Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Oplati sa mi studovat VS?

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Oplati sa mi studovat VS? Empty Oplati sa mi studovat VS?

Odoslať  Schizomars Ut 1 marec 2016 - 8:45

Ahojte chcel by som sa opytat.
Napadlo mi, ze by som mohol studovat nejaku VS napr. Osetrovatelstvo alebo Fyzioterapia. Do konca marca je nutne podat prihlasku tam kde ja by som chcel. Moja mama nechce o tom ani pocut, lebo by som si musel platit skolne. Mam nasetrene svoje peniaze...
Ta moja diagnoza bude vzdy strasiakom pre zamastnavatelov? Dozivotne budem niekde registrovany napr? V PC si to môzu vyhladat? Musim udavat zamestanavatelovi svoje postihnutie? Mam sancu si realne nieco najst podla Vas resp. uplatnit sa na trhu prace...?

Po case by som sa vykaslal na dochodok a keby som mal stabilnu pracu tak by som si zil, len z penazi co by som si zarobil...
NECHCEM SA DOSTAT JEDNEHO DNA DO USTAVU !!!, lebo z mojho dochodku sa tazko zije...Zase socialnu pracu velmi nechcem studovat, lebo ani zdravi si nemozu najst pracu..

Co by ste robili na mojom mieste?

Dost ma to zaujima, je to dolezite pre mna... Dakujem za odpovede...

.

_________________
Schizomars
Schizomars
Schizomars
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 84
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 30.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify maintena 400, Questax 200, Xanax 0,5

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Oplati sa mi studovat VS? Empty Re: Oplati sa mi studovat VS?

Odoslať  Tuto Ut 1 marec 2016 - 11:01

Schizomars napísal:
Ta moja diagnoza bude vzdy strasiakom pre zamastnavatelov? Dozivotne budem niekde registrovany napr? V PC si to môzu vyhladat? Musim udavat zamestanavatelovi svoje postihnutie? Mam sancu si realne nieco najst podla Vas resp. uplatnit sa na trhu prace...?

Áno, pre zamestnávateľa psychické choroby strašiakom sú. Nikde však nemusíš udávať svoju diagnózu, ak by sa to udialo zo strany zamestnávateľa (pýtanie sa na diagnózu), je možné vymáhať si náhradu škody súdne. Zamestnávateľ by mal vedieť, že si poberateľom dôchodku, a to kvôli zníženým odvodom. Nedoporučujem v tomto klamať, alebo zavádzať.

Otázka zamestnania je skôr demografického zamerania, teda vlastne miesto kde bývaš. Niekde práca je, inde sa jeden môže rozkrájať... A nakoniec, šanca je vždy...

Osobne Ťa vrele podporujem v aktivite štúdia a samorozvoja.
S pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Oplati sa mi studovat VS? Empty Re: Oplati sa mi studovat VS?

Odoslať  xkrchnav Ut 1 marec 2016 - 12:33

Vysoká má zmysel, treba ale poriadne zvážiť, kde aká práca cca je a tak. Verím tomu, že mne VŠ v Brne otvorila veľa možností. A zamstnávateľ to vedel každý, pretože keď je človek dlho na neschopenke, tak sa to tak nejak zistí. Ale nemal som s tým problém zatiaľ... naopak Blackboard to bral veľmi veľmi tolerantne a pomohli mi dostať sa späť do pracovného procesu.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Oplati sa mi studovat VS? Empty Re: Oplati sa mi studovat VS?

Odoslať  Schizomars Ut 1 marec 2016 - 17:49

Tuto a Jozin dakujem za odpovede si to vazim Smile

Teraz som si povedal, ze to nebudem momentalne riesit, lebo nasi sa rozvadzaju. Rozpraval som sa s mamou. Ma pravdu, ze prvorade je majetkove vysporiadanie az potom moje studium, aby sme mali strechu pod hlavou.
Napriek tomu o rok budem o tom uvazovat. Podla toho ci budem mat este peniaze...Myslienka nie  je to zla....
Mam nasetrene dost velke peniaze do 10 tisic eur. Mame, ked tak by som pomohol, aby nemusela brat pozicku....

_________________
Schizomars
Schizomars
Schizomars
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 84
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 30.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify maintena 400, Questax 200, Xanax 0,5

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Oplati sa mi studovat VS? Empty Re: Oplati sa mi studovat VS?

Odoslať  Matej St 2 marec 2016 - 13:11

Ahoj Schizomars. Smile Aj mne sa páči myšlienka vysokej školy pre Teba. Aj ten Tebou spomínaný odbor je zaujímavý a stojí za zváženie. Podporujem to a budem Ti držať palce, až raz (o rok) budeš podnikať konkrétne kroky smerom k štúdiu. Želám Ti všetko dobré. Smile

matej
alien

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Oplati sa mi studovat VS? Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5056
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Oplati sa mi studovat VS? Empty Re: Oplati sa mi studovat VS?

Odoslať  Mischelll Št 3 marec 2016 - 16:37

Ahoj Schizomars,

no ako podla mna je VS plná možnosti....ibaze ja nie som uplne za tu myslinku....proste ja keby som nesla na VS tak som asi zdrava osobka....a takto prave kvoli stresu s diplomovky tak som skoncila tak ako som skoncila....takze no ked sa na to citis kludne chod a vyskusaj....

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 635
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Oplati sa mi studovat VS? Empty Re: Oplati sa mi studovat VS?

Odoslať  ester Št 3 marec 2016 - 16:48

ja podobne ako Mischell... prvý atak bol "pri písaní" diplomovky very sad
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Oplati sa mi studovat VS? Empty Re: Oplati sa mi studovat VS?

Odoslať  Schizomars Št 3 marec 2016 - 18:19

Ahoj Matej, Mischell, Ester dakujem za odpovede Smile

Neviem uvidim co budem robit, ale chcel by som este nieco studovat. Urcite nejaku lahsiu skolu. Rozmyslal som nad Osetrovatelstvom  a Fyzioterapiou, lebo mam k tomu blizko, co sa tyka predmetov, ktore som absolvoval. Mozno by mi aj nieco uznali... Este mozno nieco s technickym zameranim...
Pocitam, ked budem 4 roky na dochodku mi to celkom dobre vychadza. Aspon bakalara skoncit... Fakt neviem ci sa mi to podari aj uskutocnit. Musim byt realista, neviem ci sa nedostanem opat do nemocnice. Citim sa lepsie, snad uz nebudem mat dalsi atak.

_________________
Schizomars
Schizomars
Schizomars
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 84
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 30.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify maintena 400, Questax 200, Xanax 0,5

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Oplati sa mi studovat VS? Empty Re: Oplati sa mi studovat VS?

Odoslať  Meretseger Št 3 marec 2016 - 21:34

Ahoj Schizomars,
na Tvojom mieste by som do toho šla. Aspoň toho bakalára. Totiž, študovala som na VŠ (história v TT) a dosiahnuť aspoň tento prvý stupeň a bolo by to pre mňa istou... satisfakciou. Nu což. Nemala som ísť skákať pod vlak.
Zvážila by som však i to, ako sa Ti darilo pri predošlom štúdiu. Zvládal si? Nemal si ataky i kvôli štúdiu? Ak hej, a ak už teraz tušíš, že Ti to viac vezme než dá, počkaj. Nehrň sa do toho bez rozmyslu, pošahať si kvôli tomu zdravie za to nestojí. Ale ako vravím, podporujem Ťa v tomto a budem držať palce:)
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Oplati sa mi studovat VS? Empty Re: Oplati sa mi studovat VS?

Odoslať  Schizomars Pi 4 marec 2016 - 10:10

Ahoj Meretseger,

Tak tu predoslu skolu co som mal naposledy medicinu som v tretom rocniku nezvladal. Nemohol som spravit Patologiu. Bola to jedna z tych tazsich skusok. A koli tomu som sa dostal na psychiatriu. Na konci som mal mizerne sustredenie... Nemohol som sa to naucit resp. nabiflovat...Pred poslednym terminom som to pokazil, ze som sa dostal do nemocnice. Keby som vedel, ze to tak dopadne, ze budem psychiatricky pacient dozivotne tak by som si radsej isiel pospat vtedy...Aj ked ma to iste vyhody, ze zadarmo peniaze dostavam, ale ma trapi, ze keby som bol zdravy by som si zarobil viacej toho...Mna trapila aj ta skutocnost, ze nasi sa hadali a nemal som oporu ist do dalsej skoly lahsej. Tak som dal do tej skusky aj svoje zdravie...
Samozrejme nedalo sa to u mna stopnut...Mozgove zavity som mal dost vytocene... Co ma mrzi...

_________________
Schizomars
Schizomars
Schizomars
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 84
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 30.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify maintena 400, Questax 200, Xanax 0,5

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Oplati sa mi studovat VS? Empty Re: Oplati sa mi studovat VS?

Odoslať  navstevnik Ne 18 september 2016 - 10:13

Odpust mi uprimnst, ale v ziadnom pripade by Ti Tvoj lekar, ak ma sudnost, nemal dat potvrdenie (ktore si bude VS pytat), ze schopny vykonu prace ako zdravotnik ak trpis schizofreniou. Bohuzial, ale praca osetrovatela a dusevna porucha sa vylucuju. Osetrovatelstvo urcite nie je lahsie povolanie, je to naopak jedno z psychicky najnarocnejsich povolani, co ak vplyvom stresu stratis nad sebou kontrolu? Skus radsej nieco ine ako Ose. Fyzioterapia, no mozno... ale Osetrovatelstvo urcite nie.
Anonymous
navstevnik
Anonymný


Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore