Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 17

Strana 18 z 83 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 50 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek Ut 19 september 2023 - 18:47

Ahojte, přátelé,
mám se tak nějak průměrně, mohlo by být líp i hůř.
Poslední 2 týdny mě trápí hlavně únava. V noci spím 7-8 hodin, přesto potřebuju přes den spát ještě další 2-4 hodiny. Nevím, jestli mi to dělá Neurol nebo brzké vstávání. Možná spíš to vstávání, přes prázdniny jsem s únavou problém neměla a to jsem spala jen v noci 8 hodin.
Neurol chci postupně vysazovat a uvidím, kolik ho zvládnu vysadit. Jelikož ale mám s vysazováním prášků psychický problém, musím vysazovat hodně pomalu. Příště chci nadhodit u psychiatričky, aby mi předepsala čtvrtkový Neurol místo půlkového a budu si ho půlit. Půlkový si půlím už 3 měsíce, tak jsem zvědavá, co mi na to řekne, jestli už je na to vhodná doba.
Včera jsem byla se synem na kontrole na nefrologii. Ledvinový kámen má pořád stejně velký (cca 1 cm), nezmenšil se. Budou mu ho drtit rázovou vlnou na menší části, které pak vyjdou z těla ven přirozeně, což bude zákrok pod narkózou. Doktorka se musí poradit i s urology, mám jí zavolat příští týden. Podle testů z moči syn vylučuje mnoho vápníku a chybí mu citráty, což znamená, že bude muset doživotně užívat citráty a bude se mu muset hlídat, jestli mu nevznikají kameny v ledvinách. Příště jdeme na kontrolu v prosinci (december).
Manžel před půl rokem urazil termostatickou hlavici na topení a jelikož opravář s ním přestal komunikovat, tak to po půl roce přehodil na mě. Takže jsem opravářovi volala a posílala fotku hlavice a opravář slíbil, že se ozve. Tak doufám, že nedopadnu jako manžel.
Navíc se nám i porouchaly bezpečnostní dveře od bytu, nejdou zamčít zvenčí. Naštěstí tohle si vzal na starost manžel a zavolal opraváře, který má přijít zítra (bude tu s ním manžel).
Přišla mi SMS od paní z Facebooku, se kterou jsem měla jít do kavárny, že je v nemocnici.... což vysvětluje, proč se mi neozývala. Takže snad se mi znovu ozve, až ji propustí, a zajdeme na to kafe.
Zítra mám v plánu jít do čajovny s exkolegyní a exkolegou z chráněné dílny, kde jsme kdysi pracovali a byli jsme dobrá parta. S některými z exkolegů se občas vídám.
A v sobotu je v plánu procházka po Stromovce s kamarádkou. Má taky nějaké psychické potíže a má syna o rok a půl staršího, než je můj syn, tak si máme o čem povídat.
Mějte se, přátelé, pokud možno fajn.

@Mous Gratuluju k přítelkyni; doufám, že vám to vydrží co nejdéle. Smile
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 798
Reputácia Reputácia : 63
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Matej, regina, rasto, kimi2028, Juraj, Patty_Pillow, Saladin and like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Anonymný Ut 19 september 2023 - 18:57

Tak - mal som 5 rokov PÁRTY 🔥 - 22 rokov AFTERPÁRTY 🤣 - a teraz má čaká PRIVÁT PÁRTY 🧑‍🚀
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  animusmeus St 20 september 2023 - 10:27

Ahojte, dnes sa nemam dobre. Trapi ma velka unava a vycerpanost. Mozno je to z toho, ze sa snazim byt az moc aktivny a nejde mi to. Nejde mi nic, som potom demotivovany, nemam chut, najhorsie je, ze to potom v myslienkach smeruje k tomu ze sa citim zbytocny a nepotrebny. Je to akoby zacarovany kruh, poznate to? Prajem pekny den vsetkym.
animusmeus
animusmeus
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 74
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 31.03.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila, Lithium, Rispen, Trittico, Akineton, Frontin, Atarax

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Mous St 20 september 2023 - 11:34

@animusmeus je dobre dať si nejaký cieľ si myslím a snažiť sa ho dodržať...napr.prečítať si časopis počas dňa a podobne. Keď sa cieľ splní, budeš sa cítiť dobre, že si dodržal čo si chcel. Ja síce s pasivitou problém našťastie nemám, no paranoidný občas som:/
@motylek nemyslím si, že je to s tou frájou vážne, práve naopak- bývame ďaleko od seba tak sa nám do toho veľmi nechce
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 910
Reputácia Reputácia : 191
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Saladin, Catherin4, motylek, animusmeus and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek St 20 september 2023 - 12:11

@Mous V tom případě přeju, ať se najde nějaká bližší vážná známost.

Už se dlouho neozvala  @Catherin4 - co je u Tebe nového? Smile
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 798
Reputácia Reputácia : 63
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Catherin4 St 20 september 2023 - 12:28

Ahoj Motylek, ahojte vsetci. U mna nic dobre nove. Ja byvam v tom domove dochodcov odkial ma vyhadzuju. Povedali mi, ze tu mozu byvat len ludia nad 65 alebo ktori vlastnia ZTP. Ja som ten ZTP teraz dostala a na to mi povedala prenajimatelka ze to nestaci, ze potrebujem aj opatrovatelsky. Ten samozrejme nedostanem, ja nepotrebujem opateru. Ale byva tu jeden co je rovnako stary ako ja, ten ma len ZTP a nema opatrovatelsky. Tak jak je to mozne. Prenajimatelka povedala, ze sa na to opyta spravcu budov, ale ze to posudzuju individualne. Moj pripad vraj tiez teraz idu posudit, mam cakat do stvrtka. Ale ja neverim tomu ze mi tu dovolia ostat. Tolko trapenie s bytom. V praci to tiez nie je idealne, mam casto malo roboty, teraz ma ale sef dovolenku tak je tam aspon klud. S frajerom je vsetko v poriadku, kazdy den si piseme. On byva v Rakusku tak sa tam chcem neskor prestahovat. Ja by som sa kludne stahovala aj teraz, tu ma nic nedrzi, mam tu len problemy. Ale on chce este pockat, mozno tak o rok. Skoda no.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 490
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek St 20 september 2023 - 12:43

@Catherin4 A co třeba si najít (jiné) bydlení na rok s možností prodloužení? (Pro případ, kdyby to stěhování nevyšlo, ne, že bych Ti to přála, ale člověk nikdy neví.) Někde, kde by na Tebe netlačili, aby ses vystěhovala. Je to pro Tebe reálné (z hlediska financí, zdraví atd.) ?
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 798
Reputácia Reputácia : 63
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Matej, Catherin4 and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  animusmeus St 20 september 2023 - 13:28

@Catherin4 Nechces sa prestahovat za priatelom? Ked ta nic nedrzi, preco si v tom Nemecku stale? Myslis ze by si si v Rakusku nenasla pracu? Drzim palce, nech je vsetko co najskor tak aby si bola spokojna Smile

@Mous , vdaka za radu Smile , ved ono to nie vzdy je takto , su dni ked idu veci nie sice hladko, ale idu lepsie ako teraz. Velmi ma to vycerpava ze nedokazem ist na "stabilnej vlne", chapes. Mozno este preslo malo casu ako sa liecim, je to len 5 rokov.
animusmeus
animusmeus
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 74
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 31.03.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila, Lithium, Rispen, Trittico, Akineton, Frontin, Atarax

Matej, Mous, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Patty_Pillow Št 21 september 2023 - 13:20

Ahojte, tak ja stále rovnako nič moc, ale ideme skúsiť estrogénovú liečbu, gynekológ mi vravel, že dvom jeho pacientkám to pomohlo, tak reku skúsime, tá jedna tabletka navyše ma nezabije
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 444
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

Catherin4 and janka,janka like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Anonymný Št 21 september 2023 - 15:39

ŠKERIA SA NÁM DO KSICHTU A CUDZOPASIA NA NÁS!!!
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  kimi2028 Št 21 september 2023 - 16:09

animusmeus napísal:Ahojte, dnes sa nemam dobre. Trapi ma velka unava a vycerpanost. Mozno je to z toho, ze sa snazim byt az moc aktivny a nejde mi to. Nejde mi nic, som potom demotivovany, nemam chut, najhorsie je, ze to potom v myslienkach smeruje k tomu ze sa citim zbytocny a nepotrebny. Je to akoby zacarovany kruh, poznate to? Prajem pekny den vsetkym.

Určite áno, to pozná skoro každý pri našej ťažkej diagnóze. Mne stačí niečomu sa povenovať 30-45 minút a už príde únava. Ale nie je to nič také, čo by bolo treba riešiť. Snažím sa robiť to, čo treba z môjho pohľadu. Síce niekedy ide to ťažko, ale dá sa...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2230
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

animusmeus likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Tuto Pi 22 september 2023 - 5:01

Ahojte kamaráti -tky!

U mňa tak striedavo, ale hlavné je, že ma nedrží depresia, po rokoch užívaní Lítia, že výkyvy nálad sú znesiteľné. Prednedávnom som bol na injecii (depot) aj kontrole. Zdá sa, že to nie je so mnou úplne stratené. Štúdiom sa pripravujem na možný vedľajší pracovný pomer. Mám na to v prečítanej ústave a prekvapilo ma, ako to tam jasne je napísané. Doporučujem pozrieť si najmä ľudské práva.

Čas beží a mrzí ma moja fyzická pasivita, niekedy závidím psíčkarom, že majú povinnosť psíka zobrať von. Akosi tie túlačky po lese ma síce nebavia, ale dúfam, že to postupne dám. Doma mám nakladacie jednoručky aj záťaže na nohy. Vedel by som aj odcvičiť hodnotný tréning.

V posledných pár dňoch som dosť ospalý. Spánok mám chaotický. Spím raz priveľa a inokedy aj vôbec. Mám pseudoblud a teda som schopný ho odlíšiť od reality. Som nesmierne rád, že sú MUDr. ochotní nechávať ma na ambulantnej liečbe.

Prajem vám krásny deň a nech zdravie slúži!


_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Matej, kimi2028, Mous, Catherin4, Jaro123444, motylek, animusmeus and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 18 z 83 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 50 ... 83  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore