Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako na depku mimo liekov?

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako na depku mimo liekov? Empty Ako na depku mimo liekov?

Odoslať  Tuto Po 22 jún 2015 - 21:19

Aké triky na prečkanie depky máte?

U mňa je to tak, že sa snažím pozerať nejaké infantilné seriály v TV, píšem denník, premáham sa ísť von a do spoločnosti, pijem viac tekutín, viac rozprávam s blízkymi, čítam a uchovávam denný režim. To ma teraz napadlo...

Napíšte svoje typy, možno tým niekomu pomôžete.

Ako na depku mimo liekov? Images?q=tbn:ANd9GcQ7yQpWOo6TZ_dSBdOCMHKfGr5f2vdiO2bcuQ0erPeJ6pZcmloRBQ
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako na depku mimo liekov? Empty Re: Ako na depku mimo liekov?

Odoslať  Matej Ut 23 jún 2015 - 15:01

Veru, Tuto, máme podobné spôsoby riešenia depky. Very Happy

U mňa je to teda asi takto:

  • spánok - vyspanie sa, prerušenie vedomia, užitie uspávacieho Ataraxu.
  • zvýšená miera dialógovania s rodičmi, tiež zvýšená potreba diskutovať svoje problémy s ľuďmi tu na fóre alebo na čete, alebo s denníkom.
  • počúvanie smutnej hudby, pomalej, alebo romantickej.
  • nezadržiavanie smútku, akési jeho pretavenie do motorického nepokoja - vytrasenie sa na posteli a vychutnávanie si následnej únavy.


A tiež aj vo zvýšenej miere pijem vodu vtedy, ako Tuto.
Zatiaľ najspoľahlivejšou metódou mi príde vždy spánok.  Sleep

flower

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako na depku mimo liekov? Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako na depku mimo liekov? Empty Re: Ako na depku mimo liekov?

Odoslať  Tuto St 8 júl 2015 - 21:15

Ešte ma napadá, snažiť sa potešiť z drobností, pripomínať si staré záľuby. Chytať sa všetkého čo len trošku má potenciál potešiť. Aj napriek v prípadnej soc. fob. nebyť sám.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako na depku mimo liekov? Empty Re: Ako na depku mimo liekov?

Odoslať  xkrchnav So 12 september 2015 - 15:36

Už som to možno kamsi písal. Ale ja by som k tomu určite pridal chodenie bosý. Ak na to človek nie je zvyknutý, je to neuveriteľný zážitok. Stačí si dať 200 m prechádzku a vnímať každý krok...
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako na depku mimo liekov? Empty Re: Ako na depku mimo liekov?

Odoslať  Michal Po 14 september 2015 - 9:36

Pravda,Jozi.Dodal by som,ze este lepsie je vyzut sa niekde v prirode- poprechadzat sa po zelenej a ten kontakt s priamou energiou maticky zeme je super.Pripadne este objimanie stromov je ucinne.Priroda vyslovene lieci...
Dalej mi napadlo zlahka si zasportovat- hocijako.Ked nie je depka brutalna,da sa pekne pohybom vybit zo seba negativne veci...
Dost zvyknem depku riesit hudbou- silne motivacne energeticke veci alebo co kto mate radi....
A este uvarit si oblubene(nezatazujuce) jedlo,aj v ramci diet(y)...
Michal
Michal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 265
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 12.04.2013
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : Poprad resp.Levice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako na depku mimo liekov? Empty Re: Ako na depku mimo liekov?

Odoslať  Matej Št 8 október 2015 - 20:02

Dosť mi teraz pomáha vyplakanie sa. Totiž v súčasnej depresii deň prebieha už tretí deň rozložený na 2 časti, agresívnu časť a relaxačnú časť. Agresívna, to je všetko to vypätie, všetka tá námaha, ktorá ma stojí pretvarovať sa, že mi vlastne nič nie je. Trvá to počas pracovnej doby od 8:20 do 18:00. Potom sa to na mňa o šiestej všetko zosype a ja sa uvoľním. Uvoľním emócie, zmohne na dusivý plač, zrýchlené dýchanie, napätie. To trvá podľa posledných skúseností od 18:30 do 01:00.

Je to zvláštne, ale tá relaxačná časť, hoci je taká úzkostná a nepríjemná, je vskutku ľahšia, než tá agresívna, ktorá mi príde oveľa náročnejšia. A práve tá relaxačná časť paradoxne dobije energiu tak, že potom ďalšiu pracovnú dobu dokážem pokračovať na 8-9 hodín v pretvárke. Len škoda, že dnes som už vo svojom divadielku zlyhával a nielen šéfka to postrehla veľmi jasne.

Z hľadiska nutnosti fungovať v pracovnom živote je teda takáto pomôcka k zvládaniu depresie vlastne tiež zaujímavou pomocou (mimo liekov), v zmysle témy tohto forumáckeho vlákna.

M.

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako na depku mimo liekov? Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako na depku mimo liekov? Empty Re: Ako na depku mimo liekov?

Odoslať  Tuto Ut 3 november 2015 - 23:38

Pomerne dobrý spôsob a je zároveň jednoduchý: byť vystretý. Depresia ťahá človeka smerom k zemi a akosi automaticky obvykle chodieva zhrbený. Poukazuje to na smútok, keď sa však vyrovná, pocíti sám zmenu v sebavedomí.

Ako na depku mimo liekov? A-aaa-stand-up
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako na depku mimo liekov? Empty Re: Ako na depku mimo liekov?

Odoslať  Matej Ne 15 november 2015 - 10:13

Včera som čítal celý posmutnelý knihu "Netrápte sa pre maličkosti" od Richarda Carlsona. Ide o jednu z motivačných, tzv. šťastných kníh. Zaujali ma v nej určité myšlienky, na ktoré som náhodne natrafil a oslovili ma v súvislosti s mojimi trápeniami.

Citujem:
Richard Carlson vo svojej knihe napísal:"Svoje bojisko si vyberajte múdro. (...) Táto fráza naznačuje, že život je plný príležitostí, z ktorých si môžete vybrať: alebo nejakú maličkosť úplne nafúknete, alebo si uvedomíte, že na nej v skutočnosti nezáleží, a prestanete sa ňou zaoberať. Ak si vyberiete svoje bojisko múdro, oveľa skôr vyhráte bitky, na ktorých vám naozaj záleží. (...) Pravdou je, že život je málokedy presne taký, aký ho chceme mať, a ostatní ľudia sa často nesprávajú tak, akoby sme chceli. V každom momente existujú v živote aspekty, ktoré máme radi, ako aj také, ktoré radi nemáme. Vždy budú existovať ľudia, ktorí s nami nebudú súhlasiť, ktorí robia veci inak, a budú existovať aj záležitosti, ktoré sa nám nevydaria. Ak budete bojovať s týmto životným princípom, strávite tým celý svoj život. Pokojnejší spôsob, ako žiť, je vedome sa rozhodnúť, o čo sa oplatí bojovať a čo je lepšie nechať na pokoji. Ak vaším primárnym cieľom nie je dosiahnuť, aby všetko dokonale fungovalo vo váš prospech, ale žiť život bez nejakého veľkého stresu, zistíte, že väčšina bitiek vás vzďaľuje od pocitov vyrovnanosti." (...)

Napr. včera som chcel ísť plakať a ľútostiť sa kvôli svojej neschopnosti sa ovládať pri žraniciach. A v duchu týchto myšlienok som si uvedomil, že toto bojisko mi nestojí za to bojovať. V skutočnosti na ňom extra nezáleží. Nezáleží na tom, či budem mať pár dní 96 centimetrov kvôli prežratiu. V zásade mám predsa na prvý dojem normálnu postavu. Potom som si ľahol do postele a tuho som rozmýšľal - postupne som si prechádzal jednotlivé oblasti, ktoré ma v živote trápia, že či reku na nich v skutočnosti naozaj záleží a či stoja za to, aby som na ich bojiskách bojoval svojou roztrpčenosťou, smútkami, žalostením, výčitkami svedomia a podobne. Zistil som, že na drvivej väčšine mojich problémov v skutočnosti jednoducho nezáleží. Sú to maličkosti, ktoré nafukujem do veľkých rozmerov len preto, lebo nezapadajú do obrazu môjho ideálneho a chceného života podľa akýchsi mojich plánov a vôle. Ale takto, ako hovorí Carlson, môžem v týchto bojiskách pokojne stráviť celý život a aj tak nič nevybojujem.

A tak som sa rozhodol, že sa budem často pýtať otázku: "Záleží v skutočnosti na tejto veci? Stojí za to ju presmútiť, trápiť sa nad ňou?" Už teraz viem, že v drvivej väčšine naozaj odpoviem, že nie, nezáleží.

Nech žije flegma! Very Happy
M.
afro

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako na depku mimo liekov? Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako na depku mimo liekov? Empty Re: Ako na depku mimo liekov?

Odoslať  kimi2028 Ut 23 august 2022 - 21:03

Ahojte na depky sú najlepšie prechádzky a cvičenie. Len problém je ten, že človeku sa nechce nikdy. Hlavne, keď nemá najlepšiu fyzičku ako ja. U mňa je to tak, že po futbaloch sa dávam celý týždeň dokopy. Tiež skvelé je aj zabávať sa. Čítať vtipy rôzne a tak. Niekedy by ste sa divili, čo dokáže dobrý vtip....
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2187
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, dzuli08 and Saladin like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore