Obyčajný život

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

Re: Obyčajný život

Odoslať  Matej za Ne 31 december 2017 - 11:27

Skúšam si dávať predsavzatie žiť viac pôžitkársky. Nemyslím to tak, že by som si z hedonizmu spravil zmysel života, ale ide mi o to žiť viac v prítomnosti a viac si akoby vychutnávať a užívať žitie tu a teraz v jeho prítomných okamihoch a podobách. Napr. to, že tu teraz sedím na pohodlnom kresle, cítim sa kvázi-dobre, popíjam teplú kávičku, ktorá mi chutí, a píšem priateľom na schizofóre. Veď to samo o sebe je super, nie? Smile Mal by som si to teda vyslovene užiť, hoci ide o drobnosť, ale život sa predsa skladá najmä z takýchto drobností. Človek, ktorý si to odmieta priznať a odmieta prijať, že jeho život pozostáva hlavne z drobností, tak je zväčša nešťastný, lebo očakáva vo svojom žití veľké veci a veľké medzníky, ktorých sa nie vždy vie dočkať.

Momentálne si teda vychutnávam a užívam:

- pitie kávičky
- písanie na fórum
- pohodlné kreslo
- príjemné svetlo z vonku, hoci je zamračené a prší, svietivosť z oblohy je dobrá
- dozvuky dobrých a výživných raňajok
- veselé pesničky z rádia

Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.
Musíme žiť život, ako sa nám dá.
Každý má na svete svoje miesto.
"Jste to, co jíte."
Nie ten je bohatý, čo veľa má, ale ten, čo veľa nepotrebuje.


Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 4301
Reputácia Reputácia : 491
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 32
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5 / F25.2 / syndróm DDA
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: paliperidón (6 mg), sertralín (50 mg), Orfiril Long (1500 mg), Spitomin (10 mg), horčík Magnosolv (2-3x týždenne)

Zobrazit informácie o autorovi https://schizo.sk

Návrat hore Goto down

Re: Obyčajný život

Odoslať  kimi2028 za Ne 31 december 2017 - 19:33

Prebraté z môjho blogu, ale snáď dobre poslúži:


Rok 2017 priniesol veľa dobrého, ale aj zlého. Začneme najprv tým dobrým. Musím napísať v prvom rade, že sa mi podarilo odohrať moje prvé tri svoje FIDE openy v šachu, v ktorých som sa stretol s hráčmi rôzneho veku, ako výkonností. Hlavnou mojou myšlienkou bolo skúsiť si ten šach zahrať, porovnať sa s ostatnými a stráviť čas príjemne. Bohužiaľ som prehral veľmi veľa partii, v ktorých som bol jasne lepší ako súper, ale podstatnejšie je, že hral som dobrý šach. Škoda nedostatku skúsenosti, ktoré sa prejavili. Viem aspoň, čo musím zlepšiť a získal som ďalšie poznatky o hre.


Mám radosť tiež zo sociálnych kontaktov. Musím priznať, že toho som sa obával najviac, že ako okolie príjme, že trpím schizofréniou. Nepochyboval som nikdy, že mám dobrý výber priateľov a neskutočne ma podržali. Zato im patrí vďaka, zachoval som všetky svoje bližšie kontakty a koníčky, z čoho mám pomerne veľkú radosť. Tešia ma aj vzťahy s rodičmi, ktoré neboli v poslednej dobe najideálnejšie, ale po nástupe ochorenia ma neskutočne podržali. Veľmi sa snažia hoci niekedy im to neuľahčujem, čo si veľmi cením.


V tomto roku som sa ocitol 2x na hlbokom dne, strávil som vyše 4 mesiace v nemocnici. Uvedomil som si, že toto ochorenie, ktorým trpím je veľmi zradné. Musel som chodiť takmer rok na denný stacionár a zlepšenia prichádzali len veľmi pomaly. Začať fungovať bolo pomerne ťažké, keď človek musí spať 16 hodín denne, aby niečo z toho bolo tak.. Začínam mať zo svojich pokrokov príjemný pocit. Spím už len 8-10 hodín. Rastiem skutočne každým týždňom, hoci niektoré týždne sú veľmi dobre, iné zase výrazne horšie, ale snažím sa. Zo svojho denného režimu si začínam robiť rutinu a snažím sa byť podľa možnosti, čo najlepší.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 693
Reputácia Reputácia : 178
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Xeplion (depot), Akineton

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: Obyčajný život

Odoslať  rene007 za Po 1 január 2018 - 15:35

@Matej napísal:Skúšam si dávať predsavzatie žiť viac pôžitkársky. Nemyslím to tak, že by som si z hedonizmu spravil zmysel života, ale ide mi o to žiť viac v prítomnosti a viac si akoby vychutnávať a užívať žitie tu a teraz v jeho prítomných okamihoch a podobách. Napr. to, že tu teraz sedím na pohodlnom kresle, cítim sa kvázi-dobre, popíjam teplú kávičku, ktorá mi chutí, a píšem priateľom na schizofóre. Veď to samo o sebe je super, nie? Smile Mal by som si to teda vyslovene užiť, hoci ide o drobnosť, ale život sa predsa skladá najmä z takýchto drobností. Človek, ktorý si to odmieta priznať a odmieta prijať, že jeho život pozostáva hlavne z drobností, tak je zväčša nešťastný, lebo očakáva vo svojom žití veľké veci a veľké medzníky, ktorých sa nie vždy vie dočkať.

Momentálne si teda vychutnávam a užívam:

- pitie kávičky
- písanie na fórum
- pohodlné kreslo
- príjemné svetlo z vonku, hoci je zamračené a prší, svietivosť z oblohy je dobrá
- dozvuky dobrých a výživných raňajok
- veselé pesničky z rádia

Huge smiley
Totalne suhlasim total SUPER Yes Super! Super! Super! Super! Super! Super! Super!
rene007
rene007
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 72
Reputácia Reputácia : 15
Dátum registrácie : 31.10.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat hore


Pridať novú tému   Zaslať odpoveď
 
Povolenie tohoto fóra:
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre.