Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Nízke dávky sulpiridu

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nízke dávky sulpiridu Empty Nízke dávky sulpiridu

Odoslať  Lucas St 27 september 2023 - 19:58

Ahojte,
otázka do pléna, mal/má s ním niekto tú česť? Respektíve amisulprid. Oboje v nízkej dávke (do 300 - 400 mg), a teda na negatívnu symptomatológiu - nezáujem, vyčerpanie, zhoršenie depresie, výrazná utiahnosť (u mňa a priori zraziť ťažkú úzkosť a pomôcť AD). Posledný mesiac je už des všetko.
Dávnejšie som mal ho v koktejli "psychomojito", čiže neviem...
Dnes prvá tbl 50 mg, zatiaľ ok (postupne nahor).
Ďakujem za rady, postrehy ✌😉
Pekný večer
Lucas
Lucas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 202
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 35
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nízke dávky sulpiridu Empty Re: Nízke dávky sulpiridu

Odoslať  Mous St 27 september 2023 - 21:19

Ja som ho mal krátky čas počas hospitalizácie. Neviem ho ale posúdiť.
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 870
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nízke dávky sulpiridu Empty Re: Nízke dávky sulpiridu

Odoslať  Lucas Št 28 september 2023 - 9:04

@Mous
Vďaka za odpoveď. Veď to, že zväčša sa málokedy užíva samotne, navyše je veľmi málo predpisovaný (nepatrí medzi hard AP typu olanzapin, risperidon či haloperidol). Viem, že pri vyšších dávkach výrazne zvyšuje hladinu prolaktínu, obzvlášť nežné pohlavie má v dôsledku toho výrazné hormonálne poruchy.
Keďže sa radí medzi benzamidy (ako light Tiapridal), ktoré som znášal, tak ako sa vraví Veríme, veríme... 🙂
Lucas
Lucas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 202
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 35
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nízke dávky sulpiridu Empty Re: Nízke dávky sulpiridu

Odoslať  Highlander Št 28 september 2023 - 22:06

Já beru sulpirid už 20 let v dávce 400 mg. Nemůžu si na něj stěžovat. Horší je to s quetiapinem, který beru na nespavost a hodně jsem po něm přibral.
Highlander
Highlander
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 8
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 19.04.2023

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nízke dávky sulpiridu Empty Re: Nízke dávky sulpiridu

Odoslať  Lucas Št 19 október 2023 - 11:26

Tak momentálne som opäť na dávke 50 mg.
Po týždni užívania som zvýšil na 2x denne a na krátky čas 3x denne, cítil som sa vcelku fajn, pokojnejší, menej úzkostlivý, dokonca som cítil aj výrazný efekt na syndróm dráždivého čreva (ústup občasných bolestivých spazmov a pre mňa vyhovujúca mierna zápcha) - avšak začal som pociťovať výrazné NÚ, ktoré ma dosť prekvapili pri tomto "lahšom" AP a nízkej dávke - výrazná stuhnutosť až bolesť lýtok, časom aj sťažená až šuchtavá chôdza, nepokoj v nohách (akatízia) napriek užívaniu BZD, čiže nábeh na extrapyramídový syndróm ako vyšitý!  Nehovoriac o neskutočnej, priam šialenej chuti na sladké, bol som schopný zožrať makový závin ako pytón! 
Tak uvidíme, čo zvážime na najbližšej kontrole...
Vyzeralo to spočiatku nádejne, škoda no. 
Niečo podobné som už zažil v riadnej sile pri inom AP a nemienim opäť skončiť na Akinetone a vysokých dávkach diazepamu...
Ešte prichádza do úvahy pridať do liečby aripiprazol v nízkej dávke. Ten som úprimne ešte nemal. Neviem však, či mám chuť na ďalšie experimenty 😐
Lucas
Lucas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 202
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 35
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nízke dávky sulpiridu Empty Re: Nízke dávky sulpiridu

Odoslať  Lucas So 28 október 2023 - 16:58

Takže čo sa týka mojej liečby, sulpirid je už ex. Nemôžem povedať, že by som mal z neho nejaký extra úžitok, čo sa týka mojej dystymickej nálady (nie je dg., ale väčšinu roka ju trávim v nej). Na sy dráždivého čreva však efekt mal. Sama lekárka bola prekvapená, že som mal pri ňom EPS, no nič, aspoň sme skúsili.
Momentálne mi robí však posledné dva týždne problém nespavosť. No nie hocijaká, pre mňa extrémne vysiľujúca. Pretože doteraz som spinkal na 30 mg mirtazapínu ako bábätko 8 hodín, a tu zrazu - tri hodiny spánku a koniec. Takže sme usúdili s lekárkami, že podľa všetkého som prekonal črevný kovid infekt (pred cca mesiacom), ktorý mi začal trasom celého tela, horúčkami a tráviacimi ťažkosťami takmer týždeň.
Čiže od včera sme presedlali na quetiapin SR 50 mg, bola to prvá dávka a nízka a mala aj taký efekt - u mňa žiadny. Takže podľa pokynov dnes idem na 100 mg večer a postupne budem navyšovať. Verím, že mi pomôže jednak na depresívne nálady, výkyvy (funguje aj ako tymostabilizátor) a hlavne nech sa upraví spánok, lebo cítim, že baterky sa vybíjajú.
Viem, že viacerí tu užívate quetiapine.
Verím, že mi pomôže ako komedikácia k mirtazapínu.
Tieto noci som si tak spomenul na @Tuto, keď často pridáva nočné alebo ranné komentáre, že sa mu ešte nepodarilo zaspať napriek liekom.
Insomnia je fakt masaker a vie rozhodiť psychiku každého človeka.

Lucas
Lucas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 202
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 35
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nízke dávky sulpiridu Empty Re: Nízke dávky sulpiridu

Odoslať  Juraj So 28 október 2023 - 17:27

Kvetiapín (Hedonin) užívam, 500 mg dávku. Aj napriek tomu spím zle. Keď zaspím, tak spím dobre asi tri hodiny, zvyšok noci sa budím každú chvíľu. V poslednej dobe sa mi začalo stávať že sa zobudím o tretej v noci a už neviem zaspať. Viac krát som urobil to že som vstal, niečo som zjedol, potom som si ľahol spať a ešte dve tri hodiny si pospal. Inak Kvetiapín je svinstvo. Spomaľuje trávenie a spôsobuje ťažkú zápchu. Okrem toho mám podozrenie že som z neho spomalený a preto nemôžem šoférovať. Mne doktorka tvrdila že tá spomalenosť je z choroby, ale to sú len také kecy.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 562
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nízke dávky sulpiridu Empty Re: Nízke dávky sulpiridu

Odoslať  Lucas So 28 október 2023 - 18:03

@Juraj
Ahoj, presne na teba som inak myslel, prosím ťa ty užívaš Hedonin XR (teda 300 + 200 mg)? Teda s riadeným uvoľňovaním oproti klasickému quetiapinu.
Hm, toto presne mám teraz ja. Ako cez kopirák. Ešte aj s tým hladom. V noci tlačiť do hlavy, to svet nevidel...
Predtým som sa zobudil, vycikal a do minúty spal. Ja na Mirzaten fakt v tomto prípade nemôžem krivé slovo povedať (pri Trittico som sa často budil a cítil ako opitý).
Tak áno, uznávam, nie je to vitamín C, u mňa to je fakticky už liek tretej voľby ako doplnok na nespavosť,  vzhľadom na to, že už užívam BZD a
Z-hypnotiká na mňa efekt nemajú (dokonca už ani Prothazin - čo je antihistaminikum, ale tlmilo ma riadne).
Tak veru, všetky lieky spomaľujú reakcie, na každom máš varovanie, že môže negatívne ovplyvniť pozornosť - k tomu si pridaj negatívny dopad, že sa poriadne nevyspíš a fakt je človek nasledujúci deň psychicky aj fyzicky offline... A večer by som už žil, keď lieky prestanú účinkovať. 
Kiežby ti tiež vedela ešte niečo trafiť ako doplnok na spanie.
Lucas
Lucas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 202
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 35
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej and Juraj like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nízke dávky sulpiridu Empty Re: Nízke dávky sulpiridu

Odoslať  Juraj So 28 október 2023 - 18:09

Áno, 300 plus 200 mám.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 562
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nízke dávky sulpiridu Empty Re: Nízke dávky sulpiridu

Odoslať  Matej So 28 október 2023 - 18:12

Ahojte.

Ja som kvetiapín užíval ešte voľakedy v rokoch 2006/07, niekedy vtedy. Bral som ho pod značkou Seroquel. Osobne naňho spomínam tak trochu aj v dobrom, lebo mal na mňa vedľajšie účinky, ktoré som vítal. Totiž, ako niektorí asi viete, mával som a mávam problémy s červenaním a návalmi červene do tváre v rámci sociálnych úzkostí. No a tento Seroquel mi ako vedľajší účinok spôsoboval tuhnutie tváre, spomaľoval výrazne moje reakcie, bol som tak trochu otupený, znížila sa moja vnímavosť na podnety, rýchlosť spracúvania, ako aj rozsah toho, čo som bol schopný v čase vnímať. Tú spomalenosť, čo spomína @Juraj, úplne chápem a myslím si rovnako ako on, že je to z kvetiapínu. Mal som to veľmi podobne. Len akurát ešte spojené aj s tuhnutím tváre, akejsi necitlivosti v brade a lícach. Ťažšie sa mi aj artikulovalo, na tvári som vedel mimikou vyjadriť len máličko emócií a artikuloval som niekedy tak, že to pripomínalo, že som čerstvo po lokálnom zubárskom umŕtvení ďasna. Very Happy To malo na mňa parádny efekt, na aký strašne rád spomínam - bolo to prvý raz za posledné roky, čo som mal blokované návaly červene. Dokonca som to vtedy interpretoval ako liek na moju úzkosť a že konečne liek, ktorý je priamo na to, čo ma trápilo najviac. Spoznal som na pár mesiacov, aké je to mať normálnu bledú, jednofarebnú tvár.

Už ale neviem presne, prečo sme ho potom s lekárom vysadili. Matne si spomínam, že to bolo skrátka asi preto, že mi niektoré pozitívne príznaky nechceli ustúpiť... koniec koncov, prestriedal som kopec antipsychotík a vždy bolo dôvodom na zmenu to, že mi to "nie až tak dobre" zaberá, ako by sme chceli. Ale tamto tuhnutie tváre a tú zníženú vnímavosť/spomalenosť, to som vtedy osobne vítal ako super vec. Ale chápem, že to je veľmi špecifický výklad, ktorý je šitý akurát na mňa - druhý človek by tieto efekty vnímal a vníma ako nežiaducu vec. Chápem to.  Yes

Super!

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Nízke dávky sulpiridu Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

rasto, Juraj and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nízke dávky sulpiridu Empty Re: Nízke dávky sulpiridu

Odoslať  Lucas Št 2 november 2023 - 7:19

@Matej - vďaka za reakciu, aspoňze pomohol v tých úzkostných flush v rámci sociofóbie. Veruže sú to nepríjemné stavy! Niekedy tvár ako maska (čo čítam v NÚ) má aj svoje výhody evidentne 😀
Ja zatiaľ môžem vysloviť spokojnosť s pridaním Quetiapin Zentiva SR 50 mg do liečby - užívam zatiaľ dve tablety večer spolu s Mirzatenom a konečne sa spánok upravuje! Bože, ďakujem! 🙏
U mňa je totiž spánok alfa a omega (veď u každého), ale ja veľmi ťažko zvládam, keď mám deficit spánku. Navyše som už začal prepadať silnejšej depresii a chytali ma občas stavy derealizácie, nič príjemné, ak chce človek fungovať.
Takže zatiaľ hodnotím veľmi pozitívne... EPS nepociťujem našťastie, uvidíme ako ďalej, či bude treba zvýšiť ešte dávku časom a podobne. Hoci nie som nadšený, že musím opäť mať v liečbe AP (3 roky pauza), už to ináč nešlo...
Samozrejme ranná únava je typická a výraznejšia, ale to som si už zvykol pri Mirzatene. Ešteže máme našu milovanú rannú šálku kávy ☕
Lucas
Lucas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 202
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 35
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej and Juraj like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nízke dávky sulpiridu Empty Re: Nízke dávky sulpiridu

Odoslať  Jaro123444 St 22 november 2023 - 20:16

Ahojte. Tak prispel by som sem aj ja Very Happy. Sulprid neviem aké má účinky na mňa ešte, ale quentiapine mám celkom nízku dávku a strašne som pribral po ňom. Ako písal aj Juraj a Matej, že sa cíti spomalený a reakcie sú pomalšie, tiež mi to tak príde. Dokonca sa píše aj v letáku, že by sa nemali viesť vozidlá lebo má vplyv na pozornosť, ale ja aj tak šoférujem aj s každým liekom som šoféroval.
Príde mi ale, že všetky psychiatrické lieky majú vplyv na pozornosť a na reakcie. Pri každom lieku som mal pomalšie reakcie. Dokonca keď som sa neliečil ešte na schizofréniu ale na úzkosť, tak som mal Seroxat 30mg a išli sme minulý rok v lete s kamarátmi do Tatier a ja som bol šofér, tak som nebral vtedy liek aby som mal rýchle reakcie na ceste a rýchlo vnímal značky a čo mám robiť na ceste kde to nepoznám a dlhšej ceste teda. Našťastie reakcie boli super po vysadení lieku a plne som mohol viesť vozidlo. S liekmi nemôžem povedať že tak je, príde mi okrem pozornosti a spomalenosti zle aj rozmýšľanie, že proste rozmýšľam pomalšie o dosť a pomalšie mi dopínajú veci. Neviem či to len tak ja mám.
No a potom prišiel akurát ďalší atak minulé leto a vtedy som dostal definitívne nálepku schizofrenika a od vtedy som vyskúšal už všetky možné antipsychotiká okrem reagily, latudy a parnida.
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 362
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

Juraj and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore