Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš?

Strana 83 z 84 Previous  1 ... 43 ... 82, 83, 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Laura Št 15 apríl 2010 - 15:32

Aj mňa na ZŠ šikanovali,ale našťastie len slovne.Nosila som korzet,ako Ty Robo.No keď teraz čítam a počúvam o roznych šikanách, tak to vobec nebolo vtedy také hrozné.No musela som chodiť psychologičke,lebo som si naťukávala teplotu,aby som nemusela ísť do školy.Moja mama hovorí,že skolióza bol špúšťač mojej duševnej choroby.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  filipka Št 15 apríl 2010 - 16:39

Ahojte, mna nikto nesikanoval. Vela kamaratov som nemala, ale nesikanovali ma asi preto, ze ma potrebovali. Bola som najlepsia v triede a nemal by im kto radit na pisomkach.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Anonymný Št 15 apríl 2010 - 16:55

caute...iste skusenosti so sikanou mam aj ja, na osemrocnom gymnaziu som nebol prave najoblubenejsi a bol tam jeden a mozno aj viac idiotov v triede, ktori sa do mna sem tam navazali...ale uz to davno prebolelo...no k priatelom na facebooku si ich rozhodne nepridam... Smile
zajtra idem na pohovor, volal som ta a nevadilo im, ze mam znizenu pracovnu schopnost, i ked som samozrejme nepriznal schizofreniu...Je to ale len v jednej nedalekej fabrike, praca nic moc, ale aspon by boli nejake peniazky, predsa len, z 222e, ktore dostavam, sa velmi kvalitne zit neda...Len akurat dnes pred chvilou sa mi opat prihodil moj "ocny problem", vyvracia mi oci nahor, tak neviem, ako by som fungoval v praci, ak by sa mi to stalo...fnuk...uzivam Serdolect, no robilo mi to miestami aj predtym pri Abilify, a este viac, ked som spolu so Serdolectom uzival Rispen, to som mal oci prevratene kazdy vecer. Teraz sa mi to stane tak raz za tyzden, vtedy si dam Akineton...No vidim to tak, ze ho budem musiet nasadit na pravidelnej baze Sad
mimochodom, pisete tu o cviceni, asi by som si mal aj ja najst nejaku podobnu zabavku, kedze som za pol roka pribral 15kg, teraz mam pri vyske 191cm 98kg, uz mi zacina byt vidiet brusko very unhappy
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Robo Št 15 apríl 2010 - 21:05

Ahojte kamaráti. Chcem sa prihlásiť do zväzu invalidov, aby som mal nejakú spoločnosť., lebo ináč som veľký introvertný samotár a myslím si, že či si tam možno nájdem nejakú babu, kamarátku, neskôr priateľku... Máte niekto z vás tak o tomto zväze skúsenosti? A čo si o tom myslíte? Dnes v škole sme mali besedu, prišla jedna pani z Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny, pustila nám videozáznam a rozdala nám aj letáky, na ktorých je napísané, ako sa hľadá práce. Počul som už aj, že hľadať zamestnanie sa dá aj cez agentúry, ktovie, ako to pôjde mne? Po ukončení štúdia si plánujem podať žiadosť na kúpeľnú liečbu. Keď som bol v kúpeľoch, tak to dosť dlho zdravotnej poisťovni trvalo, kým mi nerozhodla, že do ktorých kúpeľov pôjdem. Myslím si, že do tých kúpeľov, ktoré liečia duševné choroby, sa nebude až tak dlho čakať, ako na tie,ktoré sú zamerané len na liečbu pohybového ústrojenstva. Napríklad kúpele Kováčová, alebo Turčianske Teplice. Donedávna som si myslel, že kúpele na duševné choroby sú iba v obci Vyšné Ružbachy. Potom som zistil, že niečo také je aj v obci Štós. No a na koniec som sa dočítal z prílohy novín, že ešte okrem tých dvoch spomínaných kúpeľov plosielajú do kúpeľov na duševné chorboby aj vo Vysokých Tatrách a to v obci Starý alebo Nový Smokovec. Takže asi tak... Majte sa krásne, Robo. pig jumping2 sunny Very Happy heart lol scratch study
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Igor Št 15 apríl 2010 - 22:02

Robo, duševné ochorenia spadajú do skupiny B kúpeľnej liečby, takže si budeš musieť pripraviť cca 12,-euro na jeden deň, liečba trvá 21 dní. Teraz si ty sám vyberáš kúpele do ktorých pôjdeš. Najskôr musí lekár vypísať žiadosť na kúpeľnú starostlivosť, ktorý osobne doručiš na pobočku zdravotnej poisťovne na schválenie. Ak ti kúpeľnú liečbu schvália, tak ti spätne naspäť domov pošlú návrh na kupeľnú liečbu a zoznam kúpeľov, ktoré majú v indikačnej skupine aj duševné ochorenia a ty sám si vybiereš kúpeľe kde chceš ísť a do nich pošleš schválený návrh na kúpeľnú liečbu. V kúpeľnej liečbe je indikácia duševné choroby pod číslom IX. Potom sú tri podskupiny IX-1,IX-2,IX-3
Smokovec a Štós berú len prvú skupinu IX-1, čo sú neurózy, rôzne úzkostné a somatoformné ochorenia. Psychózy neberú.
IX-3 sú psychózy a tie berú len Vyšné Ružbachy! Aj to v dlhodobej remisii, bez akútnych príznakov a schopnosti prispôsobiť sa kúpeľnému režímu.
Ak by boli duševné choroby v skupie A, tak na deň pobytu by si zaplatil len 1,60 euro, ale to by bol zase taký nával, že by bol problém poriešiť všetky žiadosti na kúpelnú liečbu. Boli časy keď boli kúpele úplne bezplatné a dokonca preplácali aj cestovné. Lenže bol aj čas, keď duševne choroby spadali do skupiny C, a tam nikto nič nehradil a celý pobyt si pacient musel zaplatiť sám, teraz našťastie skupinu C zrušili a diagnozy presunuli do skupiny B, kde zdravotná poisťovňa uhrádza zdravotnú starostlivosť a procedúry...
Igor
Igor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 147
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 28.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Laura Pi 16 apríl 2010 - 7:39

Ja som si minulý rok podala žiadosť do kúpeľov,kvoli chrbtici a ortopéd mi to aj navrhol,no keď išiel návrh do pisťovne,tam mi to vrátili s tým,že má sa vyjadriť psychiater,či tam možem ísť.Teraz majú všetko v počítači,či berieš lieky na psychiku,dokonca aj diagnózu vedeli v tej Zdravotnej poisťovni,čo je ináč pochopiteľné.Moja psychiatrička mi potom doporučila radšej tie Ružbachy a na kúpele kvoli chrbtici,mi návrh nepotvrdila.Do Ružbach som nešla,no možno sa ešte preto rozhodnem,len mi zase budú musieť asi prispieť rodičia.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Laura Pi 16 apríl 2010 - 7:52

Robo,ale tie Ružbachy to možno neznie tak atraktívne ako Tatry,ale že je tam pekne a dobre tiež.Jedna známa tam chodila,ešte keď to bolo zadarmo.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Igor Pi 16 apríl 2010 - 12:15

Ja som bol vo Vyšných Ružbachoch, je tam pekná príroda, ale najmä procedúry sú vynikajúce, podľa slov ostatných spolupacientov, ktorí boli aj v iných kúpeľoch sú procedúry v Ružbachoch oveľa lepšie ako v iných kúpeľoch, je tam aj vnútorný bazén dosť veľký a v lete je otvorené aj kúpalisko priamo v areáli kúpeľov a hlavne je tam dosť procedúr aj pre duševne chorých ako psychológ, muzikoterapia, joga, hipoterapia...
Igor
Igor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 147
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 28.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Igor Pi 16 apríl 2010 - 12:31

Inak bol som aj kúpeľoch Tatranské Matliare, čo sú vlastne už tatry, ale bolo tam menej procedúr a nebol tam ani bazén. V Ružbachoch to bolo lepšie. Ale tatranské kúpeľe sú najvhodnejšie najmä pre tých čo obľubujú turistiku, množstvo turistických trás a čerstvý vzduch...
Igor
Igor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 147
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 28.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Anonymný Pi 16 apríl 2010 - 17:37

caute, dnes som bol na pohovore, prijali ma, len este musim prejst firemnym lekarom v pondelok a veru neviem neviem, ci ma pusti...v pondelok idem na siestu, budem mat dvojtyzdnove skolenie. Vysledky z iq testovania este neprisli, nuz, som ako na ihlach, bol by som sklamany, ak by ma nezobrali do Mensy. Ale zvycajne im to trva mesiac, kym poslu postou vysledok. Dnes mi prislo niekolko variantov obalky knizky na schvalenie, dal som si vytlacit zopar kusov svojej basnickej zbierky, celkom sa im podarili navrhy obalky, takze som bol poteseny. Skoda len, ze ma nevyda nejake velke vydavatelstvo Sad
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Igor Pi 16 apríl 2010 - 18:03

Tomas, povedz tomu firemnemu lekarovi, ze sa dlhodobo citis dobre, že si stabilizovaný jednoducho v pohode a ak sa bude pýtať na nemocnicu, tak mu povedz pravdu, ze si tam bol len raz a aj to už dávnejšie. A hlavne, že chceš pracovať. Inak myslím, že zamestnávatelia majú aj nejaké úľavy ak príjmu zdravotne postihnutého zamestnanca jednoducho znevýhodneného na trhu práce.
Držím ti palce, aby ti to vyšlo.
Igor
Igor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 147
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 28.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 83 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Laura Ne 18 apríl 2010 - 13:36

Tomas,držím palce,aby Ťa prijali do roboty.Verím tomu,že to vyjde.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 83 z 84 Previous  1 ... 43 ... 82, 83, 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore