Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Nízke dávky sulpiridu

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nízke dávky sulpiridu - Stránka 3 Empty Re: Nízke dávky sulpiridu

Odoslať  Lucas Št 23 november 2023 - 18:13

@Saladin
V žiadnom prípade ECT nezavrhujem, skôr by som povedal, že ho obhajujem (hoci to teraz vyznieva paradoxne) - ale skutočne v odôvodnených prípadoch! Zatiaľ lepšiu biologickú liečbu nevynašli a ozaj funguje priam zázračne (hoci sa de facto len uvažuje, čo je za jej úspechom) - sám som videl niekoľkých ťažkých pacientov, ktorí nekomunikovali, nejedli, boli agresívni - a po niekoľkých konvulziách (kým zabrali aj lieky) boli opäť pri zmysloch, stravovali sa a po čase boli prepustení do domácej liečby. To tlieskam 👏👏👏
Ale, žiaľ, zažil som aj prípad, keď prišiel na prvú hospitalizáciu pacient, ktorý sa liečil na depresiu 3 mesiace, užíval SSRI. A úprimne, mal viac elánu do života ako celé oddelenie s personálom - a po týždni, keď mu pridali ďalšie AD a nebolo mu údajne lepšie, mu okamžite navrhli ECT (absolvoval myslím 6x). Žiadne samovražedné myšlienky, žiadna ťažká depresia (bol so mnou na izbe), len proste urýchliť proces. Za cenu čoho?
V zahraničí vznikli dva silné tábory - jeden, ktorý velebí ECT do nebies, no a druhý, ktorý ho rezolútne odmieta (vieme, že sú krajiny, kde ECT nie je schválená liečba).
Nejdem tu viac polemizovať, nie som odborník, len som tým chcel povedať, že najlepšia sa ozaj javí zdravá stredná cesta...
Lucas
Lucas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 203
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 35
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Saladin likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nízke dávky sulpiridu - Stránka 3 Empty Re: Nízke dávky sulpiridu

Odoslať  Lucas Št 23 november 2023 - 18:26

@Jaro123444
Možno by bolo v takom prípade vhodné sa poradiť s lekárkou o nejakom výživovom doplnku na pamäť - na báze ginko biloba napríklad, to ti isto neuškodí - napríklad voľnopredajný Acutil má výborné zloženie aj dobré recenzie (sám som užíval). Navyše v tomto chladnom počasí vďaka obsiahnutom ginku je zlepšené prekrvenie aj končatín (nebudeš mať také studené nohy a ruky) 😉
Ja som v štádiu zotavovania užíval Lucetam 1200 mg (liečivo piracetam) a to ma vytiahlo spolu s lúštením krížoviek a prechádzok po čerstvom vzduchu doslova zo samého dna.
Lucas
Lucas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 203
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 35
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore