Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Čo pozerávam...

Strana 2 z 11 Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Čo pozerávam... - Stránka 2 Empty Re: Čo pozerávam...

Odoslať  Mous Ut 11 október 2022 - 10:59

Ja si asi raz pozrem Cernobyl.vraj je to najlepsi seriál.
True detective poznám,nevedel som že to má 4 série.
Všimol som si,že ti tam chýba Lost. Na tom so fičal roky. Teraz ma už to tak nebaví,no malo to čosi do seba-ak budeš mat chuť vyskúšaj.

Tiež radšej pozerám v origináli.

Seriálom huráVery Happy
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 870
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Saladin likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Čo pozerávam... - Stránka 2 Empty Re: Čo pozerávam...

Odoslať  Saladin Ut 11 október 2022 - 14:03

Černobyl si určite pozri it is perfect. A ďakujem za tip.

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 542
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Mous likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Čo pozerávam... - Stránka 2 Empty Re: Čo pozerávam...

Odoslať  Saladin St 12 október 2022 - 16:21

Začal som pozerať The lost. Vyzerá to nádejne. Mám rád príbehy ľudí. A hlavná ženská postava je sexi Shocked..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 542
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Čo pozerávam... - Stránka 2 Empty Re: Čo pozerávam...

Odoslať  Mous St 12 október 2022 - 16:37

@Saladin jasné,Kate je pehatá:)ja som prvý krát pozeral 2.seriu za deň alebo tak nejako.uplne ma to draplo.odporucam v povodnom zneni

Mňa viac chytila síce kórejka:/
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 870
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Saladin likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Čo pozerávam... - Stránka 2 Empty Re: Čo pozerávam...

Odoslať  Saladin Ne 16 október 2022 - 20:49

@Mous, Sun (Kórejka) podvádzala svojho manžela a opakovane mu klame scared. Si si istý, že by to bola tá práva?? A Kate zase sedí na dvoch stoličkách - zaláskovaná je do Jacka, ale motá sa stále pri Sawyerovi. Žienky nám IMHO nejako zdiveli affraid..

Začal som pozerať 3. sériu, lebo 2. samozrejme, klasika, skončila otvorenými otázkami. Takže chcem odpovede. Popritom cvičím dog, preto to nie je strata času, myslím..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 542
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Čo pozerávam... - Stránka 2 Empty Re: Čo pozerávam...

Odoslať  Mous Ne 16 október 2022 - 20:57

@Saladin akoze bola neskor celkom sexy.nic na vztah😁.su tam aj divne fejsy-ako Shannon.tu som fakt nemusel. Kata mi dost neskor liezla na nervy a hysteriska Claire tiez. Ale tak museli tam dat pekne a pritazlive zeny🙂Sun je taka materinská, oddaná, to sa mi paci.jasne ale,v kazdom vztahu su aj nepochopenia.

No oni ten serial robili tak,ze stale su otvorene otazky.na nete sa hodne polemizovalo.ale pozerat to prvy krat-to ma nenudilo.ta anglina je tam taka od podlahy,lahka pritom dost bezna.Sawyer ma celkom bavil.aj Juliet.no aby som nepredbiehal-ta je tiez celk sexica:)naj seria bola asi prva,druha,stvrta.no urobis si obraz sam-mna to uz teraz nebere.ak sa dozijem,pozriem si to mozno o 5 rokov v ramci dakej nostalgie:)
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 870
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Saladin likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Čo pozerávam... - Stránka 2 Empty Re: Čo pozerávam...

Odoslať  Saladin Št 20 október 2022 - 15:23

Pôvodne som chcel skončiť po 2. sérii, ale nakoniec si ma @Mous ukecal a dal som aj 3. a 4. sériu. 5. séria je už príliš boogie woogie - po všetkých tých skokoch v čase som sa začal zamotávať (nevenujem tomu 100% pozornosť) a hlavne ma to prestalo baviť. Takže ani neviem, o čom 5. séria je. Viem len to, že sa tam furt niečo rieši Very Happy. Ale už to nejako dorazím a keď budem variť, tak si to vo vedľajšej izbe pustím (z tohto je zrejmé, ako hodnotím túto sériu). Na 6. sa už vykašlem..

Neustale som si prechádzal The Lost "wikipédiu", v ktorej je všetko rozoberané do posledného detailu. A tiež MBTI typológiu jednotlivých postáv.

Z mužských postáv mi najviac imponoval John Locke - z naivného ťuťka, ktorého každý využil a oklamal, sa postupne stal líder, ktorý mal schopnosť "postrčiť" druhých, kam on chcel (ale nezneužíval to). Potom ma bavil Ben Linus (INTJ) a Mr. Eko (ESTP) - aj napriek tomu, že obaja boli psychopati. V prípade Bena som obdivoval jeho schopnosť dosiahnúť vopred stanovený cieľ a jeho ambícioznosť. A Eko bol strašne kľudný, nič ho len tak nevytočilo. Ale keď bolo treba, tak vedel buchnúť po stole.

Čo sa týka ženských postáv, tam sa zhodneme - Dr. Juliet a Kórejka Sun boli obe pragmatické, skôr pokojné ako výbušné, pričom si ponechávali ženský element, na rozdiel od mužatky Anna Lucia.. Veľmi ma iritovala tá hysterka s australským prízvukom (Claire) - pripomínala mi trochu matku. Shannon mi nevadila..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 542
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Juraj, vrana and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Čo pozerávam... - Stránka 2 Empty Re: Čo pozerávam...

Odoslať  Mous Št 20 október 2022 - 16:04

@Saladin ano, 5.séria bola hodne cez. Teraz mi to príde,že aj tie čiastkové zápletky sa v podstate opakujú-prostredie sa nemení(ostrova). Začiatok seriálu asi sa zhodneme - je najlepší. Je to nové a má to šmrnc. Potom sa to naťahuje. Skalných divákov to ale malo veľa aj seriál celkom zarobil. Ešte ma dosť irituje monster. Teraz spätne je to práve prvok trans-,čohosi cez,veľmi ma tieto hókusy pókusy nebavia- sureálno ale také americké- žiadny Dalí to nie je.John Locke ako lúzer ma celkom bavil, taký archetyp otca či mudrca, lovec, Linus ma štval, Anna Lucia mala aj svetlé chvíle- rozhovor s Ekom keď začala plakať ako drsnáčka ma bavil. Inak niektorí herci nič moc výkony. Za zmienku však stojí Sayid Jarrah- ten ma bral,jeho dikcia a akcent bol zo začiatku symp. V šiestej serii je totalny hlod pri rozhovore s Hurleym- ten je zas stabilna postava,výborný výkon si myslím. Takže šestku už nepozeráš- tá je lepšia ako 5 a má tuším len 16 dielov:D aj tak si to dost rychlo. Ozaj a Charlotte ma tiez stve,hrozna baba. Taky maly nesumerny narcis,čosi mi na nej apriory vadí. Nu " zváž, kde skončíš" znie ako citát dákeho proroka Zaratustru:D mna ten knick veľmi zabáva fakt obstojné dielo, pustím sa potom dúfam do Černobylu
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 870
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

vrana and Saladin like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Čo pozerávam... - Stránka 2 Empty Re: Čo pozerávam...

Odoslať  Saladin Št 20 október 2022 - 16:44

Jasné, Sayid, na toho som úplne zabudol.. Mal som ho vyslovene rád. A tak trochu som obkukával jeho deduktívne metódy. Vôbec by mi nevadilo, ak by Hurley umrel pri dopade lietadla a seriál by bol o pár častí kratší. Detto ten narkoman.

Áno, John Locke je archetyp Starého Mudrca. Len pre zaujímavosť - nemal síce halucinácie a bludy, ale bol presvedčený, že s ním komunikuje Boh; obyčajnú náhodu zamieňal za indíciu a potvrdenie svojho osudu. Mám to podobne Smile. Odborne sa to nazýva Magické myslenie alebo Referenčná idea (Ideas of Reference):

.. je okrem iného spájanie asociácií, ktoré v skutočnosti neexistujú. Napríklad mávam pocit, že film je o mne a je natočený pre mňa alebo som na neho narazil práve teraz, lebo mi ním chce Boh niečo oznámiť. Nie je to však blud, keďže mám zachované testovanie reality. Kognitívne pripúšťam, že to nemusí byť pravda, aj keď pocitovo, intuitívne som si 100% istý, že to tak je. Ak by som nemal testovanie teality zachované, trpel by som bludmi a bol by som full blown F20..

https://en.wikipedia.org/wiki/Ideas_and_delusions_of_reference

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 542
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

vrana likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Čo pozerávam... - Stránka 2 Empty Re: Čo pozerávam...

Odoslať  Mous Št 20 október 2022 - 17:18

@Saladin trošku odbočím asi od seriálu- poznám,čo píšeš. Magické myslenie býva symptóm pri schizofrénií. Čosi sa deje,lebo to tak chce najvyšší... iste,deteriorácia toho, čo je a nie je realita, je dôležitá. Tieto "vnuknutia" však potencujú vznik bludov,lebo keď tomu obsahu uveríš, tak je to už blud. Si myslím... ja som vedel napr. Predpovedať počasie ako Locke, som to od neho odkukal. Úplne vážne. Čiže asi sme správne na tomto fóre:D čo opisuješ sa popisuje aj ako derealizácia tiež ako symptóm. Ja som si istý čas myslel, že celý Lost nakrútili v anglicku kvôli mne a mojej rodine- že sme im boli matricou. Ešte že sú lieky, inak by som asi bol už natrvalo kdesi zavretý a "mimo". Ja už v boha neverím. Cítim sa lepšie- ono to podporuje práve toto magické myslenie. Človek má halucináciu a myslí si, že je to vnuknutie od boha, čosi ako "dar". V tomto seriály aj Charlie dosť pletie o týchto nad- veciach. Aj tak teda dúfam,že som Ti neporadil až tak zle. A díky,nie každý chce zdieľať tieto až intimne pocity. Ja si to cením,lebo ma to zaujíma v podstate a tiež to pomáha vedieť, ako to má niekto druhý. Vraj je dobré sa vykecať z týchto pocitov,dáva to väčšiu stabilitu. No lieky si myslím nám naplno treba:)
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 870
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

vrana likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Čo pozerávam... - Stránka 2 Empty Re: Čo pozerávam...

Odoslať  Saladin Št 20 október 2022 - 22:22

@Mous, najviac ma štve, že som na toto fórum narazil až po funuse t.j. na konci mojej psychózy. Bolo to dané aj tým, že mám paranoidnú štruktúru osobnosti (ako naša Catherin - no offense), tak som neveril doktorom, susedom, celkovo ľuďom a step by step som sa izoloval. Bol som presvedčený, že ma chce každý zničiť, kamarátov som považoval za zradcov. Pravideľne som odstrihol niekoho zo stvojho života, lebo mi Boh poslal indíciu pomocou filmu alebo videa na youtube..

Jedného dňa som narazil na český dokument o Spirituálnej kríze, ktorý mi otvoril oči. Vtedy som sem napísal môj prvý príspevok, či to, čo som prežíval, bola derealizácia - ktorú ani dnes neviem opísať slovami. To je žiaľ osud všetkých pojmov, ktoré nie sú clare et distincte (láska, domov, priateľstvo ap). Pjér la Šéz to trefne prirovnáva so Slnkom - že k týmto pojmom sa nedá priblížiť, lebo zhoríš - maximálne môžeš okolo nich krúžiť ako okolo Slnka. A ja dodám, že najlepšie sa to darí umelcom, ktorí nám tieto pojmy najlepšie približujú.. Btw. Pjér je pravdepodobne tvoj typ osobnosti t.j. ENFP..

Derealizácia bola hnus; ľudia často používajú prímer s televízorom; ja som sa cítil ako duch, ktorý kráča po ulici a nikto ma nevidí. Do dnes si pamätám ten nechutný pocit, ako by som nežil.

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 542
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Čo pozerávam... - Stránka 2 Empty Re: Čo pozerávam...

Odoslať  Saladin Št 20 október 2022 - 22:47

Čo sa týka magického myslenia, tak veľmi záleži od toho, či ti to znepríjemňuje život alebo nie. Zatiaľ nerozdávam majetok, lebo to chce Boh Very Happy, takže ma to až tak neobmedzuje. Ale je to stále prítomné - kamarátke často odpovedám, že "Boh (alebo dajme tomu Vesmír) mi poslal indíciu" a oboma rokami naznažujem pohyb z hora nadol. Niekedy sa na tom už smejem, ale holt pocity neoklameš..

Tiež trochu odbočím.. Emócie a pocity sú silnejšie ako myšlienky, že. Emócie dokonca vypínajú myslenie. Preto si myslím (a je to len moja pracovná teória), že ľudia s preferenciou Cítenie (v MBTI písmeno F) sú viac ohrození (v kontexte F20) ako ľudia s preferenciou Myslenie (v MBTI písmeno T). Moja mama (ISFJ) napr. verí mnohým bludom (nemá F20), pričom nemá nikto šancu ju presvedčiť, že to v skutočnosti môže byť inak. Pretože ona to tak proste cíti. IMHO, dominantné emócie vplývajú negatívne na testovanie reality.

Celkovo si myslím, že ľudia s percepčnou kognitívnou funkciou smerovanou von t.j. extrovertná intuícia a zmysly, inklinujú viac k Magickému mysleniu. Pretože podstatou týchto kog. funkcií (a ich "náplňou práce") je práve spájanie na prvý pohľad nesúvisiacich javov a udalostí (definícia Mag. myslenia, že). Ak je táto kog. funkcia utrhnutá z reťaze, tak sa človek môže dostať až do psychózy. Ak funguje primerane, tak má potenciál vytvoriť obrazy Salvadora Daliho (ENFP). Alebo kreovať teóriu, ktorá zmení svet (napr. Einstein = INTP), popr.. dokázať platnosť rovnice (Andrew Wiles - INTP)..

Vôbec by ma neprekvapilo, ak by zo všetkých ľudí na fóre, bolo mnoho ENFP, INFP, ESFP a ISFP a v tesnom závese ENTP, INTP, ESTP a ISTP..

----------------------
Posledná 1/3 5. série sa našťastie spomalila (už tam postavy neskáču hore dole v čase), takže je to "pozerateľné". Ak by som mal viac času, tak by som si to pozrel ešte raz na etapy - uvidím, či mi Vesmír pošle indíciu Very Happy..
Zdar!

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 542
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 11 Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore