Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Hodnotenie psychiatrii v ramci SR

Goto down

 • Zaslať odpoveď

Hodnotenie psychiatrii v ramci SR Empty Hodnotenie psychiatrii v ramci SR

Odoslať  Michal Ne 14 jún 2015 - 9:19

Ahoj,forumacky a forumaci!
Dostal som taky napad,hoci som si nie isty,ci tu nieco take uz nebolo.Neviem,opravte ma ak sa mylim...:-)
Chcel by som,aby kazdy z nas(teda ak chce),napisal svoj "rebricek psych.zariadeni".Aby sme si vedeli v pripade potreby este efektivnejsie poradit,kam sa je najlepsie obratit,ked treba...Co Vy na to???Teda hlavne sa pytam Mateja,Xkrchnava,prip. Tuta,ci by mi nepomohli toto este nejako vylepsit,alebo rozpracovat.Ideme teda na to,ja zacnem!

Vysvetlivky:1.)Na prvom mieste "najlepsia" psychiatria+prip.komentare k umiestneniu alebo hodnoteniu.
2.)Hodnotenie ako napr.v hoteloch- 5hviezdiciek,atd.

Rebricek podla mna:
1. Velke Zaluzie(okr.Nitra)4,5*
2. Liptovsky Mikulas 4*
3. Hronovce 3,5*
4. Presov 3*
5. Levoca 2-2,5*

Budem rad,ked sa zapojite aj Vy.Zlepsujuce navrhy su vitane!;-)Po pripade mozte pridat(ak ste boli?)aj zariadenia v Ceskej republike.Diks!
S pozdravom,sirokym usmevom a prianim pekneho leta
Shadow it is perfect community together sunny
Michal
Michal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 265
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 12.04.2013
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : Poprad resp.Levice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

 • Zaslať odpoveď

Hodnotenie psychiatrii v ramci SR Empty Re: Hodnotenie psychiatrii v ramci SR

Odoslať  Matej Ne 14 jún 2015 - 11:36

Ja som okúsil len 2 nemocnice či oddelenia, takže moja "hierarchia" bude stručná:


 • 1.) Mickiewiczova, Staré mesto, Bratislava - hviezdičky 4*
  - množstvo pracovných a umeleckých terapií, rozcvička, milí a ľudskí lekári, veľké otvorené oddelenie, televízia, možnosť hier, pravidelné psychoterapie, izby po 3 či 4 ľuďoch, zatvorené oddelenie bola 1 väčšia otvorená izba s prístupom na chodbu, ktorou sa išlo k sestričkám, takže aj "zatvorený pacient" nemal pocit zamknutosti. Ďalej neskôr možnosť chodiť do areálu sa venčiť, pekný listnatý areál s bufetom, stánkom. Celkom dobre tiež varili. Na hlavnej chodbe bol vždy ruch, takže človek nemal pocit, že je mimo sveta nejak izolovaný. Nevýhodou oddelenia je výzor, oddelenie vyzerá ako typická nemocnica, a teda nie je tam "domáci pocit" pre pacienta. Tiež tam bol 1 televízor, ktorí všetci pozerali a bolo ťažké sa dohodnúť, čo sa bude pozerať. Výhodou naopak bolo pre mňa umožnenie mobilu a mp3jky na otvorenom oddelení. Pocit nudy na oddelení bol významne redukovaný.  Smile Elektrošoky podávali tak, že som z uspatia bol zmätený, výrazné straty pamäte. Mickiewiczovej dávam o 2 hviezdičky viac než Trnave hlavne pre rozmanitosť terapií, zníženej nude, tiež pre absenciu pocitu izolovanosti a zamknutosti od vonkajšieho sveta (napriek tomu, že na oknách boli samozrejme aj tuná mreže Smile ).
 • 2.) Trnava, oddelenie - hviezdičky 2*
  - pracovné terapie v r. 2010 neboli, bola iba 1 hromadná terapia, kde boli miešaní aj alkoholici, čo bolo pre mňa nevýhodou, neskôr zriadili malú skupinku pacientov-psychotikov, boli sme v nej traja, išlo o psychoterapiu, ktorá ma pomerne bavila a stala sa plusom pobytu. O televízor v jedálni nebol toľký záujem, takže sa dalo dohodnúť a pozerať. Možnosť šachu, čítania kníh, spoločenské hry. Dobre varili, jedlá boli vždy načas. Mali sme aj olovrant. Nevýhodou bolo, že zavreté oddelenie malo zamknuté izby, takže sa museli ľudia pýtať na WC, čo mi prišlo trochu zlé. Plusom bol ľudský prístup lekárov a milá primárka. Všeobecným mínusom na pobyte bola všestranná nuda. Sprchy boli čisté a napriek prítomných fajčiarom sa dala vystihnúť aj chvíľka súkromia. Smile Neskôr boli možné prechádzky po areáli nemocnice s prístupom aj do stánku a bufetu. Areál je veľký, vtedy však bol trochu špatný, lebo bol január, a tak stromy nepôsobili vábivo, ani počasie. Elektrošoky v Trnave podávali tak, že ma pri nich nebolela hlava, ani nedošlo k zmätkom, alebo nejakej oťapenosti, či strate pamäte. Keď ma uspávali, boli milí a konverzovali so mnou, až kým som neodišiel do spánkových lovíšť. Celkovo sestričky a zdravotní bratia boli milí.


To je moje hodnotenie. :-) A či sú aktuálne tieto informácie? Neviem, Mickiewiczova, to sú skúsenosti z r. 2008, a z Trnavy sú skúsenosti z r. 2010. Smile

Matej
Ambulance Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Hodnotenie psychiatrii v ramci SR Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5050
Reputácia Reputácia : 939
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

 • Zaslať odpoveď

Hodnotenie psychiatrii v ramci SR Empty Re: Hodnotenie psychiatrii v ramci SR

Odoslať  Tuto St 8 júl 2015 - 20:58

U mňa je TOP psychiatria V. Zálužie. Až na akútne oddelenie pomáha výrazne začleniť sa do normálneho prostredia
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4786
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

 • Zaslať odpoveď

Hodnotenie psychiatrii v ramci SR Empty Re: Hodnotenie psychiatrii v ramci SR

Odoslať  danka St 23 august 2017 - 18:01

Ja som bola v Hronovciach na akútnom oddelení, vôbec sa mi tam nepáčilo, prišla tam jedna pani z Velkeho Zalužia vravela že to je väzenie oproti Zálužiu. bolo to tam otrasné doslova, nikomu s menej vážnymi stavmi to neodporúčam.
avatar
danka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 93
Reputácia Reputácia : 14
Dátum registrácie : 22.08.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 23.9, F 19.2, F 32.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Escitalopram 20 mg., Olanzapin 0,5 mg., Rivotril 0,5 mg.

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

 • Zaslať odpoveď

Hodnotenie psychiatrii v ramci SR Empty Re: Hodnotenie psychiatrii v ramci SR

Odoslať  kimi2028 Ne 17 december 2017 - 21:52

1. Michalovce
Pracovné terapie: 4,5*
Ubytovanie: 4*
Personál: 4*
Strava: 4*
Vybavenosť: 4,5*

No takže v Michalovciach som bol hospitalizovaný 2x (v zime aj v lete). Je tu dobrý výber pracovných terapií. Momentálne sú otvorené 4 (keramika, 2x ručné práce, záhrada). Škoda, že už nemajú skoro rok človeka v technickej dielni a defacto nefunguje. Na otvorenom oddelení je možnosť aj neísť na terapiu, zahrať si spoločenské hry, či staničná sestra dokáže vytvoriť aj iný zaujímavý program.
Izby nie sú veľmi rozbité a pôsobí to tam pomerne útulne na nemocnicu. Personál je skvelý, ale nestíhajú veľmi hlavne doktori, ktorí majú na starosť aj po 2-3 oddelenia. Sestričky aj ošetrovatelia sú poniektorí tiež zlatí. Hlavne u ošetrovateľoch je to veľký mix pováh, niekto vyžaduje to, iný zase niečo iné, ďalší salám party... Strava je dobrá, nemám k nej nejaké zle pripomienky. V areáli sa nachádza bufet, predáva sa načierno (aj iný tovar najmä cigarety). Tiež je tam futbalové aj basketbalové ihrisko, kaplnka, rehabilitácia. Jediná škoda je, že nevyužíva sa potenciál nemocnice. Mohli by sa častejšie robiť športové akcie pre pacientov, ale aj iné. Inak je už postavená skoro telocvičňa tak dúfam, že bude ju môcť využívať aj verejnosť, hoci netuším čím bude vybavená. či sa budú dať prevádzkovať tam nejaké pohybové aktivity.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2214
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

 • Zaslať odpoveď

Hodnotenie psychiatrii v ramci SR Empty Re: Hodnotenie psychiatrii v ramci SR

Odoslať  Meretseger Po 18 december 2017 - 13:10

Hospitalizovaná som bola vyše 10x, z toho drvivú väčšinu v Pezinku, raz v Trnave. Čo obecne na slovenských psychiatriách odsudzujem, je prístup lekárov k iným ochoreniam než psychickým. Majú obrovské ego a proste si na hodinku nesadnú a nenaštudujú si povedzme o tom diabete aspoň blbé základy zahŕňajúce to, že človek tak nejak nesmie ostať nepokrytý inzulínom, ak nechce zomrieť. V tomto sú tam totálni idioti a musím vyzdvihnúť, na druhú stranu, aspoň v PK dr. Vida, ktorý sa snažil a konzultoval moje glykémie s lekárkou z Ľubochne (kde je NEDÚ: Národný endokrinologický a diabetologický ústav). Posielal ma aj za internistami a raz za hlavným diabetológom SR, ktorý je však (buď slušná), no, proste si myslím, že o tom diabete tiež veľa nevie a naordinoval mi dávky ako pre 100-kilového chlapa. Internisti takisto nula bodov.
To ma na psychiatriách hrozne se*ie, inak vo svojom odbore sú aspoň v PK dobrí a snažia sa. Spomínaný dr. Vido je môj obľúbenec, je neúplatný, poctivý a na pacientkach mu záleží, plus má zmysel pre humor, keby vyzeral trochu lepšie, aj by som ho brala XD Pacientky ho však nemajú rady, nechápem prečo. Je prísny, no, to hej. Aj som mu pár ráz vynadala, aj on mne, takže sme si kvit!
V TT je primárka otrasná, neznášam ju, to už chápem, prečo ju, opäť, pacientky nemajú veľmi rady. Najmä je to teda kvôli rečiam, ktoré o mne údajne viedla pred mojou mamou, a ak mám byť úprimná, bolo na nich niečo pravdy, ale podľa mňa je to (buď slušná), nuž, proste si niečo domyslite.
Celkovo Trnavu nemám rada, teda psychiatrické oddelenie tam, zase, o cukrovke ho...uby vedeli a celkovo tam bola nuda. To už PK je na aktivity, prostredie omnoho lepší, zumba, kalanetika či okolitá príroda, to bolo niečo! Síce v poslednej dobe som sa dostávala len na psychosomatické oddelenie, odkiaľ nechceli púšťať von, ale čo už. A odkedy odišiel primár, tak som tam nebola, čo už budú dva roky. Bol v pohode, i keď o DM ZAS nič nevedel, ale dovolil mi tam robiť cosplay po areáli či na programe Sami sebe Very Happy
Summa summarum, do TT dúfam nikdy viac, ostáva teda PK to psychosomatické oddelenie v prípade potreby, ale nemám už tendencie a túžby vracať sa tam.
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore