Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Štúdium po psychóze

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Štúdium po psychóze Empty Štúdium po psychóze

Odoslať  strafomir Po 11 apríl 2016 - 17:19

Ahojte,
som tu nový. Ochorel som na jeseň 2014, keď som viedol hektický život. Snažil som sa pracovať stále viac a viac, 10-11 hodín denne ako programátor za počítačom a zabúdal som na oddych, relax, a mozog to nezvládol. Hospitalizovali ma s F23.0 psychózou. Popri brigáde som aj študoval.

Po psychóze som dokončil ako tak semester, ale s problémami, počas toho začínali negatívne príznaky alebo depresia, neviem, čo to bolo. Hospitalizovali ma s F32.1 na jar 2015. Vtedy som prerušil štúdium. Tento rok vo februári som sa vrátil do školy, zo začiatku to bolo ok, ale motiváciu dokončiť školu moc nemám. Nechce sa mi. Avšak práce sa nebojím, v auguste plánujem nastúpiť na hlavný pracovný pomer. Po psychóze aj depresii som si už vyskúšal znova pracovať. Najprv manuálnu prácu, neskôr aj znova programovanie a zvládol som to.

Teraz mám akurát problémy so školou...
strafomir
strafomir
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 5
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 08.04.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F23.0, F32.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid Mylan 100mg, Neurol podľa potreby

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Štúdium po psychóze Empty Re: Štúdium po psychóze

Odoslať  Tuto Po 11 apríl 2016 - 18:30

Ahoj Dury26,
ako pozerám Tvoju medikáciu, nevidím ju nejakú "silnú". Osobne len Amisulprid mám 500mg/deň a ešte mám dosť silné antipsychotikum, čo je Haloperidol. Chcem tým napísať, že keď máš ešte problémy vyplývajúce z choroby, neboj sa zdôveriť MUDr. a taktiež môžeš riešiť prípadné zvýšenie liekov. Amisulprid je dobrý liek, možno by stačil malý pohyb dávky a si celkom fit, hoci nikdy sa nevie... Ak si mal len prvý, druhý atak ochorenia, je možné, že sa z toho postupom času aj dostaneš. Pokiaľ budeš mať dobrú komunikáciu s MUDr. verím, že aj škola sa postupne zadarí. Držím palce.
S pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Štúdium po psychóze Empty Re: Štúdium po psychóze

Odoslať  strafomir Po 11 apríl 2016 - 19:41

Tuto napísal:Ahoj Dury26,
ako pozerám Tvoju medikáciu, nevidím ju nejakú "silnú". Osobne len Amisulprid mám 500mg/deň a ešte mám dosť silné antipsychotikum, čo je Haloperidol. Chcem tým napísať, že keď máš ešte problémy vyplývajúce z choroby, neboj sa zdôveriť MUDr. a taktiež môžeš riešiť prípadné zvýšenie liekov. Amisulprid je dobrý liek, možno by stačil malý pohyb dávky a si celkom fit, hoci nikdy sa nevie... Ak si mal len prvý, druhý atak ochorenia, je možné, že sa z toho postupom času aj dostaneš. Pokiaľ budeš mať dobrú komunikáciu s MUDr. verím, že aj škola sa postupne zadarí. Držím palce.
S pozdravom Tuto

Ahoj Tuto,
ďakujem za odpoveď. Amisulprid beriem ako antipsychotikum, našťastie v najnižšej možnej dávke. Antidepresíva už neberiem asi od decembra 2015. Psychotickú epizódu som mal len jednu, tú na jeseň 2014. Po nej bol útlm, nechcelo sa mi nič, nič ma nebavilo, nevedel som študovať a ani nič robiť. Kvoli tomu som musel mať pauzu od všetkého vrátane školy. A teraz už asi pol roka sa vraciam k starému životu. Znova študujem, ale motivácia nie je. Občas sú úzkosti, trápenia. Nechce sa mi to študovať. Nemyslím si, že sú to príznaky psychózy, aj snúbenica mi vraví, že to nie je psychóza. Občas mi to napadlo, ale vylúčili sme to.

Okrem školy zvládam všetko normálne. Mám koníčky, pražím kávu, hrávam hokej, hokejbal (na amatérskej úrovni - začal som s tým na staré kolená), hrávam na gitare, basgitare. Takže to nie je úplná strata záujmu.

S doktorkou pravidelne komunikujem a chodievam na kontroly, zatiaľ nebude meniť liečbu, lebo som začal chodiť psychoterapeutovi - psychológovi dva krát do týždňa, tak uvidíme, aké výsledky to prinesie.

Do práce sa teším, odpor mám len ku škole, dosť som si to v nej vytrpel po psychóze, asi mám traumu z toho.

S pozdravom,
Strafomir

// zmenil som si nick, uz nebudem Dury26


Naposledy upravil strafomir dňa Št 5 máj 2016 - 1:27, celkom upravené 1 krát.
strafomir
strafomir
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 5
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 08.04.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F23.0, F32.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid Mylan 100mg, Neurol podľa potreby

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Štúdium po psychóze Empty Ahoj Dury,

Odoslať  Lucka Ut 12 apríl 2016 - 8:19

Možno Ťa tá škola práve nebaví aj preto, že už pracuješ. Pracovať a študovať nie je ľahké a hlavne nie, keď človek vie, že by sa mal šetriť, liečiť a vyhýbať stresu. Škola a zamestnanie, to je totiž stres. Sama som tak žila a nespomínam na to rada. Kým máš prácu a kým Ťa tá ešte aj tak baví (píšeš, že sa do roboty tešíš) možno by si sa mal sústrediť zatiaľ na ňu? Ale nechcem radiť. Ja len, do školy sa ešte možno časom vrátiš, keď sa zotavíš. Dúfam, že rodičia budú mať pre to pochopenie. Smile
Lucka
Lucka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 49
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 12.04.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F41.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Cipralex 10mg, Temazepam

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore