Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 17

Strana 82 z 83 Previous  1 ... 42 ... 81, 82, 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Patty_Pillow Pi 19 január 2024 - 10:05

@animusmeus ale zase mám na ňu mail a odpíše do pár hodín a snaží sa vyriešiť problém
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 363
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  animusmeus Pi 19 január 2024 - 10:09

Patty_Pillow napísal:@animusmeus ale zase mám na ňu mail a odpíše do pár hodín a snaží sa vyriešiť problém

Jasne, musi ti to za tie peniaze nejako oplacat. Dolezite je ze ti vyhovuje, asi aj ako clovek, to je tiez podla mna velmi potrebne, v takomto vztahu pacient-lekar, predsa neriesi sa tu len nejake nachladnutie ale problemy s dusou.
animusmeus
animusmeus
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 74
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 31.03.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila, Lithium, Rispen, Trittico, Akineton, Frontin, Atarax

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Patty_Pillow Pi 19 január 2024 - 10:20

@animusmeus ja ju beriem ako druhú mamku a keď potrebujem poradiť, tak mnohokrát jej napíšem, či nevie poradiť a mnohokrát lepšie pomohla ako moja teta o mame sa nebudem vyjadrovať
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 363
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

animusmeus likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  EnaXnaY Pi 19 január 2024 - 16:56

Dnes SOM mierne povedane, nas*atý Wink

Mám pocit, že SOM zneužívaný Wink

Dal som prst a už mi ťahajú celú ruku Wink

Mám sa voči tomu ohradiť? Wink

A ak áno, ako? Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 82 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1160
Reputácia Reputácia : 166
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek Pi 19 január 2024 - 19:26

@EnaXnaY Co třeba zkusit dotyčnému nastavit hranice, co smí a co ne? Odmítnout mu to, co pro něho nechceš dělat.
Lehko se to řekne a těžko udělá, já to třeba moc neumím. Tak držím palce.  Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 82 270a
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 751
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Saladin and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  EnaXnaY Pi 19 január 2024 - 23:27

motylek napísal:@EnaXnaY Co třeba zkusit dotyčnému nastavit hranice, co smí a co ne? Odmítnout mu to, co pro něho nechceš dělat.
Lehko se to řekne a těžko udělá, já to třeba moc neumím. Tak držím palce.  Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 82 270a

SOM mu to dosť jasne vysvetľoval, zjavne nepochopil a stále skúša Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 82 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1160
Reputácia Reputácia : 166
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Mischelll So 20 január 2024 - 19:19

Ahojte Wink

TUTO odkazuje, že ma dočasne problém s internetom a preto nebude prispievať, ale číta všetky príspevky, len písať tu na fórum nebude dočasne...pozdravuje Vás všetkých... welcome or bye .

Ako sa mám ja? ....tak celkom dobre by som napísala...všetko okolo bytu sa hýbe tým správnym smerom....ako myslím už teraz skôr, že sa hýbe zariaďovanie bytu čo ma teší...lol vysporiadanie bytu mam už úspešne za sebou dávno...teraz sa riadim heslom všetko raz  bude len mi tu už nebudeme....ale ako som rada teda, že mam gaučovku už doma už len zložiť mi ju treba (v pondelok) a ako mam vybraté aj ďalšie "maličkosti" stolík a koberček, ale to ma čas...nie som na 100% rozhodnutá pre nejakú variantu....tak čakám na zľavy na akcie....alebo na inšpiráciu...v poslednej dobe jedine čo riešim je kamoška Zuzana a jej narodky....ako darček už dávno mam doma aj zabalený....skôr ma škrie jej prístup ku tomu, že ju pozvem a ona ťahá na návštevu aj svojho o asi 4 roky mladšieho brata....ako nejde o to no nevadí nejak extra ....nikdy veľa nenahovorí ....aj tak vedšinou hovorí Zuza....ale dokelu, ja pozývam JU nie je celu famíliu....ako áno už sa to raz stalo, že som pozvala teda iba ju a dovliekla aj mamu aj brata....proste ide o princíp....a inak od vtedy som ju už oficiálne nepozvala....ale ona si to neuvedomila, je v domneni, že všetko je OK, a ja už neviem ako slušne jej to povedať .....keď som ju pozývala tak som zdôraznila, že už zachvílu tu je február a že keď bude niekedy v meste nech zájde na návštevu a že pokecame....tak kedy ty prídeš?....a ona to pochopila, že pozývam aj jej brata...no neviem, kde robím chybu teda vidím, že zjavne v komunikácii.....a asi budem drzá, ked sa najbližšie budeme o tom rozprávať poviem, že ale ja pozývam teba nie tvojho brata....ako mne to príde ako veľmi hrubé....ale keď to inak nejde nedá sa....aj ja už strácam nervy a áno také banality, ja teraz riešim....inak priateľ no zvykli sme si nejako na rozdiely čo sú medzi nami....a zatiaľ to funguje ako má....

Prajem ešte krásny zvyšok víkendu... community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

motylek, animusmeus and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart So 20 január 2024 - 19:41

Ja tu po blokovani pisem. Nasiel som si frajera, ale co mi leze na nervy 😂 furt mi pise, mam stresy z neho. Mate to tu niekto? Ja som zvyknuty, ze sa mi ozvu ostatni, tak raz tyzden... Ale tento furt pise, ja uz mam stresy z neho. Furt pise, uz sa bojim otvorit whatsapp. Na toto som neni zvyknuty. A ked neodpisem, tam otazniky posiela, alebo napise, ze je smutnucky. Boha, on ma este tlaci, aby som mu pisal. Ja som uz na nervy z neho. Sak nech sa kontroluje. Riesi tu aj toto niekto? Ako lubi sa mi. Ale je otravny, jak keby jeho decko mam porodit o mesiac 😀 ja mam stresy z neho, furt pise
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 554
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Patty_Pillow So 20 január 2024 - 21:52

@sweetheart mne tak vypisuje kamarát, kým ho nebonznem jeho] ene, potom mám pokojne na pár mesiacov a potom zase, tak ho zase bonznem, ale také hlúposti mi píše, že či je pre mňa sexoš a podobné hlúposti, ale žena mu vyčistí žalúdok, aj môj muž sa na tom smeje, ale ako píšeš kvantum správ a že je smutný, lebo sa mu nevenujem, ako keby som sedela s mobilom v ruke a čakala, kedy mi odpíše, napíše a to píše dlhosiahle litánie vo viacerých správach a ja na to len stroho ok, dobre, hej, tak ti plne rozumiem, že to je otravné
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 363
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek So 20 január 2024 - 22:18

Milí přátelé, hlásím, co je nového.
Synovi dnes vytáhli nefrostomii (cévku) z ledviny. Zítra by ho měli propustit z nemocnice, ale nějak se nám to komplikuje.
Před hodinou mi psal SMS, že mu rána (vedoucí do ledviny) nějak moc protéká (tzn. vytéká moc moči). Poradila jsem mu, ať jde za sestřičkami. Ty mu zavolaly doktora a doktor mu prý zavedl do ledviny cévku a že ho bude sledovat. Navíc zítra po 6. hodině ráno nemá nic pít (nevím, proč). Tak nevím, jestli ho zítra propustí, možná si ho tam nechají o něco déle.
Mě taky poslední dobou nějak pobolívá v ledvinách, hlavně v levé, tak když máme kameny v rodině (kromě syna měl i bratr a máma), asi zajdu v pondělí ke svojí praktické lékařce a uvidíme, kam mě pošle (kéž by na RTG).
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 751
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek So 20 január 2024 - 22:25

EnaXnaY napísal:
SOM mu to dosť jasne vysvetľoval, zjavne nepochopil a stále skúša Wink

Četla jsem kousek této knížky asertivních metod: https://www.databazeknih.cz/knihy/rikejte-ne-s-usmevem-33313
a tam radí jako jednu možnost tzv. zaseknutou gramodesku. Prostě tak dlouho něco dokola omílat (v tvém případě jasně odmítat...nebo rovnou posílat do míst, kam slunce nesvítí Smile ), až toho druhého zdoláš. Přeju pevné nervy.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 751
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Lucas likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  EnaXnaY Ne 21 január 2024 - 0:34

motylek napísal:
EnaXnaY napísal:
SOM mu to dosť jasne vysvetľoval, zjavne nepochopil a stále skúša Wink

Četla jsem kousek této knížky asertivních metod: https://www.databazeknih.cz/knihy/rikejte-ne-s-usmevem-33313
a tam radí jako jednu možnost tzv. zaseknutou gramodesku. Prostě tak dlouho něco dokola omílat (v tvém případě jasně odmítat...nebo rovnou posílat do míst, kam slunce nesvítí Smile ), až toho druhého zdoláš. Přeju pevné nervy.

Jo, jasné, na školení asertívnej komunikácie, som kedysi bol, zatiaľ to skúšam po dobrotky Wink

Aj keď včera som sa riadne vytočil Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 82 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1160
Reputácia Reputácia : 166
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk

Matej and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 82 z 83 Previous  1 ... 42 ... 81, 82, 83  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore