Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Depresia - boj o život

Strana 4 z 4 Previous  1, 2, 3, 4

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Depresia - boj o život - Stránka 4 Empty Re: Depresia - boj o život

Odoslať  filipka Ne 17 február 2013 - 16:12

Matej, upokoj sa. Dufam, ze Tvoj momentalny stav nezapricinilo odstupenie papeza. Prestan premyslat nad slobodomurarmi, ci homosexualmi, nikto z nich ta neohrozuje. Zameraj sa na svoje okolie, nie na svoje rozbehnute myslienky.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Depresia - boj o život - Stránka 4 Empty Re: Depresia - boj o život

Odoslať  Tuto Pi 23 február 2018 - 18:47


_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Depresia - boj o život - Stránka 4 Empty Re: Depresia - boj o život

Odoslať  Matej Pi 23 február 2018 - 22:11

Je to zaujímavé. Napadá mi k tomu aj pesimistickejší náhľad na vec, a síce že ak to zaberá tak rýchlo, temer okamžite dochádza k úľave od depresie, tak to môže zvádzať k zneužívaniu tej látky na spôsob analgetík alebo na spôsob omamných drog či anxiolytík. Aj tieto látky účinkujú a uľavujú takmer okamžite a prinášajú pozdvihnutie (analgetiká pozdvihnutie ani nie, možno kofeínové, ale anxiolytiká a drogy hádam aj áno). Preto by sa v budúcnu mohol ten botox dať zneužiť: pichnem si ho a bude mi dobre. Ako prvá pomoc je to super nápad, ak to zaberá. Ale depresiu vnímam ako komplexné ochorenie, ktoré treba riešiť "systémovo", teda pracovať s celou svojou psychikou, zmenou návykov, psychohygienou, vysporiadaním sa s minulosťou a traumami, aktuálnymi bolesťami a podobne. No ako vravím, ako prvá pomoc, aby sa prejasnila myseľ a aby bol človek rýchlejšie otvorený ďalším liečebným postupom, tak to môže byť super. Super!

Držím palce ďalšiemu výskumu v tejto veci.

Smile

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Depresia - boj o život - Stránka 4 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Depresia - boj o život - Stránka 4 Empty Re: Depresia - boj o život

Odoslať  danka Po 26 február 2018 - 17:41

ja mam od dvoch psychiatrov stredne ťažkú epizódu depresie okrem dvoch este chorob, a naozaj nevladzem ledva umyt riad a zial ta elicea nejak nezabera, je to naozaj ťažký boj s tou únavou, nevládnostou, ked sa ráno zobudím unavená alebo ledva umyjem riad či seba a tie rôznorodé depresívne myšlienky o smrti o strachu to je hrôza, voľakedy to bolo ešte horšie ked som cítala a zaujímala sa o politiku ale bolo mi z toho tak zle že s tým končím a snažím sa nevenovať tomu pozornosť, lebo..nemám to vo svojich rukách. Aj som sa raz rozprávala s jedným bývalým krestanom, ktorý uveril v konspiracné teorie /alan watt) a rozprával mi o tom, to mi z toho prislo fakt zle, nemala som ho ani pocuvať. z toho človek môže fakt ochorieť psychicky. tak som sa vzdala záumu o politiku a trochu sa mi ulavilo ale stále nemám žiaden koníček, ktorý by som zvládala a bavil ma. neviem sa zbaviť minulosti a budúcnosť je neistá, akoby som mala zle nastavené myslenie, negatívne že je ťažko sa toho zvyku zbaviť. CHodila som na terapie, zaujímalo ma aké su psychoterapeutické postupy, akurát som prisla o peniaze a to dosť a kupovala som si hodinu lásky, ktorú mi cez pochopenie a ziadne výčitky dával terapeut ale potom sme sa nepohodli na politike mal iný svetonazor a nezvladol terapiu so mnou povedal sám, že spravil chyby, nic sme za rok a pol nevyriesili. a to som konkretne za nim prisla s tromi vecami, nemam z toho dobrý pocit odvtedy sa podvedome na psychoterapeutov hnevám. Akoby naozaj nechceli psychologovia pomoct, keby pomohli, nemali by príjem, a to som mu platila 30 eur za 50 minut. ..fakt je že som sa preťažila v jednej práci si vela veci brala silne k srdcu a prezivala dlhodobo stres aj predtým som mala pre mna narocnu pracu takze som chvilu bola v tom ze som vyhorená ze mi neostali sily, ktore som si nesetrila, mala som prácu na ktoru som nemala vzdelanie robila som ju tri roky, teraz som k.o. ahojte
avatar
danka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 93
Reputácia Reputácia : 14
Dátum registrácie : 22.08.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 23.9, F 19.2, F 32.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Escitalopram 20 mg., Olanzapin 0,5 mg., Rivotril 0,5 mg.

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Depresia - boj o život - Stránka 4 Empty Re: Depresia - boj o život

Odoslať  kimi2028 St 28 február 2018 - 20:55

Ahoj danka od zajtra cvičíš a vyšívaš o dušu. Platí? Skús a uvidíš, či ti to nejako pomôže. Malo by ti to aspoň trochu pomôcť, zabavíš sa, trochu ti ubehne čas. Prídeš na nové myšlienky a budeš uvažovať aj o ďalších koníčkoch. Základ je sa skúsiť prekonať, hoci viem, že na začiatku je to ťažšie. Je to hlavne o nastavení, hlava momentálne nič nerobí. Bude na ňu to na začiatku možno zaberák, lebo odvykla si od určitých vecí, ale ver tomu ona si na to časom zvykne a ty budeš super slečna vo forme a fyzickej či psychickej pohode... Pusti sa do toho hneď zajtra a choď do toho...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Depresia - boj o život - Stránka 4 Empty Re: Depresia - boj o život

Odoslať  danka Št 1 marec 2018 - 18:32

Milý kimi, ďakujem za podporu, kvôli  Tvojím slovám som fakt šla cvičiť dnes, aj keď popravde som nevladála, cvičila som intervalový tréning, si ma k tomu inšpiroval Ty, na to som myslela pri cvicení na tvoje slová, a preto som sa prekonala a cvičila. A to by som mala nejak sama sa prekonať, tréner ako Ty tu nebude vždy Very Happy , predtým som veru vydržala viac odkedy som prišla z liečenia a brala invegu a rispen, kvoli ktorým som úplne pomaly chodila, kývala sa som akoby stratila kondičku, čo predtým bolo lepšie, nebol problém so schodami a záťažou, naopak vždy som bola silná a teraz som ako mucha. áno bol to zaberák, v tomto je posilovna lepsia, ako ked clovek cvici s vlastnou váhou, uvidím ako budem pokračovať, kiminko vďaka za  podporu a pravdivé slová I love you  drž sa kiss
avatar
danka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 93
Reputácia Reputácia : 14
Dátum registrácie : 22.08.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 23.9, F 19.2, F 32.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Escitalopram 20 mg., Olanzapin 0,5 mg., Rivotril 0,5 mg.

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Depresia - boj o život - Stránka 4 Empty Re: Depresia - boj o život

Odoslať  kimi2028 Št 1 marec 2018 - 18:43

Veľmi ma to teší, že dnes si sa takto prekonala. To je jednoducho vynikajúce, prísť si a len tak si zacvičiť. To je skutočne paráda, zajtra si zacvič zas a uvidíš tie výsledky, ako sa skvelo budeš časom cítiť...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Depresia - boj o život - Stránka 4 Empty Re: Depresia - boj o život

Odoslať  danka Pi 2 marec 2018 - 13:14

kiminko milí ďakujem za podporu, dám na Tvoje slová a idem si aj dnes zacvičiť, tak ako to dokážem, dnes skusim aerobik, ale asi na viac fáz, nevydrzim v kuse pol hodinu. dakujem kimi I love you giving a hug
avatar
danka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 93
Reputácia Reputácia : 14
Dátum registrácie : 22.08.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 23.9, F 19.2, F 32.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Escitalopram 20 mg., Olanzapin 0,5 mg., Rivotril 0,5 mg.

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Depresia - boj o život - Stránka 4 Empty Re: Depresia - boj o život

Odoslať  Matej Ne 13 máj 2018 - 12:13

Sumarizujem si, čo mi dosť pomáha na zvládanie depresívneho výkyvu:

  • osprchovanie sa, plus mierne otuženie sa trošku chladnejšou, možno vlažnou vodou, dosiahnutie hygienickej čistoty
  • slnečnejšie počasie
  • stabilita v práci, teda málo negativity v pracovnom kolektíve
  • kofeín, v ostatnom čase stačia aj kofeínové tabletky
  • umytie riadov, ktoré odštartuje vo mne poriadkuchtivosť a dojem minimalizmu, väčšinou to hneď spájam aj so zametaním podlahy
  • príjemné pesničky z rádia, môžu byť aj sprevádzané hovoreným slovom moderátora alebo správami či reklamami
  • niektoré kapitoly a témy motivačnej literatúry
  • príjem menej kalórií, prázdnejší žalúdok, pitie vody
  • strečing, ohýbanie chrbtice a točenie ramenami
  • prerušovanie negativity v mojej hlave nejakým núteným rozhovorom s iným človekom na irelevantnú tému, napr. nutnosť komunikovať so zákazníkom, alebo zarozprávanie sa s kolegyňou, alebo telefonát s mamou, a podobne
  • spánok, aspoň 7 hodín
  • čas - čím dlhší čas uplynul od negatívneho podnetu alebo spúšťača depresívneho výkyvu, tým lepšie, niekedy stačí pár hodín, inokedy aspoň deň-dva
  • ginko s magnéziom
  • vyprázdnenie na WC, vyfučanie
  • sladké jedlo, najmä džús


Naopak, depresívny výkyv mi zhoršuje, udržuje alebo vyvoláva:

  • krátky spánok, keď si nedám povedať a ponocujem
  • negatívne podnety v práci (negativita, sťažovanie sa, konflikty, nátresk povinností)
  • nafúknutie brucha, plynatosť, náznaky zápchy
  • únava z cvičenia na rotopede alebo z činiek
  • smutné pesničky, slaďáky
  • zlé počasie, najmä zamračené, temné, s nízkym tlakom, vietor
  • vlastná pohodlnosť alebo lenivosť, zanedbanie hygieny, alebo odkladanie umytia riadov
  • červenanie, vyrážky na tvári, biela pokožka, podráždenie pleti po holení na krku
  • výčitky svedomia vo veci prežratia alebo vo veci hriechov vo sfére viery
  • nedostatok nových podnetov, stereotyp, prázdnota, nedostatok výziev
  • stres z rodinných vzťahov
  • hrbenie sa na lopatkách a zvesené ramená, zlé držanie tela
  • akákoľvek bolesť, najmä hlavy a zubov


Viem odteraz teda po takejto sumarizácii, čomu sa musím snažiť vyhýbať, ak sa bude dať a ak sa mi to dá nejak ovplyvniť, a čo naopak musím vyhľadávať... Smile ... okrem toho sladkého jedla, to radšej navyšovať nebudem, chi. Very Happy

matej
alien

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Depresia - boj o život - Stránka 4 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Depresia - boj o život - Stránka 4 Empty Re: Depresia - boj o život

Odoslať  kimi2028 Ne 13 máj 2018 - 20:51

Ahoj Matej, gratulujem ti ku zaujímavému zosumarizovaní vecí, ktoré na teba pôsobia depresívnejšie a ktoré menej. Viac menej je to stále rovnaké. Najhoršie je pri depresii uzatváranie sa do seba. V tom robí väčšina ľudí chybu, lebo mala by sa snažiť daný stav zvrátiť nejakou pohodovou činnosťou, ktorá zaberie.

Inak zaujímavo pôsobí na teba, že depresiu spúšťa aj cvičenie toto som ešte nepočul, lebo práveže sa odporúča, ale môže byť. Len asi únava a depresia sú tak trochu asi spojené nádoby.

Najdôležitejší zo všetkého je spánok, pokiaľ sa dobre podarí vyspať tak aj ten deň môže byť krásny. Naopak málo spánku je skutočne hrôza des, hoci som sa rozhodol minimalizovať spánok na nejakých 9-10 hodín a celkom dobre sa mi to podarilo.

Potom ide počasie, ktoré keď je krásne tak človeku, sa chce žiť. Pesničky na mňa pôsobia vždy veľmi dobre, len nie som žiadny hudobný maniak a stane sa mi, že pesničky si nepustím aj týždne. To by mala byť prvá vec, na ktorej by som zapracoval, aby sa stala pravidelnou.

Čo vplýva zle tak v prvom rade, keď sa cítim sám. Napr. prvý tento týždeň bez stacionára nemôžem hodnotiť kladne, veľmi mi chýbal kontakt s ľuďmi. Tiež nezvládanie situácii stresujúceho druhu.

Fakt klobúk dole pred tebou kamarát, skvelo si to zvrhnul a tak idem teraz do posteľoviec, aby som sa dobre vyspal.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Depresia - boj o život - Stránka 4 Empty Re: Depresia - boj o život

Odoslať  Matej So 28 júl 2018 - 10:18

13. mája som tu napísal príspevok, kde som sumarizoval, čo mi pomáha pri depresívnom výkyve. Chýba tam ale niečo, čo asi priznávam už ako najdôležitejšie - totiž antidepresívum. sad and unhappy Špeciálne vo svojom konkrétnom prípade Escitil. Posledné obdobie mi ukazuje, že všetky tie vyššie spomínané alternatívy a zlepšováky nefungujú, ak niet AD, a naopak pri užívaní AD fungujú perfektne a štandard popri AD vedia ešte viac vylepšiť. Bez neho mi však nevedia skutočne pomôcť. Aspoň teda mne, druhým možno áno, resp. mnohým určite áno.

Embarassed

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Depresia - boj o život - Stránka 4 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 4 z 4 Previous  1, 2, 3, 4

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore