Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Preco sa bludy nevyvracaju?

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Preco sa bludy nevyvracaju? Empty Preco sa bludy nevyvracaju?

Odoslať  Schizomars Št 25 február 2016 - 17:24

Moja otazka je preco sa bludy nevyvracaju?
Keby mi niekto vysvetlil, ze blud, ktory som mal od kompetentnych je nerealny. Na mysli mam, ze ma sleduje policia. Tak by som bol ticho a veril tomu. Aj v sanitke aj v nemocnici mi nic nepovedali na to, len sa vyzvedali dalsie informacie a tak. Co ma dost znicilo.. Mi to pripadalo, ze chcu dalsieho pacienta do nemocnice. Keby mi niekto s istotou povedal, ze nie je to pravda, tak ako tu na fore.
VDAKA. Smile
Nemuselo to tak dopadnuť, podla mojho nazoru, ze by som sa dostal do nemocnice.

A dalsia dolezita vec, keby sa nespravali najma studenti ku mne ako ku blaznovi... neostávalo mi nič iné, aby som sa aj ja choval ako blázon.

A este keby večné stráženie a úzkostné pozorovanie mna, hlavne zo strany rodičov- najma mamy. Co podkopávalo moju sebadôveru a je niekedy jednou z príčin, prečo sa choroba mi vracia, ked som bud bral alebo najma ked som nebral lieky...

Dakujem za odpoved. Smile

_________________
Schizomars
Schizomars
Schizomars
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 84
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 30.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify maintena 400, Questax 200, Xanax 0,5

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Preco sa bludy nevyvracaju? Empty Re: Preco sa bludy nevyvracaju?

Odoslať  Tuto Št 25 február 2016 - 17:49

Ahoj schizomars,
dávnejšie som čítal cca odpoveď na Tvoju otázku. Psychiatri to majú ako klasiku. Vyvracanie bludu väčšinou spôsobuje averziu, nespoluprácu až agresivitu pacienta, psychiater by tým narušil "dôveru", ktorá je aj tak dosť krehká. Vlastne takýmto "vysvetľovaním" sa nedosiahne úplne nič, skôr naopak. Preferuje sa tak skôr "chápavý" prístup. Častou chybou bývajú pokusy o "prevracanie" bludu v rodine, načo môže chorý reagovať vstiahnutím príbuzných do "deja" bludu (chorý si napr. myslí, že príbuzný napomáhajú sledovaniu a pod.).
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore