Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 18

Strana 47 z 54 Previous  1 ... 25 ... 46, 47, 48 ... 50 ... 54  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Sweetheart St 22 máj 2024 - 20:21

Dam si ksicht porobit. Sak uz nezerem, jedno jedlo za den. Aj to obmedzim. Polku porcie budem zrat. Neviem si pomoct, musim to robit. A ksicht si dam porobit. Hinten debil mi pozicia, on ma penaze, len je zgrlavy jak pes. Hubu si dam napustit. Chcem vyzerat umelo. Musim to urobit. Teraz som s nim volal 😂 ze som chory na hlavu mi povedal 😂 a ja to urobim, moja vec. A dalsie veci co sme si pisali, sem nemozem pisat 😂 on ma chce, ved mi furt vyvolava
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 593
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas St 22 máj 2024 - 20:55

@Patty_Pillow
Ak máš Lexaurin a navyše vraciaš, odporúčam len rozhrýzť v ústach a nechať rozpustiť pod jazykom. Nezapíjať! Rýchlo zaberie a nehrozí, že vyjde von.
Skôr mám podozrenie na abstinenčný syndróm, keďže si užívala mesiac každý deň Lexaurin - náhle prerušenie vyvolá na 2. - 3. deň aj takýto symptóm.
Navyše kventiax si neužívala samotný a naraz vysadila, užívaš okrem iného i Haloperidol, ktorý je jeden z najúčinnejších liekov proti vracaniu (môj laický názor). Ak ti uľaví, je to jasné...
Určite si zadovážiť na zajtra Lexaurin a znižovať postupne ("štipkať").
Držím palce ✊
Lucas
Lucas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 294
Reputácia Reputácia : 55
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

regina, rasto and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas St 22 máj 2024 - 21:07

@Patty_Pillow
Ak by si nenašla žiadny benzodiazepín - t.č. 155, vysvetliť operačnému situáciu, príde RZP a podajú ti Apaurin (diazepam) do žily v rámci prvej pomoci.
Lucas
Lucas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 294
Reputácia Reputácia : 55
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

regina, rasto and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Patty_Pillow Št 23 máj 2024 - 9:47

@lucas ďakujem za radu, od dnes mám novú krabičku lexaurinu, teda jej náhrady, lebo lexaurin nemali
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 433
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Patty_Pillow Št 23 máj 2024 - 20:20

Ahojte, tak ja dnešný deň prežila síce na lexaurine, ale bol bez úzkosti, mám 1-2 tbl denne, ale to sa spraví, že zas prejdem len podľa potreby, ani som nevracala ani migrénu som nemala. A písala som knihu nejaké 3 hodiny.
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 433
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

regina, Catherin4, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  motylek Št 23 máj 2024 - 23:01

@Patty_Pillow To je dobře, že ti nebylo špatně.

Mně se podařilo snížit Neurol z 0,25 mg až 0,5 mg denně prakticky na 0,25 mg denně. Beru ho až večer před spaním a funguje mi vlastně celý následující den. Jen nevím, jak bych měla přejít z tohoto schématu na braní podle potřeby; stále se bojím úzkostí, a tak ho beru pořád pravidelně.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 787
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Tuto Pi 24 máj 2024 - 3:45

Ahojte spolusúputníci!

U mňa tak akosi s polovice dobre, lieky sa mi nemenia. Mám aj problém, že mi je ťažko zohnať Haloperidol depot, a tak asi budem musieť ísť k MUDr. na predpis niečoho podobného - generikum. Posledné dni som najmä doma. Napriek liekom na spanie, som rád ak zaspím nadránom. Mierne ma to ťahá k nejasnému bludu, pomerne často si spájam okolnosti do celku. Ilúzie a halucinácie nemám. Pohybujem sa predvídateľne.

Mimo psychopatológie sa cítim dobre. Chýba mi pohyb a hýbanie sa. Máme tu dosť možností, ale ak to mám brať seriózne, mal by som začať rýchlou chôdzou na prechádzke. Minule som videl dve pekné bežkyne a oni sa ešte aj rozprávali. Pokúšam sa schudnúť, ale výsledky sú slabé. Chcelo by to vrhnúť sa k činkám.

Majte sa a nezabudnite aj na telesno. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4786
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

regina, dzuli08, Juraj and Mous like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Mous Pi 24 máj 2024 - 17:37

Ahoj, aj ja sa pridávam s pozdravom v tieto upršané dni. Mám sa dobre, v poslednej dobe je dosť práce. Bol som aj so psom u veterinára. Čo sa pohybu týka, teraz som plávanie obmedzil, no chodím na dlhé prechádzky. Liečbu mám stále tú istú, len užívam silymarín pre poškodenie pečene po aripiprazole. Kondične sa ale mám fajn, stále abstinujem našťastie od fajčenia, dokonca aj alkoholu. Nechcem piť ani pri oslavách, v podstate som si dal len občas. Nikdy som nebol dáky prílišný konzument alkáču, no vedel som ísť aj na 5-6 pív a veľa som vtedy fajčil. Teraz sa takýmto stretnutiam v podstate vyhýbam. Ale zas...blíži sa leto aj nejaká grilovačka, tak si po dlhej dobe asi to pivo dám.

Mám dnes radosť, lebo som sa dozvedel skvelú správu. Vydajú mi knihu v jednom vydavateľstve. Samozrejme musím urobiť korektúry textu, no zaradili moje dielo do plánu. Tak som si povedal, že sa vám tu pochválim.

Trošku so spozornel, keď Michellle písala o prehodnocovaní ID. Ešte som nepočul, že by niekomu s Fdg vzali alebo znížili dôchodok, tak ma celkom potešilo, že aj v jej prípade riešili len formality.

Blíži sa aj tá stretávka 2024 v Turč.Tepliciach. bude to teda 22.6.teším sa.

Inak občas varím, možno poznáte solamyl na kuracie prsia-dobrá vychutávka-pekne sú mäkkéSmile

Babu nemám:D

Pozdravujem vás, nech sa darí. Pripájam sa k tutovi-pohybu zdar!Smile
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 890
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

regina, dzuli08, kimi2028, Juraj, Patty_Pillow, Saladin, Catherin4 and like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  rasto Ut 28 máj 2024 - 14:34

ahojte. ja sa mam fajn, lieky mi velmi dobre zaberaju. berem depot haloperidol a tabletky olpinat 5mg rano a 10mg vecer ani prejavy choroby nepocitujem citim sa ako keby som bol zdravy ako pred chorobov.
rasto
rasto
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 506
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Juraj, Catherin4, Jaro123444, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Sweetheart St 29 máj 2024 - 12:12

Mam dobre nervy, vcera som bol s jednym, ze sa mu narodil vnuk, ze ideme oslavit. Nalieval ma vinom, on je este vacsi ozran jak ja, to nevie kedy je dost. Samozrejme, ze som zase padol na chodnik, samozrejme, ze na tvar, teraz zas na bradu. Tak nie ze mam flakaty nos, celo, rozrazene obocie od minula. Teraz budem mat flakatu este aj bradu. Mozem si sporit peniaze na kozmeticku, aby mi bielila flaky a dotetovala obocie. Nemam slov uz. Nikde uz nejdem, nech mi daju vsetci pokoj a nech ma nikde nevolaju. Aj to sa musim doma vyhovorit, ze to mam herpes asi poviem, trochu to vyzera tie chrasty jak herpes. Tak asi to poviem.
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 593
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  kimi2028 St 29 máj 2024 - 12:22

Sweetheart napísal:Mam dobre nervy, vcera som bol s jednym, ze sa mu narodil vnuk, ze ideme oslavit. Nalieval ma vinom, on je este vacsi ozran jak ja, to nevie kedy je dost. Samozrejme, ze som zase padol na chodnik, samozrejme, ze na tvar, teraz zas na bradu. Tak nie ze mam flakaty nos, celo, rozrazene obocie od minula. Teraz budem mat flakatu este aj bradu. Mozem si sporit peniaze na kozmeticku, aby mi bielila flaky a dotetovala obocie. Nemam slov uz. Nikde uz nejdem, nech mi daju vsetci pokoj a nech ma nikde nevolaju. Aj to sa musim doma vyhovorit, ze to mam herpes asi poviem, trochu to vyzera tie chrasty jak herpes. Tak asi to poviem.

Ty si, ale číslo Very Happy Very Happy Very Happy Raz pochopím, ale dvakrát po sebe? Smile
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2213
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Patty_Pillow Št 30 máj 2024 - 11:51

Ahojte, tak ja sa mám fajn, od včera som si nemusela dať lexaurin a cítim sa fajn, ale mám ho po ruke kdyby neco. Ochorel mi malý tak ho mám doma, takže musím variť tak, aby to zjedol. Včera sme mali makové rezance a dnes palacinky a zajtra kuracie s broskyňou a syrom
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 433
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

regina, Juraj, Sweetheart, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 47 z 54 Previous  1 ... 25 ... 46, 47, 48 ... 50 ... 54  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore