Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Antipsychiatria

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Antipsychiatria Empty Antipsychiatria

Odoslať  frances farmer Pi 15 apríl 2011 - 17:38

Čo si myslíte o tomto hnutí?
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Antipsychiatria Empty Re: Antipsychiatria

Odoslať  Tuto So 16 apríl 2011 - 1:08

A čo si myslíš ty? Ja nemám veľa informácii.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Antipsychiatria Empty Re: Antipsychiatria

Odoslať  frances farmer So 16 apríl 2011 - 9:16

Našiel som pár vecí, ktoré sa k tomuto hnutiu vzťahujú a s ktorými súhlasím kvôli tomu, že som bol ich priamym svedkom a dokonca som niektoré nedobrovoľne "vyskúšal", čo viedlo presne k tomu, čo antipsychiatria tak horlivo kritizuje.

viac informácii Tuto tu: http://www.psychiatriepropraxi.cz/pdfs/psy/2010/01/10.pdf

Tak napríklad: "Zkušenost získaná během změněného prožívání může vést k osobnostnímu růstu jedince, psychofarmaka tento proces naruší." - Dnes, vďaka nim, mi úplne chýba logika v uvažovaní, už nikdy nebudem môcť rozmýšľať spôsobom, akým som myslel predtým - stratil som schopnosť chápať a dosiahnuť najvyššiu hĺbku napr. vo filozofickom okruhu.

Alebo: "nadužívání psychiatrické stigmatizace u dětí (např. ADHD – dětská hyperaktivita s poruchou pozornosti) a masové nasazování psychofarmak k úpravě vybočujících dětí." - 99,5% detí v liečebni, kde som ako decko bol, bolo nútené užívať antidepresíva, antiepileptiká a antipsychotiká aj keď diagnóza "porucha správania" nemá žiadne rysy depresie, či inej viac závažnej duševnej poruche.

"Ne všechny psychické poruchy jsou psychickými chorobami"
"institucionálně aplikovaná psychiatrie může někdy z duševně zdravého jedince vytvořit pomateného a duševně chorého."
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Antipsychiatria Empty Re: Antipsychiatria

Odoslať  Tuto Po 18 apríl 2011 - 23:18

Ahoj woJAczek,
mne to pripadá dobrá hovadina. S týmto čo tu píšu sa môžu hrajkať akurát nejaký ľahší neurotici alebo prípadne osoby s poruchou osobnosti alebo obdobné.

Jednotlivec s chorobou alebo poruchou psychózy si nemôže dovoliť podobné experimentovanie zo svojím zdravím. Zaujímalo by ma, k akým zlepšeniam pomocou antipsychiatrie došlo, a keď, tak nech preukážu, či práve vplyvom jej samotnej. Som veľmi skeptický voči takýmto "oným".

Na margo toho filozofického uvažovania asi toľko, že beriem aj antipsychotiká a to už viac ako 10 rokov a v pohode čítam Aristotela, Epikura, Descartesa, Platóna, Aurelia, Senecu... a chápem, rozumiem, zamýšľam sa. Osobne si myslím, že bez medikamentov by som to nielen nedokázal, ale navyše by som bol poriadne mimo a bol by som rád prečítaniu akurát tak Červenej čiapočke s veľa obrázkami.

Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Antipsychiatria Empty Re: Antipsychiatria

Odoslať  Matej Ut 19 apríl 2011 - 11:49

Ahoj clown

Ja sa priveľmi kompetentne vyjadriť k antipsychiatrii neviem, lebo názor nemám dotvorený z dôvodu absencie informácií. Question To je však moja chyba, lebo som si ich ani nevyhľadával, iba čiastočne. Napr. som prezrel niektoré Ivanove stránky, alebo som pozeral, ako sa dá liečiť schizofrénia pomocou megadávok niektorých výživových doplnkov. What a Face Ale aj keď som tu na fóre možno niektorým sa zdal ohľadom veci nadšený, už ma to dávno prešlo a som teraz viac skeptický k takejto alternatíve, hoci treba dodať, že za najvyváženejšie sa mi zdá akási kombinácia psychiatrie k antipsychiatrii v pomere štyri k jednej. Idea

Čo ma dosť trápi na bežnej psychiatrii, sú predovšetkým elektrošoky (ECT) a niektoré nežiaduce účinky istých antipsychotík. Hovorím najmä za seba, ale v prípade ECT hovorím aj za všetkých, ak je to možné. Tie by sa totiž mali používať len naozaj výnimočne, vo veľmi vyhrotených a v mimoriadne závažných stavoch. Ja som absolvoval ECT dve sady (po šesťkrát a po päťkrát) a hovorím jasne a zreteľne, že mi to z intelektuálnej kapacity mimoriadne ubralo. Moja pamäť je zlá a bola dobrá. Moje intelektuálne schopnosti ma do značnej miery disponovali na áčka a jednotky na všetkých školách, kde som chodil. Teraz je to bieda, bojujem o priemernosť, aby som nebol podpriemerný. Som z toho dosť sklamaný a veľmi ľutujem, že som ECT neodmietol. Akceptoval som ich, lebo som chcel mať rýchlo hospitalizáciu za sebou. Hanba mi. Evil or Very Mad

A o vymletí hlavy pri niektorých AP ani nehovorím, to sme tu už preberali.

Čo sa týka tých ECT, ešte dodám, že možno vidieť aj tu na fóre, že môj názor na ne sa postupne mení a menil. Voľakedy zo začiatku som ich považoval za dobré a bezpečné, teraz ECT zatracujem. Je to z toho dôvodu takáto zmena názoru, lebo až teraz si uvedomujem, ako idú mesiace od poslednej sady a ako som nabehol do školského života, ako veľmi som intelektovo takpovediac "poškodený".

Isteže, veľkú mieru, ako hovoril môj bývalý doktor, na znížení intelektu má choroba samotná. To prijímam. Ale čo viem, je, že pred ECT som mal napriek klasickým AP intelekt pomerne v poriadku (bol som veľmi tvorivý celý život aj tie 2 roky choroby pred liečbou, aj tie 2-3 roky pred prvým ECT) ... a teraz no, katastrofa. No Takže radšej dlhšie v nemocnici, ako ECT. No, I cannot accept

Tiež sa zaujímam o filozofiu, to sme tu už minimálne teda traja filozoficky orientovaní, chi. Laughing A veruže, pred ECT som nemal problém s rozumením textov. Teraz je to oveľa horšie. pale Vidím to až teraz s odstupom.

Takže zhrnutie: Moja poskromná predstava o antipsychiatrii mi umožňuje veriť, že vhodná je kombinácia -psychiatria k antipsychiatrii- v pomere -štyri k jednej-. Dôležité je užívať lieky - súhlasím v mnohom s Tutom, že vskutku je psychiatria celkovo veľmi dôležité odvetvie medicíny a môžeme byť za ňu veľmi vďační. Aj som veľmi vďačný, že žijeme v dobe, kedy psychiatria má reálne a kvalitné výsledky a je akceptovaná vo vedeckých kruhoch naširoko. I love you Len tie ECT nie. Aspoň v mojom prípade mi väčšmi ECT uškodili. Suspect

Prajem šťastnú diskusiu. rendeer

Ahoj. flower

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Antipsychiatria Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Antipsychiatria Empty Re: Antipsychiatria

Odoslať  frances farmer So 23 apríl 2011 - 21:01

Tuto napísal:Na margo toho filozofického uvažovania asi toľko, že beriem aj antipsychotiká a to už viac ako 10 rokov a v pohode čítam Aristotela, Epikura, Descartesa, Platóna, Aurelia, Senecu... a chápem, rozumiem, zamýšľam sa. Osobne si myslím, že bez medikamentov by som to nielen nedokázal, ale navyše by som bol poriadne mimo a bol by som rád prečítaniu akurát tak Červenej čiapočke s veľa obrázkami.

Ahoj Tuto. Neviem, či ty nie si nejaká zvláštna výnimka Wink Tá starogrécka, stoicka a Descartes - osvietenská filozofia sa ešte celkom dá zvládnuť aj pri užívaní AP. Ale neviem, či by sa ti podarilo spraviť nejakú interpretáciu Wittgensteina, keď si vkuse pod vplyvom AP. A možno hej. Ja osobne som to skúšal a veľmi mi to teda nešlo.
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Antipsychiatria Empty Re: Antipsychiatria

Odoslať  Tuto Ne 24 apríl 2011 - 18:49

woJAczek napísal: aj pri užívaní AP... interpretáciu Wittgensteina

Tak toto je o úplne niečom inom ako o antipsychotikách. Ak Ťa to tak zaujíma, zabehni si do obchodného domu a náhodne si vyber 100 ľudí, ktorý AP neužívajú a zisti si či by dokázali spraviť "interpretáciu Wittgensteina". Toto jednoducho s psychiatriou nemá nič, ale úplne nič spoločné. Napísal si pod avatarom, že máš 18. Koľko pôvodných diel si prečítal a pochopil od filozofov? Na stovky to iste nebolo. Keď budeš mať načítaných tých "ľahkých", tak potom skús ďalších. Pochopenie filozofie rozhodne nie je otázkou prečítania "pár" diel. Navyše to trvá roky, kým čitateľ k určitému pochopeniu vyzreje.

Opakujem, toto s AP nemá nič spoločné. Mnohí, čo mali predmet filozofiu na VŠ, by s tým mali veľké problémy a AP neberú.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Antipsychiatria Empty Re: Antipsychiatria

Odoslať  tomas Ut 26 apríl 2011 - 22:39

ono je to sice pekne, ale co tak obcas popremyslat aj o niecom len trosicku viac down-to-earth, ako vinit AP z neschopnosti (pre vacsinu populacie) dokazat nemozne?

_________________
Desím sa každého jedného kroku
na ktorý sa chystám.
Desím sa, že ma privedú
niekam, kam som chcela dôjsť.
tomas
tomas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 237
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 14.12.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Antipsychiatria Empty Re: Antipsychiatria

Odoslať  frances farmer St 27 apríl 2011 - 19:09

AP zatemňujú myseľ to je jasné
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Antipsychiatria Empty Re: Antipsychiatria

Odoslať  filipka St 27 apríl 2011 - 20:10

Nemam pocit, ze by som mala tmu v mysli, aj ked je pravda, ze Zyprexa tak na mna posobila. Zavisi od lieku.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Antipsychiatria Empty Re: Antipsychiatria

Odoslať  Matej St 27 apríl 2011 - 22:33

Áno. Temnota v mysli. Temná sila v hlave, to sú nám vecičky. To je vončo. Našťastie mi na tej akože slečne nezáleží. Ona si chce len užívať a utrpenie považuje za protirečenie voči Plánu Architekta. Ach, tá špinavosť, ktorá opantala jej myseľ! Temnota, ktorá už aj v mojej mysli prekročila Rubikon, je to nádherné, zlé, podlé! Je to katastrofálne devastujúce! Áno, to je poslanie temnoty, vyhecovať, priam až vyexcitovať chémiu v záhradách sentimentu na geniálne ZLO! Joooooooo

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Antipsychiatria Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore