Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 18

Strana 51 z 68 Previous  1 ... 27 ... 50, 51, 52 ... 59 ... 68  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Patty_Pillow Ut 4 jún 2024 - 20:01

Aj ja mám problém s pečeňovými testami, tiež zvýšené, ale internistka, že to z liekov, ktoré beriem, som zvedavá, keď pôjdem na preventívnu, čo obvodná povie
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 448
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Jaro123444 Ut 4 jún 2024 - 20:04

Ja doktorov už komentovať nebudem, pred 7 rokmi mi ožltla celá ruka, aj bielka očné a billirubín som mal veľmi vysoký, testy neviem ale nemali to záujem vôbec ďalej riešiť, vraj mi nič neni. A bolo mi veľmi zle, doktori radi zanedbávajú problémy a začnú ich riešiť ak je už neskoro, môj názor len
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (100mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Jaro123444 Ut 4 jún 2024 - 20:07

Aj mojej babke prehliadli najskôr veľký nádor na pľúcach, zistili jej to až neskôr a to bola na všetkých možných vyšetreniach ale pred tým to vôbec nevideli, vraj za takú chvíľu by taký veľký nemal šancu narásť. Doktori ak nemáš známosť bohužiaľ tak im je jedno čo ti je. Neraz som sa stretol s arogantným prístupom nie tak doktorov ako sestričky napr.
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (100mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas Ut 4 jún 2024 - 20:16

No veď to, že to je z liekov, ktoré dennodenne užívame roky!
Je rozdiel mať dva-tri týždne zvýšené pečeňové transaminázy po dobratí 7- či 10-dňovej kúry ATB.
To sa upraví i samo bez problémov pri dobrej životospráve.
Ale ozaj nerozumiem, prečo keď už sú raz zvýšené, tak aspoň občas nenasadia kompetentní lekári vhodný liek - napríklad do Lagosy je doplatok 100 ks balenie okolo 4 €. A je to liek, nie výživový doplnok!
A je povolené predpisovanie okrem gastrológa či hepatológa i pre internistu či psychiatra (vieme prečo). Či je za tým vyslovene "buzerácia" zo strany poisťovne, neochota lekára alebo oboje?! 😡
Pýtaš si skôr na podchytenie problému - nechcú dať, až keď prídeš žltý - prečo ste to neriešili skôr?
Ďalšia slovenská špecialita...
Navyše nealkoholické stukovatenie pečene je v poslednom čase ďalšia epidémia i mladých ľudí, na ktorej podiel majú okrem zlej životosprávy, nedostatku pohybu i dlhodobé užívanie hepatotoxických liekov.
Nie je lekár ako lekár. Mám voči nim veľkú úctu, je to poslanie, no niekedy ich vyslovená ignorácia symptómov a výsledkov vyšetrení ma dokáže dojať.
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 312
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas Ut 4 jún 2024 - 20:28

@Jaro123444
Asi máme podobné skúsenosti. Žiaľ, nie všetko sa dá podchytiť včas a kvalitne vyliečiť.
Nechcem tomuto večeru pridávať na depresii, to nie, ale istú selekciu pacientov na "vyvolených" a ten zvyšok som pocítil neraz a nielen ja! Nie je to o nedostatku času ani o ich odbornosti, žiaľ, máme tu prehnité zdravotníctvo, kde o osude neraz rozhodujú známosti a peniaze (pekne sme ich to naučili).
Ale musím povedať, že poznám i lekárov - a nie je ich málo, ktorí i napriek pokročilému veku svoje poslanie žijú, snažia sa maximálne venovať pacientovi čas, nasadiť vhodnú liečbu a robia doslova zázraky pre chorého. Pred takými klobúk dole! 😉
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 312
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Jaro123444 Ut 4 jún 2024 - 20:28

@Lucas ani ja nemám nič proti ním, ale ak to chcú robiť tak musia mať aj zodpovednosť nejakú, neni väčšej zodpovednosti ako zdravie.
To je tak ako napr. ak aj mne našli v žalúdku žlč, ktorá tam nepatrí proste tak povedia že ti nič neni, pri tom človek si vie naštudovať informácie a zo zvedavosti zistiť čo mu je, je známe že tá žlč robí tomu žalúdku zle aj sliznici. Mám kamošku ktorá to má tiež a mala z toho chronický zápal dlhé roky. Keby mali záujem to riešiť všetkými možnými prostriedkami aké existujú nemusela ten zápal dostať, to je už fakt výhra len dostať chronický zápal a pridružili sa ďalšie problémy namiesto toho aby to riešili nejak. Nie sú schopní ti napísať ani jediný liek, ktorý aspoň z časti môže pomôcť, radšej predpíšu úplné iné lieky, šak je mu zle tak napíšeme mu lieky proti vracaniu, namiesto toho aby riešili príčinu a dôvod.
Videl som ako sa jeden človek sťažuje tiež s týmto že má problémy a napísal že mu zistili už metapláziu sliznice, z čoho to asi môže mať tak? no z toho čo nemali doktori záujem vôbec riešiť a čo podľa nich nič nie je.
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (100mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Jaro123444 Ut 4 jún 2024 - 20:38

Ako aj dedovi odporučili sa zaočkovať a on chudák im naletel, on sa nechcel ale čo už. A záhadne zomrel akurát po tom očkovaní. Dovtedy mu nič nebolo. Príde mi to ako čudná zhoda náhod, som zvedavý kto preberie za to zodpovednosť a napíše konečne koľko ľudí zabili jednou sprostou neotestovanou vymyslenou vakcínou. Ako nútili do toho ľudí a vydierali ich že ak sa nezaočkuješ nepôjdeš tam a tam. Horšie jak nacisti čo sa dialo ohľadom korony tu. Ja nepoznám nikoho koho by korona zabila, ale poznám koho zabila vakcína.
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (100mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas Ut 4 jún 2024 - 20:48

@Jaro123444
Chápem tvoj hnev a mrzí ma, čo sa stalo tvojmu dedkovi.
Ale netreba zabúdať na jednu vec, nebyť vakcíny, doteraz ešte bojujeme s kovidom a pandemickými opatreniami. Stačí si zistiť, čo narobili pravé kiahne pred sto rokmi...
A zhodou okolností poznám úžasnú zdravotnú sestru, ktorá bojovala v prvej línii na kovidovej JISke a denne videla dusiacich ľudí pre ťažký zápal pľúc, až ich museli uviesť do umelého spánku na pľúcnu ventiláciu, niektorí sa prebrali, iní žiaľ nie. A boli medzi nimi aj jej kolegovia! Hovorila, že jej z toho išlo prasknúť srdce...
A len na Slovensku oficiálne zomrelo vyše 20-tisíc ľudí na potvrdený infekt SARS-Cov-2. To je u nás napríklad jedno veľké sídlisko...
Ale tvoj názor ti neberiem, píšem len svoj.
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 312
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

rasto and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Jaro123444 Ut 4 jún 2024 - 21:00

@Lucas ja ťa chápem, ale toto čo sa dialo bolo moc. Aj tie nariadenia čisté šialenstvo. Korona je tu doteraz ale už nikomu nevadí lebo už sa vakcíny minuli a výrobcovia sa nabalili riadne, keby sa neminuli tak korona by doteraz asi šarapatila, to bol celý zámer aby sa len tie firmy čo to vyrobili nabalili.
Na koronu som čítal milióny príspevkov ako ľudia umierajú na ňu ale na vakcíny som nečítal ani jeden príspevok našich úžasných médií že kvôli nej zomrel niekto.
A aj ústava potvrdila myslím že tie nariadenia čo tu boli boli protiprávne a nebol dôvod obmedzovať za to ľudí na slobode, išlo len o to aby sa dalo čo najviac ľudí zaočkovať aspoň 5 krát, čistý hnus.
A nemám dôvod súcitiť s lekármi a tlieskať im a neviem čo, je to ich práca sa starať o chorých ľudí, sú ľudia čo sú v 40ke zničený lebo robia 12ky za pásom celý život a nikto im netlieska a nesúciti s nimi a bez nich by sme veľa vecí nemali lebo výroba by nešla.
Ano mám veľké nervy na to čo sa dialo, lebo to bolo až moc okaté, dúfam že už sa nikdy nič podobné nezopakuje lebo to bolo šialenstvo a to šialenstvo spôsobili magori vo vláde a ,,odborníci,, ktorí toto navrhovali, nie korona... tá je tu doteraz
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (100mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

rasto likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas Ut 4 jún 2024 - 22:22

@Jaro123444
Aj ja ťa chápem, bola to fakt šialená doba. Neexistovali dobré rozhodnutia, len zlé a ešte horšie. A čo je najhoršie, prepuklo to zo dňa na deň a celosvetovo. Všade ľudia, žiaľ, zomierali. Aj v Amerike, aj v Rusku. Samozrejme, iba KĽDR nemala ani jedného pozitívneho pacienta (?).
Áno, kovid je ešte stále tu, mal som možnosť ho po tretíkrát absolvovať v zime a neprajem nikomu. Rovnako vakcíny sú tu doteraz na omikron varianty,  mnohé sa museli vrátiť pre exspiračnú dobu, prípadne sa presunuli do rozvojových krajín.
Ja neviem, spočiatku všetci čakali na vakcínu. Prišla konečne na Slovensko, no prepukla za mesiac hystéria. Samozrejme, ako každý iný liek, i vakcíny majú nežiaduce účinky. Viac to nejdem rozvádzať, nie som infektológ.
Súhlasím, opatrenia spočiatku mali veľký zmysel, prvú vlnu by sme nedali - to mi povedala lekárka. Na druhú sme boli o čosi lepšie pripravení. No i tak ľudia zomierali. Všade. Na celom svete. A majú mnohí doživotné následky.
Odborníci, ktorí boli v konzíliu, ako napríklad skúsený infektológ nebohý profesor Krčméry a iní, nemali posledné slovo a často na to upozorňovali, keď dochádzalo k chaosu "farebné mapy", to bolo už časom ozaj nonsens. Ruku na srdce, po vojne každý generál, no myslíš, že iná vláda by to zvládla všetko excelentne? Keď napríklad odovzdali sklad Štátnych hmotných rezerv, kde bolo - NIČ? Alebo zaručený liek borovička s Bromhexinom?
No nechcem riešiť politiku. Politiku určite nie.
Inak čo sa týka štatistiky, škoda, neviem si to teraz v rýchlosti zistiť presný počet, no viem, že Štátny ústav pre kontrolu liečiv prijal a uznal desiatky opodstatnených podnetov pacientov na závažné nežiaduce účinky a rovnako aj cca priamych 5 úmrtí v dôsledku podania vakcíny, čo prešetrovala komisia Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (vykonáva zdravotno-bezpečnostnú pitvu danej osoby s cieľom zistiť priamu súvislosť).
Apropo, médiá beriem s rezervou, tie milujú senzácie.
Áno, farmaceutické firmy sa nabalili, tak ako aj pohrebné služby, nemocnice, mobilné odberové miesta a ďalší...
Inak super, že si spomenul služby - to je fakt, na týchto ľudí či za pásmi, vo výrobe, v pekárni a hlavne v obchode (!), kde rovnako riskovali svoje životy, sa úplne pozabudlo...
Len vieš, čo ma najviac mrzí? Že sme sa z tejto príšernej doby nič neponaučili, len sme sa rozdelili na dva tábory, ktoré broja proti sebe. Že história z predošlých pandémii sa zopakovala ako cez kopirák, z mnohých sa stali egoisti a konšpirátori, ktorí si založili na zomrelých hnutie či kariéru priebojnej právničky, ktorá zaručí absolútnu beztrestnosť pre každého, ktorý nebude nič a nikoho rešpektovať, až sa zrazu nevedno kam vytratila a prišla o licenciu 👍
Hovorí sa, že skutočný charakter sa prejaví v kríze.
Myslim, že objektívny pohľad na pandémiu budú mať až ďalšie generácie. My nie.
Bodaj by sme už nikdy nič podobné nezažili, súhlasím 🙏
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 312
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

kimi2028 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Jaro123444 St 5 jún 2024 - 14:54

@Lucas súhlasim aj s tebou,
Ale ak niekto dá do obehu vakcínu alebo nejaké liečivo, ktoré má pomôcť v boji proti chorobe, tak to liečivo musí byť bezpečné pre každého jedného človeka, ak spôsobuje vážne nežiadúce účinky, ktoré dokonca privodia smrť tak za to musí byť niekto aj zodpovedný, nie že šak nič sa nestalo, lebo to je vražda... A takto dopadlo viacej ľudí, ľudí nútili nasilu do toho všetkými možnými prostriedkami a nakoniec proste niekto doplatil na to životom. Na to ospravedlnenie neexistuje, taká vakcína alebo liek nemá čo na trhu robiť, ak neni bezpečná pre všetkých.
Tí ľudia čo to do seba dali aj 5 dávok či koľko, možno časom uvidia čo vlastne do seba dali. Myslím že Astrazeneca priznala že ich vakcína spôsobuje krvné zrazeniny, čo je veľmi nebezpečná vec. A ako potom toto môže byť na trhu a nútia do toho ľudí? to je proste zločin...

Čo sa týka pánov odborníkov, ktorí riadili celú situáciu tak sú len čistí amatéri, ako pán profesor Krčméry, o ktorom je známe že v Afrike v niekoľkých krajinách ma doživotný zákaz vstupu lebo robil tam na deťoch všeliaké experimenty, to je človek ktorého mi ľúto absolútne neni lebo to je známa vec toto. A čo sa týka vlády tak nezvládli to, človek nemohol ani z domu ísť von lebo ak si vystrčil nohu tak ťa policajti zmlátia niekde na ulici za to. Na hromadnom testovaní sa ľudia mohli zhromažďovať a chodiť tam každý týždeň pomaly ale inde už nie.
Ale tak aj dopadli, najskôr pred touto situáciou voľby vyhrali, ale následne im ľudia ukázali kam patria a také % aj mali minulý rok, veľký prepad. Ludia si pamätajú a nie sú sprostí.

Ako mlátili ľudí na uliciach a používali vodné delá na nich za to že prišli vyjadriť názor že s týmto proste nesúhlasia. Horšie jak u nacistov podľa mňa čo sa tu dialo. Inde v krajinách kde boli opatrenia možno miernejšie tak ani ľudí toľko nemali v nemocniciach.
Ja keď som videl v telke alebo na internete tých ,,odborníkov,, a vládu čo zas vymysleli, čo zákažu ľuďom a čo im prikážu, mne úprimne navrely žili a začala sa vo mne prebúdzať agresia... ja som sa to snažil nečítať a nepozerať lebo som to nemohol ale bolo to všade proste, nič iné sa neriešilo. Ja som mal chuť vyhodiť televízor von oknom.

Mimochodom sú aj horšie choroby ako korona, ďaleko horšie a nevenuje sa im taká pozornosť ani nemajú záujem na ne za polroka vyvinúť vakcínu ako podozrivo na kovid vyvinuli. Mimichodom tie vakcíny sú neučínné dokonca , viac krát sa to ukázalo a veľa ľudí to dostalo aj tak.
A túto chorobu prekonal už asi každý aj niekoľko krát a väčšina ľudí ani nevedela že niečo má alebo mala len príznaky chrípky a nepríde mi že by sa ľudstvo nejak preredilo, či? pod pojmom pandémia si predstavujem že ľudstvo sa značne preriedi ale myslím že naša populácia stále stúpa a nikto by ani nevedel že nejaká údajná pandémia bola, ale len môj názor. Toľko ľudí koľko denne zomrie na všetko iné a koľko zomrelo na toto tak to je rozdiel.

Ja proste keď počujem slovo kovid, vakcíny a všetko okolo toho vo mne sa začne prebúdzať agresia, to bolo absolútne choré čo sa dialo ak si to aj človek tak z odstupom času uvedomí, nečudujem sa absolútne ľuďom že boli rozdelení a mali nervy.
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (100mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas St 5 jún 2024 - 16:42

@Jaro123444
No keď táto téma v tebe vyvoláva agresiu, myslím, že nemá podstatu v nej pokračovať.
Pre tvoje i moje psychické zdravie...
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 312
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 51 z 68 Previous  1 ... 27 ... 50, 51, 52 ... 59 ... 68  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore