Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 18

Strana 50 z 58 Previous  1 ... 26 ... 49, 50, 51 ... 54 ... 58  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 50 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Jaro123444 So 1 jún 2024 - 18:11

@Dzuli u mňa máš aj tak veľký obdiv za to čo si dokázala, držím ti palčeky aby sa ti darilo naďalej, si určite veľmi šikovná. To je pozícia, ktorá neni ľahká ani pre zdravého človeka a musíš aj vedieť niečo a mať vedomosti, už len vyštudovať učiteľstvo teda neni úplne ľahké.
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 459
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (100mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

dzuli08, Juraj, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 50 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Sweetheart So 1 jún 2024 - 18:40

...


Naposledy upravil Matej dňa So 1 jún 2024 - 19:30, celkom upravené 1 krát. (Reason for editing : spam pod vplyvom alkoholu)
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 50 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Sweetheart So 1 jún 2024 - 19:10

...


Naposledy upravil Matej dňa So 1 jún 2024 - 19:31, celkom upravené 1 krát. (Reason for editing : spam pod vplyvom alkoholu)
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 50 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Sweetheart So 1 jún 2024 - 19:22

...


Naposledy upravil Matej dňa So 1 jún 2024 - 19:32, celkom upravené 1 krát. (Reason for editing : spam pod vplyvom alkoholu)
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 50 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  motylek Po 3 jún 2024 - 11:43

Milí přátelé,
dnes okolo 11. hodiny jsem postřehla dočasný výpadek Schizofóra. Vzhledem k tomu, že se tu  @Matej přestal objevovat, doufám, že je v pořádku, že se s ním něco nestalo. Shocked
Nevím, jestli jsem to psala - psychiatrička mi při minulé návštěvě nabídla konzultace u sestry, která je přímo psychiatrická sestra, má bohaté zkušenosti z Bohnic a má kurz na to, aby mohla poskytovat konzultace.
S psychiatrickou sestrou jsem mluvila dnes po telefonu, objednala mě k sobě na příští pondělí. Vyptávala se mě hlavně na moje užívání Neurolu. Svěřila jsem se jí, že beru Neurol stále pravidelně, ale už jen minimální dávku 0,25 mg denně a to vždy večer před spaním.
Sestra mi řekla, že farmakologicky není možné, aby mě tak malá dávka držela celý den a že půjde o placebo-efekt. A vzhledem k tomu, že Abilify a Elicea, které beru, mají taky anxiolytické účinky, nabídla mi psychiatrická sestra, že Neurol časem postupně vysadíme, že mi s tím pomůže. Příští pondělí za ni jdu na konzultaci. Držte mi palce, ať se mi podaří vysadit. Smile
Děkuji všem za přečtení. flower


Naposledy upravil motylek dňa Po 3 jún 2024 - 14:39, celkom upravené 1 krát.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 798
Reputácia Reputácia : 63
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 50 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas Po 3 jún 2024 - 14:12

@motylek
Veru, náš @Matej sa akosi neozýva dlhšiu dobu... Dúfam, že je v poriadku taktiež 🙏
Lucas
Lucas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 299
Reputácia Reputácia : 55
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Patty_Pillow and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 50 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas Po 3 jún 2024 - 15:00

@motylek
Samozrejme, budeme ti držať palce ✊
Konieckoncov si už dlho zvažovala časom vysadiť Neurol, možno sa to podarí, napríklad zo stacionára poznám dievča, čo túto dávku sa snažila vysadiť rok (!). Ale, samozrejme, každý je iný. Určite by som nešiel formou hrrrrr typu ešte poberiete týždeň a končíme. Po tak dlhej dobe to neprichádza do úvahy, hoci i pri nízkej dávke. Každopádne alprazolam má síce krátky polčas rozpadu - patrí medzi BZD s najkratším, netreba však zabúdať na individuálne reakcie a metabolizmus liečiva z osoby na osobu. Samozrejme, píšem to ako laik, no tieto informácie je možno dohľadať v odborných článkoch. Čiže 0.25 mg vôbec by som nepovažoval za placebo dávku, keďže mnoho ľudí ju roky užíva bez potreby zvýšenia na noc ako liek na spanie a cez deň nepotrebujú užiť opäť. Naopak, iní potrebujú užiť i cez deň (pre spomínaný krátky polčas rozpadu) a ďalší zas potrebujú dávky vyššie. Nedá sa to paušalizovať na všetkých!
Mimochodom, i moja lekárka má vianočné prianie mi znížiť, až vysadiť BZD - v tomto prípade jej držať palce budem ja! 😜 Niežeby som nechcel s nimi skoncovať, koho teší hádzať do seba pilulky, ale mne na chronické, ťažké úzkosti po x rokoch skúšania rôznych anxiolytík či ambulantne alebo v liečebni nič iné NIKDY nepomohlo ani nepomáha!
Takže za mňa tudy cesta nevede...
Lucas
Lucas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 299
Reputácia Reputácia : 55
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 50 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  kimi2028 Po 3 jún 2024 - 16:45

Matej číta len asi a nemá čas. Viď. Sweetheart dostal ban asi. Jeho príspevky zmizli...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2230
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Jaro123444, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 50 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Patty_Pillow Po 3 jún 2024 - 17:06

Ahojte, tak ja som tak suprová, že až dnes som si všimla, že haloperidol mám do zajtra, proste skorá som, tak som rýcho o 13:00 písala s malou dušičkou psychiatričke, nech ma zachráni a predpíše mi aspoň jednu krabičku a ona ešte bola v práci a stihla mi ešte odpísať, že už mi ho predpísala. Vo štvrtok mám kontrolu už mám spísanu A5 problémov a zmien, ktoré na sebe pozorujem, že som zvedavá, či to všetko stihnem prekonzultovať. Inak sa mám fajn, úzkosť už odznela, lexaurin som si už dlhšie nedala, takže malý úspech, aj tak som ho chcela vysadiť časom. Ja len vysadzujem tie lieky a potom sa čudujem, že mi je zle, ako keď som vysadila kventiax, ktorý nakoniec mám späť, ale len v polovičnej dávke, aj tak ma večerná dávka utlmí, že ľahnem do postele a spím.
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 444
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

dzuli08 likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 50 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  regina Po 3 jún 2024 - 21:46

Ahojte,
dnes sa mám lepšie ako posledné dva, tri dni. Mala som problémy asi s pečeňou, bolela ma. Večer som pre bolesť ťažko zaspávala a cez deň okrem toho, že ma to pichalo, bola to bodavá bolesť, bola som aj neskutočne unavená. Pečeň mám poškodenú, dlhodobo beriem Lagosu, pretože mám zvýšené pečeňové testy. Na poslednej kontrole u internej dr. mi vyskočili aj hodnoty kyseliny močovej. Dr. mi predpísala Milurit 300mg, užívať obdeň. Brala som ho 2-3 týždne a veľmi ma začalo bolieť pod pravým rebrom, myslím teda, že pečeň. Na príbalovom letáku Miluritu sa píše, že "osobitná pozornosť a lekársky dohľad môžu byť potrebné: Ak máte ťažkosti s pečeňou alebo obličkami. Lekár vám môže predpísať nižšiu dávku alebo určí, aby ste ju neužívali každý deň. Váš stav bude tiež pozorne sledovaný." Dr. ma na to vôbec neupozornila a podľa mňa mi predpisala aj dosť vysokú dávku. Vysadila som ho aj z dôvodu, že "osobitná pozornosť a lekársky dohľad môžu byť potrebné: Ak máte problémy so štítnou žľazou" - čo tiež mám. Dva dni Milurit neberiem a bolesť prestala. Som rada, že dnes už mi bolo dobre.
Nechápem, že ak to bolo z toho Miluritu, že mi ho dr. vôbec predpísala, lebo chodím k nej (interná dr.) kvôli tej pečeni. Vraj je poškodená z psychiatrických liekov. Je to zároveň moja obvodná dr. takže vie aj o štítnej žľaze. Budem to s ňou musieť ešte prebrať.

Dnes som teda konečne upiekla bublaninu, na ktorú som už dva dni mala vybraté ovocie z mrazničky. Doobeda som ostrihala levanduľu, potom bola v meste na nákupe a podvečer som na zajtra uvarila polievku a uviazala kytičky z tej levandule.
Dlhodobo som pohybovo pasívna, čo ma mrzí. Aj som mesiac mala zaplatené online cvičenie, no cvičila som len 2x. Viem, mala by som aspoň viac chodiť s nw paličkami do prírody, no akosi mi to nevychádza. Psychicky som na tom dobre, bez problémov...len tie pridružené potiaže...
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 658
Reputácia Reputácia : 294
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

dzuli08 likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 50 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas Ut 4 jún 2024 - 19:23

@regina
Mrzia ma tvoje problémy s Miluritom, žiaľ, stane sa, že i lekár-odborník prehliadne závažné kontraindikácie. Zrejme pani doktorka nepredpokladala u teba taký vážny NÚ - hoci aj zo skúseností v rodine viem, že sa začína dávkou 100 mg/deň a podľa reakcie sa navyšuje. Strýko napríklad dlhodobo trpel nočnými kŕčmi, skúšali sme kadejaké preparáty na voľný predaj, nič nepomáhalo. Nakoniec vysadil alopurinol a v ten večer bol kŕčom v lýtkach koniec. Človek by až neveril. No zase začala časom rapídne stúpať kyselina močová v krvi, čo sa prejavilo záchvatom dny! Nakoniec sme i pre preskripčné obmedzenie (slovenská špecialita 🙄) v súčinnosti s reumatológom nasadili febuxostat - Adenuric - hladina kyseliny močovej sa ustálila v reláciách normy. Žiaľ, i tento liek, ako čítam, treba opatrne dávkovať pre záťaž ako pre pečeň, tak i pre obličky. Ako tak pozerám, iné účinné liečivo na hyperurikémiu nevidím...
Určite to všetko treba prekonzultovať s internistkou, zvážiť prípadne i USG pečene a zistiť aktuálnu hladinu pečeňových transamináz z krvi. Inak v akej dávke užívaš Lagosu - 2x denne? Výnimočne sa môže zvýšiť na 3x denne.
Želám ti skoré vyriešenie problému ✊
Lucas
Lucas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 299
Reputácia Reputácia : 55
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

regina, rasto, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 50 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Jaro123444 Ut 4 jún 2024 - 19:52

Pečeňové testy mám aj ja zvýšené ale doktorka povedala že to mi problémy robiť nebude, ani mi nič nedala na to. Vie to aj obvodná aj psychiatrička , tak som si kúpil aspoň ja taký čaj dobrý na pečeň. Pečeňové testy vraj inak bývajú zvýšene ak je pečeň už poškodená, zo začiatku problémov nebývajú ani tie zvýšene čo som sa dočítal, tak neviem no. Ja beriem dokopy 10 liekov denne asi, najradšej by som bol keby je to len 1 alebo žiadny
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 459
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (100mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

regina, rasto, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 50 z 58 Previous  1 ... 26 ... 49, 50, 51 ... 54 ... 58  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore