Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

psychiatria

Strana 3 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

psychiatria - Stránka 3 Empty Re: psychiatria

Odoslať  Igor Po 29 marec 2010 - 15:32

Laura, môj otec zase dlho nesúhlasil s tým, že by som požiadal o ID. No žiadne dôvody nepovedal, až keď to navrhla psychiatrička, lebo som bol v takom stave, že som skutočne nemohol sústavne pracovať, tak mi to odobril. A ako som už spomínal, určite to súviselo s tým, že si moju chorobu nechcel pripustiť a predstavoval si, že budem mať dobrú prácu, ale ja mám len stredoškolské vzdelanie a sestra má vysokoškolské a prácu nájsť je ťažko zdravému, nieto ešte chorému. Sestra síce pracuje, ale na takej pozícii, na ktorú by jej stačilo stredoškolské vzdelanie, jej kolegyne majú všetky stredoškolské vzdelanie a dostáva pomerne nízku mzdu. Moja mama ochorela len nedávno 2-3 roky ešte po mne, ja som chodil k psychiatrovi už od základky. Otec naopak nechcel , aby po liečení na psychiatrii pracovala, ale išla na invalidný dôchodok, mama vtedy zvažovala čo má robiť, či ísť do práce alebo na ID. Teraz je tiež na ID a už nie je schopná sústavne pracovať, lebo sa jej ochorenie chronifikovalo. Odmieta ísť do nemocnice, lebo má problém byť v kolektíve. Inak máš pravdu, že je dobré ak niekto aj napriek chorobe sa dokáže postarať sám o seba.
Igor
Igor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 147
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 28.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

psychiatria - Stránka 3 Empty Re: psychiatria

Odoslať  filipka Po 29 marec 2010 - 19:17

Moji rodicia moje ochorenie ignoruju, najma otec. Odmieta ho, nikdy nehovoril s mojou doktorkou. Ja sa s nimi o tom nebavim, nehovorim im, ani kedy idem na kontrolu, vobec nic. Psychiatria je u nas tabu.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

psychiatria - Stránka 3 Empty Re: psychiatria

Odoslať  Igor St 7 apríl 2010 - 10:24

Aj dnes sa v liečbe pacientov na psychiatrických oddeleniach všeobecných nemocníc alebo psychiatrických nemocníc používa pri liečbe pacientov elektrokonvulzívna liečba tzv. elektrošoky. Čo si o tom myslíte, aké máte s nimi skúsenosti a či vám pomohli?
Igor
Igor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 147
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 28.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

psychiatria - Stránka 3 Empty Re: psychiatria

Odoslať  Laura Št 8 apríl 2010 - 13:20

Mne ich dávali viac krát.Pomohli mi na príznaky mánie i schizo príznaky,no naposledy mi ich dali,keď som mala depku vyvolanú depotným Haloperidolom,mala som už okolo 35 rokov a vtedy mi nepomohli vobec.Bola som z nich oveĺa viac popletená než keď mi ich dávali prvý raz, ako 24 ročnej.Už by som ich nechcela.Ináč počula som,že lieky vhodne nasadené, predchádzajú viac recidíve,ako šoky.Šoky vačšine pacintom pomožu,no zďaleka nie sú zárukou,že sa porucha nezopakuje.V Pezinku majú názor taký,že jednoznačne uprednostňujú medikamentóznu liečbu a šoky dávajú, len keď lieky nezaberajú.Aspoň tak to tam bolo.Šoky urýchľujú návrat pacienta z nemocnice domov,no recidíva nastáva často,i keď sa popri elektrošokoch dávajú samozrejme aj lieky.
A mimochodom, by som tento druh liečby doporučila len mladým pacientom,tak do 30 rokov,hoci dávajú ich aj ľuďom po paťdesiatke.Niektorí pacienti si ich však sami žiadajú.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

psychiatria - Stránka 3 Empty Re: psychiatria

Odoslať  Laura Št 8 apríl 2010 - 14:37

Dnes rozmýšľam nad jednou vecou:Myslím,že som spomínala,že okolo Veľkej noci a hneď po nej, som sa moc dobre necítila,tak som si zdvihla Seroquel XR 300mg na 450mg.Tak ho mám aj predpísaný.Hneď som pocítila zvýšenie chuti do jedla,ale už mi je lepšie, a dokonca,aj keď som si dala večer Rivotril,nemám našťastie depku. Very Happy
No tak som rozmýšľala,že s malými prestávkami beriem rozne lieky už 20 rokov a asi ich budem brať do smrti,aspoň to mi hovoria rodičia.Psychiatri vždy nejako cúvli z odpovede,keď som im položila tú otázku.Totižto o benzodiazepínoch,/dúfam,že som to dobre napísala/,je známe,že človek sa može stať od nich závislý,taktiež je to známe o niektorých liekoch proti bolesti,no o antipsychotikách sa na túto tému dosť mlčí.Viem,že člen skupiny Nirvana,spáchal samovraždu po vysadení liekov, a taktiež smrť M.Monroe nasledovala po vysadení psychofarmák,neviem však akých.Člen skupiny Nirvana, však určite aj fetoval a M.Monroe si lieky pravdepodobne dávkovala sama a zapíjala alkoholom,tiež aféry s americkým prezidentom a inými vplyvnými mužmi, jej k šťastiu nepomohli.No písali o tom v nemenovanom bulvárnom denníku,že človek sa može stať závislý na všetkých psychofarmakách, vrátane antipsychotík.To si nemyslí len scientologická cirkev,myslím,že si to myslí aj dosť vzdelaných ľudí.Napríklad jedna veľmi dobrá homeopatka.Čo si myslíte vy o závislosti na antipsychotiká,bola by som rada,keby sa k tomu vyjadrili najma:Filipka,Slnečnica,či Popoluška,myslím,že majú dosť dobrý prehĺad v tejto oblasti.Predstava brania liekov do smrti ma dosť desí,nakoĺko,okrem priberania,vplývajú aj na rýchlosť pulzov a celkovo na srdce,robia rozne čudné veci z hormónmi a neviem ešte čo všetko.Niektoré lieky majú aj napísané,že:zvýšená opatrnosť pri podávaní starším pacientom.Vy ste ešte všetci dosť mladí,no zapár rokov,aj Vy budete musieť riešiť aj iné zdravotné problémy.Snáď už bude dokonalejšia medicína.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

psychiatria - Stránka 3 Empty Re: psychiatria

Odoslať  Igor Pi 9 apríl 2010 - 17:39

Ja som dostal jednu sériu 6 elektrošokov, ale myslím si, že mi nepomohli. Po každom ma bolela hlava, dávali mi ich raz v týždni, vždy v stredu, keď popoludní boli vychádzky, takže som na vychádzky s návštevou chodil aj s bolesťami hlavy, vtedy som bol v nemocnici dva mesiace. Od vtedy mám z elektrošokou traumu a už ich nechcem.
Inak čo sa týka závislosti od antipsychotík, som ešte pomerne mladý a berem ich 4 roky, ale po poslednej zmene, keď mi nastavili liek invega prestal som mať libido, vôbec nemám túžbu prežiť sexuálny zážitok, hoci som ešte panic, ale predtým som libido mal.
Igor
Igor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 147
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 28.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

psychiatria - Stránka 3 Empty Re: psychiatria

Odoslať  Laura Pi 9 apríl 2010 - 21:43

Myslím,že elektrošoky by mali patriť už minulosti.Čítala so na ne veľa kritiky a v niektorých štátoch sú už zakázané.Píšem to napriek tomu,že mi na začiatku ochorenia pomohli.No recidíva na seba nenechala dlho čakať.Nepočula som, že by niekomu dali šoky a potom by už nemusel brať ani lieky.Myslím,že lieky sú už na tej úrovni,že vačšinou pomožu aj bez šokov,len to trvá dlhšie.Keď som bola pred desiatimi rokmi v Pezinku v ťažkom stave,moji roidičia už prosili lekára,aby mi dali šoky,no on ich prevedčil,že chce to len trpezlivosť a prejde to.Mal pravdu a potom som už takú silnú recidívu nemala.
Čo sa týka toho libida,počula som o tom,no myslím,že ženám to tak nevadí, ako mužom.No možno to tak aj chcú lekári,aby sa chorí ľudia radšej nerozmnožovali.Nejde len o dedičnosť,ale aj o problém zvládnutia výchovy potomka.Počula som v nemocnici,že Seroquel sexuálny život mužov nenarušuje.Možno sú aj iné lieky,ktoré nevplývajú na libido a myslím,že u každého je to individuálne.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

psychiatria - Stránka 3 Empty Re: psychiatria

Odoslať  Igor So 10 apríl 2010 - 0:02

laura, ty myslíš, že vedci zakomponovali okrem antipsychotických látok do antipsychotik aj kus tzv."chemickej kastrácie", že pacient stráca pri užívaní sexuálnu túžbu?? No ak je to tak, tak si myslím, že je to protizákonné, lieky s utlmujúcou sexuálnou túžbou by mali brať len úchylný pacienti, v tom prípade je chemická kastrácia potrebná. Teraz budem úprimný, no ja mám dokonca problém vzrušiť sa aj keď pozriem na holú babu v časopise, a nemasturboval som už dva mesiace, hoci predtým aspoň dva razy do týždňa.
Igor
Igor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 147
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 28.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

psychiatria - Stránka 3 Empty Re: psychiatria

Odoslať  Laura So 10 apríl 2010 - 5:14

Nie Igor,to si nemyslím,žeby lekári zakomponovali do liekov kúsok chemickej kastrácie.Dosť blbo som sa vyjadrila.Ja si myslím,že utlmujúci účinok liekov v oblasti sexu, je vedľajší nežiadúci účinok niektorých liekov.No myslím si,že tie lieky sa podávajú aj tak preto,že lekári, farmaceuti a vedci oblasť sexu u pacientov chorých na F20 a F25 neriešia.Proste lieky tlmia nervový systém a tým pádom tlmia aj libido u časti pacientov.U žien tiež niektoré lieky sposobujú frigiditu.No nakoľko poznám veľa ľudí zo spoločných hospitalizácií,počula som od spolupacientiek,že niektorým chlapom liečeným na F25,čiF20 to funguje bez problémov.Prepáč Igor,ak som Ťa znepokojila,myslím,že sa už začínam pliecť do tém,čo by som nemala.O svojom probléme sa však možeš porozprávať so psychiatrom,nevidím na tom nič čudné,keď Ťa nevzruší žena v časopise, a čo sa týka masturbácie,tak to nemám ani ponatia,ako často to muži robia, a či je to vobec biologická potreba.Viem,že katolíci to považujú za hriech.Keď sa muž ožení a nemá potrebu sexu,tak je to problém,ale keď niekto nemá chuť masturbovať,v tom nejaký vážny problém nevidím.Sú pacienti,ktorí v období mánie sa správajú hyperaktívne aj v oblasti sexu,čo može napáchať veľa zla,a preto som sa tak sprsto vyjadrila,že lekárom vyhovuje,keď sú tlmení aj v sexe.Myslím,že v prípade sexuálne hyperaktívnych ľudí,je to dobre hlavne pre nich samotných.No ale Ty si zase nemysli,že lekárka Ti vybrala liek podľa toho či má tlmivý účinok na libido.Keď si panic,tak nemyslím,že v Tvojom prípade by bolo dobre ťa tlmiť zámerne v oblasti sexu.No myslím si,že chlap ináč reaguje na časopis a ináč v reálnom svete.
Mimochodom všetko najlepšie k meninám. Very Happy
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

psychiatria - Stránka 3 Empty Re: psychiatria

Odoslať  Igor So 10 apríl 2010 - 13:29

Laura, ďakujem za gratuláciu. No muži ako aj ženy začínajú masturbovať v puberte, všetci muži bez sexu masturbujú a keď hovoria, že nie tak buď klamú alebo majú v tomto smere nejakú poruchu. Źeny masturbujú omnoho menej podľa výskumov, no možno sa len hanbia priznať. Muži masturbujú pomerne často, takmer denne ak sú mladí, s pribudajúcim vekom je to menej, ale predstav si, že aj zdravý 50-tnik aspoň raz za týždeň masturbuje. 2 mesiace bez toho je už veľa. Neviem či si veriaca, alebo nie, ale asi hej, no nevedel som, že katolícka církev to považuje za hriech, určite aj kňazi to robia. Prečítal som si veľa lifestylových slovenských časopisov a takmer v každom, kde sa píše na tému masturbácie sa to považuje za prirodzené dokonca v niektorom písali, že aj ženy alebo muži po 60. občas si to robia. Však si len predstav, že každý má v sebe sexuálny pud a dnes sa ľudia sobášia zväčša po 30-tke a že by niekto dovtedy vydržal tento sexuálny pud držať tak na uzde, to si neviem predstaviť. Aj ja som veriaci, ale evanjeli. Inak môj psychiater je žena a nedokázal by som sa s ňou na túto tému baviť, lebo by som sa hanbil, aj u psychologičky sme túto tému prešli rýchlo, len sa ma spýtala či to funguje a hotovo. Inak psychologička sa ma pýta či mám priateľku? Ja som zatiaľ priateľku nemal a ona mi povedala, že by som priateľku mal mať aby som zistil ako fungujem vo vzťahu, prípadne vyskúšať aj viac priateliek, aby som zistil s ktorou by som chcel žiť.
Igor
Igor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 147
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 28.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

psychiatria - Stránka 3 Empty Re: psychiatria

Odoslať  Laura Ne 11 apríl 2010 - 12:30

No ja som si Igor myslela,že je to nejako tak s tým masturbovaním.No to je pravda,že ženy to menej potrebujú,aspoň podaĺa mňa.Veriaca som,no hriechov mám dosť,teraz už ani nie,no v minulosti som žila sexuálnym životom, napriek tomu,že som doteraz slobodná.Nemám ani svaté prijímanie,len krst.S tými kńazmi neviem,ako to je,no ja si myslím,že keď sú naplno zaujatí vierou,že sexuálny pud može časom zoslabnúť skor,ako u zdravého chlapa.Ja som zase čítala,že v súčastnosti chlapi tak sex nepotrebujú,ako v minulosti,hlavne preto,že sa prepínajú v práci,aby zarobili viac peňazí,majú stresy.Cigáňov je veľa aj preto,že nemajú čo robiť,tak len sexujú a robia deti.No u nich je tá rozmnožovacia schopnosť daná aj geneticky.Ja by som sa na Tvojom mieste moc neznepokojovala,ono by bolo naozaj pre Teba najlepšie nájsť si dievča,no viem, že je to ťažké.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

psychiatria - Stránka 3 Empty Re: psychiatria

Odoslať  filipka Ne 11 apríl 2010 - 17:58

Invega velmi zvysuje hladinu prolaktinu a od toho sa odvija aj to znizene libido...
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 3 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore