Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Lieky

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Lieky - Stránka 2 Empty Re: Lieky

Odoslať  denisa Po 21 jún 2010 - 9:25

Ahoj tomas,
ako to mysliš, ze sa ti začali prevracať oči? čo to je?
Anonymous
denisa
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Lieky - Stránka 2 Empty Re: Lieky

Odoslať  denisa Po 21 jún 2010 - 9:27

Ahojte,
nerozumiem tomu, že keď tak skvele Abilify zaberal, tak vám ho vymenili.............. Teda, pišete, že ste potrebovali niečo silnejšie. A to silnejšie už teraz nezabera? Prečo sa nevratite k Abilify?
Anonymous
denisa
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Lieky - Stránka 2 Empty Re: Lieky

Odoslať  Laura Po 21 jún 2010 - 11:03

Denisa,vyvracanie očí je nežiadúci účinok liekov.U každého sa však neprejaví,alebo ho nevyvolá u každého ten istý liek.Lieky na naše psychózy mávajú aj iné nežiadúce účinky,napr. priberanie,strnulá chodza,ale to tiež na niekom vidno,na niekom nie.Poznám ľudí,čo berú antipsychotiká a sú stále štíhly. Zdá sa mi,že chlapi menej priberajú.Alebo,že by to bolo tým,že ženy poctivejšie berú lieky?Ak máš problémy liekov sa neboj.Pre začiatok by Ti mali dať nízku dávku,nejakéh slabšieho lieku a tým pádom je aj menej nežiadúcich účinkov. Len neviem,či sa chceš liečiť,alebo nie.A to,že máš spáchať samovraždu,Ti hovoril nejaký hlas,alebo to boli Tvoje vlastné úvahy,na základe Tvojej.podľa Tebe bezútešnej situácie?To je rozdiel.Ak máš hlasy,čo Ti radia sa zabiť,nie je čo s liečbou váhať.Ja som mala pred osem a viac rokmi tiež hlasy,ale nikdy mi neradili zobrať si život.Niekto by povedal,že som sa nemusela potom ani liečiť.Ja som však už nevedela ani ako sa volám,tak neviem čo by bolo so mnou ďalej.Že niekomu nezaberalo Abilify,alebo bolo mu slabé,znamená,že mal pri ňom bludy,alebo silné depky,či stavy prehnanej aktivity a nervozity bez spánku.Od druhých ťaháš najintímnejšie informácie,no Ty o sebe toho moc neprezrádzaš.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Lieky - Stránka 2 Empty Re: Lieky

Odoslať  Anonymný Po 21 jún 2010 - 13:33

deniska, oci sa tak vyvratia dohora, nedokazes ich kontrolovat a pozeras sa tym padom hore...mne sa to stalo posledne, ked som siel z pohotovosti, ledva som trafil domov, skoro som sa strepal na schodoch...no je pravda, ze ten akineton, proti tym ociam, neuzivam pravidelne, len podla potreby, a mal by som rano a vecer...ale nestava sa to kazdemu ten neziaduci ucinok, takze myslim, ze abilify a antipsychotik vseobecne sa netreba obavat, hlavne pri pozitivnych priznakoch...
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Lieky - Stránka 2 Empty Re: Lieky

Odoslať  denisa Po 21 jún 2010 - 15:35

Laura,
tie hlasy, resp. ten hlas som počula............ Nemala som dôvod to spraviť, necitila som to tak. Ale chvíľu som to brala za svoje a myslela som si istý čas naozaj, že to musím spraviť. Proste taký príkaz, ktorý uposluchneš, lebo ti dá dobrý dôvod a až potom začneš rozmýšlať nad tým čo sa to vlastne deje.
Áno, pýtam sa vás tu na dosť intímne vec a mala som pocit, že vám to tu nevadi. Mýlim sa?
A čo by si chcela, Laura, aby som o sebe prezradila?
Anonymous
denisa
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Lieky - Stránka 2 Empty Re: Lieky

Odoslať  Laura Po 21 jún 2010 - 18:26

Odpovedala som Ti v téme nežiadúce účinky.Ja Tebou nijako neopovrhujem.Aj ja to považujem za právo každého,dokiaľ neohrozuje druhých,že má možnosť si vybrať, či sa bude liečiť liekmi,alebo nie.
Dokonca,ani názor psychiatrov,že do nemocnice patrí aj ten,čo ohrozuje seba,nepovažujem za jednoznačný,lebo aj zdravý človek može mať dovod na samovraždu,za určitých okolností.No keď má človek hlasy,nie je isté,či mu tie hlasy neprikážu napr.aj niekomu ublížiť.Mne však hlasy také niečo neprikazovali.Mňa zaujíma,či máš hlasy aj o inom,ako o samovražde a či Ti už niekto z okolia povedal,že tie pocity nie sú normálne.Otázne je či tie hlasy cítiš len ako vnukntú myšlienku,lebo to naozaj može napadníť aj zdravého:"čo keby som tu nebola?"Alebo máš to jednoznačný príkaz z vnútra.Je asi ťažké odpovedať na moje otázky.Verím na Satana,že pokúša a isté myšlienky nás napadajú kvoli nemu.Ale tiež neviem,či naša choroba súvisí so Satanom,alebo len so zlou biochémiou v mozgu.Neviem však ako by som si v minulosti pomohla bez psychiatrov.I keď si doteraz myslím,že moju liečbu riadila na začiatku mafia,ale to sa tu už naozaj bojím rozpisovať a mnohí by si asi mysleli,že som mimo.Nechám si to v hlave,ako nevyriešný problém Question
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Lieky - Stránka 2 Empty ahoj

Odoslať  Ivanko So 7 január 2012 - 20:53

[quote="Matej Skalík"]Ja som sa mal skvelo pri Abilify. Vlastne si nespomínam na žiadne vedľajšie účinky, dokonca som pri tomto AP schudol 10 kíl. Bolo super. clown Len škoda, že asi Abilify nie je také účinné, lebo nezabránilo zhoršeniu stavu, čo znamenalo výmenu celého antipsychotika za iný. Question[/quote]

Ahoj Matej, viem, že si tu písal na fore o úzkosti. Zaujímalo by ma ako sa u teba prejavovala. Červenanie u mňa som nezaregistroval, ale skôr je to u mňa akoby stavom srdca.
Reagujem nato, že ti dlho zaberalo Abilify až sa ti zhoršil stav, po akej dobe užívania sa ti zhoršil? Možno za zhoršenie môžu iné faktory. Postupne si vysadil Abilify a aký liek si začal užívať? Viem, že na istý typ úzkostí sa používajú anxiolytiká ale zatiaľ som si nechal zvýšiť dávku Seroquelu XR z 300mg na 400mg, zo začiatku značný útlm, teraz už v pohode ale pripadám si ako nadopovaný.Ten stav na srdci cítim stále..ťažko povedať čo by to mohlo byť.Dávka 400mg by mala zaberať na úzkosti.No neviem, ako by si to riešil ty?
Ivanko
Ivanko
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 64
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 17.12.2010
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Lieky - Stránka 2 Empty možno

Odoslať  Ivanko Ne 8 január 2012 - 11:11

možno je práve tento môj stav ktorý sa občas prejavuje formou nejakej telesnej ilúzie keďže to má vplyv na moje srdce.Momentálne som zase v pohode:) len neviem dokedy.
Ivanko
Ivanko
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 64
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 17.12.2010
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Lieky - Stránka 2 Empty Re: Lieky

Odoslať  Matej St 7 marec 2012 - 11:00

Ivanko napísal:Ahoj Matej, viem, že si tu písal na fore o úzkosti. Zaujímalo by ma ako sa u teba prejavovala. Červenanie u mňa som nezaregistroval, ale skôr je to u mňa akoby stavom srdca.
Reagujem nato, že ti dlho zaberalo Abilify až sa ti zhoršil stav, po akej dobe užívania sa ti zhoršil? Možno za zhoršenie môžu iné faktory. Postupne si vysadil Abilify a aký liek si začal užívať? Viem, že na istý typ úzkostí sa používajú anxiolytiká ale zatiaľ som si nechal zvýšiť dávku Seroquelu XR z 300mg na 400mg, zo začiatku značný útlm, teraz už v pohode ale pripadám si ako nadopovaný.Ten stav na srdci cítim stále..ťažko povedať čo by to mohlo byť.Dávka 400mg by mala zaberať na úzkosti.No neviem, ako by si to riešil ty?

Úzkosť bola u mňa taká iná než obvykle ľudia mávajú. Stál som trebárs pred ľuďmi alebo išiel po ulici a náhle sa na mňa dovalila červeň do líc, do čela, do krku, na hruď... mal som veľké škvrny, ktoré boli evidentné a viditeľné, a takisto ma pálili. Detská lekárka mi povedala, že to je prejav neurózy a odporučila mi veľa namáhavať srdce, aby veľa bilo. Nejaký šport robiť a tak. Tá červeň na tvári sa prejavovala aj akýmsi silným teplom, akoby závalom horka, aké mávajú niektoré ženy pri prechode. Ľudia tomu nerozumeli, a preto si mysleli, že sa vlastne červenám od hanby, a ja som sa tejto ich interpretácie tak obával, až som sa skutočne začal hanbiť za to, že sa červenám. Hanbil som sa za to, že sa hanbím. Uzavretý kruh, z ktorého nebolo úniku. Neskôr som sa už bál aj toho, že sa začervenám, alebo že to na mňa príde, čo samozrejme aj vskutku celú úzkosť privolalo. Bolo to otroctvo tejto úzkosti. Niekedy som sa pritom až potil a slzili mi nechtiac oči.

Stav sa mi zhoršil po Abilify ani nie tak v smere tejto úzkosti, ale skôr psychoticky som sa rozladil kvôli tomu, že som upadol do hypománie a v tej atmosfére bezbrehého optimizmu som si na seba nabral dve vysoké školy naraz, čo som jednoducho nezvládol a šup do nemocnice. Tam som dostal Risperdal Consta injekciu a ten užívam dodnes (čiže od januára 2010 dodnes). Ale ešte pred nemocnicou, kde mi dali tú injekciu, som skúšal Invegu a Solian, ale už si moc nepamätám, aké mali na mňa účinky, len viem že neodvrátili hospitalizáciu.

Na úzkosť teraz beriem hlavne Oxazepam a v minulosti mi účinne pomáhali Rivotril a Lexaurin. Seroquel som bral iba raz niekedy na začiatku liečby a bol dobrý v tom, že mi spôsoboval "nežiaduci" efekt, že mi strnula celá tvár a hlavne mimické svaly a hovoridlá. Občas som nevedel dobre artikulovať, ale aspoň som sa prvý raz nečervenával. Spomínam na tento liek v dobrom.

Na Tvojom mieste by som možno stavil aj na ten Seroquel, ale ak nepomôže, tak sa klasicky dobre poradiť s psychiatrom, že či by si nemohol brať trebárs aspoň taký Xanax, ktorý "veci okolo srdca" vie upokojiť. Držím palce. cherry

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Lieky - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Lieky - Stránka 2 Empty Re: Lieky

Odoslať  Ivanko St 7 marec 2012 - 12:52

[quote="Matej Skalík"][quote="Ivanko"][color=orange]Ahoj Matej, viem, že si tu písal na fore o úzkosti. Zaujímalo by ma ako sa u teba prejavovala. Červenanie u mňa som nezaregistroval, ale skôr je to u mňa akoby stavom srdca.
Reagujem nato, že ti dlho zaberalo Abilify až sa ti zhoršil stav, po akej dobe užívania sa ti zhoršil? Možno za zhoršenie môžu iné faktory. Postupne si vysadil Abilify a aký liek si začal užívať? Viem, že na istý typ úzkostí sa používajú anxiolytiká ale zatiaľ som si nechal zvýšiť dávku Seroquelu XR z 300mg na 400mg, zo začiatku značný útlm, teraz už v pohode ale pripadám si ako nadopovaný.Ten stav na srdci cítim stále..ťažko povedať čo by to mohlo byť.Dávka 400mg by mala zaberať na úzkosti.No neviem, ako by si to riešil ty?[/color][/quote]

Úzkosť bola u mňa taká iná než obvykle ľudia mávajú. Stál som trebárs pred ľuďmi alebo išiel po ulici a náhle sa na mňa dovalila červeň do líc, do čela, do krku, na hruď... mal som veľké škvrny, ktoré boli evidentné a viditeľné, a takisto ma pálili. Detská lekárka mi povedala, že to je prejav neurózy a odporučila mi veľa namáhavať srdce, aby veľa bilo. Nejaký šport robiť a tak. Tá červeň na tvári sa prejavovala aj akýmsi silným teplom, akoby závalom horka, aké mávajú niektoré ženy pri prechode. Ľudia tomu nerozumeli, a preto si mysleli, že sa vlastne červenám od hanby, a ja som sa tejto ich interpretácie tak obával, až som sa skutočne začal hanbiť za to, že sa červenám. Hanbil som sa za to, že sa hanbím. Uzavretý kruh, z ktorého nebolo úniku. Neskôr som sa už bál aj toho, že sa začervenám, alebo že to na mňa príde, čo samozrejme aj vskutku celú úzkosť privolalo. Bolo to otroctvo tejto úzkosti. Niekedy som sa pritom až potil a slzili mi nechtiac oči.

Stav sa mi zhoršil po Abilify ani nie tak v smere tejto úzkosti, ale skôr psychoticky som sa rozladil kvôli tomu, že som upadol do hypománie a v tej atmosfére bezbrehého optimizmu som si na seba nabral dve vysoké školy naraz, čo som jednoducho nezvládol a šup do nemocnice. Tam som dostal Risperdal Consta injekciu a ten užívam dodnes (čiže od januára 2010 dodnes). Ale ešte pred nemocnicou, kde mi dali tú injekciu, som skúšal Invegu a Solian, ale už si moc nepamätám, aké mali na mňa účinky, len viem že neodvrátili hospitalizáciu.

Na úzkosť teraz beriem hlavne Oxazepam a v minulosti mi účinne pomáhali Rivotril a Lexaurin. Seroquel som bral iba raz niekedy na začiatku liečby a bol dobrý v tom, že mi spôsoboval "nežiaduci" efekt, že mi strnula celá tvár a hlavne mimické svaly a hovoridlá. Občas som nevedel dobre artikulovať, ale aspoň som sa prvý raz nečervenával. Spomínam na tento liek v dobrom.

Na Tvojom mieste by som možno stavil aj na ten Seroquel, ale ak nepomôže, tak sa klasicky dobre poradiť s psychiatrom, že či by si nemohol brať trebárs aspoň taký Xanax, ktorý "veci okolo srdca" vie upokojiť. Držím palce. cherry [/quote]

Ahoj Matej

No raz som zažil stav tiež akoby červene na čele, no a taktiež ma pálilo čelo, ale nemal som úzkosť..bolo to ale len jeden deň, začalo to večer a bolo to spôsobené tým, že som sa snažil veľa informácii dostať do hlavy..Tvoja príhoda je zaujímavá..No neviem čo si mysleli ľudia, čo ti naznačili možno pohľadmi, slovami či tvoja rodina..Ja som užil Abilify raz a po niekoľkých hodinách sa mi dostavil taký stav, že dovidenia, pri ničom som nevydržal, nič som nedokázal robiť a na svojich očiach som najlepšie videl, ako na tom som, bol som ako neriadená strela.Teraz som v pohode, tie stavy na srdci sa mi už ukľudnili.Seroquel sa mi osvedčil a zatiaľ je to liek, ktorý beriem najdlhšie a rozhodne ho nemienim meniť za žiadny iný zatiaľ.Som rád, že máš liek ktorý ti vyhovuje.
Ivanko
Ivanko
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 64
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 17.12.2010
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Lieky - Stránka 2 Empty Re: Lieky

Odoslať  venusa Pi 23 marec 2012 - 9:02

Ahojte,
od utroka mam zvysene obe antipsychotika, vraj kvoli, bludom a ozvuceniu myslienok, ktore si plne uvedomujem.
Velmi sa mi ale za tie styry dni polepsilo. Je to vobec mozne aby AP na taketo veci zaberali tak rychlo alebo je to len mmoja sugescia a to ze tomu venujem menej pozornosti?
avatar
venusa
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 165
Reputácia Reputácia : 36
Dátum registrácie : 20.03.2011
Vek : 34

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Lieky - Stránka 2 Empty Re: Lieky

Odoslať  Matej So 24 marec 2012 - 8:15

venusa napísal:Ahojte,
od utroka mam zvysene obe antipsychotika, vraj kvoli, bludom a ozvuceniu myslienok, ktore si plne uvedomujem.
Velmi sa mi ale za tie styry dni polepsilo. Je to vobec mozne aby AP na taketo veci zaberali tak rychlo alebo je to len mmoja sugescia a to ze tomu venujem menej pozornosti?

Ja Ti ani neviem, čím to je. Myslím, že sila sugescie je veľmi mocný faktor, ktorý vskutku môže pomáhať. Čítal som, že kým mozog pripustí do svojho systému v rámci automatickej obrany a "cenzúry" účinnú látku antipsychotika, tak to môže trvať aj pár týždňov. Ale je zas možné, že keď už tie antipsychotiká berieš dlhodobo a mozog už bežne tú účinnú látku pripúšťa do svojho vnútorného systému, tak jej navýšené množstvo pripustí taktiež, a to veľmi rýchlo. Lebo už vyhodnocuje tú látku ako niečo, čo je prípustné z hľadiska jeho autoregulačnej obrany.

Takže z môjho čisto laického pohľadu by som si vedel predstaviť, že tu zohráva nielen rolu sugescia, ale aj vskutku samotné účinnejšie pôsobenie Tvojich antipsychotík.

Som teda rád, že sa to lepší, a hlavne že máš nad svojimi prípadnými bludmi a ozvučeniami kontrolu, teda že si ich plne uvedomuješ. To je veľká vec. it is perfect

Prajem veľa sily do ďalšieho boja. jumping2

Tornado

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Lieky - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore