Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Chudnutie pri antipsychotikach

Strana 88 z 91 Previous  1 ... 45 ... 87, 88, 89, 90, 91  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 88 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  motylek Po 22 máj 2023 - 19:33

@Patty_Pillow Těch 5 hospitalizací jsi měla pokaždé, když jsi vysadila léky (kvůli matce)?
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 720
Reputácia Reputácia : 56
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 88 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Patty_Pillow Po 22 máj 2023 - 19:51

@motylek nie, teraz som jediný krát vysadila lieky, pred tým ako keby lieky prestali pri stresovej záťaži účinkovať a to sa liečim len 4 roky a už 5 hospitalizácii
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 345
Reputácia Reputácia : 47
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 88 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  motylek Po 22 máj 2023 - 20:12

@Patty_Pillow Mně taky léky při stresu nepomohly a spustila se mi ataka. Já jsem teď bez atak jen díky tomu, že nepracuju. Zkus si najít nějakou málo stresovou práci. Úplně nejlepší by pro tebe bylo, kdybys zůstala doma; ale to si asi nemůžete dovolit finančně, že? Nebo aspoň být doma co nejdýl to půjde.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 720
Reputácia Reputácia : 56
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

janka,janka likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 88 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  janka,janka Po 22 máj 2023 - 21:16

motylek, ja suhlasim s Tebou, velmi dobre si to napisala, ja to tak tiez citim... :perfec. tie detske knihy, to ma zaujima, ake mas, nemozes odfotit?

Patty skus nad tym porozmyslat ostat doma s dietatom, robia tak aj zdrave mamy co neberu ziadne lieky.
janka,janka
janka,janka
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 219
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 07.04.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Medotrygin, Stilnox +AP

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 88 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Patty_Pillow Ut 23 máj 2023 - 7:18

@motylek @janka,janka no hľadám prácu a myslím si, že Dr ma nechá čo najdlhšie pm, len ako súdiť prácu ako malo stresov ú, aj toto pôsobilo, ako málo stresov v nej a nakoniec presný opak
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 345
Reputácia Reputácia : 47
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

janka,janka likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 88 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  motylek Ut 23 máj 2023 - 10:38

@Patty_Pillow Třeba ve státní správě bývá málo stresová práce. A u pohovorů se ptej na to, jestli je tam stres a jaký je kolektiv a nadřízení. Já vím, že takto se ti bude hledat práce těžko, ale myslím si, že po delší době bys mohla najít práci, která bude lepší než tvoje předchozí.

@janka,janka Ty knížky jsou na www.knihobot.cz, ale nechce se mi všechny vypisovat, které to jsou, protože je jich skoro 50. Smile Ty dětské jsou hlavně Deník malého poseroutky 1.-13. díl, Deník malého Minecrafťáka 1-6, pak pár knížek o Doktorovi Proktorovi od Jo Nesbø, Lichožrouti, Harry Potter atd. Všechno v češtině.
Ty máš malé dítě? Jestli ano, kluk nebo holka a jak staré? Smile
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 720
Reputácia Reputácia : 56
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Patty_Pillow and janka,janka like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 88 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  janka,janka St 24 máj 2023 - 21:36

ja by som zatial si pracu nehladala, ale ked zvladas, je to obdivuhodne, tak to ale aj znamena ze mas dobre lieky, lebo ja napriklad vobec nie som schopna pracovat, ale viaceri tu pracuju, dava mi to trochu nadej do buducnosti.
janka,janka
janka,janka
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 219
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 07.04.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Medotrygin, Stilnox +AP

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 88 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  motylek Št 25 máj 2023 - 7:44

Myslím, že s diagnózou paranoidní schizofrenie by měl pracovat jen ten, kdo musí kvůli financím, protože víckrát jsem četla o lidech, kteří s touto dg pracovali a měli za sebou kvůli tomu hodně hospitalizací, viz Patty. Ti, co jsou doma, mají mnohem míň hospitalizací, jsou stabilizovanější.

Ale to odbíháme od tématu.... Už mi přišly hůlky na nordic walking a zkoušela jsem se s nimi procházet po bytě. No, moc mi to nešlo Smile , i když jsem se snažila dodržovat všechno to, co jsem viděla na Youtubu.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 720
Reputácia Reputácia : 56
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Mous likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 88 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  janka,janka Št 25 máj 2023 - 17:47

verim Ti, práve  pozeram o tom videa, ako si napisala a naozaj to neni az tak jednoduche, snazim sa to pochopit, zaujimave... Skusim to pozriet viac, lebo dve videa som pozerala a kazde inak hovoria a este je ich aj vela tych videi, Skusime to nastudovat, pojde to it is perfect
janka,janka
janka,janka
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 219
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 07.04.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Medotrygin, Stilnox +AP

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 88 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Patty_Pillow Pi 16 jún 2023 - 13:14

Ahojte, tak ja som sa dnes pustila do chudnutia, proste nescem byť veľryba. Z posilky s trasúcimi nohami a pálením na zadku. Môj plán schudnúť 15-20kg
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 345
Reputácia Reputácia : 47
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

kimi2028, Juraj, motylek and janka,janka like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 88 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  kimi2028 Pi 16 jún 2023 - 13:30

@motylek osobne tiež neviem si predstaviť so svojou diagnózou pracovať. Je tu však jedno, ale ktoré som čítal nedávno, že ten kto pracuje v práci s našou diagnózou prípadne študuje niečo na VŠ vraj tak môže dosiahnuť až plnú remisiu, čo je skvelá prognóza na papieri. Neviem, ja neverím tomu veľmi. Mám tiež zle skúseností v okolí u známych, nehodlám sa učiť na vlastných chybách a riskovať zhoršenie stavu...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

motylek likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 88 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  motylek Pi 16 jún 2023 - 21:53

Kimi, tady na Patty (ale i na jiných případech schizofreniků) je vidět, kam vede stres v práci. Koneckonců i já jsem ten případ, komu práce neprospívá, ale kdo se z ní hroutí. Věřím, že někomu práce pomáhá, ale myslím, že zrovna já nejsem ten případ, mě práce stresuje.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 720
Reputácia Reputácia : 56
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 88 z 91 Previous  1 ... 45 ... 87, 88, 89, 90, 91  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore