Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Záujmy - hobby

Strana 1 z 4 1, 2, 3, 4  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Záujmy - hobby Empty Záujmy - hobby

Odoslať  Tuto Po 16 február 2015 - 18:08

Súčasťou psychohygieny je aj zložka uvedená v názve témy. Mať aspoň jeden záujem sa skutočne vypláca. Aktivity s tým spojené dokážu človeka veľmi dobre zrelaxovať a tým aj dlhodobo tešiť. Záujem môže byť duševný, ale aj fyzický. Historik spomínal, že dejiny sú jeho hobby a z mnohých jeho príspevkov mám dojem, že takto si vytvára hodnotu a aj ho to teší. Záujem môže byť takto veľmi variabilný. Je až príliš veľké spektrum na vybratie si. Podstatné je, že takáto aktivita skutočne pomáha psychike a udržuje ju zdravšiu oproti psychike bez záujmov. Vlastne aj písanie a čítanie na tomto fóre môže byť predmetom jednotlivého hobby. Pokiaľ záujem neškodí niekomu, alebo je protispoločenský je tak všetko v poriadku. Na druhej strane môže byť záujem dobrou aktivitou na napĺňanie voľného času a opačne nemal by výrazne zasahovať do ostatného režimu dňa.

................

Aké sú vaše hobby? Prinášajú vám radosť? Čo robíte najradšej?

................

U mňa sa dá povedať, že celkovo mám väčšie množstvo záujmov, žiaľ hlavne tých duševných, či snáď študiíjných resp. nem., angl., spoločenské vedy, filoz., poš. známky, Net... S tých väčších fyzických je to pobiednejšie oproti minulosti (ľ. atletika, fitness, boj. umenia, streetball). Teraz skôr s menšou intenzitou prechádzky, trošku činky, trošku futsal, trošku práca na záhrade. Dá sa povedať, že ma to vždy všetko poteší a cítim sa zrelaxovaný. Najradšej mám polihovanie s dobre napísanou odbornou knihou.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Záujmy - hobby Empty Re: Záujmy - hobby

Odoslať  Mischelll Ut 17 február 2015 - 9:23

Aké sú moje hobby? Prinášajú vám radosť? Čo robíte najradšej?

Začala by som od konca, keďže už dlhšie nad tým premýšľam, že síce mám hobby ale nezdajú sa mi ako hobby v pravom slova zmysle....teda že s nich ma človek radosť....aj keď mám radosť ....ale nie na začiatku proste neteším sa ich robiť (myslím angličtinu) je to len taká vybudovaná radosť alebo zvyk....alebo neviem.....ako keď sa už učím nevidím nijaké extra pokroky, ale keď sa už do toho ponorím tak svojim spôsobom aj mam radosť...no nie je zjavná teda, že hurá idem sa učiť angličtinu, lebo viem že mi to veľa da.....proste to tam nie je....neviem ci to nenazvať skôr lenivosťou ale na druhej strane potom ju celkom dobre zvládam, keď skoro každý deň si pustím niečo po anglicky slovíčka, frázy, gramatiku.....ako fakt rozmýšľam či to je moje obľúbene hobby....alebo len pretvorený zvyk na hobby....alebo proste neviem - nevyznám sa v tom  scratch ....
hmmm niečo podobné som riešila aj zo psychologičkou.... teda, že čo robím najradšej?....lebo, mne tam skoro nič nesedelo...preto, že si predstavujem, že človek keď niečo robí je s toho nadšený je rad ma radosť, je proste taký happy ....a u mňa aj keď idem cvičiť tak nehovorím, že sa neteším, ale žeby som skákala od radosti to sa nedá povedať .....iste po cvičení sa teším veď to aj endorfíny sa vytvoria v tele....ale chyba mi tam ta prvotná radosť....asi chcem privela....neviem...ani zo psychologičkou sme to nedoriešili  Question  Question  Question
Tak isto robím veľa činnosti, či už v záhrade, alebo doma varím či upratujem no nejak, aby som to nazvala hobby sa nedá povedať.....iste s týchto činnosti mám najradšej varenie....a to sa len učím variť...skúšam nové recepty ....rozmýšľam čo do nich dať atď......ale zase to nie je, že hurá idem variť .....ja neviem asi som čudná keď to riešim .....mala by som byť rada, že mám aspoň takú radosť s činnosti ako mám.....keď tak na to pozerám tak v globále, tak najviac ma na moje prekvapenie teší varenie nových receptov ....keď neviem ako to dopadne, ale chcem aby to každému chutilo a aby sme to potom varili častejšie.....ako áno to mám vtedy radosť aj keď tak trochu zmiešanú s tým, že tŕpnem ci to bude chutiť a rozmýšľam čo pridať, aby to bolo chutné.....ešte ma napadá, že chodím v zime často na prechádzky v leto nie je na to čas....a ako v puberte ma bavili filmy a seriály ....ale už ani to ma nebaví....pozriem jednu reláciu a asi na tu sa aj najviac teším no často ma jej obsah sklame ako, že sa pravé na ňu teším a potom mi príde taká, že o ničom....no proste je to len televízna zábava nedá sa očakávať od nej, viac....ale hej to ma baví....aj keď je to len telka....to ostatné sú skôr zvyky aj keď je to veľké prekvapenie hlavne pre mňa....tak nejak som si v tom urobila poriadok  lol!

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 631
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Záujmy - hobby Empty Re: Záujmy - hobby

Odoslať  Matej Ut 17 február 2015 - 10:44

Čo sa týka mňa, tak mne sa zdá, že nemám veľa koníčkov. No

Považujem síce hobby za podstatnú časť snahy o úzdravu, ale ťažko sa mi na niečo vhodné zvyká. Myslím, že najväčším mojím hobby je racionálne chudnutie a všetko, čo s ním súvisí. Tým sa zaoberám veľmi často už len preto, lebo ma to proste baví. A zdá sa, že ma to neopustí, ani keby som už bol dokonalo chudý... rabbit  cherry

Iným koníčkom je asi upratovanie, "pretváranie svojho života a prostredia v duchu minimalizmu", ďalej čítanie odborných kníh (filozofia, teológia, motivačná lit., iné náučné lit.), občas aj novinových článkov na nete. Keď sa chcem zasmiať, tak idem čítať diskusie pod novinovými článkami, lebo tam je obvykle veľa vtipných komentárov, ktoré dokážu aj z tragickej udalosti vydolovať dačo humorné (najmä na sme.sk, pravda.sk). Sám sa nezapájam vlastne nikdy, ale čítať občas chodievam.

Ďalším koníčkom možno je surfovanie na nete, behám kade-tade a čítam náučné články, zaujímavosti, pikošky, novinky, motivačné blogy a tak podobne. Ďalej hranie hier, najmä Civ2 a SimCity 3000, ale to už len sporadicky, nakoľko sa snažím od fiktívnej reality počítačových hier odpútavať.

Rád by som ešte pridal do koníčkov vieru a učenie sa jazykov. Ale v týchto oblastiach som ešte slabý, takže treba mi na to ešte nejaký ten čas. Embarassed

Zo seriálov mám rád kriminálky, obzvlášť CSI a Midsomer. Rád mám aj tradičného BigBena alebo rakúskeho Rexa. Ale nevyhľadávam tieto seriály aktívne, skôr keď ich náhodou dávajú, tak ak sa mi zrovna chce, tak si ich pozriem. Často ich však dávajú v poslednom čase, a ja ich nepozerám. Uniklo mi už takto veľa častí, no nejak mi to nevadí. Takže je to koníček len tak napoly.

Voľakedy mi bola koníčkom aj moja práca, zamestnanie. Teď ho už nemám, no potajme dúfam, že keď by som si našiel novú prácu po škole, tak že reku bude aj ona mojím koníčkom. Silne po tom túžim.

Takže tak.
matej
Smile

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Záujmy - hobby Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Záujmy - hobby Empty Re: Záujmy - hobby

Odoslať  xkrchnav St 18 február 2015 - 11:41

Díky za túto tému, akurát sa to hodí k tomuto štvrtku na zellu, ktorý je s témou Psychohygiena Smile

Ale k veci,
pociťujem to podobne ako Mischelll. Áno, milujem bicyklovanie, ale ak má prísť na vec, tak trochu sa mi nechce. Chystať to, ponáhľať sa do práce, naspäť...možno keby som nemal časové limity bolo by to lepšie. Podobne gitara, píšťalka a iné veci čo sa učím.

ALE! Našiel som jedno, do ktorého sa mi chce zatiaľ vždy a je to joo idem na to - a to Djembe! Jirka mi doniesol pri návšteve bubon a už mi ho nechal. Na pár minút bubnovania mám vždy chuť. Je to asi podobne ako historikov cimbal Smile.

xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Záujmy - hobby Empty Re: Záujmy - hobby

Odoslať  historik St 18 február 2015 - 19:51

Ahojte! Wink

X, som rád, že aj teba baví hra na hudobných nástrojoch. it is perfect Ja si aj teraz každý deň aspoň párkrát brnknem po cimbaloch. Ale v ostatnom čase som sa zameral na históriu, takže na cibaloch si zatiaľ len tak brnknem. Páči sa mi ten zvuk.

Moje záujmy poznáte, neraz som o tom písal.  Smile Je to literárna tvorba, modelárstvo, teraz zas aj štúdium histórie a trochu aj geografie (veď všetky udalosti sa odohrávajú na nejakom mieste alebo území). Okrem toho chodím venčiť psa, hoci to niekedy nejde ľahko. Niekedy sa mi nechce ísť von. Dnes som bol u MUDr. a zhodli sme sa na tom, že anhedóniu už nemám, skôr iba hypohedóniu. Arrow Ešte som nespomenul čítanie. To mi ide ťažko, ale mám niekedy aj lepšie dni. A, samozrejme, aj toto fórum je dobrý protiapatický prostriedok. it is perfect

historik
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Záujmy - hobby Empty Re: Záujmy - hobby

Odoslať  CHINAMAN Pi 11 marec 2016 - 9:05

Medzi moje zaujmi patria prechadzky so psom, cyklistika a playstation. Pozeranie filmov, ked mam chut je tiez fajn.
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Záujmy - hobby Empty Re: Záujmy - hobby

Odoslať  xkrchnav Pi 11 marec 2016 - 9:20

Aké hry Apbt? Hral si tiež slávneho Tomb Raidera ako už tu má pár fanúšikov Smile?
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Záujmy - hobby Empty Re: Záujmy - hobby

Odoslať  CHINAMAN Pi 11 marec 2016 - 11:30

Far cry, the last of us, uncharted, evil within, call of duty. Ma bavia akcne, hororove proti zombie a Laru Croft urcite vyskusam do buducna, zatial som nehral. Nebavia ma RPG a sci fi. Fifa-tej sme sa nahrali najviac s bratom proti sebe alebo aj 2 proti 2. Ono hry su pomerne drahe a aj preto kupujem z bazarov...

Ps. Ps4 mam od vianoc predtym som len na bratovej hral obcas ked mi dovolil no a zapacilo sa mi to flower
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Záujmy - hobby Empty Re: Záujmy - hobby

Odoslať  Meretseger Pi 11 marec 2016 - 12:33

Jožin, proste som Ti za to musela dať bod k dobru Very Happy Spomenúť TR a už sa idem uslintať Very Happy
Apbtcandy, zatiaľ si nehral TR? Shocked Tak moment... Odporúčam Ti komplet všetky diely; väčšina začínala na TR2, tak by to možno nebola zlá voľba, ten je taký neutrálny. Potom určite klasiku TR1, bez toho by to nešlo (pokiaľ by si to nepustil, vyšli i na Android). Ah, vlastne teraz som si uvedomila, že máš PS4. Hmm... Tak tie novšie diely od Crystal Dynamics by tam mali byť všetky (od TR: Legend po Rise of the Tomb Raider, čo je, priznávam, diel, ktorý som nehrala ešte ani ja Embarassed ). V tom prípade by som odporúčala asi poradie, v akom diely aj vyšli, pretože tie dva najnovšie sú hocičím, len nie Tomb Raiderom. Teda, to je môj názor, ale ja som zaťažená na klasiku, na ktorú Crystaláci nedosahujú Smile Ale mohol by si skúsiť TR: Anniversary, výročný diel, ktorý je remakom TR1, ten je celkom v pohode, hoci i tam už museli narvať príšernú Larinu mamičku... ehm... Tuším som sa nejak rozkecala Shocked Sorry Very Happy

Tak aby som toľko nespamovala, medzi moje hobby patria:
Tomb Raider (prekvápko lol! ), Might & Magic (VI - VIII)
cosplay (Lara - prekvápko! affraid )
umelecké písanie
história (Egypt & Rím), teraz pomlčme o tom, že ma zo štúdia histórie na VŠ vyrazili; latinčina
blogovanie
občasný šport typu šach Laughing
hudba (tak napríklad TR soundtracky... eh... prekvápko?)
seriály (Wayward Pines heart )
Etc...
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Záujmy - hobby Empty Re: Záujmy - hobby

Odoslať  CHINAMAN Pi 11 marec 2016 - 12:51

Meretseger napísal: som si uvedomila, že máš PS4. Hmm... Tak tie novšie diely od Crystal Dynamics by tam 3mali byť všetky (od TR: Legend po Rise of the Tomb Raider, čo je, priznávam, diel, ktorý som nehrala ešte ani ja Embarassed ). V tom prípade by som odporúčala asi poradie, v akom diely aj vyšli, pretože tie dva najnovšie sú hocičím, len nie Tomb Raiderom. Teda, to je môj názor, ale ja som zaťažená na klasiku, na ktorú Crystaláci nedosahujú Smile Ale mohol by si skúsiť TR: Anniversary, výročný diel, ktorý je remakom TR1, ten je celkom v pohode, hoci i tam už museli narvať príšernú Larinu mamičku... ehm... Tuším som sa nejak rozkecala Shocked Sorry Very Happy

Tak aby som toľko nespamovala, medzi moje hobby patria:
Tomb Raider (prekvápko lol! ), Might & Magic (VI - VIII)
cosplay (Lara - prekvápko! affraid )
umelecké písanie
história (Egypt & Rím), teraz pomlčme o tom, že ma zo štúdia histórie na VŠ vyrazili; latinčina
blogovanie
občasný šport typu šach Laughing
hudba (tak napríklad TR soundtracky... eh... prekvápko?)
seriály (Wayward Pines heart )
Etc...


Co viem tak na ps4 su len dve hry a to Lara Croft and the Temple of Osiris a Tomb Rider definitive edition
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Záujmy - hobby Empty Re: Záujmy - hobby

Odoslať  xkrchnav Pi 11 marec 2016 - 13:22

Je už aj ten najnovší: http://hry-pro-playstation-4.heureka.cz/rise-of-the-tomb-raider/

Ale... síce je to úplne iný tomb raider než to bývalo, ten posledný - definitive edition ma vtiahlo do príbehu asi najviac. Nevedel som to vypnúť Smile. A nervy som mal asi tiež najväčšie zo všetkých TR. Tie klasiky boli o nervoch - či dáš časovku - to som neznášal. Či vieš poslepu sa vyhnúť nejakým sekerám, alebo či sa nestratíš v brutááááálne veľkom svete bez nápoved Smile. TOto je už také komerčné akčné... ale dobré! devil
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Záujmy - hobby Empty Re: Záujmy - hobby

Odoslať  Meretseger Pi 11 marec 2016 - 19:45

Vies, od TR: Legend razim - "Je to dobra hra, ale zly TR diel."
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 1 z 4 1, 2, 3, 4  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore