Zrovna čítam...

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

Re: Zrovna čítam...

Odoslať  ZUZANQA za Ut 26 apríl 2016 - 18:33

Momentálne čítam knihu od Normana Vincenta Peale-Sila pozitívneho myslenia Wink je sqelá
ZUZANQA
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 5
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 21.03.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Olanzapin,Fluanxol+Akineton (depot),Citalec

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Odoslať  Matej za So 28 máj 2016 - 11:27

Už pomaly končím čítanie knihy "Vzorec šťastia". Je veľmi skvelá, dávam jej 100%. Veľmi sa mi páči a rozhodne môžem povedať, že ma mnohé jej kapitoly už v myslení posunuli a obohatili. Smile Doporučujem všetkým. it is perfect

"Jste to, co jíte."
Nie ten je bohatý, čo veľa má, ale ten, čo veľa nepotrebuje.

Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 3887
Reputácia Reputácia : 426
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 32
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5 / F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Invega (6mg), Escitil (10mg), Orfiril Long (1500mg)

Zobrazit informácie o autorovi https://schizo.sk

Návrat hore Goto down

Odoslať  Tuto za Po 6 jún 2016 - 2:05

Dočitujem:
L.N.Tolstoj: Anna Karenina
Myslím, že tých cca 700 strán v dvoch dieloch a čas prečítania by sa dal pravdepodobne využiť aj inak. Zostáva mi necelá stovka strán. Štýl písania, aj preklad je výborný, keď sa mi nebude chcieť spať, budem čítať.
Na dlhé zimné večery však odporúčam.

Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4340
Reputácia Reputácia : 421
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Návrat hore Goto down

Odoslať  ZUZANQA za St 8 jún 2016 - 19:03

Teraz čítam- ešte mi zostáva pár strán :Slepačia polievka pre dušu: Keď vám život dá citróny, urobte si citronádu-oddychové čítaníčko♥️pre dušu flower
ZUZANQA
Nový člen
Nový člen

Zdravotný stav
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Olanzapin,Fluanxol+Akineton (depot),Citalec

Návrat hore Goto down

Odoslať  ZUZANQA za Pi 24 jún 2016 - 22:06

heart Teraz čítam knihu od LUISE L.Hayová :Láska sa rodí v tebe.Som na ceste...hľadám sa,lúbim samu seba-odpušťam si a liečim sa- hlavne každému prajem pozitívne myslieť heart
ZUZANQA
Nový člen
Nový člen

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Odoslať  Matej za Pi 24 jún 2016 - 22:31

@ZUZANQA napísal:heart Teraz čítam knihu od LUISE L.Hayová :Láska sa rodí v tebe.Som na ceste...hľadám sa,lúbim samu seba-odpušťam si a liečim sa-  hlavne každému prajem pozitívne myslieť heart

Palec hore a plusový bod k tomu. Hayová je super. Smile it is perfect

"Jste to, co jíte."

Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Zdravotný stav
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Invega (6mg), Escitil (10mg), Orfiril Long (1500mg)

Návrat hore Goto down

Odoslať  ZUZANQA za So 25 jún 2016 - 11:38

Palec hore a plusový bod k tomu. Hayová je super. Smile it is perfect [/quote]

to som rada ze sa páči Very Happy heart prajem vela lásky
ZUZANQA
Nový člen
Nový člen

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Odoslať  anti/fajny za Po 11 júl 2016 - 20:08

tak  sa aj ja prihlasim teda pochvalim,je to moja uplne jedna z prvych knih co sa tyka beletrie a som rad ze som natrafil na ttuto sci-fi+horor beletriu,je super,vzdy ked idem do postele precitam par listov,strieadam to s legendami a osobnostami dejin,momentalne docitavam 3.diel a tesim sa na stvrty,

&action_type_map=["books.reads"]&action_ref_map=[]&fb_collection_id=14&ref=profile]Tetovaný

&action_type_map=["books.reads"]&action_ref_map=[]&fb_collection_id=14&ref=profile]Pouštní kopií

&action_type_map=["books.reads"]&action_ref_map=[]&fb_collection_id=14&ref=profile]Valka za bíleho dne

&action_type_map=["books.reads"]&action_ref_map=[]&fb_collection_id=14&ref=profile]Trun lebek

s netu som si stiahol sci-fi+horor beletriu v pocte sa pochvalim okolo 2100 eKnih presne 2125 eBooks,sa mozem do smrti ucitat a v truhle obracat niekolkokrat,hehe
anti/fajny
SchizoMan GoldDaemon
SchizoMan GoldDaemon

Počet príspevkov : 805
Reputácia Reputácia : 129
Dátum registrácie : 02.07.2016
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

Návrat hore Goto down

Odoslať  Matej za St 20 júl 2016 - 19:06

V tieto dni okrem iného čítam knihu "Štyri dohody". Hoci titul poznám už dlho, až teraz som sa na doporučenie pustil do jeho čítania. Prečítal som asi polku knihy - úvodné vysvetlenia a prvé dve dohody. Zatiaľ dávam knihe 4 body z piatich, čiže v podstate sa mi obsah celkom páči. Najviac ma oslovila dohoda "Neber si veci osobne", ktorá okrem iného motivuje čitateľa k tomu, aby nebral osobne nielen zlé reči, ale ani tie dobré, teda pochvaly. Skrátka by sme nemali ani chcieť, aby nás druhí chválili alebo uznávali - v duchu hesla: môj svet (sen) nie je o druhých, nezávisí od druhých, ich vlastné slová a názory sú o nich samotných, a nie o mne. Aj prvá dohoda o bezúhonnosti slova, zanechaní klebiet a zrušení dohôd, ktoré sme boli uzavreli so životom na základe rečí iných ľudí, aj táto dohoda sa mi pozdáva. Smile Mne by sa zišlo zrušiť dohodu, že som špatný, nesexi, ženám odpudivý. Alebo že som biely červenolícňák, a preto nehodnotný a škaredý. Musím si teda pouzatvárať nové dohody, ktoré ma nebudú zotročovať a spôsobovať mi utrpenie. Smile

Ešte mám pred sebou asi 60 strán, tak zajtra-pozajtra to už dorazím. it is perfect

Sun 2

"Jste to, co jíte."

Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Odoslať  Matej za So 13 august 2016 - 12:53

@Matej napísal:V tieto dni okrem iného čítam knihu "Štyri dohody".

Žiaľ, prečítal som už 3 dohody a do štvrtej sa musím nútiť. Nejako ma to až tak nebaví. Sám som prekvapený, ale nepríde mi to motivačné alebo dobíjajúce energiu. Navyše sa neviem stotožniť s pojmom slobody, aký sa v tej knihe prezentuje (sloboda ako odpútanosť od všetkého, čo nám do mysle vkladá spoločnosť a druhí ľudia, teda výchova k absolútnej originalite a svojhlavosti, ja som skôr "follower", mám rád zabehnuté mentality a rád idem cestou, ktorú už vydláždili a premysleli iní, rád sa učím tomu, čo už tu bolo v minulosti dobré a dobre vyargumentované).

Uvidím, kedy konečne prečítam štvrtú dohodu. A ešte tam je aj celá kapitola o niečom ďalšom, a to keď som si prelistoval, vôbec ma nelákalo. Mrzí ma to, ale knihe dávam 2,5 hviezdičky z piatich.

winking

"Jste to, co jíte."

Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat hore

Povolenie tohoto fóra:
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre.