Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

paranoidna schizofrenia-prosim poradte

Goto down

  • Zaslať odpoveď

paranoidna schizofrenia-prosim poradte Empty paranoidna schizofrenia-prosim poradte

Odoslať  nettka St 26 december 2012 - 23:26

Dobry den,donedavna som netusila co to schizofrenia je a nejako som sa o to nezaujimala,kym sa tato choroba nevplyzila do mojho osobneho zivota.moj priatel pracuje v zahranici,zijeme spolu 5 rokov,mame spolu synceka.nikdy som nic nespozorovala.jeden den ked prisiel domov,(chodi domov casto)mi povedal pribeh,ktory sa mu dostal do hlavy a nevedel rozoznat ci je to sen,alebo skutocnost.prva jeho veta bola,milacik potrebujem pomoc.co ma vystrasilo.pribeh v hlave bol,ze mu niekto dal urcitu sumu penazi a prenasledovala ho myslienka,ze je niekomu dlzny,stale sa mu ta myslienka vtiera.boji sa,ze niekto pride,ze mu ublizi,ze on pride o vsetko.neustale zil v strachu.pomyslel aj na samovrazdu,ale hned si spomenul na mna a synceka a vylucil to.lekar mu povedal,ze je to paranoidna schizofrenia stavalo sa mu,ze v praci zaspal,ani otom nevedel,niekedy si nepamatal urcite chvile,momenty,jemu prislo,ze sa nic neudialo a pritom zaspal,stazoval sa mi na bolesti hlavy,aninato si nepamata.berie lieky z ktorych sa mu snivaju bludy.sam si uvedomuje,ze sa s nim nieco deje a mava pocity uzkosti,strachu,boji sa sam seba,ze pride chvila kedy nieco spravi a nebude o tom vediet.ked je v miestnosti sam a je tma,ma pocit,ze tam sam nieje,ale to mavam aj ja,ked pozeram hororove filmy:-).keby mio nepovedal,co sa mu v hlave deje,ani by som neverila,ze mu nieco je.zda sa mi sice dost zadumcivy a casto premysla,ale taky bol stale,vzdycky vsetko rozoberal.naposledy sa priznal,ze pocul ako sa o nom bavia dvaja ludia,ale ked prisli blizsie zistil,ze su to taliani,cize pocul nejake hlasy.ked je doma je mily,pozorny,vtipny,neustale nas zahrnuje laskou,stara sa o seba.sam chce ist do nemocnice,pretoze ho caka rezonancia mozgu.rozprava mi o vsetkom co citi.myslite,ze je to spravna diagnoza a naozaj ma paranodinu schizofreniu?mozu to byt len zaciatky a je mozne ze sa to bude rozvijat a zhorsovat?milujem ho a podporujem ho a nedam ho ziadnej schizofrenii,mame vela planov a ja budem pri nom stat.chcem len radu,ci to moze byt zacinajuca schiz.pretoze viem,ze schizofrenik si neprizna,ze je chory,ale on chodi po lekaroch sam a a ziada ich o pomoc.lekari maju podozrenie na tumor na mozgu-preto musi ist na magn.rezonanciu.aky je vas nazor?dakujem
nettka
nettka
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 2
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 24.12.2012

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

paranoidna schizofrenia-prosim poradte Empty Re: paranoidna schizofrenia-prosim poradte

Odoslať  tomas Št 27 december 2012 - 0:41

vyzera to na spravnu diagnozu (bludy, nahovaranie si, uzkost, pocity strachu...), typicke pozitivne priznaky psychozky
trufam si povedat, ze vacsina schizofrenikov si prizna chorobu

http://cs.wikipedia.org/wiki/Schizofrenie#Z.C3.A1kladn.C3.AD_druhy_schizofrenie

prognozu robit tazko, v prvom rade teda vylucit tumor a potom medikamentozna liecba (v pripade potreby - trafenia spravnych liekov - pocas pobytu v nemocnici)

_________________
Desím sa každého jedného kroku
na ktorý sa chystám.
Desím sa, že ma privedú
niekam, kam som chcela dôjsť.
tomas
tomas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 237
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 14.12.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

paranoidna schizofrenia-prosim poradte Empty Re: paranoidna schizofrenia-prosim poradte

Odoslať  Tuto Pi 28 december 2012 - 20:34

Ahoj nettka,
môj názor je taký, že na to idete správne. Magnetická rezonancia a EEC by mala byť hneď na začiatku. Netreba sa unáhľovať, že ide hneď o niečo schizofrénne. Až keď budú všetky vyšetrenia negatívne, teda bez chorobných príznakov, potom treba príčinu hľadať inde (psychológ, ambulantný psychiater).

Zatiaľ Ti želám, aby sa to všetko dalo do poriadku akosi samo. S pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

paranoidna schizofrenia-prosim poradte Empty Re: paranoidna schizofrenia-prosim poradte

Odoslať  nettka So 29 december 2012 - 9:12

dakujem Ti povzbudil si ma,ked si citam o schizofrenii je to strasna pliaga a je mi velmi luto co ludia s touto chorobou prezivaju.tak negativne ma nastavili vsetky clanky o nej,ze sa mi zrutil svet,pretoze mam strach,ze vsetky nase plany a sny padli.mam strach ako sa to bude vyvijat,mame spolu synceka a stale mu pripominam,ze kvoli nemu musi bojovat,co aj zabera.ma v hlave stale svoj pribeh,ktory sa zda aj jemu samemu neuveritelny,ale nevie sa ho zbavit a stale nevie ci sa mu to len prisnilo,alebo skutocne stalo-vyhovorit mu to som skusala,dal mi za pravdu,ale aj tak nad tym premysla stale,cely denje v pohode a v jednu hodinu mu to pride na rozum a citi uzkost a strach....chcela som sa spytat co su to elektrosoky.ci sa pomocou nich nieco v mozgu "vygumuje",ci tala som o tom.mozno to by mu pomohlo dostat jeho pribeh z hlavy,ktory ho prenasleduje,uvidime podla vysledkov rezonancie.pretoze raz spadol na hlavu a silno krvacal,ale nesiel k lekarovi a mysli si,ze mozno mu tam zostala nejaka zrazenina prave vtedy.Prosim ta mozes mi vysvetlit co znamena pojem "atak" u schizofrenie?snazim sa dozvediet co najviac.3ja lekari mu povedali,ze maju podozrenie na tumor na mozgu a docitala som sa aj to,ze priznaky su velmi podobne schizofrenii.do toho ma bolesti hlavy,je mu na zvracanie a pred casom sa mu sama spustala krv z nosa.dakujem velmi pekne za akukolvek radu.
nettka
nettka
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 2
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 24.12.2012

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

paranoidna schizofrenia-prosim poradte Empty Re: paranoidna schizofrenia-prosim poradte

Odoslať  Tuto So 29 december 2012 - 16:24

Ahoj nettka,
treba myslieť pozitívne. Načo rozmýšľať nad tým, čo sa ešte nepotvrdilo. Podstatné je, aby bol v starostlivosti lekárov a tí už, hádam, vedia ako si poradiť s tým, aká je situácia.

Schizofrenický atak je vlastne zmena psychického stavu smerom od normálu. Informácie ponachádzaš na týchto stránkach v rôznych príspevkoch. Typický je blud ((mylné)presvedčenie mimo normálu vzťahujúce sa k vlastnej osobe), halucinácie (človek vníma inak realitu, môžu byť zrakové, čuchové, najčastejšie zvukové...), vzťahovačnosť a iné. V prípade paranoidnej schizofrénie je prítomná paranoia ((mylný) pocit, že je jednotlivec sledovaný s úmyslom poškodiť mu).

Zatiaľ želám, aby to všetko dobre skončilo. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

paranoidna schizofrenia-prosim poradte Empty Re: paranoidna schizofrenia-prosim poradte

Odoslať  fuzohnusak Pi 4 január 2013 - 0:38

Schizofrenici trpia halucináciami , že sú posadnutý démonmi , alebo im niekto číta myšlienky . Ako týchto démonov poraziť ? Mnoho schizofrenikov ostanú trosky z vymazaným rozumom . Je to preto , lebo človek k týmto démonom cíti pocit strachu , alebo hanby a tým si vlastne zatajuje vlastný rozum . Teda rozum prestane normálne rozmýšľať a vytvára sa priestor pre halucinácie , lebo sa boja rozmýšľať ako normálny človek , preto lebo sa pred démonmi hanbia , alebo veria že ich potrestajú , ale v skutočnosti je to presne naopak , ak sa ich bojí , tak mu môžu ublížiť ak sa ich nebojí a nemá k nim rešpekt , tak mu neublížia . Schizofrenici si často likvidujú vlastný rozum sami , lebo dosť normálne nerozmýšľajú a veľa rozmýšľajú o halucináciách
a tak sa stanú ich otrokom .
Ako to teda liečiť ? Musia v sebe zlomiť pocity hanby , strachu , alebo rešpektu . Dobré je pochváliť sa démonom všetkým zlým čo človek v sebe má a povedať že to tak máte radi a keď sa nestratia vynadať im a tak stále ďalej až dokedy sa nestratia , alebo neprestanú byť zlí . Lieky by im démonov iba zatajili , ale nikdy sa s nimi nevyrovnajú a bez liekov sa ich budú zase báť a takisto aj ak im nepomôžu . Vždy nestačí len človeka natlačiť liekmi .Samozrejme sú užitočné aj lieky , ale strašne moc sa zanedbáva vlastný prístup pacienta . Tento postup musí pacient dodržať precízne , lebo inak mu to nemusí dostatočne pomáhať . Ešte raz zopakujem : Pochváliť sa im všetkým zlým čo človek v sebe má a povedať že to tak máte radi a keď sa nestratia vynadať im .
Ešte k tomu doplním že tie hlasy sa pri tom vždy nestratia , ale človek na ne prestane negatívne reagovať a nebude mu to robiť poškodenie rozumových schopností a aj ho to prestane toľko trápiť a postupne by sa mu mal rozum uzdraviť , ak sa bude snažiť . V podstate by sa mal vrátiť človek do toho stavu ako keď bol zdravý a o to sa musí aj snažiť ak sa chce uzdraviť , akurát že sem tam niečo počuje , inokedy nie , ale rozmýšľať dokáže ako zdravý . Funguje to iba u tých čo majú iba halucinácie a rozum ešte zachovalý , ale na iné typy schizofrénie to nefunguje .
fuzohnusak
fuzohnusak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 115
Reputácia Reputácia : -9
Dátum registrácie : 03.01.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

paranoidna schizofrenia-prosim poradte Empty Re: paranoidna schizofrenia-prosim poradte

Odoslať  fuzohnusak So 12 január 2013 - 12:10

K tomu príspevku predtým . Pozri si tie príznaky , ktoré som spomínal . Ono to sú všelijaké druhy schizofrénie . Ak máš pocit že ti čítajú myšlienky ľudia , tak ti to asi pomôže len spolovice a to že sa ti stratia negatívne príznaky ako neschopnosť sústrediť sa , rozmýšľať a celkovo duševné vady ktoré sú priamo na tebe , ale o vonkajšom svete ti to bude robiť stále iný obraz , lebo nevieš kedy to sú skutočný ľudia a kedy nie , ale aj tam by to malo čiastočne fungovať , ale zase ak máš pocit že ti to robia démoni , alebo cudzie bytosti ktoré si nikdy nevidel , tak potom tie bludy sú toľko nerealistické , aby to človek dokázal oddeliť od reálneho života a tak tam to bude fungovať účinnejšie .
fuzohnusak
fuzohnusak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 115
Reputácia Reputácia : -9
Dátum registrácie : 03.01.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore