpor pacienta k ďaľším... very unhappy  Zlomový je údajne 3.- 4. krát. Plánujú mu ich dať ešte 5... dosť ma to desí, brat je o 16 rokov mladší, cítim akúsi zodpovednosť, dosť to prežívam.)

Nech sa Vám dnes darí zaspať a ráno učiť/ podať výkon. Držím nám všetkým palce, ste super... jumping
Lucka
Lucka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 49
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 12.04.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F41.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Cipralex 10mg, Temazepam

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Novinka o Lithiu Empty Re: Novinka o Lithiu

Odoslať  CHINAMAN Št 14 apríl 2016 - 13:33

Čavte, ja len k tým elektrošokom dodám, na prvej hospitalizácií som ich mal 5x a na druhej to boli 4x a vždy sa to prerušilo pretože ma matka vytiahla na reverz. Celkovo už by som šiel do plnej fázi liečania nimi, počul som nato len dobré ohlasy a je to rýchlejšie ako medikamenty. Matka ale bola aj je precitlivená a nedala si to nejak vysvetliť, dosť zavážilo že ma chodila do týždňa aj 4x navštevovať a mňa to potom ťahalo domov...Z poslednej hospitky čo som po 4x ect išiel dom si pamätám ako doktorka hovorila nech ostanem aspom ešte na 2x...len toľko.
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Novinka o Lithiu Empty Ahoj Candy,

Odoslať  Lucka Št 14 apríl 2016 - 22:24

Vďaka za informácie, budem kľudnejšia.
Škoda že Ťa nenechali šoky dokončiť, keď by si bol súhlasil. Aj keď, mamu aj chápem, ak panikári.
Brat sa s lekármi dohodol, že fakt urobia 8 krát, ale už cíti, že to prechádzka ružovým sadom nebude.

Nech lieky zaberajú a vedľajšie účinky Ťa obchádzajú... flower
Lucka
Lucka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 49
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 12.04.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F41.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Cipralex 10mg, Temazepam

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore