Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

d.chorý kontra normálny

Goto down

  • Zaslať odpoveď

d.chorý kontra normálny Empty d.chorý kontra normálny

Odoslať  Tuto So 25 august 2012 - 0:12

Ahojte,
budem veľmi potešený ak sa táto téma rozvinie do viacerých príspevkov. Vlastne ide o tú klasiku, keď je duševne chorý zaznávaný a tí akože normálni sú "na koni" a pľujú na duševne chorých jedna radosť.


......................................................................
.....................................................................

Napadá ma porovnanie snáď niekde z staroveku, alebo jednoducho z dávnych dôb.

.........................................................................

V tej dobe, keď niekto ochorel vážnou duševnou chorobou bol po krátkej dobe vinou ochorenia buď mŕtvy, alebo tu bola ešte možnosť uchýliť sa niekde do hôr a ako-tak žiť svojím životom s chorobou. Spravidla by išlo o pojedanie korienkov, červov, chrobákov, lesných plodov, húb, možno výnimočne o primitívny lov drobných zvierat. Predpokladom takéhoto krátkeho života by bolo možno bývanie v jednoduchom príbytku, alebo jaskyni. Snáď by jedinec dokázal vyrobiť aj oheň, čo by zároveň bola jediná šanca prežiť zimu. Smrť by spravidla prišla v osamotení, alebo s dopomocou dravcov.


Čo sa však týka toho "nášho" normálu, žil by si možno celkom spokojne v rámci svojho spoločenstva. Avšak z histórie môžme poukázať, že niečo mu neskutočne nahlodávalo myseľ. Bola to závisť a túžba po moci. Možno viac, možno menej, netrvalo by dlho, keď by sa spolčoval so svojimi bratmi v spoločenstve a zlovoľne zazeral na o niečo menšie spoločenstvo v susedstve. V prípade, že by došlo k zvýšeniu počtu bratov, nemuselo sa už čakať dlho a horda by sa zjavila na území susedného spoločenstva a jeho obyvatelia by sa už ani nestihli pomodliť k svojim božstvám, a aby som to skrátil, v najlepšom by boli odvlečení do otroctva a ich majetok, sýpky by boli už vlastníctvom útočníkov.

Vlastne ide o to, že celé zaznamenané dejiny, od vynálezu klinového písma, sú vlastne jedným obrovským masakrom navzájom sa vybíjajúcich sa duševne nechorých ľudí, kmeňov, spoločností aj civilizácii. Ani nechcem rozpisovať koľko len známeho extrémneho násilia, brutality, sadizmu a v skratke zla sa v tom nachádzalo. Neviem, čo vlastne títo "ľudia" chcú, keď naznačujú o niečom nepríjemnom, že to patrí k nenormálu. Doporučil by som im nazrieť do zrkadla.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4786
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore