Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Svojvolne nasadenie antibiotik

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Svojvolne nasadenie antibiotik Empty Svojvolne nasadenie antibiotik

Odoslať  janka1 So 11 máj 2024 - 12:33

Ahojte, ak viete povedat nieco k tomu okrem toho ze som to nemala robit, nasadila som si antibiotika sama co som mala doma odlozene Dalacin. Myslite ze mi to moze uskodit? Beriwm ho normlane podla toho co je na krabicke ze kazdych osem hodin. Je presne na to co mám..co som si teda diagnostikovala. Vdaka. Jasne ze to poviem pondelok lekarovi ak sa tam dostanem.
janka1
janka1
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 11
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 01.05.2024

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Svojvolne nasadenie antibiotik Empty Re: Svojvolne nasadenie antibiotik

Odoslať  Patty_Pillow So 11 máj 2024 - 13:09

Tak ja beriem antibiotiká ako poslednú možnosť, ublížiť by ti nemali, len otázka znie, či sú potrebné, či Dr. to nevyrieši inak
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 444
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

Lucas and janka1 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Svojvolne nasadenie antibiotik Empty Re: Svojvolne nasadenie antibiotik

Odoslať  Lucas So 11 máj 2024 - 16:39

Diagnostika a liečba infekcie je výlučne v rukách lekára, preto i zodpovednosť, že ti ATB pomôžu práve na konkrétnu BAKTERIÁLNU infekciu (podľa citlivosti).
K tomu môžem ako laik povedať len toľko, že odporúčam ti k nim užívať kvalitné probiotiká s odstupom minimálne 2, ideálne 4 hodín (Biopron 9 premium, Colon dophilus, Hylak Forte a pod.)
Lucas
Lucas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 299
Reputácia Reputácia : 55
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

rasto likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Svojvolne nasadenie antibiotik Empty Re: Svojvolne nasadenie antibiotik

Odoslať  EnaXnaY So 11 máj 2024 - 16:42

janka1 napísal:Ahojte, ak viete povedat nieco k tomu okrem toho ze som to nemala robit, nasadila som si antibiotika sama co som mala doma odlozene Dalacin. Myslite ze mi to moze uskodit? Beriwm ho normlane podla toho co je na krabicke ze kazdych osem hodin. Je presne na to co mám..co som si teda diagnostikovala. Vdaka. Jasne ze to poviem pondelok lekarovi  ak sa tam dostanem.

Keď som mal zápal pred rokom, tak mi nasadili atb a tie mi zlikvidovali nejaké baktérie (dobré) a potom som mal niečo infekčné (izolovali ma), tak mi dávali zas nejaké iné atb proti tomu infekčnému a tak Wink Takže teoreticky môže poškodiť Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Svojvolne nasadenie antibiotik Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1223
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk

rasto and janka1 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Svojvolne nasadenie antibiotik Empty Re: Svojvolne nasadenie antibiotik

Odoslať  Lucas So 11 máj 2024 - 17:11

@EnaXnay
Klostrídiová infekcia? (najčastejšie Clostridium difficele - hnačky, horúčka, kolitída až vredový zápal čriev)
Lucas
Lucas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 299
Reputácia Reputácia : 55
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

rasto likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Svojvolne nasadenie antibiotik Empty Re: Svojvolne nasadenie antibiotik

Odoslať  EnaXnaY So 11 máj 2024 - 17:12

Lucas napísal:@EnaXnay
Klostrídiová infekcia? (najčastejšie Clostridium difficele - hnačky, horúčka, kolitída až vredový zápal čriev)

Môže byť, ten názov som si nepamätal ale chodili okolo mňa akoby som bol ufón, v plášťoch a nikto ku mne smel pomaly Wink Myslím, že som mal len hnačku Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Svojvolne nasadenie antibiotik Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1223
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk

rasto likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Svojvolne nasadenie antibiotik Empty Re: Svojvolne nasadenie antibiotik

Odoslať  Lucas So 11 máj 2024 - 18:01

@EnaXnaY
Áno, začína sa to hnačkami, no môže skončiť aj smrťou, ak sa pacientovi nenasadí adekvátna liečba! Tie ochranné plášte a pomôcky sú preto, že spóry (neviditeľné čiastočky zákernej klostrídie vo vzduchu) sú extrémne nákazlivé. Preto ťa museli izolovať. Vtedy sa bezodkladne zavádza na oddelení špeciálny hygienický režim (najčastejšie sa to deje na chirurgii po operáciách, kde po nasadení širokospektrálnych ATB dôjde k premnoženiu Clostridium difficele). Našťastie v dnešnej dobe to je už práve vďaka včasnému užívaniu kvalitných probiotík skôr ojedinelá záležitosť.
Lucas
Lucas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 299
Reputácia Reputácia : 55
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

EnaXnaY likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Svojvolne nasadenie antibiotik Empty Re: Svojvolne nasadenie antibiotik

Odoslať  EnaXnaY So 11 máj 2024 - 19:41

Lucas napísal:@EnaXnaY
Áno, začína sa to hnačkami, no môže skončiť aj smrťou, ak sa pacientovi nenasadí adekvátna liečba! Tie ochranné plášte a pomôcky sú preto, že spóry (neviditeľné čiastočky zákernej klostrídie vo vzduchu) sú extrémne nákazlivé. Preto ťa museli izolovať. Vtedy sa bezodkladne zavádza na oddelení špeciálny hygienický režim (najčastejšie sa to deje na chirurgii po operáciách, kde po nasadení širokospektrálnych ATB dôjde k premnoženiu Clostridium difficele). Našťastie v dnešnej dobe to je už práve vďaka včasnému užívaniu kvalitných probiotík skôr ojedinelá záležitosť.

Tak, tak, bolo to po operácii Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Svojvolne nasadenie antibiotik Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1223
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Svojvolne nasadenie antibiotik Empty Re: Svojvolne nasadenie antibiotik

Odoslať  janka1 So 11 máj 2024 - 23:20

Enexay tak to je dobra info. No ďakujem pekne, pri mojom stasti to moze byt.Myslim, ze mam zlateho stallfylokoka. Aurerus. Kiez by to nebola pravda. Antibiotika mam co mi prespisali rozny doktori ze jedny som brala a zaroven iny doktor mi dal druhé. Tak som si odlozila. Prave som ich dala neskor o 17 minut. Okrem toho sa mi zo všivavych topanok daco spravilo na nohe pod palcom ale nie kurie oko. Tak som si to vcera ,,operovala" takze deuhy dovod dat si AB. Aby som nedostala otravu krvi. Ale nejak mi neni lepšie po tych AB. Majte sa pekne a dakujem.


Naposledy upravil janka1 dňa So 11 máj 2024 - 23:33, celkom upravené 1 krát.
janka1
janka1
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 11
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 01.05.2024

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Svojvolne nasadenie antibiotik Empty Re: Svojvolne nasadenie antibiotik

Odoslať  EnaXnaY So 11 máj 2024 - 23:23

janka1 napísal:Enexay tak to je dobra info. No ďakujem pekne, pri mojom stasti to moze byt.Myslim, ze mam zlateho stallfylokoka. Aurerus. Kiez by to nebola pravda. Antibiotika mam co mi prespisali rozny doktori ze jedny som brala a zaroven iny doktor mi dal druhé. Prave som ich dala neskor o 17 minut. Okrem toho sa mi zo všivavych topanok daco spravilo na nohe pod palcom ale nie kurie oko. Tak som si to vcera ,,operovala" takze deuhy dovod dat si AB. Aby som nedostala otravu krvi. Ale nejak mi neni lepšie po tych AB. Majte sa pekne a dakujem.

Jojo, ten zápal, čo som mal, bol vraj ten zlatý stafylokok, ale ja dlho odkladal návštevu lekára, tak sa mi rozliezol asi po celom tele Wink A to ma skoro dorazilo Wink Tak, keď môžem radiť, choď čím skorej a neodkladaj Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Svojvolne nasadenie antibiotik Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1223
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk

janka1 likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Svojvolne nasadenie antibiotik Empty Re: Svojvolne nasadenie antibiotik

Odoslať  janka1 So 11 máj 2024 - 23:32

Fu aj ja som z toho hotova, asi som nakazila vela ludí, to je strasné toto...vsak to velmi zly system toto, ved ked to niekto má ,mala by byt povinnost to oznamit s kym sa stretava a aj tych vysetrit, to je v riti a to ja nenadavam ale toto neni sranda. Idem pondelok.
janka1
janka1
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 11
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 01.05.2024

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Svojvolne nasadenie antibiotik Empty Re: Svojvolne nasadenie antibiotik

Odoslať  EnaXnaY So 11 máj 2024 - 23:35

janka1 napísal:Fu aj ja som z toho hotova, asi som nakazila vela ludí, to je strasné toto...vsak to velmi zly system toto,  ved ked to niekto má ,mala by byt povinnost to oznamit s kym sa stretava a aj tych vysetrit, to je v riti a to ja nenadavam ale toto neni sranda. Idem pondelok.

Ja sa stretával viacmenej len s rodinou a oni to nemali Wink

Zlatý stafylokok je asi úplne bežný a všade, čo som vtedy skúmal, len ja mal otvorené rany, cez ktoré sa mi dostal do krvného obehu a asi si na mne zgustol Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Svojvolne nasadenie antibiotik Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1223
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore