Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Lieky

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Lieky Empty Lieky

Odoslať  denisa Št 10 jún 2010 - 18:13

Ahojte,
bral už niekto z vás lieky pri ktorých sa cítil úplne skvele a nepociťoval žiadne hnusne vedľajšie účinky?
Stále čítam ako vám tie lieky zneprijemňujú život a v čom vám pomáhajú?
Ďakujem za odpovede.
Anonymous
denisa
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Lieky Empty Re: Lieky

Odoslať  Laura Pi 11 jún 2010 - 0:12

Nehnevaj sa ,neviem prečo sa tu vyskytuješ.Či niekto z Tvojej rodiny má schizu,alebo Ty máš psychické problémy.Ak vymyslíš niečo lepšie ako antipsychotiká,tak sa ozvi.Prečo musia ľudia chorí na rakovinu brať lieky,ktoré majú haldu nežiadúcich účinkov?Myslím,že F25 aj F20 je ľahšia choroba než rakovina? No zatiaľ nikto nevymyslel inú liečbu,než nám predpisaujú psychiatri.Keď vymyslíš liek bez nežiadfúcich účinkov,tak sa ozvi.Konečne som pochopila,že si len rýpačka a neviem kvoli komu sa tu vyskytuješ.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Lieky Empty Re: Lieky

Odoslať  Laura Pi 11 jún 2010 - 10:11

Prepáč,Denisa.Bola som v noci trochu rozčúlená,lebo do noci som sa bavila s jednou ženou,čo jej 19 ročný syn dostal schizu a tiež mi rozprávala,aké nežiadúce účinky má pre neho Rispen a či to musí brať.Tak som sa do tej debaty s ňou vžila,že som bola trochu moc rozrušená.Prežila som roky,čo som nenávidela lieky,no za 20 rokov som zistila,že bez nich sa žiť v mojom prípade nedá.Sme ovplyvňovaní roznymi šamanmi,či názormi scientológov,no myslím si,že to je ešte zatiaľ hudba budúcnosti.Verím,že trebars za 50 rokov budú určite dokonalejšie lieky,než sú teraz.Alebo sa naša choroba nebude liečiť liekmi.Aj mne dávali pred 20timi rokmi lieky, s ktorými som sa cítila horšie než v chorobe.Napr.Haloperidol depot,aj orálne,Tioridazin.Teraz sú tie lieky predsa dokonalejšie.Keď sa liečiš bez liekov,nečuduj sa,že Ti rozne hlasy hovoria,že život treba ukončiť.Tvoj názor,že možno je to správne, je mylný.Základ je prežiť.Sú ľudia viac postihnutí než sme my a bojujú o život.Tak prečo by sme sa my mali vzdať?
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Lieky Empty Re: Lieky

Odoslať  Anonymný Pi 11 jún 2010 - 12:00

ja napriklad liekom neverim vobec...pochybujem o tom, ze dokazu vyliecit nieco, co ma clovek zakorenene v hlave. Okej, uznavam, azda su ako tak fajn na pozitivne priznaky, a ja to beriem z toho svojho hladiska, kedze mam pomerne vyrazne negativne...bral som zatial asi 5 druhov antipsychotik, a nepocitoval som nejake nepekne negativne priznaky pri Abilify. Od toho sa myslim ani nepribera, teda aspon ja som nepribral, nie ako teraz, ked uzivam Serdolect, a predtym Zyprexu...
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Lieky Empty Re: Lieky

Odoslať  denisa Pi 11 jún 2010 - 16:02

Skutočne nechcem do nikoho vyrývať a som rada, Laura, že si to nakoniec pochopila. Občas na toto fórum idem, pretože mám podobné skúsenosti a problémy ako skoro každý, kto sem chodí. A je fajn mať možnosť sa o tom rozprávať s niekym, kto to pozná.
A téma lieky sa tu vyskytuje dosť často, veľa krát sa tu píše o negatívach liekov. Tak som chcela vedieť, či existuje dáky zazračný. To je celé.
Anonymous
denisa
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Lieky Empty Re: Lieky

Odoslať  Laura Pi 11 jún 2010 - 20:04

Možno preto som tak reagovala,že samú ma to veľmi štve,že musím brať už 20 rokov nejaké lieky.Teraz beriem Seroquel a som aktívna až moc.Nepociťujem žiadne výrazné negatívne účinky.Snáď moja nervozita nepramení z tohto lieku.Ale hlavne že nemám haluze.Ináč už opať normálne fungujem- brigádujem.Možno skor než sa vyberieš psychiatrovi,ak to chceš,by bolo lepšie porozprávať sa s niekym blízkym,ako na neho posobíš a otvorene,či si myslí,že by si sa mala liečiť.Neviem,aký vzťah máš s rodičmi,či žiješ sama,alebo máš nejakú inú blízku osobu,ktorej by si sa mohla zdoveriť vo svojom okolí.Mňa keby pred 20timi rokmi rodičia netlačili na psychiatriu,možno by som tam nešla doteraz.No kto vie,či by som ešte žila.Nemyslim zrovna,že by som sa zabila sama,no žila som tak hekticky,že možno by som sa dala na drogy,alebo čo a možno by ma zabil niekto iný.No zase na druhej strane,keby som do dvadsiatky narazila na toho správneho chlapa,vydala sa,doštudovala,mala deti,tak možno by mi choroba ani neprepukla.Mňa však zaujal ten nepravý a potom sa všetko začalo komplikovať.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Lieky Empty Re: Lieky

Odoslať  denisa Ne 13 jún 2010 - 20:12

Aké si mala halucinácie?
Anonymous
denisa
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Lieky Empty Re: Lieky

Odoslať  Laura Po 14 jún 2010 - 9:30

Keď si prečítaš celé fórum,už som o tom písala.Nechce sa mi k tomu vracať robí mi to zle,ale predsa napríklad:o mnohých ľuďoch v nemocnici,som si myslela,že sú príbuzní mojich bývalých priateľov.O snoch som si myslela,že sú realita.Mala som stihoman,že ma chcú zlikvidovať a tak.Už osem rokov haluze nemám,je to možno preto,že dovtedy som manipulovala všelijak s liekmi a 8 rokov ich už beriem pravidelne.No poznám prípady,keď mali ľudia haluze aj s liekmi.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Lieky Empty Re: Lieky

Odoslať  Matej Ne 20 jún 2010 - 16:02

Ja som sa mal skvelo pri Abilify. Vlastne si nespomínam na žiadne vedľajšie účinky, dokonca som pri tomto AP schudol 10 kíl. Bolo super. clown Len škoda, že asi Abilify nie je také účinné, lebo nezabránilo zhoršeniu stavu, čo znamenalo výmenu celého antipsychotika za iný. Question
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5055
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Lieky Empty Re: Lieky

Odoslať  Anonymný Ne 20 jún 2010 - 16:49

aj mne bolo Abilify vymenene, za Serdolect, ked sa mi pohorsilo, ale bolo mi pri nom fajn, zhorsenie stavu by som nepripisoval tomu, ze by bolo slabe, skor zivotnymi okolnostami...ale teraz si spominam na jeden neziaduci ucinok predsa len, po dlhodobejsom uzivani sa mi zacali prevracat oci, ako sa mi teraz casto stava pri serdolecte a v podstate denne sa stavalo pri Rispene...takze na to musim uzivat Akineton...
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Lieky Empty Re: Lieky

Odoslať  filipka Ne 20 jún 2010 - 18:56

Mne Abilify prilis nevyhovuje, lebo ma dost tlmi. Chudnut nechudnem. Skoda. Ale beriem ho spolu s quetiapinom (Seroquelom).
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Lieky Empty Re: Lieky

Odoslať  Matej Ne 20 jún 2010 - 22:59

filipka napísal:Mne Abilify prilis nevyhovuje, lebo ma dost tlmi... s quetiapinom.

A nemôže Ťa tlmiť, Filipka, ten quetiapin? Lebo ja keď som bral Abilify, tak som zažíval skutočný intelektový rozlet a kultúrny rozkvet osobnosti, trebárs ako príklad poviem, že som od jari do jesene 2009 napísal a publikoval vyše 40 blogových článkov. A mal som čuly rozum veru. clown

Teraz s risperidonom je to, pravda, o niečom inom, intelekt išiel riadne dolu. What a Face
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5055
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore