Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Podozrenie na schyzofreniu

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Podozrenie na schyzofreniu Empty Podozrenie na schyzofreniu

Odoslať  S55 Po 17 september 2012 - 14:04

Mam podozrenie ze mam schyzofreniu aj doktori maju podozrenie no psychiatricka sa stale odvolava na spravu z hospitalizacie kde bola diagnostikovana stredna forma depresie so silnou uzkostou a tak mi nemoze menit lieky a pripadne zacat liecbu schyzofrenie.
otazka znie musim co spravit aby mi bola nasadena spravna liecba? pretoze podla testov u psychologicky mam psychozu so schyzo priznakmi no psychiatricka sa stale odvolava na nemocnicu a povedala mi ze mam ist do nemocnice.ja ale nemocnicu nechcem uz navstivit chcem sa liecit ambulantne no hlavne spravne. co robit?
S55
S55
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 12
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 14.08.2012

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Podozrenie na schyzofreniu Empty Re: Podozrenie na schyzofreniu

Odoslať  Sirius Po 17 september 2012 - 21:31

Ahoj ako to vidim ja, mas par moznosti

- ist do nemocnice na hospitalizaciu (to ale nechces)

- skusit sa este raz porozpravat s psychiatrickou (ale nie tak ze jej povies ze 'mam schizofreniu', ale lepsie je dopodrobna opisat ake mas priznaky, teda - co prezivas, nad cim rozmyslas, ktorym smerom sa uberaju tvoje myslienky, ake mas pocity (neprijemne, uzkost, smutok, strach, extaticke, nadmerna radost, vytrzenie), ci mas nejake paranoidne myslienky alebo nie (ci ta niekto prenasleduje, cita ti mysel, alebo naopak ty citas niekomu mysel, ci niekoho ovplyvnujes, alebo teba niekto ovplyvnuje), v akych situaciach mas neprijemne pocity a myslienky (ci je to doma, alebo v skole/praci, alebo v autobuse)

- ak by to nezabralo a stale citis ze nie si adekvatne lieceny, tak mozes zmenit psychiatricku a tej popisat svoje problemy a dusevne stavy.

Drzim palce!

_________________
Falun Gong je starodávna čínska metóda, slúžiaca na zušľachťovanie mysle, tela a ducha. Zastavme prenasledovanie Falun Gongu v Číne. Podpíšte internetovú petíciu na falungong.sk
Sirius
Sirius
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 70
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 14.08.2011
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : BA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Podozrenie na schyzofreniu Empty Re: Podozrenie na schyzofreniu

Odoslať  S55 Po 17 september 2012 - 21:45

vacsinu priznakov ktore ste popisali citim len obcas tazko vravim to co si myslim

na hospitalizaciu sa vobec necitim kedze zijem takto uz par rokov a ani som nevedel ze je tovobec liecitelne az dokym sa to nezacalo zhorsovat a ostalo to na jednej rovine

na druhej strane chcel by som si uplatnit narok na dochodok kedze som pn a pracujem ako SZCO a nemam ziadny prijem od nikade

kontrolu mam 3 oktobra tak dovtedy sa mam rozhodnut co a jako ale najprv pride ta druha moznost

ak by som nahodou casom zvolil nemocnicu tak ako dlho by si ma tam nechali kedze sa jedna len o vysetrenie?
ja totisto nemam stanovene ani niake extra diagnozy stale len niake priznaky atd atd a nebavi ma stale si ma pohadzuju kade tade podla mna aj uplne ine lieky dostavam Evil or Very Mad
beriem Timonil Retard beriem Esoprex a beriem Olazax neviem ci je to vhodna liecba a nezabera mi to mozno ten olazax ale asi len na niakych 10 percent cize nula bodov... bral som rispen ale ponom bola velka ospalost a dalej nic sa nedialo takze sa asi nahnevam a vsetko vyrospravam doktorke ako co vsetko citim samozrejme v ramci normy si to aj napisem na papierik lebo ked som tam tak mam ''okno''
S55
S55
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 12
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 14.08.2012

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Podozrenie na schyzofreniu Empty Re: Podozrenie na schyzofreniu

Odoslať  Tuto Po 17 september 2012 - 23:24

Ahoj S55,

výrazné príznaky par. schiz. určite nemáš, lebo by si nebol schopný dlhodobo racionálne fungovať a je aj málo pravdepodobné, že by si tu dal súvislý a logický príspevok. Akútny stav je prirovnateľný nepríjemnej explózii v živote. Tvoj postup by mal byť hlavne v skorom kontakte s ambulantným psychiatrom, otvorene a úprimne prediskutovať s ním svoj stav. To, že zostaneš na ambulantnej liečbe vlastne znamená nekonečné tipovanie po mesačných kontrolách rôzne variácie liekov a Tvoje trápenie po dlhý čas. Po dohodnutej hospitalizácii budeš na 90% na otvorenom oddelení a po nešpecifikovanom čase (týždne, max pár mesiacov) Ti určia lieky, ktoré sú primerané Tvojej chorobe a ambulantne sa ich výška mierne potom upraví. Neísť do nemocnice Ti rozhodne nepomôže.

K invalid. dôchodku ťažko s mojej strany niečo povedať, lebo už z pár skúseností viem, že na posudkovej komisii to vyzerá od dojmu lekára a v podstate to môže u rôznych posudkových v tom istom prípade byť hodnotené do extrému rozdielne. Mať v karte list z hospitalizácie je jednoznačne výhoda.

Prajem zdravie do budúcnosti. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Podozrenie na schyzofreniu Empty Re: Podozrenie na schyzofreniu

Odoslať  S55 Ut 18 september 2012 - 7:31

Tak fungovat ako fungovat... vyhybam sa ludom vyhybam sa zamestnaniuako takemu vyhybam sa socialnym kontaktom... mam emocnu nestabilitu nedokazem sa tesit atd to ze pisem ako pisem je podla mna dosledok lieku olazax ale je to velmi slaby ucinok nieje to presne to co chcem aby zabralo.
mavam casto aj vypadky pamete nedokazem sa sustredit nedokazem casto povedat suvislu niaku vetu som dost obmedzeny v tomto ale do nemocnice na 99 percent ist bohuzial nechcem Sad

3 oktobra idem na kotrolu a dam vediet co a jako a hlavne prediskutujem s doktorkou svoj stav a radsej na ID sa vykaslem
S55
S55
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 12
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 14.08.2012

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Podozrenie na schyzofreniu Empty Re: Podozrenie na schyzofreniu

Odoslať  S55 Ut 18 september 2012 - 8:35

tak isto mam stale pocit sledovania pokial su tam ludia hoci to tak nikdy nieje mam pocit vztahovacnosti nadradenosti ze som nieco extra atd ale zatial sa prekonavam no viem ze sa to da liecit a chcel by som viest normal zivot musim to vsetko povedat psychiatricke
S55
S55
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 12
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 14.08.2012

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Podozrenie na schyzofreniu Empty Re: Podozrenie na schyzofreniu

Odoslať  Tuto Ut 18 september 2012 - 12:40

Ahoj S55,
nemocnica nie je žiadny horor. Na akútnom oddelení bývajú aj ťažšie prípady. Na sanatórnom je to v pohode. Vždy je nejaký liečebný program, ale aj tak tam býva nuda, čo je to najviac nepríjemné. Ak by sa nejako "zvrtol" Tvoj zdravotný stav a do nemocnice by si bol donútený ísť, bolo by to horšie.

Ambulantne to máš boj na roky... Cez hospitalizáciu je šanca na rýchle vyladenie.

ID Ti navrhuje obvodný. To, že to skúsiš, Ti nemôže uškodiť, naopak, je pravdepodobnosť, že Ti nejaký ID priznaný bude. Nie je to nič ťažké. Môže sa Ťa týkať napísanie posudku psychiatrom a potom Ťa pozvú na posudkové zisťovanie. Je tak možné, že Ti z toho vyplynie, že odvtedy budeš dostávať pevnú čiastku.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Podozrenie na schyzofreniu Empty Re: Podozrenie na schyzofreniu

Odoslať  S55 Pi 30 november 2012 - 16:31

Zdravim
Akurat som sa po 28 dnoch vratil z nemocnice na Antolskej v BA
diagnoza : Schizofrenia takze som sa nevyhol hospitalizacie a ani diagnoze...
Uzivam Seroquel a zatial to zabera respektive to zaberalo uz za 5 dni
ku Seroquelu este uzivam Alventu ako antidepresivum...
Jedine co este mam je ked som prisiel domov a som niekde sam tak mam mensi pocit uzkosti alebo paniky.

Teraz k ID
Moze sa pri invalidnom dochodku pracovat na PLNY UVAZOK?
S55
S55
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 12
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 14.08.2012

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Podozrenie na schyzofreniu Empty Re: Podozrenie na schyzofreniu

Odoslať  Matej So 1 december 2012 - 10:10

S55 napísal:
Teraz k ID
Moze sa pri invalidnom dochodku pracovat na PLNY UVAZOK?

Odpoveď z e-poradne:

V zmysle aktuálne platného zákona č.461/2003 Z.z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov (ktorý platí dodnes), nárok na invalidný dôchodok nie je podmienený skutočnosťou, či posudzovaná osoba vykonáva prácu alebo dosahuje príjem určitej výšky. Invalidné dôchodky majú občanom, ktorí z dôvodu invalidity stratili čiastočne alebo úplne schopnosť vykonávať zárobkovú činnosť, sčasti nahradiť ich príjem pred vznikom invalidity. Poberaním akéhokoľvek druhu dôchodkovej dávky, teda ani invalidného dôchodku, nie je obmedzené právo na zamestnanie alebo podnikanie na základe živnosti.

Invalidní dôchodcovia môžu neobmedzene vykonávať zárobkovú činnosť. Ak poberateľ invalidného dôchodku s poklesom schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť o viac ako 70 % pracuje, musí povinne platiť poistné na invalidné poistenie, a to vo výške 3 % z hrubej mzdy.

Takže bez problémov na plný úväzok pracovať môžeš aj na ID. Len akurát, že keď máš ID nad 70%. tak platíš poistné na invalidné vo výške 3% z Tvojej hrubej mzdy. typing A tiež treba zvážiť to, že pri ID má človek menšie šance sa zamestnať na klasických pozíciách, ale to je možno určitý kruh - že invalidných nechcú brať na klasické pozície, ale zas invalidní by aj tak väčšinou klasické pozície nezvládali. Takže je to možno aj nepodstatná informácia. Ale ak sa podarí Ti zohnať akúkoľvek prácu, ktorá bude na plný úväzok, tak ID Ti nevezmú, môžeš ho naďalej poberať bez problémov a bez obmedzení. jumping

Matej
cool

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Podozrenie na schyzofreniu Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5056
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Podozrenie na schyzofreniu Empty Re: Podozrenie na schyzofreniu

Odoslať  S55 So 1 december 2012 - 14:34

Tak to je velmi dobre to si ma velmi potesil ze sa to tak da aj popri dochodku...

hmm a ako to je napriklad s parkovacim preukazom alebo niaky prispevok na benzin respektive na dopravu alebo niake rezerve miesto pri dome alebo naco este ako schizofrenik mam narok od statu?
S55
S55
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 12
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 14.08.2012

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Podozrenie na schyzofreniu Empty Re: Podozrenie na schyzofreniu

Odoslať  Tuto Št 13 december 2012 - 21:58

S55,
schizofrnik nemá nárok na nič, iba ak osoba so zdravotným postihnutím (ZTP), čo posudzuje UPSVaR a je aj možnosť získania ID. To, čím si takto postihnutý prechádza prajem každému, kto si "myslí", že je to len tak. Veľmi im "prajem", aby si pochodili v tom svinstve, čo tieto diagnózy obnášajú. O to ľahšie by sa im chodilo do poriadne ťažkej práce, lebo by veľmi dobre vedeli, že to rozhodne nie je to najhoršie, ani zďaleka, s čím sa v tejto akože realite môžu vôbec stretnúť...

Si to akosi preber a šups na akútne oddelenie v liečebni overovať...

Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore