Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Organizovaný život

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Organizovaný život Empty Organizovaný život

Odoslať  Tuto Ne 4 október 2015 - 23:33

K tejto téme mám asi toľko, že vždy je mať život lepšie na poriadku, oproti nejakému chaosu. Organizovanie v živote nám dáva nielen čas, ale aj možnosti navyše, teda tak, aby na tie menej podstatné záležitosti bolo vynakladané čo najmenej námahy. Tým samozrejme nemyslím len poriadok v zmysle upratovania, hoci vo všeobecnej rovine by tak mohlo aj byť. Dá sa tak robiť poriadok nielen vo veciach, ale aj v živote ako takom. Organizácia a prípadné plánovanie má tú výhodu, že do žitia zavádza kľud a možnosť čerpania z voľného času, ktorý takmer hneď vzniká. Dobre zorganizovaný a naplánovaný čas ušetrí okrem času, aj nervozitu a stres. Samozrejme, treba pri tomto postupovať racionálne a rozumne, prípadne nepreceňovať svoje sily na začiatku.

.............

U mňa slúži na organizovanie a plánovanie jednoduchý diár. V ňom si zapisujem nielen dôležité udalosti, ale slúži aj akýsi denník, ktorý načrtáva prípadný pokrok v mojom živote. Tiež tam mám rutinné aktivity, ktoré nazývam "akožepovinnosti", tie už po čase riešim akosi automaticky, ani mi nepríde, že sa s tým zapodievam. Takáto forma organizovania mi nateraz vyhovuje a som s ňou spokojný.

............

Ako organizujete a plánujete svoj všedný život vy? Podelte sa so svojimi skúsenosťami.


............


Organizovaný život TimeManagement
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Organizovaný život Empty Re: Organizovaný život

Odoslať  Matej Pi 9 október 2015 - 18:56

Keď sa tak zamyslím, vlastne si svoj život už tak veľmi neorganizujem, ako tomu bolo kedysi. Píšem si síce denník, ale tam si nepíšem plán, čo idem cez deň robiť, ale skôr čo som už porobil a ako som sa cítil. Voľakedy som si spisoval plány a viedol diár. Teraz je to nejaké slabé u mňa, zanedbávam to. Dokonca som si zaznamenával, čo budem cez deň presne jesť, všetky chody dňa, a potom som to starostlivo zväčša dodržoval. Lenže teď si už ani toto nepíšem. very unhappy

Neviem presne, čo je za týmto úpadkom. Moje dni fungujú teraz tak, že ráno vstávam a chystám sa do práce, potom robím do šiestej, a potom vlastne by som si mal ten všedný čas, kým nejdem spať, organizovať v diári asi. Ale v reále to vyzerá tak, že prichádzam domov unavený, spavý a nič sa mi nechce. Takže sa len najem a idem k počítaču, pozriem maily, správy (aj tie už zanedbávam), napíšem čosi na fórum a idem spať. To sa opakuje 5 dní. A organizovať si víkend po vyučovaní by som si aj mohol, ale vtedy mám akoby chuť robiť veci spontánne, len tak, čo mi akurát napadne, keďže 5 dní po sebe som bol nútený robiť veci rutinne a podľa šablóny. Smile Takže si len čítam, učím sa, píšem na fórum, hrám sa na PC, pozerám telku, upratujem. Shocked

Keby sa mi podarila v dohľadnom čase prekonávať tá večerná únava, tak by som si znovu skúsil evidovať všedný čas a nejak ho rozplánovať do diára. Diár je naďalej schovaný v šuplíku a na obnovu svojej zašlej slávy ešte čaká. affraid

Ale inak som všetkým desiatimi za. Za organizovanie si všedného času. it is perfect it is perfect it is perfect Voľakedy som to činil, a hoci teraz zaznamenávam toho úpadok, aj tak som toho fanúšik. flower Preto, Tuto, veľmi si mi inšpiráciou svojimi akožepovinnosťami a ďalšími organizovaniami. Klobúk dole! giving a hug farao

Matej
winner

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Organizovaný život Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Organizovaný život Empty Re: Organizovaný život

Odoslať  Tuto Po 16 november 2015 - 18:21

Ahoj Matej,
mne o však pripadá, že čas máš organizovaný teda dosť, až veľa. Tá práca je zorganizovanie samo o sebe. V podstate môžeš kľudne povedať, že máš zorganizovaný život. Napríklad u mňa je to dajme tomu zorganizované rána (1h), práca (4h), domácnosť, jedlo, cigarety (2h) a akožepovinnosti (2h) ešte snáď aj spánok... Znamená to toľko, že mám síce 9h organizovaných, ale u Teba je to viac. Zarátaj prácu, prípravu do nej, nutný relax, fórum, čas na presun do práce a máš to. Organizácia ako hrom.Nezáleží na tom, že Ti v práci zorganizujú život iní, ale aj to aj určitý poriadok. Keď si už toto všetko vykonal, tak máš vlastne trochu voľného času a tam ťažko nejaký time management. Troška si treba aj polebediť, porelaxovať a oddýchnuť naviac.
it is perfect Držím palce. Tuto

Organizovaný život Computer-carer-organisation
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Organizovaný život Empty Re: Organizovaný život

Odoslať  Matej So 26 december 2015 - 16:23

Ahoj Tuto Smile

Chcel by som Ťa spýtať: Aké akožepovinnosti momentálne mávaš na pláne počas zhruba posledného mesiaca? Čo všetko zahŕňajú? Myslím konkrétne, že čo čítaš, čo sa učíš, alebo tak...

A ešte: Ako sa k nim motivuješ? Nemávaš občas pocity, že nestoja za to, alebo sú neúčelné, že nemajú zmysel, alebo že sú prázdne, nikam nevedú, nič za ne nemáš? Ak nie, tak by som potreboval práve počuť od Teba, že aký zmysel pre Teba vlastne majú a čo Ti dávajú v živote. A či Ťa za ne niekto pochváli alebo tak. Ja totiž sa snažím akože učiť, akože robiť na wiki a tak, ale cítim, že je to vlastne nafigu. Že nič z toho vlastne nebudem mať ani ja, ani nikto druhý. Ani si neviem predstaviť, čo konkrétne by som mal za "prácu na sebe" vlastne obdržať. Príde mi to celé zbytočné, akoby na tom vlastne v skutočnosti vôbec nezáležalo, že či strávim dni pri telke a budem sa nudiť celé dni, alebo či budem niečo riešiť v smere sebavzdelávania. Z môjho vzdelania a sebavzdelania akoby nebol žiaden úžitok, ani pre mňa, ani pre druhých.

Vedel by si mi to nejak vyvrátiť? Ak áno, budem vďačný za každý Tvoj názor, lebo ja by som to chcel práveže vnímať ako Ty, a teda ako niečo, čo je osožné a dobré a správne. Len ma chytá prázdnota a necítim sa dostatočne motivovaný. Celkovo mám problém s motiváciou. Zdá sa, že prácu-zamestnanie tiež robím len pre peniaze. Nemám veľkú výplatu, práveže dosť malú, ale aj tak je mi to motiváciou tam chodiť a ráno tam vstať, plus to že sa mi zovzácňuje voľný čas, ktorého cítim takto väčšiu hodnotu. Aj to sa mi ráta. Lenže prečo robiť dačo navyše, za čo ma nikto nijak ničím neodmeňuje? Alebo odmeňuje, len to prehliadam? Asi mám celé zvrátené myslenie, že čakám odmenu za sebavzdelanie a prácu na sebe. To nie je zrovna v poriadku asi.

Ďakujem Ti vopred za Tvoj názor, prípadne pomôže aj názor ďalších forumákov. Smile Tuto, Tvoje akožepovinnosti sú mi naďalej vzorom, tak nechcem skončiť s tým, že budem niekde lemračiť pri telke a bezcieľne putovať životom, až kým jedného dňa bezo-zmyslu upadnem do hrobu. Thumbstone

S pozdravom
kamoš Matej
Wink

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Organizovaný život Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Organizovaný život Empty Re: Organizovaný život

Odoslať  Meretseger So 26 december 2015 - 18:48

Matej napísal:Asi mám celé zvrátené myslenie, že čakám odmenu za sebavzdelanie a prácu na sebe. To nie je zrovna v poriadku asi.
Matej,
kým som neochorela, resp. kým som nezačala na sebe plne pociťovať príznaky hraničnej poruchy osob., bývala som veľmi aktívnym a veselým dievčaťom. No prob. V podstate som tiež mávala svoje "akožepovinnosti", len som si ich nezapisovala, ale pravidelne som, napr., študovala všetko o starom Egypte. Páni, bola som (a stále som, iba si ho už neštudujem) doň priam zamilovaná a uvažovala som o kariére ak aj nie egyptologičky, tak aspoň archeologičky.
Nezvládla som však ani len históriu, ktorej som sa venovala iba tak sporadicky, proste som sa už nevedela dokopať, a ako som i vedela, hoci som tú myšlienku veeľmi potláčala, nebolo to pre mňa vhodné štúdium. Ak vôbec nejaké vhodné bolo.
Rozhodne by som však mala zo seba a pre seba neporovnateľne lepší pocit, keby som doštudovala. Aspoň toho blbého bakalára! No a čo, že s históriou by som dieru do sveta nespravila; ak by som sa i zamestnala, tak možno ako sprievodkyňa po nejakom hrade, alebo bohviečo. Stále by ma zrejme zachraňoval akurát ID.
To by teda bola odmena za sebavzdelanie - ani nie tak pre druhých, ako pre seba. Keby som doštudovala, mala by som motiváciu zlepšovať sa v histórii aj naďalej. Takto... nuž... aspoň tá latinčina, tú po troche beriem samoštúdiom.
A ak/až sa ju naučím poriadne, budem si okrem cosplaya pridať do zoznamu "Chcem byť ako Lara" tento mŕtvy jazyk Very Happy

"Akp." mám i od psychologičky, a z týchto rozhodne nemám pocit, že by boli nanič. Zvyčajne síce zabudnem, čože to odo mňa chcela, akonáhle od nej vyjdem, ale táto práca na sebe je nutná. Vlastne tam to "akože" ani moc nepatrí. Nebude to mať síce prínos pre ostatných - možno pre moju rodinu, keď konečne zavrhnem samovraždy a podivné správanie -, no toto sebavzdelávanie a najmä sebauvedomovanie má pre mňa doslova životnú dôležitosť.

Všetko je to teda pre mňa a keď sa mi zas niečo podarí, obohacuje ma to. Nie tak dávno som tiež mávala chronické pocity prázdnoty, ktoré sú, koniec koncov, pre hraničiarov typické, ale odkedy chodím k mojej bohovskej psychologičke ( heart ), postupne odoznievajú. Učím sa mať rada (aaa, už dlho som sa nerezala, som na seba hrdá!) a prežívať, a i keď dni trávim neužitočne, pretože väčšinu dňa prespím, inak by som padla od únavy (to bude tým, že nič nerobíš, ťavo), je treba nájsť si aspoň jednu vec, ktorá pre Teba bude sebarealizáciou. A ak bude mať prínos i pre druhých, bude to len plus. Ty napr. prevádzkuješ stránku a toto fórum a za to Ti vzdávame hold it is perfect A ja trebárs robím na blogu (ktorý si dal do konca roka prestávku a už mám z toho zlý pocit, že ho zanedbávam). Je to - môže to byť niečo, čo Ťa bude držať nad vodou. Možno si raz pri ďalšej túžbe predávkovať sa poviem - sakra, nie, to svojim čitateľom nemôžem urobiť.
Who knows?

P.S.: Tej školy sa skús držať.
welcome or bye
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Organizovaný život Empty Re: Organizovaný život

Odoslať  Tuto So 26 december 2015 - 19:32

Ahoj Matej,
keby som mal opisovať moje "akožepovinnosti" tak asi tak, že sa časom menia a vzhľadom na to, že niekedy aj nepoplním čo treba, sú aj otázne. Na druhej strane nech Ťa nezaskočia nízke "čísla", lebo spravidla si píšem najmenšiu hodnotu na "zaškrtnutie", teda akési minimum. Tu je rozpis:

- čítanie odbornej lit.: 4 strany (tu skoro vždy prekr. minimum)
- geografia: - mestá SR
                 - mestá a štáty Sveta
                 - fyzická mapa sveta
- angličtina: - čítanie aj textu 2 str.
                 - Hovorník 4str.
                 - konverzácia 8str.
                 - slovká z knihy Angl. 15,000 slovíčok 3-5kapitol
                 - náčuv a zároveň čítanie 1 kapitola (oxford wormbooks library)
- matematika: (rýchlejšie výpočty z hlavy 10-15min)
- vstávanie ráno: (nič svetaborné, často porušené, keď nejdem do práce)
- práca: (často náčuv CZ, SK, GB a US nahrávok v mp3) (mám ich kopce, lebo som ich mal vlastne                 predávať: MEDIA EMPIRE, inak aj Lumeni, z Netu: Motivation)
- von: (jednoducho nebyť len doma)
- pomoc: (najmä domácnosť, sezónne práce na záhrade, výpomoc pri kuchyni)
- cvičenie: (neustále neplnenie Shocked )
- chudnutie: (veľká slabota)

Tak to je momentálne všetko. Matematika mi pribudla len pred nedávnom, keď som sa pýtal v stánku na možnú prácu a povedali mi, že určite budú mať, ale nech sa prídem opýtať za pár mesiacov. Vstávanie býva také rôznejšie, keď som mal povinnosti, nie je problém (relatívne) vstať a aj fungovať. Cvičenie si už píšem asi len s nechuťou, rovnako ako chudnutie. Vlastne tieto dve položky mi len kazia priemer.

..............

Čo sa týka motivácie k nim, je to vlastne už akási denná rutina, môžem napísať, že ma to vcelku baví. Keď mám horší deň, tak spravidla robím len minimum a aj to fláknem. Už som zvyknutý, že si v neskorší večer k diáru sadnem a pozriem ako mi dopadol deň. Najviac ma štve to cvičenie a chudnutie, nad nimi pričasto tróni X. Ostatné dosť dobre, často len spokojne odfajknem.

Písal si, že aký to má všetko zmysel to takto robiť. Ja len k tomu toľko, že je to fajn mať aspoň trochu pocit, že to kamsi rozumne speje a tento pocit je mi spôsobovaný práve "akp.".

Organizovaný život Growth-chart-upward-progress-arc-12082328

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Organizovaný život Empty Re: Organizovaný život

Odoslať  Matej So 26 december 2015 - 22:48

Ďakujem, Meretseger a Tuto, za Vaše postrehy, názory a povzbudenia. Máte to zaujímavé a pestré veru. Vaše príspevky ma inšpirovali v mnohom. it is perfect

Teraz večer trochu dumám a čítam si knižku od obľúbeného motivačného rečníka Briana Tracyho "Najprv zjedzte žabu". V podstate mi pripomenul, že jedna z hodnôt, ktorú osobne vnímam vo svojom živote ako dôležitú a hodnú nasledovania, je produktivita. Vyplýva akosi z mojej povahy a on učí, že máme svoje hodnoty objaviť a žiť. Je to dôležité preto, lebo nám-vlastná-hodnota nás napĺňa a robí spokojnými, pokiaľ sme s ňou v živote v súlade. Takže by som mal sa naďalej snažiť byť produktívny, lebo vtedy sa cítim dobre. Čo ma trápilo, bolo, že som nevedel k produktivite nejak nachádzať cestu formou správnej motivácie. Tracy píše, že vlastne cieľom všetkých tých snáh o produktivitu (na ktorú je zameraná vlastne tá knižka) je podpora vlastnej sebúcty, vnímanie vlastnej hodnoty, sebavedomia. Tie sa následne stávajú podkladom pre dobrý pocit zo seba samého, a teda sa buduje vlastný pocit šťastia a spokojnosti. Ja som si túto myšlienku v hlave niekedy sperverznil, a síce tak, že som stotožnil budovanie vlastnej sebaúcty s egocentrizmom a narcistickou sebaláskou. To mi prišlo následne v rozpore s kresťanskými princípmi, takže sa mi defacto budovanie vlastnej sebaúcty stalo dôvodom pre výčitky svedomia. A všetko sa spätne rozsypalo, až som stratil zmysel a dôvod sa snažiť byť produktívny (v zmysle akožepovinností, povinností, práce na sebe, sebavzdelanie, zacielenie dní atď.).

Teď som došiel ale na to, že patrím medzi tých mnohých ľudí, ktorí nevedia byť osožní druhým ľuďom, pokiaľ sami majú problém so sebou. Často som podráždený, nevrlý a nemilý, keď som v depresii, alebo som vyprahlý či neurotizovaný. Preto patrím do tej väčšiny, kedy sa mi dobrý pocit zo seba samého stáva štartom pre vľúdnosť a pomáhanie druhým ľuďom. To znamená teda, že zmysel budovania vlastnej sebaúcty prostredníctvom hodnoty produktivity nemusí byť nutne zavŕšený v sebe samom, vo vlastnej sebaláske subjektu. Ja si to kľudne zavŕšim v láske k blížnym, čiže môj dobrý pocit zo seba a sebaúcta sa mi stanú východiskom pre vľúdnosť a milotu smerom k druhým ľuďom. A tým sa vytvorí podklad pre vlastnú praktickú užitočnosť spoločnosti, ako i jednoduché robenie dobrého dňa pre moje blízke i širšie okolie. Smile

Takto to celé nemusí byť vôbec proti mojej viere, si myslím. Naopak, môže to byť celé v dôsledku veľmi dobre fungujúce. Aj vlk sýty, aj ovca celá. Smile

Toľko moje dnešné večerné úvahy pri čítaní Tracyho... Idem ho čítať ďalej, možno to dobre dopadne a začnem zase budovať vlastnú produktivitu, tento raz s cieľom prvotne mať dobrý pocit zo seba, druhotne byť na tomto základe láskyplný k svojmu okoliu. Trochu to dáva zmysel, že? Či?

M.

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Organizovaný život Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Organizovaný život Empty Re: Organizovaný život

Odoslať  kimi2028 Po 18 október 2021 - 19:07

Ahojte kamaráti, tak aj ja sa budem snažiť si organizovať svoj čas na invalidnom dôchodku. V poslednom čase sa mi darilo to menej aj preto už som dnes založil tabuľkový editor, do ktorého som si spísal aktivity, ktoré môžem robiť. Zajtra sa už teším na ne. Dúfam, že stihnem toho viac.

Aktivity podľa tabuľkového editoru:
1. Šach (min. 3 položky)
- Praktická hra (1 partia)
- Šachová psychológia (3 strany)
- Taktika (5 diagramov)
- Koncovky (2 diagramy)
- Otvorenie
- Plán v šachovej partii (2 partie)
- Analýza vlastných partií
- Rozbor partií z kníh (1 partia)
2. Anglický jazyk
- Callan Method (2 strany)
3. Geografia (1 položka)
- mestá v SR
- hlavné mestá štátov (10 štátov)
- práca s atlasom
4. Dejepis
- 4 strany
5. Šport v TV
- Šport v TV
6. Seriál alebo film
- seriál alebo film
7. Všeobecný prehľad (2 položky)
- Duel
- encyklopédia (3 strany)
- Spracovanie 50 otázok
8. Čítanie náučnej literatúry
- Banky a prax (2 strany)
9. Čítanie oddychovej literatúry
- Oddychová literatúra (5 strán)
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2183
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

vrana likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Organizovaný život Empty Re: Organizovaný život

Odoslať  vrana Ut 19 október 2021 - 9:09

Len sa toho kimi2028 (ne)zlakni, keď to (ne)budeš napĺnať. To je normálne, ja svoj organizér mením a upravujem dosť často, ale v podstate témy sú tie isté, len ten čas.
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Organizovaný život Empty Re: Organizovaný život

Odoslať  kimi2028 Ut 19 október 2021 - 12:39

Ahoj Dušan, uvidíme, že čo prinesie čas. Či dokážem to vôbec robiť. Aktivít veľmi veľa, ale času málo. Zaviedol som však motivačný bodovací systém, aby sa to lepšie kontrolovalo. Za každú vykonanú položku v tabuľkovom editore je 10 bodov, čiže môžem získať neobmedzený počet bodov za jednotlivé oblastí len treba sa činiť. Za nevykonanú oblasť počas dňa odrátam 20 bodov. Musím nazbierať min. 70 bodov, aby sa mohol hodnotiť deň ako úspešný… Snáď bude to zaujímavé pre mňa. 6 hodín práce mám už za sebou a dnes som urobil 80 bodov. Pozriem film tak budem mať 110 bodov a budem spokojný s dnešným dňom na jednotku s hviezdičkou...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2183
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

vrana and Anonym woman like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore