Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 17

Strana 80 z 83 Previous  1 ... 41 ... 79, 80, 81, 82, 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 80 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek Po 15 január 2024 - 18:29

@Patty_Pillow Děkuji. Ďakujem

Dnes jsme s tchýní a synem strávili v nemocnici 5 hodin čekáním na příjem a na dokončení příjmu (+ k tomu si přičtěte 2 hodiny strávené cestováním). Nejdýl trvalo čekání na zahájení příjmu a čekání na anestezioložku, se kterou jsem měla podepsat souhlas s anestezií.
Přišla jsem domů, dala prát prádlo, najedla se a únavou jsem spala až doteď.
Zatímco jsme v nemocnici čekali, přisedla si k tchýni paní, která tam taky čekala na příjem, a mezi řečí prohlásila, že na této klinice jsou nejlepší odborníci na urologické operace v Praze. Což se dá i čekat, když je to i jediná dětská urologie v Praze (aspoň co jsem našla). Operace ledvinových kamenů dělají i v jiných nemocnicích, ale nikde jinde nemají dětskou urologii.
Syn má jít na operaci zítra ráno. Po 12. hodině tam budu volat a odpoledne ho už můžeme přijít navštívit.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 798
Reputácia Reputácia : 63
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 80 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart Po 15 január 2024 - 21:44

...


Naposledy upravil Matej dňa Po 15 január 2024 - 23:27, celkom upravené 1 krát. (Reason for editing : pod vplyvom alkoholu)
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 80 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart Po 15 január 2024 - 23:21

...


Naposledy upravil Matej dňa Po 15 január 2024 - 23:27, celkom upravené 1 krát. (Reason for editing : pod vplyvom alkoholu)
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 80 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart Po 15 január 2024 - 23:26

...


Naposledy upravil Matej dňa Po 15 január 2024 - 23:27, celkom upravené 1 krát. (Reason for editing : pod vplyvom alkoholu)
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 80 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Patty_Pillow Ut 16 január 2024 - 15:27

Ahojte, tak ja sa mám dnes fajn, kúpila som si topánky, lebo staré sa mi rozlepili a nedajú sa opraviť, po dlhej dobe som sa namaľovala, lebo má malý vídel namaľovanú cez víkend, keď som šla na pohovor, tak zahlásil, že aj do škôlky tak mám ísť, tak pôjdem nejak takto a áno dredy už nemám nejaký ten piatok, tak snáď bude spokojný chrobák malý Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 80 Square14
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 444
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

Matej, regina, EnaXnaY, Juraj, Saladin, Catherin4, motylek and like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 80 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek Ut 16 január 2024 - 17:28

@Patty_Pillow Moc ti to sluší. Kdybych se uměla tak hezky namalovat, chodila bych taky namalovaná.

My jsme se s tchýní před chvílí vrátily z návštěvy syna v nemocnici.
Byl na JIPce, kde má strávit 24 hodin. Cítil se unaveně a rozbolavěle. V levém boku má 2 cm díru po laparoskopii.
Mluvily jsme i s doktorem, takže jen v bodech, co jsme se dozvěděly:
- operace dopadla dobře, prý se snad povedlo vytáhnout kámen celý
- syn bude po operaci 10-14 dní doma
- potom ještě 4-6 týdnů nebude moct cvičit
- kromě rozboru kamene se bude muset udělat 4 měsíce po operaci nějaký metabolický test, aby se zjistilo, kolik čeho syn vylučuje a co se mu usazuje v těle
- ledvinové kameny mají velkou recidivu, takže syn bude muset být celý život sledovaný, jestli se mu nedělá další kámen. Časem bude stačit prohlídka 1x do roka na urologii. Dokud nebude dospělý (do 19 let), může docházet na dětskou urologii v nemocnici, kde byl operovaný, případně stačí prohlídky na nefrologii, kam dochází. Od 19 let si bude muset najít dospěláckého urologa někde jinde (v této nemocnici mají přeplněno).
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 798
Reputácia Reputácia : 63
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

kimi2028, Patty_Pillow and animusmeus like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 80 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  dusan_fajnor.personal Ut 16 január 2024 - 23:50

Ahoj

Ako sa mám?

Tak chodím na brigády, dnes som bol v Sereď Kaufland a dokladal tovar plus ďalšie práce. Robota fajn, som s ňou spokojný, nohy až tak nebolia. Zajtra by som mal ísť tiež, ale tento krát na pozíciu promotér.

Zo psychickej stránky to je asi takto. Čakám na stanici autobus a snívam fantazírujem o tom,.ako sa v tom ruchu odpálim bombou. Alebo, ak moje oKo spozoruje podozrivého človeka, tak ten sa odpáli. Alebo sedím v autobuse a snívam fantazírujem a hlavne dramatizujem aké to je pri dopravnej nehode.

Avšak, ak si toto dramatizovanie uvedomím sa tomu smejem. Alebo včera v Packeta. Bolo pustené na pozadí rádio a mierne má narúšal moderátor za mikrofónom. Začal som túto duševnú aktivitu nálepkovať po novom - vyriešenie. Vnútorné psychické vyrušenie som tak dlhé roky nalepkoval - držaný opakovaný nezmysel. Čiže po lopate, to vyrušenie znamená myšlienkové, alebo emočné, či telové. Hneď ako ho si uvedomím, hneď sa vyparí.

Tento týždeň, by som chcel ešte ten Kaufland a od ďalšieho týždňa sa uvidí. Brigádujem cez jednu agentúru, ktorá mi dovolí si vybrať čas, jeho dĺžku a deň brigadovania, čo je super.

_________________
Od Leta 2018 praktizujem osobnú, knižnú a hernú, múdrosť, a finančné a odborné vedenie
dusan_fajnor.personal
dusan_fajnor.personal
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 197
Reputácia Reputácia : 16
Dátum registrácie : 21.05.2023
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - Paranoidná schizofrénia; F51.8 - Insomnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

kimi2028, Saladin, Catherin4, motylek, animusmeus and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 80 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  animusmeus St 17 január 2024 - 10:24

@SergantDF365 Neskusal si sa zemestnant ako HTML/CSS koder? Mohol by si robit z domu, len treba rozposlat do firiem CV.
animusmeus
animusmeus
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 74
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 31.03.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila, Lithium, Rispen, Trittico, Akineton, Frontin, Atarax

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 80 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  animusmeus St 17 január 2024 - 10:32

Ako sa mam? Pridruzuju sa problemy s chrbticou, co nepriadava na nalade. Utesujem sa tym, ze zly zaciatok a dobry koniec, tak snad ako nie moc dobre zacal tento rok, sa to niekedy otoci a bude lepsie. Ako uz bolo raz spomenute - "po každej noci, víde zas SLNKO" , tak cakam na to SLNKO teda Cool , pekny den priatelia.
animusmeus
animusmeus
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 74
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 31.03.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila, Lithium, Rispen, Trittico, Akineton, Frontin, Atarax

Matej, EnaXnaY, Patty_Pillow, Catherin4, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 80 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Patty_Pillow St 17 január 2024 - 21:23

Ahojte ja si myslím, že mi neúčinkujú lieky, že to chce nejak rozumne upraviť, stále mám vidiny a hlasy a to beriem trojkombináciu antipsychotík, celkovo mám na deň 16 tabletiek... moja Dr, že lieky sú v poriadku, mám ich takto od mája, ja neviem či ma nepočúva alebo čo, teraz idem o dva týždne na operáciu a anesteziologička mi povedala, že na jeden deň mi vysadia oblbováky, ktoré beriem a dajú mi oni niečo, že budem mať len 4 tabletky z tej dávky, ktorú beriem a v prípade potreby mi dajú infúzku. Ja si myslím, že mám až príliš veľa tých liekov na deň, plus mám každé 3 týždne 2 injekcie jedna je antipsychotikum a druhá na tlmenie vedľajších účinkov, ktorú beriem aj v tabletkovej forme... mala som na pred operačných odberoch zhoršené pečeňové testy, ani sa nečudujem pri tom množstve liekov... koľko beriete liekov vy? Ja som mala pred tým 4 tabletky, potom som tabletky vysadila, lebo že veľa ich mám a dostala som sa do akútneho stavu a v nemocnici už nastavili liečbu, aj elektrokonvulzívnu liečbu som mala, tá pomohla, ale lieky mi nechali vyššiu dávku, ja už nechcem brať toľko liekov, veď tie hlasy ako tak som si zvykla na ne, ale tie vidiny sú hrozné, vidím čo nie je, ale je to také dôveryhodné, že to klasifikujem ako reálne až kým to zrazu nezmizne. Ja fakt neviem čo ďalej robiť, niektoré dni sú fajn, že nie je veľa tých halucinácii, ale potom sú tie horšie, ktoré by som najradšej prespala.
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 444
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 80 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Lucas St 17 január 2024 - 22:01

@Patty_Pillow
Pekný večer, nuž správne nastavenie liečby je doslova alchýmia - neraz sa roky hľadá správna kombinácia, aby jednak sa človeku uľavilo a jednak mal čo najmenej nežiadúcich účinkov.
Ono sa neraz vraví - menej je niekedy viac, aj ja som mal kedysi trojkombináciu antipsychotík + depot a vôbec to nerobilo dobrotu, práve naopak, mal som kvantum zlých reakcií. Ten liek, čo spomínaš proti extrapyramídovým účinkom - predpokladám
Akineton, by sa tiež (podľa mojich skúseností a názoru psychiatra) nemal užívať dlhodobo. Je skôr len na prelomenie obdobia, kým sa nájde iné, vhodnejšie AP.
To, že napriek liečbe trpíš dlhú dobu pozitívnymi symptómami, svedčí o nízkej účinnosti nasadených AP.
Ťažko sa vyjadriť, čo je dobré, čo zlé - každý liek inému pomáha/inému nie, myslím, že by bolo vhodné si popýtať názor druhého psychiatra - je množstvo nových liečiv (niektorí psychiatri majú svoje lieky a nechcú ísť do iných) - aripiprazol to odštartoval, lurasidon (Latuda), paliperidón (Invega), ziprasidón (Zeldox), kariprazin najnovšie (Reagila). Sú omnoho drahšie ako klasické "otrepané" AP, ale prečo neskúsiť? Takisto je veľmi účinný zotepín (aj výrazne tlmí).
Samozrejme, zlatý štandard predstavuje Leponex - klozapín, ak iné AP nemajú efekt.
Možno by do úvahy stálo opakovať ECT - poznal som osobne dievča, ktoré trpelo hlasmi a halucináciami napriek liečbe a len ECT jej uľavilo na dobrú chvíľu - pol roka i rok . Absolvovala ich počas hospitalizácie  8 - 12, menej na ňu nemalo dostatočný efekt.
Takže možností je viacero...
Čo sa týka zlých pečeňových výsledkov, lekárka by ti automaticky mala písať Lagosu - žiadaj si ju.
Držím palce, aby operácia dobre dopadla. To, že ti uberú na chvíľu lieky, sa báť nemusiš - máš v sebe depot a väčšina liekov sa dlhšie drží v krvi ako jeden deň (navyše niečo ti isto dajú pri konzíliu so psychiatrom v nemocnici).
Želám všetko dobré 😉
Lucas
Lucas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 299
Reputácia Reputácia : 55
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, regina, Patty_Pillow, motylek and animusmeus like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 80 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  kimi2028 Št 18 január 2024 - 13:29

Tak v akútnych stavoch dávajú toho veľa, ale potom keď je to už lepšie tak znižujú. Ja som bral kedysi ráno, obed, večer asi 3 tabletky. Dnes beriem už len jednu a držím sa na nej. Chápem, že pre niekoho je to málo a nedokázal by na tom fungovať. Mne tá reagila 4,5 mg stačí už bohato. Som na nej už aj celkom dobrý, hoci na začiatku boli menšie problémy. Ale vydržal som ju brať. Beriem už pomaly 3 roky ju a je mi skvelo relatívne. Počas dňa sa mi dá fungovať celkom. Nesmiem sa rozčuľovať a nadávať si. laughing Potom je to dosť zle, ale na šťastie mám kľudný život. Záťažové situácie nie sú väčšinou žiadne. Len príjemné vecí, tak fungujem OK.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2230
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, Catherin4, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 80 z 83 Previous  1 ... 41 ... 79, 80, 81, 82, 83  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore