Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Boj proti nikotínu a kofeínu

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Boj proti nikotínu a kofeínu Empty Boj proti nikotínu a kofeínu

Odoslať  Dušan Fajnor Pi 24 november 2023 - 11:23

Boj proti nikotínu a kofeínu 01

Ahoj

Vyhlasujem vojnu proti môjmu fajčiarskemu a kávičkárskemu ja. Vojnu proti tomu aby som neBol iný, ako to vyhlasuje moje telo a hlava, myseľ a duša. Duša sa cíti bez nikotínu iná, nervózna, nič sa jej nechce, nevie si predstaviť život bez cigariet, tabaku, špakov a kávy. Duša nevie, čo robiť počas prestávok, presunu z izby do kuchyne.

Veškeré tabakové a kávové inštrumenty som odložil, či zahodil. Dnes idem na nákup a odopreriem si kúpiť cigarety a kávu. Namiesto kávy budem piť zelený čaj. Ešte musím otestovať, transformovať telo a hlavu, myseľ a dušu sediacu v kuchyni za stolom, ktorá pri fajčení a popíjaní kávy tak skvelo premýšľali, rozmýšľali, zvažovali, uvažovali, či rozjímali o všeličom. Nikotín dodával telu príjemný pocit, v žilách koloval nikotín. Hlava sa cítila zadymená s príjemnými točákmi hlavy na odpadnutie. Telo a hlava tak dostávali príchuť chute tabaku vo forme nikotínu a tak isto i vo forme vône dymu, či vône spálenej cigarety.

Tento návyk chcem transformovať na chuť čaju a vôňu čaju a tak isto na zdravší životný štýl. Počas prestávok, bych tak chcel popíjať čaj a popri tom pokračovať v kontemplovaní plus by som pridal meditovanie počas pitia čaju.

S nikotínom neBojujem dlhé roky a vždy neúspešne. Nevidržim ani pol hodinu, a už mám cigaretu v hube. Ale všetkému chcem dať koniec, nakoľko v posledných týždňoch som začal fajčiť už dve škatuľky denne. Cigarety sú drahé a nezdravé a v rozpočte robia neplechu. Ak sa mi podarí dva dni nefajčíť, byť iným, ako to vyhlasuje moje telo a hlava, myseľ a duša, verím že budem na dobrej ceste v tom pokračovať ďalej.

Nebudem si inštalovať nejakú apku a sledovať tak štatistiky, bo je to frustrujúce. Tak teda sa vydávam na cestu duchovného bojovníka, ktorý je v pekle a podsvetí, aby sa stal bývalým bojovníkom, bielym čarodejníkom, víťazom s titulom majster v nebi a raji na zemi.

_________________
Byť pravou prirodzenosťou, večne všade prítomným "ja", vedomím v čistom stave pred stotožnením sa s formou.
Byť uvedomelím, priestorom v ktorom existujú myšlienky, keď si ten priestor uvedomí sám seba.

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1, Hulk DF 365 2, fajny, antifajny, Dušan, vrana, rebelVrana, SergantDF365

Do/súčasný profil:
https://docs.google.com/document/d/1LSxGj2rPNKIS4-ubSPKUmQn-5NmINwdGXqpMj6gxOFk/edit?usp=sharing

Certifikáty:
https://docs.google.com/document/d/1qAwQTl-z8nRQuz1qOVbELUxXfeqKPRGQgtAkOKKXY9E/edit?usp=sharing
Dušan Fajnor
Dušan Fajnor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 156
Reputácia Reputácia : 16
Dátum registrácie : 21.05.2023
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - Paranoidná schizofrénia; F51.8 - Insomnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Matej, dzuli08, kimi2028, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Boj proti nikotínu a kofeínu Empty Re: Boj proti nikotínu a kofeínu

Odoslať  Dušan Fajnor So 25 november 2023 - 21:26

Boj proti nikotínu a kofeínu 02

Ahoj

Hlásim, že transmisia je neúspešná, bola, je a bude. Musím priznať, že fajčenie cigariet a popíjanie kávy je súčasťou môjho života. Fajčím tak od 13-tich rokov, čiže zhruba 30. rokov. Môj organizmus si žiada tieto návyky pravidelne udržiavať.. Predchádzajúci príspevok bol akýsi výkrik do tmy, ktorý neBol počuť ani na cm.

Takže sa musím s tým zmieriť, že fajčiť a popíjať kávu budem až do svojej smrti... Veškeré pokusy odnaučenia už vopred hlásim ako neúspešné. Strašne ma ovládne a riadi organizmus. No povedz alkoholikovi aby nePil!? Chcel som ešte robiť telo pohybom, ale to mi vydržalo iba rok a pol. Som takmer bez pohybu.

Nuž, čo už, taký je zmenený životný štýl, jedine, čo by ho nakoplo, by musela nastať u mňa zásadná zmena v živote. Vraj 50-ka sa k tomu hlási. Takže hold do režimu a počkať si na 50-ku!?


_________________
Byť pravou prirodzenosťou, večne všade prítomným "ja", vedomím v čistom stave pred stotožnením sa s formou.
Byť uvedomelím, priestorom v ktorom existujú myšlienky, keď si ten priestor uvedomí sám seba.

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1, Hulk DF 365 2, fajny, antifajny, Dušan, vrana, rebelVrana, SergantDF365

Do/súčasný profil:
https://docs.google.com/document/d/1LSxGj2rPNKIS4-ubSPKUmQn-5NmINwdGXqpMj6gxOFk/edit?usp=sharing

Certifikáty:
https://docs.google.com/document/d/1qAwQTl-z8nRQuz1qOVbELUxXfeqKPRGQgtAkOKKXY9E/edit?usp=sharing
Dušan Fajnor
Dušan Fajnor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 156
Reputácia Reputácia : 16
Dátum registrácie : 21.05.2023
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - Paranoidná schizofrénia; F51.8 - Insomnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Saladin likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Boj proti nikotínu a kofeínu Empty Re: Boj proti nikotínu a kofeínu

Odoslať  Saladin Ne 26 november 2023 - 8:35

Skúšal som pár dní bez kávy - chodil som po byte ako zombie.. bez energie, bez motivácie. Tak som ju začal znova piť, ale zistil som, že neska nemá na mňa žiaden pozitívny účinok /také kakavko/. Kupujem preto pieskovú /nechutí tak, ale nabije energiou/..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 524
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej and Dušan Fajnor like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Boj proti nikotínu a kofeínu Empty Re: Boj proti nikotínu a kofeínu

Odoslať  EnaXnaY So 23 december 2023 - 16:52

Nechcem bojovať proti kofeínu a nikotínu, robia mi dobre Wink

Len ako vo všetkom, aj tu platí, všetko s mierou Wink

Takže mám v pláne si ďalej vychutnávať kawejčok a cigošky Wink

_________________
programátor, filozof a spisovateľ Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Boj proti nikotínu a kofeínu Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1106
Reputácia Reputácia : 165
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk

Dušan Fajnor likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Boj proti nikotínu a kofeínu Empty Re: Boj proti nikotínu a kofeínu

Odoslať  rasto Ne 10 marec 2024 - 17:35

ja sa snazim obmedzovat kavu teraz posledny mesiac pijavam len 2 denne namiesto 5 co som pijaval predtim vlastne manzelka ma brzdi v piti kavy lebo ona mi robieva kavu tak uvidim ako dlho mi to vydrzi.
rasto
rasto
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 492
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Juraj, Mous and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore