Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Meditácia...

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Meditácia... Empty Meditácia...

Odoslať  Matej St 6 január 2016 - 16:57

Zistil som, že určité svoje problémy by som dokázal úspešne riešiť možno meditáciou. Tento pojem myslím teraz ako pozbavený ezoterického alebo duchovného zmyslu, skôr to chápem ako cvičenie, kedy človek sústredením na svoj dych cvičí možnosti udržať sústredenosť mysle na jednu myšlienku alebo jeden koncentrovaný bod. Takto mienená aspoň 10-minútová meditácia by mi mohla postupne časom pomôcť, aby som býval viacej flegmatický, pokojný, vyrovnaný, koncentrovaný a nemal v hlave chaos. A vedel zároveň aj mocne ovládať svoju myseľ, to, na čo myslím. Smile

Už som v minulosti skúšal takýmto štýlom meditovať, ale nejak ma to nebavilo, nevedel som sa sústrediť. Lenže ono to vlastne je cvičenie na zlepšenie sústredenosti a kontroly nad svojou mysľou. Tak dávam si predsavzatie to znovu skúšať. Meditation

Máte s takouto meditáciou nejaké skúsenosti alebo rovno výsledky? Čo ste ňou mienili a čo sa podarilo dosiahnuť?  it is perfect

M.
Cloud 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Meditácia... Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Meditácia... Empty Re: Meditácia...

Odoslať  Tuto Po 29 február 2016 - 0:03

S meditáciou nemám dobrú skúsenosť. Istý čas som praktizoval diamantovú cestu (budhizmus), ale asi na ten čas mi pripadá aj spustenie ochorenia (16-17ročný). Istý čas som sa venoval autogénnemu tréningu, ktorý aj vrele doporučujem. Pravdepodobne si ho zase po čase zaradím do "akožepovinností".
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4780
Reputácia Reputácia : 771
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Meditácia... Empty Re: Meditácia...

Odoslať  xkrchnav Po 29 február 2016 - 7:32

Tuto, takže ty žiješ teraz s tým, že diamantovou cestou si sa dobral k schizo?
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Meditácia... Empty Re: Meditácia...

Odoslať  Tuto Po 29 február 2016 - 17:30

Nemyslím J., ale na druhej strane to nepovažujem za úplne vylúčené. Osobne si myslím, že mi to každopádne nebolo nejako prospešné. Ako 16 ročný som sa tomu venoval len krátko, ale prvý atak mánie mal znaky aj tohoto náboženského smeru. Úprimne povedané, že neviem odhadnúť, čo a ako. Na druhej strane, v rodine široko-ďaleko nemáme nič čo súvisí s psychickými chorobami, teda zostáva príčinu hľadať inde.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4780
Reputácia Reputácia : 771
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Meditácia... Empty Re: Meditácia...

Odoslať  xkrchnav Po 29 február 2016 - 17:48

V genetike by som príčinu tohoto fakt nehľadal... skôr v rodinných pomeroch, ktoré sa často kopírujú po rodine ešte viac než genetické informácie...
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore