Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Psychoza pred 4 mesiacmi

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Psychoza pred 4 mesiacmi Empty Psychoza pred 4 mesiacmi

Odoslať  daxo77 Ut 8 december 2015 - 12:25

Ahojte pred 4 mesiacmi som prekonal psychozu...diagnoza F23.8 ina prechodna psychoticka porucha...asi 3 dni som mal halucinacie a bludy a hnes po nasadeni tabletiek to preslo na druhy den...lenze teraz po 4 mesiacoch mam stale negativne priznaky...strata motivacie a redukcia zaujmov...proste sa mi do nicoho nechce z nicoho nemam radost. Mate niekto podobne skuaenosti?
Anonymous
daxo77
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Psychoza pred 4 mesiacmi Empty Re: Psychoza pred 4 mesiacmi

Odoslať  Tuto Ut 8 december 2015 - 15:31

Ahoj daxo77,
je mrzuté, že pociťuješ takéto príznaky. Podľa všetého lekári brali do úvahy len prvý atak choroby, ktorá sa im práveže zdala ako prechodná. Bolo by vhodné zájsť k psychiatrovi, aby sa dala zmeniť diagnóza, poprípade nasadiť novú medikáciu. Možno to mávaš spojené aj s výkyvmi nálad, čo by možno znamenalo F25. A aj keby nie, lieky sú už na vysokej úrovni, takže stačí ich užívať pravidelne a pravdepodobne problémy sa stratia. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Psychoza pred 4 mesiacmi Empty Re: Psychoza pred 4 mesiacmi

Odoslať  daxo77 Ut 8 december 2015 - 15:38

Nie praveze nemam vykyv nalad.Stale sa citim rovnako
Anonymous
daxo77
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Psychoza pred 4 mesiacmi Empty Re: Psychoza pred 4 mesiacmi

Odoslať  Tuto Ut 8 december 2015 - 15:48

Ahoj, možno by som ešte mal dodať, že podľa všetkého je Tvoja choroba len v začiatkoch, a práve preto ju čo najskôr rieš. Zodpovedný prístup Ti takto môže vyniesť zlepšenie, lebo schizofrenické diagnózy majú práve po prvých zaliečeniach dobrú prognózu dokonca aj vyliečenia. Inak halucinácie, bludy a negatívne príznaky som mal aj ja, nie je to žiaden "med lízať". Budem Ti držať palce.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Psychoza pred 4 mesiacmi Empty Re: Psychoza pred 4 mesiacmi

Odoslať  daxo77 Ut 8 december 2015 - 16:35

Ako inak ju mam riesit ako brat lieky ? Berem antipsychotika abilify. Na jednej stranke som citak ze negativne priznaky odoznievaju az mesiace po nasadeni antipsychotik. A ty si tiez prekonal psychozu ?
Anonymous
daxo77
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Psychoza pred 4 mesiacmi Empty Re: Psychoza pred 4 mesiacmi

Odoslať  regina Ut 8 december 2015 - 17:08

Ahoj, daxo77,

píses, že užívaš Abilify. Ja mám naordinované Abilify + antipsychotikum Mollome, resp Alventu, práve pre v minulosti pretrvávajúce negatívne príznaky. Abilify majú mať "aktivačný" účinok (aspon tak mi vravela dr. a práve preto ich mám ordinované ako ranné lieky), no mne to nepostačovalo, bolo potrebné nasadiť i antidepresíva. Možno to bude aj tvoj prípad, treba to riešiť s psychiatrom a po potlačení príznakov odporúčam psychoterapiu, pracovať na sebe, na svojich myšlienkach, viac sa hýbať, hlavne na čerstvom vzduchu a tak si vyrábať endorfíny.
Inak mne sa Abilify velmi osvedčili, mám s tým dobrú skúsenosť.
Lekári sa nie vždy trafia s diagnozou, neraz diagnozu po čase prehodnocujú. Aj ja som mala po prvej epizode diagnostikovanú psychotickú poruchu a časom ma prehodnotili na schozoafektívnu poruchu depresívny typ. Ked som bola stabilizovaná bez schizopríznakov, takmer stále som bola v depresii a musela som užívať aj antidepresíva, ktoré mi pomáhali depresívne nálady zvládať. Len občas, ked prišiel atak, sa mi to prehupovalo do mánie. Momentálne pre zmenu mám diagnostikovanú schoizoafektívnu poruchu, zmiešaný typ... a už sa ani nesnažím tie diagnozy sledovať...
Tuto má pravdu, že možno je tvoja choroba len v začiatkoch a treba ju riešiť, podchytiť čím skôr. Z vlastnej skúsenosti však radím nenechať sa dlhodobo držať na vysokých dávkach liekov. Po dosiahnutí stabilizovaného stavu je fajn sa snažiť isť na nižšie udržiavacie dávky, ale to má ešte čas, keďže prešli len 4 mesiace.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 646
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Psychoza pred 4 mesiacmi Empty Re: Psychoza pred 4 mesiacmi

Odoslať  daxo77 Ut 8 december 2015 - 17:26

Ano aj ja mam predpisane aj antidepresiva valdoxan kedze stale len lezim a pozeram TV. Ale ze by som mal depresie neviem povedat. Mna len trapi ze sa mi nic nechce. A tebe po akom case vymyzli negativne priznaky po nasadeni abilify ?
Anonymous
daxo77
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Psychoza pred 4 mesiacmi Empty Re: Psychoza pred 4 mesiacmi

Odoslať  regina Ut 8 december 2015 - 17:43

neviem ti povedať, trvalo to velmi dlho, roky som bola utlmená, neaktívna, prestali ma baviť veci ktoré ma kedysi bavili, do všetkého som sa musela nútiť, ale nútila som sa, premáhala ako som len vedela, chcela som byť aspon v niečom užitočná, snažila som sa plniť povinnosti matky, manželky, starať sa aspon o domácnosť... Práve antidepresívum by ti malo pomocť tú nechuť do všetkého zvládať. Možno ti ten valdoxan nesedí, mozno ho treba vymeniť za iné, neviem. No v každom prípade stále nelež, posteľ je v takomto prípade tvoj nepriteľ. Polihuj len ked fakt musíš. Dlho-predlho mi dr. do nálezu písala "ťahá ju posteľ", no snažila som sa v nej ležať čo najmenej. Aj psychiatrička mi povedala, že je fajn, že som sa tomu nepoddala, lebo posteľ ťahá človeka viac do choroby (psychickej samozrejme)
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 646
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Psychoza pred 4 mesiacmi Empty Re: Psychoza pred 4 mesiacmi

Odoslať  Tuto Ut 8 december 2015 - 17:44

Áno "prekonal" som psychotických atakov viacero, bližšie https://www.schizoforum.net/t162-topic . Avšak stále nadomnou choroba visí ako zlý mrak. Pýtal si sa na branie liekov a liečnie psychózy. Myslím, že lieky je tá najdostupnejšia cesta, len treba čo najpresnejšie a pokiaľmožno čo najrýchlejšie "trafiť" ten pravý liek.

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Psychoza pred 4 mesiacmi Empty Re: Psychoza pred 4 mesiacmi

Odoslať  daxo77 Ut 8 december 2015 - 18:21

A teraz sa ti uz chce ? preslo to ? Dakujem vam, ze si davate tu namahu a odpovedate mi na moje otazky. Vazim si to
Anonymous
daxo77
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Psychoza pred 4 mesiacmi Empty Re: Psychoza pred 4 mesiacmi

Odoslať  regina Ut 8 december 2015 - 18:39

áno, ja som teraz stabilizovaná, fungujem uplne normálne akurát že som nie tak výkonná ako zdravý človek, skor sa unavím, potrebujem viac oddychovať ale vôlu do života, do jednotlivých činností mám. Žijem max. ako viem. Od r. 2009 som na Abilify a Mollome a odvtedy som nemala žiadnu epizodu, predtým od r. 2000 do 2009 sa mi niekolkokrát ataky opakovali. Ale zároveň som na invalidnom, no ťahám celú domácnosť (dom, manžel, deti, dvor, nejaké zvieratá) takmer sama, manžel chodí na týždnovky a ja mu pomáham ešte s vedlajsím uväzkom. Denne vsak chodit do práce by som nezvládla. Ked idem 3x v týzdni z domu na pol dna do mesta vybavovat veci, tak mám dosť ..., no veci ma bavia, málokedy si cez den lahnem, aby som si pasívne oddýchla.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 646
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Psychoza pred 4 mesiacmi Empty Re: Psychoza pred 4 mesiacmi

Odoslať  daxo77 St 9 december 2015 - 9:49

A tie negativne priznaky presli po tom ako si zacala uzivat abilify ? Ci len tak same odozneli ?
Anonymous
daxo77
Anonymný


Návrat hore Goto down

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore