Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 17

Strana 6 z 83 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 44 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Patty_Pillow Ne 30 júl 2023 - 20:49

@maxim ahoj, čiastočne sa cítim podobne, ale Dr. má chce poslať na EEG mozgu za tie výpadky pamäte, či sa niečo ukáže alebo nie, na točenie hlavy mi odporúča viac piť, ale tým to nebude, lebo denne dávam dva a pol až tri litre. V januári som tiež prišla o veľmi blízku osobu a na pohrebe som mala pocit, že najviac plačem, čo sa mi nechcelo veriť, že je to pravda
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 444
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  kimi2028 Po 31 júl 2023 - 8:14

Ahojte kamaráti a kamarátky, mám sa celkom dobre. Som rád, že v súčasnosti je to bez psychických problémov, čo mi robí veľkú radosť. Snažím si vypĺňať čas rôznymi aktivitami, čo sa mi darí striedavo. Chýba mi lepšia produktivita práce, ale človek nemôže mať všetko. Musím sa len asi snažiť viac, aby som bol efektívnejší. Plaváreň otvárajú už zajtra, ale prvý deň nemôžem ísť, ale verím tomu, že v stredu alebo štvrtok sa aj ja dostanem tam. Teším sa na to. Len dúfam, že som už menej alergický na chlór a bolo to len z liekov v minulosti. Rád by som tam chodil. Tiež obnovujem pomaly magio športový balíček, keďže za chvíľu sú tu futbalové ligy a tento rok chcem pozerať od začiatku…. Majte pekné dní a snažte sa byť na tom, čo najlepšie.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2230
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, Mous, Catherin4, motylek and dusan_fajnor.personal like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  animusmeus Po 31 júl 2023 - 10:47

Ahojte, bojujem, je to ako na hojdacke, hore-dole.... parni dni celkom ok, potom tyzden zle a takto dookola. Poslednu dobu ale bojujem s velkou unavou, neviem z coho, predpokladam ale ze mozno z tych vykyvou. Drzte sa, ahojte.
animusmeus
animusmeus
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 74
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 31.03.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila, Lithium, Rispen, Trittico, Akineton, Frontin, Atarax

Mous likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart Ut 1 august 2023 - 21:24

Ja zase pijem 😂 bol som dneska v Bude na 12 tke. No hruza, sfetovany som tabletkami. Ja sam seba nechapem, ako to mozem zvladnut 😂 zle mi furt ostava, mota ma, nepricetny som. Ja ostanem alkoholik kvoli tej Bude. Sak furt slopem, ale to sa neda bez toho, sak mam nervy z tej Budy. Aspon alkohol mi pomaha. Xanax je slaby, len vino mi pomaha. No hruuuuza. To je zivot toto. Az sa mi chce plakat, ked tam mam ist. Hruza, des. Som cil v takej kaviarni, este si objednam dva decky vina 😂 ja skoncim v Zaluzi, ja to viem 😂 Mne raz tak prepne, ze ma zachranka zobere 😂 Uz mi teraz prepina, to citim jaky som prepnuty. Mna raz tak prepne, ze nebudu chapat 😂 sak uz ma minule sami z Budy poslali domov, co sa kolegyne stazovali, ze som dezorientovany 😂 a nech, aspon si oddychnem v Zaluzi 😂 ale mne fakt strasne vino pomaha. Keby si nevypijem, uz som davno volakde pod vlakom lahnuty. Toto je zivot. Hruuuuza. aspon to vino mi pomoze, sak by som bol uz mrtvy bez neho. Boze, jak mi bolo dobre este minuly rok. No hruza cil, katastrofa. Nemozem tu pisat nadavky, lebo tak by som ponadaval. Hruuuuuuza
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Mischelll St 2 august 2023 - 18:37

Ahojte, Wink

ako sa mám?...no, po dlhšom čase sa ozyvam...ale ani nemam cim sa pochvalit...zivot plynie niekedy zbesile....niekedy pomaly...na podnajme mam nove spolubyvajuce....tak zoznamujeme sa....ako včera som upratovala ako zbesila...dnes bol majitel bytu a ani si to nevsimol....no nic...baba pri mojej izbe je mila paracujuca zena s mačkou....po pravde je mi sympaticka...a do tej druhej izby bola pozerat taka fiflena....nemala som s nej dobry pocit....uvidime...a čo take no, zase sa idem dat na nejaku dietu.....ako skor zmenit svoj zivotný stýl...musim kus schudnut...o mesiac sa chystam na dovču tak preto...a priatel pocuva aj nie...tažko povedať....zatial všetko...majte sa dobre....papa

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 635
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

Matej, kimi2028, Patty_Pillow, Mous, Catherin4, motylek and dusan_fajnor.personal like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 6 Empty Ahoj

Odoslať  Mous St 2 august 2023 - 22:38

Čosi sem napíšem po dlhšej dobe.ahojte alien
Už je dosť hodín tak zhrniem tieto dni do pár riadkov. V zásade sa mám dobre.oslavoval som narodeniny, meniny, dostal ďalšiu prácu píšem do jedných novín skrátka celkom to odsýpa, cítim sa dobre.zaoberám sa bylinkami-robím z nich rôzne čaje a olej z ľubovníka som aj testoval na spálenú kožu od slnka.len s čítaním je to slabšie-narazil som na niečo tak kamenné a beztvaré...neviem tú knihu prelúskať.no potom sem po prečítaní dúfam dám raz výcuc.beverly hills pozerám posledné diely.spomenul som si na recenziu Jurajovu o Diablom posadnutí-knihe-dostal som ju k sviatku tak to budem asi čítať po tejto terajšej knihe.stále nefajčím-ozaj je to úspech no držím vám palce ak prestávate-čím ďalej tým je to lepšie bez cigy.dnes sa dostal ku mne leták od Reagila lieku-celkom myslím je to na zamyslenie.tiež sa po ňom priberá.tušim kimi ho má skrátka dobré vedieť.blog na nete mi trochu chátra, veľmi som nového nepopísal.poviedky sa mi podarí vydať v e-forme.no tento systém je antiautorský a peniaze vypytujúci.pil som pár pív na narodeniny-už nechcem zas dlhú dobu.s váhou sa držím bez zmeny.raz do týždňa chodím plavať.
Ďakujem za prečítanie
Držme si palce nech sa nám okrem lásky podarí naplnať aj naše menšie-väčsie ciele.aj to štastíčko nech je.
Mávajte sa pekne
welcome or bye
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 910
Reputácia Reputácia : 191
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek St 2 august 2023 - 22:51

@Mous Vidíš, i k jmeninám opožděně všechno nejlepší! Cheers2
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 798
Reputácia Reputácia : 63
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Matej and Mous like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 6 Empty čauko

Odoslať  Anonymný Št 3 august 2023 - 9:45

som tu staro nový - už som tu bol len som bol v depke a som tu o5 - teraz sa snazim byt Queer konzultant - teda PEER konzultanta - heheh - HAVE A NICE DAY Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 6 1f609
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Tuto Pi 4 august 2023 - 1:26

Ahojte spolusúputníci!
Viem, že to všetko nemáme práve jednoduché, a tak snáď niekedy v budúcnosti.

Momentálne so celkom Ok, hoci po dlhobých pokusoch mám lieky ako kedysi v nemocnici a dnes som bol aj na depot. Mám síce širšie záujmy a aj štúdium, občas pociťujem samotu. Bol by som rád nejakú sparingpartnerku, alebo sparigpartnera, a to hlavne na prechádzky.Stále teda fyzické aktivity biedne. Žijem kľudný život a dúfam, že aj vám sa zadarí

Zello je mierne mimo prevádzky, takže nateraz je 20:00 až 20:39 v sobotu na kanáli Zello dialógy. Ste pozvaní

S pozdravom Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Matej, kimi2028, Juraj, Mous, Catherin4, motylek and dusan_fajnor.personal like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  kimi2028 Pi 4 august 2023 - 18:43

Ahojte kamaráti a kamarátky, mám sa celkom dobre, ale trápi ma moja produktivita. V súčasnosti nie som vôbec produktívny, čo môže byť obmedzeniami, ktoré mám. Niečo sa mi páči, niečo nie. Všetko je to v pohode relatívne, kým si zachovávam duševné zdravie, tak je všetko v pohode. Začínam už aj pociťovať stereotyp. Každý deň je totiž veľmi rovnaký. Keby sa nemenilo počasie, tak je to isté vždy. Musím urobiť nejaké zmeny, ale neviem, čo meniť a tak. Či si určiť program na rôzne dní alebo čo. Uvidíme skúsim to nejako namixovať a uvidíme, čo vznikne... Pekné dní prajem...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2230
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, Tuto, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Matej So 5 august 2023 - 10:50

Ahojte, priatelia. Vitaj

Týždeň mi uplynul zhruba dobre. Popravde, mám problém si trochu spomenúť, čo som vlastne robil na jeho začiatku... cítim trošku opačný problém, než má Kimi, a síce moje dni sú možno až priveľmi prepchaté pestrým dianím, že sa stretávam opakovane s tým, že za trebárs 3 dni sa stane toľko vecí a je prísun toľkých informácií a zmien, že si potom spätne neviem spomenúť, čo bolo pred týždňom. Pretože mi to príde ako strašne dávno. Čas mi plynie veľmi rýchlo a som z toho mierne diskomfortný. Napriek tomu mám subjektívny pocit, že nerobím dosť a že by som mal zabrať, resp. že mám v poradovníku ešte také a onaké záujmy a body programu, ktorým by som sa chcel alebo potreboval venovať, no a, žiaľ, nemám akoby kedy. Ale keď sa naskytne aj voľný čas, tak dosť často sa mi stáva, že uvoľnením tempa na mňa doľahne prílišná fyzická únava a spavosť, takže získaný čas premárnim na gauči spánkom. To sa stalo trebárs aj teraz, myslím, vo štvrtok alebo v stredu. Bezradný

Na tento týždeň som mal zadané budovanie alebo upevňovanie návykov vo veci cvičenia a angličtiny. Taký tréning s činkami sa mi podaril, žiaľ, len raz, no mám v hľadáčiku si ho dopriať aspoň ešte dnes v sobotu. Angličtinu som si stanovil 5-10 minút denne vždy niekedy medzi 18:00-19:00, pričom som ju vynechal celkovo raz (vo štvrtok). Ukazuje sa mi dlhodobo ako kľúč k tomu, aby som sa aj na ďalšie dni k činnosti vrátil bez ohľadu na emočné rozpoloženie, si v daný deň dopriať žiadanej aktivity časovo a výkonovo len potiaľ, pokiaľ ešte stále cítim, že by som dokázal viac. Nesmiem ísť nadoraz. Napr. v stredu, čo už bol tretí deň tej akože-päťminútovkovej angličtiny, som si anglinu natiahol aj na 20 minút, lebo ma to už začalo aj baviť, už som cítil prvé výsledky. A skončil som ju po 20 minútach s tým, že tak či tak by som už skončil, lebo 20 minút akože stačí. No a to bola chyba. Na druhý deň som sa k angline nedokopal, lebo som mal v polovedomí víziu nejakého hlúpeho záväzku, že aj dnešná štvrtočná anglina by mala mať aspoň tých 20 minút. A na to som sa necítil, čo sa týka vtedajšej večernej nálady. Musím skrátka odísť z aktivity, keď ešte cítim, že by som vedel pokračovať ďalej. Tým si vytvorím aj psychologicky akúsi rezervu, niečo na spôsob tešenia sa na budúci raz, keď zase blikne 18. hodina a príde čas angliny. Smile Pravdepodobnosť, že sa potom vtedy k aktivite vrátim a prispejem tak k upevňovaniu návyku, je už potom u mňa oveľa vyššia.

Rovnako aj s cvičením. Musím skončiť, keď ešte cítim, že by som mohol kľudne pokračovať a takpovediac "mať na viac". Dodávam však jedným dychom, že touto taktikou nemyslím, že by som zostal dlhodobo na nízkej latke - rátam, že tá anglina za niekoľko týždňov stúpne na viac minút, rovnako aj iné moje snahy o návyky. Myslím si, že je to dané tým, že sa hranica toho, kedy ešte naďalej cítim, že viem v pohode pokračovať, postupne kúsok po kúsku posúva (hoci nie donekonečna). Smile

Začal som si v tomto týždni opäť aj evidovať stravu, lebo nie som spokojný so svojím bruškom. Hmotnosť sa mi dlhodobo drží na 70 kg, ale mám určitú deformáciu chrbta, kedy mám zadok vysunutý viac dozadu a prehnuté kríže. Tým pádom na druhej strane vypuklé bruško, a to napriek tomu, že podľa meraní nespadá do tukovej premrštenosti. K tomu však keď sa ešte pridá moje ustavičné zápasenie s nafukovaním, tak napriek tomu, že mám tých 70 kg pri 178 cm, tak to proste vizuálne pôsobí v istých chvíľach tučne na bruchu. Dlhodobo som sa čudoval, že prečo, keď mi lekári hovoria, že mám nízku váhu, keď mi to hovorí BMI index, keď mi meranie brušného tuku hovorí dobré čísla, prečo mám vypuklé brucho. O tom, že to sčasti robí nafukovanie, tak to som vedel, ale len nedávno som pochopil, že u mňa hraje rolu aj tá moja deformácia chrbta. Cvičím lepšie držanie tela už viacej mesiacov a vtedy pred zrkadlom, keď držím lepšie chrbát, tak vtedy som konečne svedkom toho, že je to ploché. Len škoda teda, že mi je držať sa v takej pozícii neprirodzené - zdeformoval som sa už na základnej a strednej škole, keď som práveže ešte len rástol, a keď som sedával veľmi nevhodne so zadkom takmer na kraji stoličky a prehnutým chrbátom a ramenami na spôsob prehnutia banána. Sám si za to môžem. Nešťastný

No a tak... Inak asi aj ok. V práci je teraz toho viacej, ale zatiaľ sa dá. V škole nič nové, môj predzápis ešte nepotvrdili, je o tom ticho. Dnes je víkend, periem prvú várku... a uvidím, na čo sa podujmem. Skúmavý

Ďakujem Vám, priatelia, za prečítanie a trpezlivosť s mojím dlhým vykecaním sa. Ďakujem
Želám Vám všetko dobré, držme sa! community together

S úctou
matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 6 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5055
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

rasto, dzuli08, Juraj, Mous, Catherin4, motylek and dusan_fajnor.personal like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Anonymný So 5 august 2023 - 13:30

Prečo mám len 5 lajkov a tuto 8? a nemám ani jedno srdiecko a sam sebe dat nemozem - TOTO JE BORDEL!
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

Strana 6 z 83 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 44 ... 83  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore